Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manželská poradňa v Bratislave

fluffynka
4. feb 2013

Ahojte. Zaregistrovala som sa,lebo potrebujem radu. Mame s manzelom problematicke manzelstvo a uz neviem ako dalej. Pohravam sa s myslienkou na rozvod. Stale sa hadame. Mame 1,5 r syna,ktory je velmi akcny a ja padam po celom dni s nim dolu nosom,popritom je cela domacnost na m e. Manzel je velmi casovo pracovne vytazeny,je velmi malo doma a ked je doma,tak je nervozny. Potom som z neho nervozna aj ja a len sa hadame a povykrikujeme si take veci,ktore tam ani nemyslime,ani nechceme ich povedat,ale ked sa to stane,uz to spat nevezmeme a zostavaju nam jazvy na dusi. Preto sa chceme obratit na nejakeho psychologa,ktory by nam pomohol. Sme z Ba. Ak mate niekto skusenosti s niekym konkretnym,prosim o info.
Dakujem!

sisaha
4. feb 2013

@fluffynka neuvazovala si nad gazdinkou, ktora ti s domacnostou pomoze? Ak vam to financne vychadza, ja by som zacala tymto...ak bude treba, nech chodi aj 3x do tyzdna na 2 hodiny a ty budes mat cas na viac veci..

fluffynka
autor
4. feb 2013

@sisaha nie,nejdem sa zasa z toho zblaznit. Byt mam upratany za hodinu cely....skor je to o tom,ze sa stale hadame pre debiliny...mm je stale nervozny,potom som ja z neho a kolotoc sa opakuje.

ani3012
4. feb 2013

@fluffynka sme boli s mužom v manželskej poradni pri stanici-teda hneď pod stanicou

zuzlik_666
4. feb 2013

@fluffynka skus Mgr. Zuzana Hradilekova PHD., cislo uz nemam, ale nasla som ju na webe http://www.manzelska-poradna.sk/index.html...

a sisaha ma tiez pravdu, potrebujes pomoct, bud by som riesila pani, ktora by ti doma pomohla, alebo ak je maly taky zivy, tak co ho dat 2-3x do tyzdna na cca 2 hodky do "jasli", aby si mala aj ty trosku casu pre seba... a chce to poriadne sa porozpravat s muzom. Na tvojom mieste by som ho nechala jeden den, podotykam cely den, s malym, aby vedel co vlastne ty denno-denne absolvujes...
Drzim paste, aby ste to cim skor vysiesili... 😉

fluffynka
autor
4. feb 2013

@ani3012 a boli ste spokojni? Ja si to neviem nejak predstavit,vylievat si srdce uplne cudzej osobe,mozno aj vyronit slzu pred nou...celkom mam strach...preto hladam nieko overeneho. Ako sa to "zariadenie" vola? A pomohli vam tam?

ani3012
4. feb 2013

@fluffynka neboj,majú tam nachystané vreckovky 😀
muž tam potom išiel individuálne 3 krát a potom zase spolu ...sú nestranní a ukážu vám aj iný uhol pohľadu

fluffynka
autor
4. feb 2013

@zuzlik_666 maly je na mna velmi naviazany. Boli sme s mm na dovolenke 11 dni bez neho a odvtedy sa nemozem od neho ani pohnut. Do jasli by som bo nvedela dat. A maleho dat mm na den? Nevie poriadne ani kde ma maly veci..co mu dat a kedy jest. Hned by si asi volal mamicku a sup do kutika s nim. Svokra by ho napchala lizatkami...jaj...no nie som zomuto az tak naklonena. A s mm sa po hadke bavime (cez sms vacsinou),ospravedlni sa,slubi ze sa bude snazit a za chvilu je to iste doma...kolotoc ☹

fluffynka
autor
4. feb 2013

@ani3012 to je podstatne,lebo mne tecu slzy velmi lahko ☹ a ako sa volaju?

fluffynka
autor
4. feb 2013

@ani3012 uz som zbadala link 😀 dakujem

zuzlik_666
4. feb 2013

@fluffynka nevravim, ze ho mas dat na cely den, ale aj ty potrebujes cas pre seba a takto sa zblaznis... 1-2 hod par krat do tyzdna pomozu tebe aj malemu, ak ho nechces nechavat sameho skus materske centrum, kde sa maly zahra s inymi detmi a uvidi aj teba a ty sa aspon porozpravas aj s inymi ludmi... 🙂

ta poradna je fakt dobra a su nestranni... 😉

fluffynka
autor
4. feb 2013

@zuzlik_666 dakujem. No uz musim nieco vymysliet,inak skonci e rozvodom ☹

jajka257
4. feb 2013

@fluffynka aj my sme si tymto presli, len ja som nastastie mala pracu popri materskej a tak som nesalela z malej tak velmi. No manzel si musel tiez vypocut zaujimave veci. Tak skus, maleho niekam dat na hodinku dve , aspon trikrat do tyzdna, vecer, ked zaspi, posadit si manzela a skusit bez emocii povedat, co mas na srdci. Nevrieskat, neurazat, nevytahovat bolestive zalezitosti. Ide to tazko, ale ak ste sa pred tym milovali, tak to zvladnete. on si mozno mysli, ze vsetko lezi na nom, musi zarabat, je unaveny, muzi nemyslia ako my zeny, necitia ako my a uz vobec nechape nase starosti. Skor ako zacnes, skus pouzit fomulku, nechcem sa hadat ani ta urazat, ale skus si predstavit, ze ty zijes takto: a povedz ako, nehovor ja musim upratovat, ja sa musim starat. Skus mu obut svoje topanky a skus mu povedat, predstav si milacik, ze ja rano oddidem do prace ty si tu sam na vsetko, ty musis navarit, ty musis oprat, ty musis toto a toto. A ked uz vecer cely nateseny cakas na mna, lebo si tu cely den sam, tak je pridem, ani si ta nevsimnem a sadnem si k pc, nemam chut ani cas sa s tebou porozpravat, som zla a nervozna z prace, skus mu nastavit zrkadlo, aby si uvedomil, ze ako by sa on citil na tvojom mieste. A potom ho chvilku nechaj porozmyslat, a opytaj sa ho ako sa citi v tejto pozicii a nech aj on ukaze tebe svoj svet svojimi ocami a obuje ti svoje topanky. Ak toto nezvladnete bez pomoci, tak sup k psychologovi, oni su na to skoleni, aby vas ukocirovali a zastavili prud urazok a vycitok.

fluffynka
autor
4. feb 2013

@jajka257 ved on to chape,ze je s malym vela roboty ,aj s domacnostou a ze som unavena..ALE...ma pocit,ze ne pre mna nedolezity (sex mame sporadicky lebo som naozaj KO a po tom,aky je na mna. ,tak nemam s nim chut nic mat)...uz sa mi aj odcudzil..on sa aj ospravedlni,povie ze sa bude snazit,chvilu seka dobrotu a potom je zasa nieco,preco je nervozny...on je nervak...a ja uz som z neho tiez...napisala som uz psychologicke a dohadujem sa na stretnuti. Uz iba asi to je cesta :-/

fluffynka
autor
5. feb 2013

Tak,objednala som sa do Sunrise. Nepoznate niektora? ...teda,snad pomoze :-/

cecil36
5. feb 2013

@fluffynka odporucam Phdr. Jana Grešová v Petrzalke 🙂

fluffynka
autor
5. feb 2013

@cecil36 dakujem 🙂 objednala som sa do sunrise. Ak nebude vyhovovat,skusim.

maria117
5. feb 2013

@fluffynka ahoj,s poradnou nemam skusenost,ale ja zas rada citam,tak mozem doporucit nejake knihy. V prvom rade _Pat jazykov lasky_,to je o tom ako kto vyjadruje,ze niekoho ma rad a ako/preco sa to zvykne zmenit po svadbe,ze si prenasame vzory z nasich rodin,kde sme vyrastali a samozrejne i "navod" co robit,ako sa spravat,ako zistit,co je pre koho dolezite...dalej sa mi pacila _Mamy v jednom...a ako z neho von_,zameriava sa na akusi organizaciu domacnosti,urcenie si priorit,rozvrhnutie povinnosti,najdenie si casu i na seba...a posledna kniha je _Dar lasky_,kt vychadza z filmu _Fireproof_,myslim,ze je to prelozene ako Ohnovzdorny.min ten film je skvely,videla som ho niekolkokrat (a to ja nie som typ,co pozeran/citam viac krat)... Super,ze si si vedoma vasich problemov,ze ti to nie je jedno a chces s tym nieco robit. Myslim,ze je to skvely zaciatok a potom uz "len" pokracovat,nevzdat sa,vytrvat.. drzim palce a zelam stastne manzelstvo

fluffynka
autor
5. feb 2013

@maria117 dakujem 🙂

mahmulienka
5. feb 2013

@fluffynka to 5 jazykov lasky sa da aj stiahnut z netu tu: http://www.ulozto.sk/hledej/?q=5 jazykov lásky
drzim palce 🙂

pupkana
4. mar 2013

@fluffynka ahoj my doma prezivame uplne identicke problemy. Vseto co pises ako by si pisala o nas. Dnes sne sa zhodli ze pohdemw do poradne. Stale sa tocime dokola v tych problemoch a nevieme sa pohnut. Navrhla som to a napodiv sa toho chytil aj on. Tak tiez hladam kam ist....

xstelinka
7. mar 2013

Ahojte kocky, a mate nejaku radu ako na chlapa ked nechce do poradne? My mame taky problem, ze mm pride domov z prace, vyvali sa a hra sa na mobile alebo PC. Neda sa s nim nijako dohodnut, ze by sme si domace prace nejako podelili. Mame 5rocneho syna a ja pracujem na plny uvazok ako mm. Takze mam toho ozaj dost. Nie je s nim rec, on len odvrkne, ze ked nechcem upravovat nech to nerobim. No len kto to urobi?! Chcela som aj gazdinu, ktora by prisla raz za tyzden na 2-3 hodinky, manzel s tym nesuhlasi, vraj tu to zbytocne vyhodene peniaze tak ako aj poradna. S nim ani na voz ani z voza 🙄

fluffynka
autor
12. mar 2013

@pupkana ahoj. Uz ste niekde boli? Ja som bola sama v sunshine. Iba raz. Mali by sme ist spolu s mm,ale teraz na to nie su peniaze a zas je to o nicom ☹

fluffynka
autor
12. mar 2013

@xstelinka chod k psychologovi sama a nech ti poradi ako na neho. Ale ja by som na tvojom mieste proste prestala upratovat,varit,zehlit (pre maleho samozrejme ano)...nech sa spamata.sice,asi bude chvilu bordel,ale skus to prezit.uprac si iba po sebe,po malom....ked to tak chce,ma to mat...snad sa mu otvoria oci. A ked prides z prace,bud sa venuj malemu alebo si citaj casopis,prip sa hraj aj ty...potom zisti

pupkana
12. mar 2013

@fluffynka ahoj.no este neboli lebo ako hovoris aj na to treba nie male peniaze takze to ostalo visiet.

xstelinka
13. mar 2013

@fluffynka Nic nezisti. Skusala som, tri tyzdne som nic nerobila. Prala a zehlila som len nevyhnutne, moje a maleho veci. Varila len pre seba a maleho. Neupratovala som. A ked chceli prist na navstevu jeho rodicia, povedala som nie. Navsteva nepatri do takeho bordelu. A zase hadka, lebo ja utocim na jeho rodinu. Jednoducho nic. Jeho nazor je ten, ze ja ho do niecoho nutim. Jedine co chcem, aby pochopil, ze domacnost je nas oboch a treba sa o nu starat a nieco sme s tym spravili. Navrhla som mu niekolko rieseni tejto situacie. Napr. nebudem pracovat na plny uvazok alebo sa dohodneme, kto co bude mat na starosti, najmeme si pani co nam raz za tyzden pride upratat. Nie, s nicim nesuhlasi. Vraj ho tymto len obmedzujem. A ked mu poviem, ze dobre, tak nech sa chodi inde vy.rat, lebo mi tym spini zachod, povie, ze tak nech ho necistim. Ked nechcem upratovat, nech neupratujem. Vsak ked bude nieco treba, tak sa to spravi. No same sa to nespravi. A jeho postoj k vychove dietata je tiez problem. Maly si moze robit co chce. Nechce ist vecer do postele, no a co, ved mi tiez nejdeme este spat a nech ostane hore s nami alebo my podme vtedy ked ma ist maly spat....to je jeho postoj. Postoj, ze ked clovek ma nejake povinnosti, je obmedzovany. Lebo ked si niekto nesplni svoju povinnost, bude potrestany. No ale je to tak, bez prace nie su kolace. A ked som mu povedala, ze takto z maleho nic nebude, ved ked nemusi nic robit(pracovat, ucit sa) preco by mal, jeho odpoved, ze to je maleho vec a ked nebude mat pracu tak mm sa bude o neho starat. Ked som mu na to povedala, ze ale on tu tiez nebude vecne, tak mi povedal, ze ved maly ma krsnych rodicov a on(mm) si uzavrie nejaku dobru poistku, aby malemu ostali peniaze, no peniaze sa raz minu a kto bude niekoho zivit, len tak. Jeho cely postoj k zivotu je velmi chory.

miika
17. mar 2013

@maria117 ahoj, prave citam knihu Vztahonomia, tiez odporucam tym, ktore si chcu nieco nastudovat o problemoch vo vztahu. Nasla som tam zopar odpovedi preco mame problemy s manzelom, ale kedze sa vobec nerozpravame, tak ani neviem ako to vsetko riesit.

bronia13
18. mar 2013

@xstelinka wow tak to je uz dost silne, ze ked maly nebude chciet pracovat tak ho bude zivit? to aky priklad mu dava? nechapem? a to obaja pracujete na plny uvazok a on ti s nicim nepomoze? no to je riadne divne.... ja som doma s detmi na materskej ale manzel okrem varenia mi zo vsetkym pomaha okrem varenia, ne 50/50 ale dost pomaha ked moze alebo cez vikedny, nikdy nehundre ze to mam urobit cez tyzden ked som s detmi doma, ked som doma to furt nieco aj tak upratujem, varim alebo chodime po nejakych aktivitach s detmi, on vie ako to je ostat s detmi doma cely den ked som niekedy chodila do skoly tak bol s nimi samozrejme ona a prisla som zo skoly tak samozrejme nic nepoupratovane len sami bordel - tak pochopil a odvtedy nehundre ze nieco nie je urobene ale pekne krasne mi s tym pomoze..... mozno by si ho mala nechat na par dni sameho a ako sa bude starat, ved sa to same urobi? hm divne, ak to niekdo neurobi (asi ty) tak sa to neurobi, to vzdy bol taky lenivy? ci len poslednu dobu?

xstelinka
18. mar 2013

@bronia13 No predtym sam, bez toho, aby som mu nieco povedala vynasal smeti, obcas pozehlil, chodil do obchodu, povysaval....take malickosti ale pomohli, a zrazu nic ☹

bronia13
18. mar 2013

@xstelinka wow to fakt a ako dlho ste spolu ja som z mm 7 rokov a stale pomaha v domacnosti a hlavne s detmi... a odkedy sa tak zmenil, preco nevies?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli