Manželka si ma prestala všímať. Čo mám robiť?

mrsing
16. sep 2014

S manželkou sme spolu 9 rokov, s toho bývame spolu vo vlastnom rodinnom dome 4 roky a 3 roky sme manželia a máme 3 ročného syna. Po materskej dovolenke sa vrátila manželka do práce kde pracuje od skorého rána do 15-tej. Niekedy aj 6 dní do týždňa. Ja som tiež v práci 5 dní do týždňa. Mám 32 rokov a moja manželka má 27 rokov. Syn chodí od septembra do škôlky. Môj problém je v tom, že zhruba počas toho ako ostala doma na materskej si ma manželka akoby prestala všímať, dostávam od nej menej a menej pozornosti a okrem iného sme mali obdobie kedy sme nemali spolu sex aj mesiac a keď hej tak len na môj podnet alebo dobiedzanie. Hovoril som si, že to prejde, že teraz toho má veľa, teraz má mnoho starostí s dieťatkom. Tak som to len tíško pretrpel. No neprestalo to ani potom čo sa vrátila do práce. Prestala mi hovoriť „ľúbim ťa“, prestala sa sama od seba ku mne túliť, prestala mi sama od seba dávať pusu, prestala ma objímať. Všetko urobí až po mojom podnete, inak si sadne, ľahne vedľa mňa ako by som bol iba jej spolubývajúci. Zmizla z nej vášeň, neha a iskra ktorú som na nej tak miloval. Nevšíma si moju snahu, akoby neoceňovala moju snahu, moju starostlivosť a moju všímavosť. Pretože ja sa snažím, pomáhať jej s domácimi prácami, so starostlivosťou o dieťa, venujem sa synovi aj jej, snažím sa byť príkladným otcom a manželom, snažím sa jej vo všetkom vyhovieť a urobiť všetko tak ako si to ona želá. Robím kompromisy, keď treba tak ustúpim, chválim ju pred rodičmi, kamarátmi, kolegami. Hovorím jej ako ju veľmi milujem, preukazujem jej lásku, hladkám ju po chrbte, držím ju za ruku, synovi pred ňou hovorím ako sa všetci traja ľúbime. No to všetko ostáva akoby bez povšimnutia. Keď sa ju opýtam či ma ešte ľúbi tak mi povie s úsmevom „trošku“ alebo niekedy mi povie „áno“ ale sama od seba nepovie. Keď sa s ňou o tom rozprávam tak mlčí nevie mi nič na to povedať. Cítim sa byť nepochopený a zbytočný. Čím viacej sa snažím starať o dieťa, domácnosť a ju, tým je to asi horšie. Sex máme 4x do mesiaca aj to len a len po mojom podnete a dobíjaní. Raz som skúšal zámerne sa jej vôbec nedotknúť ani pusu jej dať, tak prešlo 8 dní kedy večer v posteli položila ruku na moje plece. Bohvie koľko by prešlo času bez sexu, keby som sa o to nepokúsil ja? Nechcem nič zvláštne od nej len jej pozornosť, všímavosť, prítulnosť a malý prejav lásky, aby som cítil jej oporu. A ako čerešnička na torte bolo moje náhodné odhalenie jej flirtovania s 20 ročným chalanom cez FB chat. Zabudla sa odhlásiť a ja som si všimol akési čudné správy. Kde neznámi chalan ju požiadal o pridanie medzi priateľov a ona miesto zamietnutia po zistení o koho ide si s sním začala zoznámku na konci ktorej mu napísala ako jej lichotí, že má o ňu záujem mladý chalan. Na moje a jej šťastie to ukončila tým že je vydatá a má dieťa. No svojej kamarátke sa s tým hneď pochválila, že ju balí mladý chalan a že jej to normálne zdvihlo sebavedomie. Tým istým sa pochválila na inom fóre, kde som registrovaný aj ja len o tom asi nevedela. Miesto toho aby sa kamarátkam pochválila, že jej manžel jej pripomína ako sa jej veľmi páči, aká je sexi, ako ju manžel ľúbi, ako sa jej manžel snaží...Neviem čo mám robiť. Poraďte mi prosím. Podľa vás ma moja manželka ešte miluje, alebo ma berie už ako samozrejmosť ako rutinu, že som pri nej a robím všetko o čo ma požiada? Kde robím chybu? Čo mám robiť? Mne na nej fakt záleží a milujem ju rovnako ako 9 rokov dozadu. Možno to iba zbytočne nafukujem, neviem, ale trpím nedostatkom lásky z jej s strany inak je to príkladná mamička aj žienka domáca. Ďakujem za každý podnet.

maria117
18. sep 2014

@mrsing mozno ma len toho vela a je unavena. alebo prejavuje lasku inym sposobom, ako ty ocakavas. odporucam knihu Pat jazykov lasky. ten chat mi pride nevinny. zalichotilo jej to, mozno jej chyba sebavedomie. ale nemyslim, ze je potrebne hladat problemy tam kde nie su. mozes skusit sa s nou o tom porozpravat (nie o tych spravach, ale o tom, ako sa citis, ako to vnimas, cca co si tu napisal, ale tu zmeinku o fb by som vynechala). alebo jej priprav romanticky vecer, zabezpec niekoho k syncekovi, nachystaj veceru, dezert, kup kvety, vino, bonbonieru, idealne aj nejaky mini darcek napr. zlate nausnice. - napr. na vyrocie ci pri nejakej inej prilezitosti, alebo len tak. alebo spolocnu dovolenku, hoci len predlzeny vikend... a mozno az potom (pritom) by som otvorila tu temu... zlepseniu manzelskej komunikacie moze pomoct aj napr - manzelske vecery, kurz rut alebo kana pre manzelov - ak zadas do googla, o kazdom urcite cosi najdes.

skolara
18. sep 2014

@alexandramaria si to vystihla 😉

alexandramaria
18. sep 2014

@skolara 😉 😎

skolara
18. sep 2014

@tova ja aj po 14 rokoch spolu viem byt milenka, stetka, dáma na mam sexy bielizeň a iné veci 😉 a vieš co aj úžasná matka stíham byt a aj doma mam poriadok. Vždy viem muža a deti prekvapiť . Chodím cvičiť a robím to pre seba hlavne a cela moja rodina z toho benefituje. A pusinkujeme sa non stop 😀 snažím sa muža zvádzať a proste byt žena. Milujem to

alexandramaria
18. sep 2014

@skolara presne o takom prototype ženy som hovorila, ako si ty ... taká ktorá nie je len mama, ale stále žena, milenka svojho muža, upravená , pekná. Netrpí dieťa, netrpí muž, netrpí domácnosť 🙂
to je skvelé, nech to tak aj zostane, nech ste šťastní a spokojní 🙂 rodina je rodina ... mama, tato, deti . Nie mama a deti a tato niekde pomimo... aj tato si zaslúži pozornosť,lásku a nehu 🙂 nielen deti 🙂

jakub11
18. sep 2014

tak toto je presne môj pripad kamarát. pred pár mesiacmi som tu pisal o mojich pochybnostiach s manželkou a potvrdili sa mi tie najhoršie predstavy. no takmer najhoršie. chytila druhú pubertu, a bola mi citovo neverná na diaľku s mladším chlapom, cez mobil a internet. ešte sa obhajovala, že to robí veľa vydaných žien a ze tak sorry, ona s ním vlastne nič zlé neurobila. zrútila moju predstavu o manželstve ako o niečom, čo je dokonca života. nie je. je to len dovtedy kym to jedného neomrzí a nezamava tomu druhému : dovidenia, prepáč málo si mi pomáhal a málo sme chodili do divadla a filharmónie.
stratila moju dôveru a budúcnosť s ňou mám úplne zahmlenu. netuším či budeme spolu o rok a pripravujem sa na najhoršie. nemá sa pri mne zle, ale to je úplne jedno. susedova tráva sa vždy zdá zelenšia.
po 12 rokoch som prežil najhoršiu krízu v manželstve, ktorá mi totalne naburala sebavedomie.
Ale hlavu hore - to hovorim aj tebe.
Viem že nie som na zahodenie a nejedna kolegyňa by ma brala, keby som ja debil nebol taký staromodny monogamista.
Čas to vylieči a teraz hlavne treba začať niečo robiť. Pracovať na sebe ešte viac, než doteraz. Viac cvičiť, viac duchovne rásť, viac čítať, viac sa zabávať, šíriť okolo seba viac pozitívneho. Viac sa hrať s deťmi. Urobiť pre ňu ešte viac, ale nenechať na sebe orať a nežiť pre ňu. Urobiť sa ešte viac milovaniahodný, ešte viac "k pomilovaniu". a keď ona neotvorí oči a znovu sa nezamiluje, kašľať na ňu a odpáliť ju preč, nech je šťastná niekde inde s kým jej bude lepšie.
odmietam žiť vo vlažnom manželstve, aj keď máme deti.
radím ti aby si sa pripravil na najhoršie, vidíš že už jej nemôžeš dôverovať. ale ak sa chytí môžete žiť pomerne šťastne aj ďalej. Inak povedané, miluj ma, alebo odiď.
A ak odíde, budeš pripravený na niečo nové , lebo si na sebe pracoval, počítal si s tým a už ťa to tak nezloži.
Uvedom si, že na svete nie je len ona, ale veľa krasnych a dobrých žien, ktoré tvoje kvality ocenia. A určite aj také, ktoré majú rady sex. ☺

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tova
18. sep 2014

@skolara si idealna ako z romanu 😀

tova
18. sep 2014

@alexandramaria podla mojich slov som strapata, neupravena, nikdy nedam pusu???? dievca strat sa! dnes si si dala malu davku niecoho 😠

tova
18. sep 2014

@alexandramaria ty dievca vazne odpovedas na otazky a do tem tykajucich sa deti pritom vlastne nemas??? ty ides pisat o manzelsve ked mozno este nie si vydata alebo max rok, dva?, musim prehrabat MK 😀 si mlada studujuca zaba a ides radit o dlhodobom manzelstve ,rodinnych problemoch a detoch??? dakujem pekne za taku psychologicku 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tova
18. sep 2014

@fidka79 mozes skopirovat kde som pisala o nieco o mne? "a ze ty sa zmieris s tym ze ziadna laska a prejavy lasky po rokoch tvoja vec.." vycucala si si to z prsta????????? vazne tu chodite prispievat bez skusenosti a vymyslat si veci???? ja pisem vseobecne o dennodennom prejavovani lasky, drzani sa za ruky, laskani, mojkani z cistej lasky (o sebe nepisem) ci si prisla oznamit svetu ze raz za tyzden ti muz napise sms ze ta lubi? Kolko podvodnikov pise zenam ako ich lubia zatial co su na "biznis" vylete s inou zenou. laska sa da prejavit aj inym sposobom ako nekonecnym mojkanim, lubkanim a pusinkovanim.

skolara
19. sep 2014

@tova snažím sa určite sa neostriham na karfiol a nedám si na seba tristvrtovy nohavicovy komplet na puky 😠 😠

alexandramaria
19. sep 2014

@tova ja zas nechapem, odkiaľ si si ty vycucala ze tu nemáme skusenosti. Pokial viem toto je verejné forum a KAZDY tu môže slobodne prejaviť svoj názor, odhliadnuc od toho či je podporený skusenostou alebo na urovni dobre mienenej rady! Kto si ty aby si tu písala svoj a jediný správny názor?! Ti nezalezi od toho koľko ka kto deti alebo rokov manželstva. Iste fakty vidí aj slepý.

mrsing
autor
22. sep 2014

@skolara Takto by to malo fungovať

mrsing
autor
22. sep 2014

@jakub11 Pekne si to zhrnul bratu ...palec hore

sono2
22. sep 2014

My teda s manželom este deti nemáme, dúfam, že čoskoro, našiel sa konečne u mňa problém. Ale, tie fóra všetky to nepreferujeme, nikto není pred nikým tajný. Hocikedy mi ide mm do telefónu, aj ja jemu, nemáme čo skrývať. Sme spolu 11 rokov, ale pri tv sa držíme za ruky, stokrát si si denne voláme. Milujem ťa počuť kazdy deň. Boli krízy áno. Ale vždy to chceli obaja riešiť. A keby sa dalo zmenšiť mm tak by som si ho hodila do kabelky a mala ho stále pri sebe! Takže určite by príchodom dietata nemali skončiť nežnosti ani my sa nebozkávame kazdy deň len tak. Ale puska, objatie, milé slovo. A ked to robila predtým a teraz nie tak sa tam evidentne niečo stalo. A určite jej nič navracaj, potrestáš len seba. Lepšie otvorený rozhovor. Držím palce .