Manželka nemá chuť na sex

8pete9
4. aug 2014

Ahojte zeny.
Chcem sa spytat na vas nazor, mozno lepsie pochopit manzelku.
Sme manzelia 2 roky, mame 14 mesacne dieta. manzelka otehotnela hned po svadbe, a teraz je zase tehotna, nejako 3 mesiace sa narodi dalsie dieta.
Problem je v tom ze manzelka vobec nema chut na sex. Po svadbe to bolo chvilu ok, a potom jak otehotnela, tak to vobec nechcela, potom sme to nejaky cas nemohli robit kvoli komplikaciam, potom sa narodil maly a prvych 6 mesiacov (nie 6 tyzdnov) tiez nic nebolo. Az potom nejak okolo vianoc jej asi trocha prisla chut aj ked moj pocit je ze to nebolo ono z jej strany.Takto to bolo asi 6-7 tyzdnov a kedze potom zase otehotnela, tak odvtedy sa milujeme priemerne tak 1-2x za mesiac aj to len sposobom ze ona roztiahne nohy a ja mam spravit "co treba". Takze nic moc. Vyhliadky do buducnosti tiez nie su moc dobre kedze porod a potom zase ked to bude tak ako s prvym tak pol roka nic a ktovie ako potom.
Manzelka hovori, je to ta posledna vec, na ktoru teraz mysli a ze na to vobec nema chut, ale vo mne zase vreju hormony a niekedy to nie je jednoduche spat v jednej posteli so zenou, ktora tak vzrusuje (aj ked nezamerne). Sam sebe si to nechcem robit, sice to je niekedy krajne riesenie, ale nemam z toho dobry pocit.

A manzelku nechcem nutit do niecoho, co nechce, jednak to pre nu asi nie je prijemne a jednak to ani pre mna nie je potom uspokojujuce ked ona nic nerobi. Tuzba na nejaky cas klesne ale mam pocit ze to nie je spravna vec.
Ako ste vy na tom?
Mam sa zapriet a radsej nic neocakavat a nesnazit sa ju nahovarat, alebo date nejaky napad, co by ju mohlo nastartovat? Nech je vlk syty aj koza cela.
Alebo to je u vas v tehotenstve tabu?
Dakujem

miskap2111
4. aug 2014

@8pete9 nie je to jednoduchá situácia a bude si to žiadať ešte trochu trpezlivosti. Ak jej býva zle a je nevyspatá, naviac tehotenské hormóny - toto všetko dokopy nevytvára dobré podmienky na pravidelný sex. Na tvojom mieste by som sa snažila, aby sa hlavne dobre vyspala- možno cez víkend, keď si doma, nechaj ju poriadne vyspať a ty sa staraj o dieťa, ak bude v noci plakať. Alebo popludní- nech si trochu ľahne a oddýchne. A potom jej priprav romantický večer.. A hlavne buď na ňu milý a nežný a netlač "na pílu"... Treba veriť, že sa to po druhom tehotenstve zlepší. Nič iné ti v tejto chvíli v podstate nezostáva, ako veriť. Lebo permanentným tlakom sa to nezlepší, práve naopak.

eviki
4. aug 2014

Sex chuti kazdemu mentalne a fyzicky zdravemu cloveku. Tvoja polovicka sa nesprava standartne. Iste, narodenie dietatka da zabrat, ale urcite neodstavi zenu na pol roka. Je mozne, ze ju uz nepritahujes. Podla mna tazko radit cudzemu paru, ked nie je jasny povod problemu. Budes sa v tom musiet zorientovat sam. Hlavne sa neunahli, to ze sa s tebou dala na druhe dieta, svedci o tom, ze ma este stale zaujem s tebou fungovat.

P.S. Niekedy sa muz a zena nevedia dostat na tu istu kolaj po narodeni dietatka. Zena ma istu predstavu o tom, ako by mal muz fungovat v tejto fase zivota. Ak to muz nepochopi, moze sa stat pre zenu mentalne nepritazlivi. Ale to byva len docasne. Kym deti nepodrastu.

zabka88
4. aug 2014

@8pete9 a manželka je zdravotne ok? znáša tehotenstvo dobre? ono niekedy už aj mykóza dokáže rozladiť a vtedy ten sex nie je ani príjemný.. a vôbec si nemyslím že by bol problém v tom že by si ju nepriťahoval , resp. by sa jej sex hnusil, ako tu vyššie padlo.. isto, stať sa môže všetko, ale pravdepodobne je to fakt len chvíľkové obdobie kým si tvoja žena nastaví svoj vlastný život, mali ste deti dosť za sebou, určite sa vyvarujte mať hneď tretie..

bibinka379
4. aug 2014

Ked som bola tehona ,tak som chcela sex stale niekedy aj par krat za den ,no samozrejme ze nie sme vsetky rovnake,niektore na to chut nemaju a niektore stale.no a po porode zena mysli stale na babo, stale sa mu venuje vstava k nemu atd.tak myslim ze je rada ked sa moze aspon chvilu vyspat .

vejula
4. aug 2014

prípadne štítna žlaza? Niektorym ženam sa počas tehotenstva a po pôrode zblbne štítna žlaza

salamistka
4. aug 2014

nemá depresie, alebo ju netrápi jej výzor?

lucy56
4. aug 2014

ja tiez len tolko ,ze v tom moze byt aj zdravotny problem, ja som pocas tehu mala zdravotne problemy,ale sexovali sme aj tak, po tehu som chut na sex nemala bohvie aku, som kojila maleho,ten moc nenaspal, cele dni som bola ja s nim, nehovorim ze muz ho nepostrazil ked bolo treba,ale vacsi diel starostlivosti bol na mne a vecer som padala od unavy do postele a okamzite som spala, nakoniec sa zistilo ze mam problem so stitnou zlazou, preto ta pernamentna unava, a nechut na sex, proste mi bol spanok prednejsi, mam liecbu nasadenu a zlepsilo sa to, niekedy naozaj ta zena za to nemoze, hlavne ked jej zblbnu hormony a kazdemu sa dostava organizmus po porode inak rychlo do poriadku

8pete9
autor
4. aug 2014

@eviki
Jasne ze ma zaujem so mnou fungovat, o inom ani neuvazujeme. Ani ja ani ona.
Tych prvych 6 mesiacov po porode este celkom chapem v tom zmysle ze vtedy ona vela odsavala, aj v noci vstavala kazde 2,5-3 hodiny aby mal maly mlieko. A mala strasne slaby prud mlieka, maly nechcel sat a jedno odsatie trvalo aj 40 minut takze v tomto ju velmi obdivujem ze bola taka vytrvala. Aj ked niekedy som mal nazor ze raz za cas by sa mohla obetovat pre mna. Ale to je uz za nami. Som tu aj tak zivy a zdravy 🙂.
Skor ma stve to ze teraz ked to je uz volnejsie a je aj viac oddychnuta a neni tak zatazena, ze teraz stale nic.

ichbinich
4. aug 2014

Kedze to nevyzera, ze by to bolo chybajucimi vonkajsimi podmienkami (nie je na dieta a domacnost sama a tym padom permanentne vycerpana), bude to doslova a do pismena hlavou... Ze to odmietanie a nechut je psychickeho povodu a nie fyzickeho. Ale to sa treba tiez v klude porozpravat. Mozno by naozaj stacila romantika pri svieckach, aby ju to "nastartovalo". Ale mozno potrebuje viac, mozno vlastne ani sama nevie apotrebuje pomoc pri hladani priciny...
My tu takto na dialku tazko budeme hadat. Ak sa da, v klude sa s nou porozpravaj, ze ta to trapi a ze chces, aby aj ona zo sexu nieco mala a ze jej chces pomoct.
Je mozne, ze momentalne su za tym najma hormony kvoli tehotenstvu. Ale ten problem bol uz pred tymto tehotenstvom...
Rozdielne libido je vzdy problem, kde treba hladat kompromis. Ale neexistujuce libido, resp. pristat na sex raz za mesiac, to je dost velky problem.
Ak sa nechce rozpravat s tebou, mozte ist do manzelskej poradne. Tam byvaju aj oddelene sedenia, takze ona moze povedat terapeutovi to, co by tebe do oci nepovedala, a naopak.
V kazdom pripade by bolo treba to riesit, lebo to moze dopadnut kadejako...
Vsetko dobre!

0silvia0
4. aug 2014

@8pete9 tu je ťažko radiť, každý máme inú formu sexuality, sexuálneho vnímania, iné potreby. Myslím, že je normálne že tvojej manželke sa javí dieťa a tehotenstvo ako priorita č. 1. Dokonca, aj odpor ku sexu by som celkom chápala, jej telo je teraz naladené na niečo iné, čo je výsledkom vášho sexu 😉 a ďalšie sexuálne kontakty momentálne nepotrebuje, jednoducho jej to tak v hlave hlási a keď už k sexu raz za mesiac príde, pretrpí ho, prežije a je šťastná, že je už po ňom. Veľa žien má obdobie, že nejaký čas ju sex jednoducho nebaví, myslím, že je to normálne a netreba hneď utekať riešiť tieto veci k sexuológom. Sexualita ženy je na vrchole väčšinou až po 30-te, kedy sa v tejto úlohe cíti dobre, konečne si ju vie vychutnať a užiť. Na tvojom mieste by som skúšala, keď máš chuť, občas možno pristane, občas možno nie, ak nebude odozva, obslúž sa bez výčitiek sám. Obdobie s malými deťmi je najnáročnejšie a pár rokov trvá... ak vydržíš, dočkáš sa určite zaujímavejších zážitkov v tejto oblasti a tvoja manželka sa prejaví ako kedysi, ak si nepokazíte vzťah nejakými výčitkami. Skús sa vžiť do jej situácie a skús si predstaviť, aké to je, keď od teba niekto chce niečo, čo sa ti vôbec ale vôbec nechce robiť a ani sa ti na to nechce ani pomyslieť.

evkakorcek
4. aug 2014

@8pete9 Ahoj, no v prvom rade ti musim povedat, ze uz len to ze si si sem prisiel po rady od zien, je na dobrej ceste. Vidno ze ti manzelka nie je lahostajna, teda vlastne vs partnersky vztah.
Kazda zena prechadza tehotenstvom velkymi zmenami. Hormonalne zmeny, telesne zmeny, citove zmeny...... toto su maloktory chlap uvedomuje. Sex v tehotensve samozrejme nie je tabu, ale nie kazda zena ma na to chut, ked si predstavis ze beha okolo male dietata a druhe pod srdcom. Je to velmi vycerpavajuce. Sex by nemal byt iba vecou - ze ja sa potrebujem vyprazdnit. Sex by malo byt uvonenie, nabratie energie. Ak ti mozem poradit, skus pripravit pre manzelku, mensi relax na uvolnenie. kludne ju vymasiruj vo vani, pozrite si film nejaku komediu, aby sa uvolnila a zasmiala, alebo ju zavolaj do kina (kedy ste boli naposledy spolu v kine, alebo len tak na veceri??) U nas zien to je tak ze zene treba dat vediet ze teraz po nej tuzite, no ktora zena by mala chut sa milovat, po narocnom vycerpavajucom dni. Treba byt k nej hned od rana pozorny. Napis jej z prace trebars sms, ze ju vecer vasnivo pomilujes. ziadna zena nie je frigidna, teda ak je normalna zdrava zena, aj ked je tehotna! a hlavne spolu komunikujte. spytaj sa co by ju potesilo 😉 rozpravajte sa aj o vasom intimnom zivote 😵

8pete9
autor
4. aug 2014

No neviem, asi mi neporadite. Zistil som len to co som si myslel, ze kazda zena je ina, ze niektore to v tehotenstve nechcu, niektore zas ano, ze ju mam odbremenit od zatazi, a pomoct jej, skusit spravit romanticky vecer, porozpravat sa o tom. Vsetko som skusal ale bud som to robil zle alebo je problem inde.
Ale myslim ze manzelka je zdravotne OK.

Dakujem za vasu ochotu a nazory.

ladywitch26
4. aug 2014

@8pete9 no teraz ked pises o tom odsavani...pri dcere som tiez odsavala a poviem ti, aj keby si robil vsetky domace prace len ty, aj tak by bola unavena. predstav si, ze teba bude niekto budit kazde 3hodiny. aj keby si spal dokopy 12hodin, nebol by si vyspaty. a tolko urcite tvoja zena nespala. da to proste fyzicky strasne zabrat. teraz je znovu tehu, ja mam rozdiel medzi prvym a druhym 15 mesiacov. do toho som od pol roka chodila uz zas do prace, kedze tu po materskej neexistuje rodicovska dovolenka. zena musi nazad do prace. fyzicky este teraz nie som ok, ale muz ma aspon rano nechava pospat dlhsie bez deti. inak by som proste nedokazala fungovat. ono aj samotne tehotenstvo je pre zenu dost velka zataz, takze si myslim, ze tvoja zena je len extremne unavena. a ked ma chvilu volno od maleho, tak to vyuziva na doplnenie energie. sex je pre nu momentalne len dalsi vydaj energie, takze preto ani nema chut, plus este tehu hormony do toho... ja som vecer do postele doslova padala polomrtva a ked sa aj muz pritulil, tak som proste ani nedokazala oci otvorit. no ale skus ju nechat par hodin pospat a zobudit uprostred noci, uz hadam vies ako 😉 mozno to tak bude fungovat a bude aj ovca cela aj vlk syty 😀

sono2
4. aug 2014

@8pete9 mne to skôr príde ako kríza. Pretože nie vždy to u nás príde ako u vás v sekunde aha je tu chuť. Treba k tomu nežnosť a nejakú predohru a psychickú pohodu. Pravdu. Ľutujem ťa. Tiež mám takú švagrinu čo to sa jej hnusí, toto by nerobila. A pritom mi príde oddaná až moc . Ale muža uspokojiť to nie. Je to asi o celkovej chuti zo sexu. Pôžitok. Ja som skoro za všetko takže ju dosť nechápem. Určite je na mieste rozhovor a vážny. Aby ste sa nezahnali do úzkych. Čo by potom jeden ľutoval. ja ešte deti tak tu nebudem mudrovat. Ale Ak robíš všetko toto pravdivo čo Píšes nemá ti prečo manželka dopriať trochu uvoľnenia. Presne. Aký bol sex pred tehotenstvami?a celkovo ako sa chová. Možno hlúpa otázka ale deti vás nezaskočili či? Máte k sebe blízko či? Ako vysvetľuje že chce sex len tak zriedka?

demeterka
4. aug 2014

@8pete9 No ja sa spravam ako zena uplne rovnako a sama neviem ze preco... Proste som unavena, cely den riesim decka, huci mi v hlave ich krik aj ked oni uz davno spia, vsade kam sa pozrem len hracky a bordel... sama som z toho nestastna a pritom som uplne zdrava, ziadne probolemy nemam, muza milujem. ale tiez mame sex tak dvakkrat za mesiac a aj to ma musi presviedcat. ked uz sexujeme uz som spokojna uz mi je dobre uz sami to paci. ale nedokazem sa premoct a zacat... UPlne ina zena bola zo mna ked sm eboli na vikend pred bez deti a zavladol v mojej hlave tichy pokoj 🙂 vtedy bola aj chut, aj sme si to uzili... no ale ako sme sa vratili domov, zase som bez chuti... neviem ci to dakedy prejde lebo nemame moc moznosti chodit niekam bez deti.

ukulela
4. aug 2014

zeny, ako sorry, teraz sa tu idete predhanat, ktora ma vacsiu chut na sex, a ktory by chlapa nenechala ani mesiac bez ... ved je to o pocite a kompromise. nemozete skatulkovat ine podla toho, ake ste boli Vy ... jedna moze chciet do nemoty a druhej je zle a je rada ze zaspi ... a ze sa treba obetovat a aspon inac uspokojit? to co je za nazor vypusteny z ust zeny? tiez sa moze chlap obetovat a mesiac vydrzat (zakladatel pise 1-2 krat mesacne - co je podla mna na tehotnu dobre cislo) - co potom pary na rizikovom, bez sexu aj 9 mesiacov? plus sestonedelie? vsetky viete, co s Vami pocas tehotenstva narobili hormony a tato manzelka konkretne nema chut na sex ...
@8pete9 ak to po porode opat bude dlohodobe, treba to riesit, mozno je ozaj problem aj s hormonalnou nerovnovahou atd. ale teraz - jej telo podstupúuje nenormalnu zataz - psychicku aj fyzicku. to musis odtolerovat, ved nosi aj tvoje dieta.

8pete9
autor
4. aug 2014

@ladywitch26 Odsavanie je uz davno za nami. Vtedy to bolo fakt tazke a suhlasim ze bola unavena a nemala chut. Ale predsa teraz je to uz lepsie a nemusim ju budit uprostred noci, aj tak by to nepomohlo.

Ona sama inak hovori ze nevie preco to nechce. Ze na to proste nema chut.

lucijja
4. aug 2014

@8pete9 ja som na tom bola rovnako ako tvoja manželka. Presne to isté. Nám to dokonca zabilo úplne časom vzťah. A ja som až po pár rokoch zistila, čo bolo za tým. Teda vedela som, že v určitých veciach na mňa muž tlačil ale sama som nevedela, že ma to zožiera až tak, že sa mi postupne zhnusil. Brala som to tak, že sa niečo deje ale ideme ďalej. Ale ono to tak nefungovalo. V podvedomí som to mala oveľa vážnejšie ako som si myslela a dostali sme sa do začarovaného kruhu z ktorého nešlo von. Tiež sme sa obaja roky snažili o záchranu, boli sme aj u sexuológa (trapas riadny akurát) a nepomohlo. Dúfam, že to nebude aj Váš prípad. Ak chceš napíš IP, poviem ti viac.

vejula
4. aug 2014

@8pete9 a aky mala pôrod... NEmohlo sa v nej vtedy niečo zlomiť, prečo mala tak dlho nechuť na intímne zaležitosti? (nemusí to byť len fyzického razu ale aj psychického) A ked to už konečne začala prekonavať a davať sa psychicky do poriadku tak zrazu zistila ,že je tehotná a ten strach a psychicky blok sa opäť prejavil nechuťou na sex?

8pete9
autor
4. aug 2014

@vejula Mozno to je nejak tak ako pises s tym ze znovu otehotnela. Druhe dieta nebolo planovane, no podarilo sa. Ja sa tesim, ona si aj poplakala ked to zistila. Nechcela hned po prvom, no ale to uz nezmenime.
Porod mala myslim ze dobry, teda aspon oproti ostatnym prvorodickam urcite. o 9 som ju doniesol do porodnice a o pol 12 uz vrestalo babo 🙂. Z toho traumu nemala, aj bola celkom stastna hned po porode a ze to nebolo take hrozne.
No to odsavanie mlieka po porode, to ano, to chapem ze ju vycerpalo a ze na "to" ani nepomyslela. Takze tam podla mna netreba hladat ine priciny.

0silvia0
4. aug 2014

@demeterka treba šupnúť deti k babke a nemusíš ani nikam chodiť 🙂 Ale ešte máš malé deti, počkaj, keď vyrastú, bude to lepšie, nebudeš na deti až tak naviazaná (čo robia, či je všetko ok atď.) Teda aspoň u nás je to čím ďalej, tým lepšie v tejto oblasti 🙂

terezka1947
4. aug 2014

@8pete9 ver tomu,ze aj tam ked ty niekde problem a pricinu ako muz nevidis,pokojne tam byt moze 😉
kazda zena preziva vsetko inak,kazde tehotenstvo je ine a aj hormony dokazu zamavat s clovekom...a niektoe veci ti mozno ani nehovori
ja sa tiez boji teraz viac ako pri prvom tehotenstve,lebo si uz predstavujem,co sa vsteko moze stat....
ak ju mas rad,co asi mas....neries....vydrz s vasim babulom v brusku s nou....dajte si cas....nosi tvoje dieta,jedno uz vynosila 😉 pre teba sa vlastne zivot "nezmenil"
ona obetovala kvoli detom dost vela zo seba....
aj ona sa potrebuje dat do pohody....a len bud trpezlivy...

demeterka
4. aug 2014

@0silvia0 joooj ani nevies ako rada by som supla deti babke, no ona je chora, nevladze ich strazit, to ked ich nahodou ma hodinu aby som daco vybavila tak sa potom z toho tyzden spamatava... a druha babka je na opacnom konci slovenska takze tiez prd z toho... Ja uz som zo zufalsva aj opatrovatelku na nete hladala 🙂 ale tolko penazi nemame na taky luxus tak asi len vydrzat. Ale dufam ze ako pises ked vyrastu sa to zlepsi, lebo mi zachvilu prepne z toho.

eviki
4. aug 2014

@8pete9 Preco vlastne nevies, kde je problem? Nechce o tom hovorit? Otravuje ju tato tema? Ked nie je chut na sex, ja tvrdim, ze je to hlavne mentalny problem, az potom fyzicka unava. Dobre matky byvaju zle milenky. Jej mysel zamestnava len ratolest, a zabudla pritom na seba. Ale to je len hypoteza. Proste sa jej na to spytaj z mosta do prosta, ste dospeli ludia, ktori sa vedia tolerovat.

natuska87
4. aug 2014

@danarka Ale chlapec sa snazi, ci? Aky chce byt empaticky....tuto snahu ocenujem / ak je teda uprimna/...

klincek
4. aug 2014

@8pete9 vidim, ze baby sa posnazili a skusali kadeco (v dobrom, niektore tu na stranke naozaj radia dobre a s pochopenim), ja mam este iny pohlad..asi ta nepotesim, ale aj tak..
niekedy sa totiz celkom normalna, zdrava zena, ktora som sexom nikdy nemala problem, po porode proste "prestavi". jej zenske ja sa stiahne do uzadia so vsetkym, co k tomu patri. uvedomuje si to, ale tam to konci. dovody ti nepovie, lebo ich sama nevie pomenovat. zrazu je to len "ine." niekedy ju to samu mrzi, niekedy jej to je jedno, niekedy si to ani neuvedomuje.
chlap je nadalej pozorny manzel, skvely otec, proste normalny partner po kazdej stranke..nemoze za to, ani v najmensom.
neviem, ako dlho to moze trvat, ci je to docasne alebo trvale, s tym sa malokto zdoveri.. no ak mozes, skus to vydrzat, resp. ries svoje potreby v tomto smere tak, aby si ju nesklamal z ludskeho hladiska (tak, aby ju to neponizilo a nezranilo-myslim konkretne neveru). aby mala zase na com stavat, ak sa to zmeni k lepsiemu 🙂 ale ver, ze takych zien je viac, nez to na prvy pohlad vyzera.
ak to bude velmi palive, urcite nic nepokazis uprimnym rozhovorom v spravnom case (nie po troch hodinach spanku manzelky s dietatom na prsniku). niekedy mozu byt taketo postoje aj prejavom psychickej nepohody (nepoviem, ze rovno depresii, ale niekedy aj..). drzim palce, aby ste sa zase nasli 😉

kluska
4. aug 2014

ja som tiez odsavala skoro 6 mesiacov a prve 2 mesiace katastrofa, som v noci spala iba hodinu a tristvrte medzi odsavanim a k tomu maly mal este reflux, teda odsvavam 30 minut, nakrmim maleho a 30 minut ho nosim zeby sa mu odgrglo, ked sa mu odgrgne je ok, polozim do postielky, kazdu 2 noc sa pozvraca, cize odznova krmenie a nosenie a potom este umuvanie odsavacky a flasiek, potom idem spat a zase odsavanie atd, Az teraz po roku sa zaciname snazit o druhe, vy ste to zvladli skor a podla mna tu je ten problem preco je unavena, ono zalezi aj od toho ako dlho ste spolu celkovo, lebo vacsina parov na zaciatku su ako zajace a potom to ide dole vodou, ja som vo vztahu uz vyse 6 rokov, uz je to ine, tiez sa mi velmi ani nechce, ale ist

micha7
4. aug 2014

podla mna je tvoja zena unavena noa vecer je rada ,ze zije ma v hlave kopu inych veci a preto na sex ani nepomysli..... 🙂 skus raz vecer navodit nejaku prijemnu atmosferu,nech sa uvolni...masaz ramien atd...to jej padne dobre a mozno pride chut aj na nieco prijemnejsie co ti tak chyba 😉

kluska
4. aug 2014

isto muz ma tiez svoje potreby, takze tgreba na tyo mysliet. Mne tiez neskutocne imponuje, ked mi partner pomoze v domacnosti alebo s malym, kedze sme tu sami v zahranici a nema nam kto pomoct. taze uplne sa stotoznuijem s nazorom @ladywitch26

jahodka8
4. aug 2014

@8pete9 Ona sa bojí, že otehotnie. Najmä ak aj to druhé bábo bolo neplánované. No v tomto prípade by aspoň mala pristať na iné techniky kvôli tebe. A ako je to s fin. zabezpečením, tvojou a jej prácou u Vás? Niekedy je žena po deťoch taká citovo vyhorená aj dlhšiu dobu aj ked je na tom zdravotne dobre. A chodí ona niekam do spoločnosti, za kamarátkami a podobne? No možno by chcela iného muža, aj to si treba pripustiť, že sa môže stať.