Manželove koníčky sú prednejšie ako rodina

15. feb 2021

Ahojte, potrebujem radu. S mužom sme spolu 10 rokov, (máme 3r dieťa). Všetko by vyzeralo fajn, až na mužove rybárčenie-je nimi doslova POSADNUTÝ. Ja sa celé dni venujem dieťaťu.On príde z prace a ide na ryby alebo von, športovať.Neporovnatelne viac času trávi inak ako s rodinou. Čas strávený s dcerou mu musím doslova nútiť. Tiež by som rada strávila čas nejakým koníčkom, ale to by musel najprv niekto postrážiť dieťa. Keď chcem ísť napríklad cvičiť, a požiadam ho aby postrazil malú, tak povie, ze už niečo ma,doma nebude, tak nech si na stráženie niekoho nájdem, pritom nevie pochopiť, ze dcéra má takisto otca ako aj matku. Pre neho je byt doma, stratou času- potrebuje aktivny zivot. Posledne roky su uz hádky kvoli tomu na dennom poriadku - vecne slubuje nápravu, veľmi nás miluje, zivot bez nas si nevie predstavit -ale aj tak to nikdy situáciu nemení. Chvilu seka dobrotu doma- ale nie z vlastnej vole, vždy povie, ze nemoze ist KVOLI MNE LEBO ZAS ROBÍM BORDEL. Cítim sa uplne sama. Akoby som ani nemala manžela. Ja mu jeho koníček nezakazujem,ale co je veľa, to je veľa. Vzdy som od neho žiadala iba viac času pre rodinu, viac sa venovať dcérke- v poslednom čase sa aj jej vzťah k nemu ochladil(nechce s nim ist von, ani aby ju uspaval), co ho síce mrzí...Ak aj náhodou doma je, tak cely čas telefonuje, takže zas to nie je plnohodnotný čas s nami. Absolútny strop bol minule, keď som mu volala v bolestiach, nech príde domov, ze si potrebujem ľahnúť- jeho odpoveď bola, ze teraz sa mu darí, nech skúsim zavolať sestre.Zvazujem rozvod, lebo takýto zivot ma nebaví. On nesuhlasi,(kto by mu varil, pral.)..tvrdí, žeco by dali za nas zivot iny. Je pravda, ze financnu núdzu nemáme, ale načo sú mi peniaze ked sedím iba doma a na výlety chodím s dcerou sama.

makakova
15. feb 2021

Tak to je teda tatko roka... To môžeš ozaj odísť a byt sama s dcérou , nebol by v tom rozdiel.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusyc
15. feb 2021

Manželská poradňa

makakova
15. feb 2021

@viestta viem si predstaviť to jeho nadšenie

autor
15. feb 2021

Pokracovanie: nechce alebo nevie pochopiť, ze mne bohato stačí mat milujúceho manžela, ktorý sa nám venuje s radosťou, nepotrebujeme nic ine. Chodíme raz ročne na dovolenky - ale aj to ho musím nanutit, a musí to byť vtedy keď nie je pre neho ideálna rybárska sezóna. Komunikácia medzi nami zlyhava, keď sa o niečom bavíme, akoby je mysľou uplne inde, nepočúva, sto krát sa ma spyta to iste. A ked pride domov, tak len kybycuje. A to musím ešte dodať, ze pracujem home office(ale ze by vzal malú niekam cez deň, nech si porobím cez den, to nie), ja svoj pracovný čas prisposobujem dcére, ked ide spat, takže pracujem po nociach. A ked je náhodou doma a ja mam pracovať tak pinda, ze sa mu ani nevenujem, ze mam robiť ked bude mat nocnu.

dskjhfdlkdjhl
15. feb 2021

Pises: "Všetko by vyzeralo fajn, až na mužove rybárčenie" Mna by zaujimalo, co je to vsetko, co je fajn, lebo si to neviem predstavit.

janickacrazy
15. feb 2021

A si si istá, že na tie ryby chodí? Nemá milenku? To by som si skúsila nejak preveriť, lebo to, čo opisujes je dosť extrém. Skúsila by som s ním dať posledný vážny rozhovor, zamávala rozvodovymi papiermi pred očami, aby pochopil, že to myslíš vážne. Dohodli sa koľko bude tráviť času s tebou a dcerkou, koľko konickami, aby ste boli spokojní všetci. Rozpis na chladničku, keď to inak nejde. Ak to nebude fungovať, tak potom dovi-dopo.

autor
15. feb 2021

@viestta ked sa da cez den, tak ideme. Ale to nie je vzdy rybarcenie poobedne prijemne rodinne. On chodí väčšinou na noc alebo skoro ráno. A to sa da s tak malým dieťaťom? 😉 a keďže jeho rybarcenie je fanaticke, tak tam musi byt pokoj, ticho, ani nebuchnut, a dcéra beha skáče vymýšľa. Tak to je akurát o tom, ze ja tam naháňam dcéru a on si sedka pri udiciach

makakova
15. feb 2021

Na noc nooo, fakt nemôže mat nahodou milenku?

ledgerka
15. feb 2021

hod rozvodove papiere na stol, bude to zaberie alebo ich aj podpises. Takyto manzel a otec je na nic, akurat mas nervy. Ked ani v chorobe ta nepodpori tak nech nevyjklada o tom ako ta miluje. Mne by sa takyto clovek velmi rychlo zhnusil.

sapetka
15. feb 2021

A naco si zakladal rodinu? Ked travenie casu s rodinou ho obtazuje? Pekny egoista! Ja by som dala bud alebo jednoznacne ak nie dovi!

autor
15. feb 2021

@makakova ano na sumce,tie sa chytajú v noci.

sapetka
15. feb 2021

Bud tomu chces verit alebo veris naozaj.

makakova
15. feb 2021

Tak by som ho nechala zit so sumcami,... načo si robil decko ked onho ma minimálny záujem. Tebe je k ničomu taky muž,iba na ostaru

autor
15. feb 2021

@makakova kocky milenku nema. On na tie ryby chodil aj pred manželstvom a pred dieťaťom. Len vtedy som to až tak nevnímala, lebo som chodila do prace. A myslela som si, ze príchodom dietata (ktoré strasne chcel) sa to trochu zmierni. Ale mam pocit ze sa to zhoršilo, ze akoby pred nami ešte k tej vode aj utiekal. Teda mam pocit, ze úplný skok nastal ked som bola tehotna

diusqa761
15. feb 2021

Rybári normálne chodievajú na noc na tom není nič zvláštne ani hneď nemusí mať milenky. 🤦 Môj je kaprár a tiež chodí aj na noc niekedy keď je dlhšie doma lebo povie že skoro ráno mu chytajú lepšie a väčšinou chodí aspoň s 2 niekedy 3 kamošmi takže majú aspoň čas stráviť spolu aspoň trochu keď je mesiace v zahraničí a nikoho nevidí pomaly celý rok

diusqa761
15. feb 2021

Dokonca mali aj 4 dennú kaprarsku súťaž a nevadí mi to. 🤦🤷 Ale my máme teda dohodu že koľko strávi na rybách toľko potom aj s nami. Tak napr keď je 2 alebo 3 dni s kamošmi na rybách tak potom 2 alebo 3 dni sa venuje iba nám a chodíme po výletoch 🙂. Tiež s ním už nechodíme ako ty hovoríš, oni potrebujú tam kľud nie aby tam dieťa plakalo a vztekalo sa. Kým bola staršia bábo a spala tak sme s ním boli aj cez noc ale teraz ju to nebaví a po pol hodine vreští že ju to nebaví 🤷 a to môj sa len pomaly 2 hodiny vybaluje takže minimálne na 6 alebo 8 hodín chodí inak by sa mu to ani neoplatilo

deti95060810
15. feb 2021

s kým chodí na tie ryby...ak vôbec na ne chodí... máš prehľad? To chodil na ryby aj pred vašou svadbou, a či len po narodení dieťaťa zrazu má potrebu stááále sedieť pri udici...😉
No čo dá sa vydržať aj v manželstve - len ďalšie bábo ani náhodou s týmto ocinkom...

lucka_ke
15. feb 2021

ale rybačka nie je celý rok, zvyšné obdobie robí čo?

deti95060810
15. feb 2021

@makakova možno že dobre zarobí...😉

autor
15. feb 2021

@deti95060810 ano mam prehlad. Chodi s kamarátmi (ti ale nemajú rodiny), aj vzdy viem kam ide, tak ak by som chcela, ho tam môžem ísť skontrolovať.

lucka_ke
15. feb 2021

ja verím, že fakt chodí na ryby, mám v rodine dvoch takých mužov a tí sú furt na chate alebo na rybách, po večeroch alkohol a hlavne voľnosť bez ženy a bez detí

autor
15. feb 2021

@deti95060810 nehovorím ze nezaraba, ale ja zarábam rovnako ako on, pred md dokonca viac. Takže kvoli peniazom s nim nie som.

pribinak
15. feb 2021

Takto to bolo aj predtým ako ste sa vzali a mali dieťa?

Lebo ak áno, mala si di dať s ním nejaký vážny rozhovor a dohodnúť sa na podmienkach rodinného života

Jedna vec je mat koníček a druha vec mat rodinu

konikkon
15. feb 2021

nemôže strážiť vlastné dieťa lebo nieco ma? V momente, ako sa vrati domov hneď pri dverách mu daj dieťa do ruky, povedz, že niečo máš a proste odíd. A keď sa bude sťažovať, povedz nu, nech nerobí bordel. Jednoducho zvoľ rovnakú taktiku ako on, nech sa spamätá.

autor
15. feb 2021

@konikkon tak som to uz sem tam urobila, ale väčšinou vzal vtedy malú k svojim rodičom alebo surodencom a sedeli tam. A potom na mňa ešte ostatní pozerali, ze si chodím kade tade bez dietata 🙊 takže ucinku sa to minulo.

kubkovamama
15. feb 2021

Vieš,on to tak nevidí.On si myslí, že je všetko o.k.Moj manžel je niečo podobne-a to máme 3 deti,novorodeniatko.Je workoholik,jednu nedeľu v mesiaci strávi doma aj to ho mrle žerú a presne ako tvoj,väčšinu dňa telefonuje,rieši,večer si robí faktúry.No a ten večer u nás vyzerá tak,že chalani lietajú po celom dome ignorujúc ma a dcéru kúpem v jednej ruke sprcha,na druhej novorodenec.Nie si jediná.Len s tým rozdielom,že mne napr.to až tak neprekáža.Nema komenty ako tvoj.Ak chcem niekam ísť,decká beriem so sebou.Nepozastavujem sa nad názormi okolia.A hlavne porovnám si to so vzťahom s ex a hneď ma prejde to čo aj tebe behá hlavou.Vzdy ti tu veľa žien poradí rozved sa,odíď..no som zvedavá čo by si tvrdila na súde a na sociálke,to že stále rybárči žiaden sudca neuzná ako dôvod na rozvod.Ak nemáte iné problémy,skús do toho ešte investovať energiu a hovoriť s ním o tom.Je to takto celý rok?Nie je aspoň pár dní v roku,keď sa vám to snaží vynahradit?Môj si to našťastie uvedomuje,no v lete si nájde pár dní a povláči decká kde sa dá,venuje sa im.Z pohľadu ženy je to stále málinko,ale na druhej strane,živí celú rodinu a nie je nás málo.Vzdy budú trenice pokiaľ si ty citlivejšia a on naopak nevidí problém

autor
15. feb 2021

@lucka_ke je cely rok. Cez leto je len hlavná sezóna. Ale v zime chodi ^ na dierky ^ (ze sa vyseka lad) , na jeseň idú šťuky, na jar riesi výpravu do ITA alebo Španielska.... to je fanatizmus. :(

mareka49
15. feb 2021

Chyba je ze aj ty nemáš konicek.
Proste musí robiť aj on kompromisy.
Co keby si bola fanatik do jogy a chceš chodiť 3 krat týždenne cvičiť.
Spíte si sezónu a povedz mu.
Co si ochotný vynechať?
Daj mu decko a chod preč.
Véd v manželstve ste dvaja.
Ako dôvod na rozchod to nevidim.
Ale isto na neho tlač nech aspoň 1/4 výjazdov obmedzí.

danka56
15. feb 2021

Môj manžel zboznoval turistiku. Odkedy mame deti bol len asi štyrikrát. A to som ho už donútila ísť. Neviem si predstaviť, že by vkuse takto chodil. A bola to fakt jeho vášeň. Len tak ide ako človek prehodnotí rebríček hodnôt. Ako sa dokáže obetovať pre rodinu.
Takže ty pracuješ z domu, staráš sa o dieťa, domácnosť a on chodí do roboty a na ryby. Za mňa veľmi nevyvazeny vzťah. A je pochopitelne, že sa vás nechce vzdať. Véd ma u teba full servis. Nevravím, že ťa už vôbec neľúbi. Ale spolužitie a vzťah s tebou mu prináša hlavne kopec výhod. Určite vážny rozhovor a keď opäť bude takýto, ak sa Ti dá chod aspon na par dni k rodičom. Skus spomenúť aj rozvod. Bodaj by sa spamätal. A keď nie tak ozaj ti je na nič taky chlap. Len príťaž.