Muž sa nezapája do domácich prác, nákupov a starostlivosti o deti

2. máj 2023

Ahojte, už to musím zo seba dostať, lebo sa zbláznim. Ani neviem, kde začať. S manželom sme mali krásny vzťah, aj máme, keď sa.ja strašne snažím (robím všetko sama). Vysvetlím: muž sa vôbec, ale vôbec nezapája do domácich prác, nákupov, starostlivosti o deti. Všetko riešim ja, škola, krúžky, domáca príprava do školy, celkovo starostlivosť o deti. Som na materskej, máme školáka a bábätko. Neurobí doma nič, ani keď ho poprosím. Vždy bol taký, ale akosi už sa na mňa všetko sype a mám toho dosť. Nechcem takto žiť. Cítim sa ako slúžka, poskok. Neviem ako ďalej. Čo by ste robili v mojej situácií? Máte resp. ste to mali niekto takto? Čo ste robili? Ako by ste postupovali?

majlo1234
2. máj 2023

U nas sa toto obcas deje. Ak by som mala generalizovat - Muzi su pohodlne bytosti, ak im necinnost prechadza, budu v nej spokojne pokracovat. Pokial kludny rozhovor o tvojich pocitoch a prosba o pomoc nepomaha, navrhujem nenapadne vypustat zo svojich domacich prac a sledovat, co sa stane. U nas to zvykne zafungovat a muz aj uvari, aj uprace. Ale chce to davku trpezlivosti

luccija
2. máj 2023

No vyhoris časom...na jedného to je všetkého veľa.Nehovoriac, keď nastúpis do práce.
Mala iba čiastočne.. mne je vždy málo🙂muž hovorí, že robil a robí dosť.
Chodil na nákupy, umyl kúpeľne, umyl dlážku, povysal, ale trebalo a treba aj po 18 r pripomínať a urgovat.
Horšie, keď máš ignoranta, ktorému aj, keď povieš nespraví čo asi bude tvoj prípad.
Zle si začala:(keď si všetko robila zaňho

petamich
2. máj 2023

sama si to skonstatovala - vzdy bol taky a ty od neho zrazu ockavas zmenu, lebo je toho na teba vela 🤷‍♀️ takze skus ist na neho nejako postupne a uberat na standardoch

u nas doma manzel s malym travi vela casu, tiez to ale nebolo zo dna na den, vecne konflikty kvoli tomu, ze nepomaha v domacnosti a zhavarovane snahy riesit, co budu jeho povinnosti som ho postavila pred hotovu vec, bud bude upratovat a bez toho, aby sme sa 10x pohadali alebo som 5x pripomenula a teda udrziavat domacnost, v ktorej zije alebo plati upratovacku, vybral si moznost B, no a co sa tyka nejakeho aktivneho travenia casu s malym, tak tam pomaha casto postavit ho pred hotovu vec a zarezervovat im plavanie, detske cvicenie, navstevu muzea, lebo radsej by sa s nim len doma "hral" a v prvom rade sa prestan snazit zastresit vsetko sama a suhlasim s tym co sa pise vyssie, nenakup, neuvar (vy si raz za cas objednajte), ....na mojho muza funguje, ked sa napr. rozplacem, vtedy vie, ze je zle a musi s niecim pomoct, stava sa to tak raz za rok, ked si vela nalozi

hlavne prestan robit vsetko ty, to je taky prvy krok

bluka2
2. máj 2023

Čo by som robila ja? Na mieste by som sa s ním rozviedla, nič takéto nepotrebujem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domkakvet
2. máj 2023

Vzdy bol taky a teraz cakas ze sa zmeni, nezmeni sa, skus sa este porozpravat, ale nemyslim si ze by sa este zmenil.

mikadooo
2. máj 2023

Zvoľnila by som. Dôležité je, aby a) bolo čo jesť, b) deti mali čisté oblečenie. Nič viac netreba. Ak sa ti chce, tak uprac, ak nie, tak proste bude bordel. Moja mama mala takého muža ako ty a do toho 5 detí s ním... Nikdy sme neboli hladní, alebo špinaví. Celá trieda mi závidela, že nemusím doma upratovať 😄. Keď som prešla pubertou, začalo mi to vadiť a sama od seba som raz za čas upratala celý byt. Keď sa mužovi nebude páčiť poriadok u vás, ponúkni mu, že pokojne môže upratať, ty sa staráš o to, aby boli všetci najedení a mali čisté oblečenie...

sissy27
2. máj 2023

Vzdy bol taky a ty si ho v tom este podporovala a zrazu po rokoch ti to vadi a nechapes… ked si vezmes fajciara, tak sa nemozes o 10 rokov neskor stazovat, ze fajci. On sa predsa nezmenil.
V tvojej situacii za predpokladu, ze na rozvod to nie je, by som si zaplatila pani do domacnosti. Keby ma extremne nasral, tak by som zavolala jeho mame, nech si pride poupratovat po synacikovi, ocividne je tak uz z domu nauceny…

mamamasama
2. máj 2023

Ja by som mu na par dni nechala deti a odisla ku kamoske s tym, ze ak sa nezacne podielat na chode domacnosti a starostlivosti o deti, bude takto s detmi sam castejsie, ked ich budete mat v striedavke.

h2
2. máj 2023

A ako reaguje, keď ho poprosíš? Toto si ja neviem ani len predstaviť. Ešte by som chápala, že sám od seba neurobí, sú také typy, ktoré potrebujú príkazy zhora. Ale že ešte aj poprosíš a nič?!!!! To akože odmietne? Či povie, že urobí, ale neurobí?

lucka_ke
3. máj 2023

keď nepomáha nech ti zaplatí výpomoc na upratovanie

mane01
3. máj 2023

Ja som tiez taka dobra dusa, ze vsetko rada porobim… len som sa tiez dostala do situacie, ked som nevedela, co skor a to sa mi este sypali vycitky na hlavu od mojho, vtedy uz celkom zpohodlneneho muzika! Tak som tym sekla a prestala mu robit servis. Najskor sa stazoval… ze preco som neodlozila po nom veci!!! (vtedy mi uz bolo jasne, ako som to domrvila s tym ‘ja vsetko zvladnem sama’)… potom pochopil, a teraz ma vyhradene dni, kedy vari on, a presne som mu vyclenila domace prace, za ktore zodpoveda on a vybavene…neurobi, tak to tak ostane, kym mu nedopne… obcas este fňukne, ze chladnicku treba umyt, ale to uz asi aj tuší, ze dostane odpoved: ked ju treba umyt, tak ju umy! My ale byvame v byte… v dome alebo ked je aj hospodarstvo je to asi trochu ine…

nela7553
3. máj 2023

Ahoj, mam podobnú situaciu manžel robí on pondelka do piatku je preč, s nami je cez víkend. Vedela som ze to takto bude , nesťažujem si ,zvládam, keď mu poviem co ma robiť vacsinou to spraví, pomoze, je pravda ze mi ma nikdy nebuzeroval ze niečo nieje hotové atď. Ak by to robil to by som nezniesla. Cez víkend sa aj venuje detom aj oddychuje od prace. Je pravda ze je všetko na mne ale takto to proste je keď musí zarábať🙂

nela7553
3. máj 2023

@nela7553 neviem ako máš staré babatko ale skus si ísť sadnúť s kamoškami na kávu alebo vínko pomôže ti to 🙂 ja chodím pravidelne ,určite to treba si psychicky trochu uľaviť od detí a všetkého🙂

domiklik
3. máj 2023

Pozri sa, kde je napísané, že mu musíš variť, prať, žehliť? Urob len toľko aby bolo postarané o deti, a mala si co jest... Keď sa muž opýta prečo, povedz, že nevládzes, lebo ti nikto nepomôže... Aj v byte môžeš mať bordel, nie si predsa otrok svojej domácnosti, v opačnom prípade môže manžel zdvihnúť rit a upratať...