Manželstvo na týždňovky

augustovkaa
8. apr 2016

Ahojte, manzel dostal dobru pracovnu ponuku 100 km od domu. Premyslame, ci sa cela rodina prestahovat za nim alebo vyskusatt manzelstvo na tyzdnovky. Dcera je skolacka, so synom som na rodicovskej dovolenke. Ide o to, ze by tam pracoval rok, maximalne dva. Kvoli roku sa mi nechce stahovat, menit skolu, lekarov, doklady, byty. Je tu aj moznost, ze by dochadzal kazdy den, po dialnici je to hodinka cesty. Ale maznel je proti kazddennemu cestovaniu. Syn v septembri naastupuje do skolky. Fakt neviem, co by bolo pre nas dobre. Bojim sa ako to zvladnem sama dve male deti, nakupy, ucenie s dcerou, vodenie do skoly, skolky a poobede vyberanie. Nemame tu babky, ktore by nam pomohli. Plus ja mavam casto silne migreny a vtedy som uplne nepouzitelna, Mame mesiac na premyslenie, ci ponuku prijme alebo nie. Bojim sa aj vzajomneho odcudzenia. Aky ma to mate nazor?

fuska
8. apr 2016

@augustovkaa Byvas priamo v meste?

augustovkaa
autor
8. apr 2016

@0silvia0 Budem si brať taxíky na nákupy keď prší? Na vozenie dcéry na krúžky? Bez auta budem ako bez ruky.

katuliena82
8. apr 2016

@augustovkaa ja som pracovala 3 tyzdne von a 2 som bola doma, manzel chodil do prace tu a staral sa o deti. Boli sme tak 3\4 roka a keby som neotehotnela, aj dlhšie. Vedeli sme prečo to robime a moc sme to vtedy neanalyzovali, niekedy práca a okolnosti človeka pritlacia.

nyusika
8. apr 2016

@augustovkaa nic v zlom, ale ja z tvojej strany vidim len same fnukanie.
ani jedno zamyslenie sa, ako by sa toto dalo zvladnut...

nakupit sa da cez vikend, bezne denne nakupy snad zvladnete aj v dazdi.
existuje aj moznost zaobstarat si druhe auto,zase az tak nakladna polozka to uz nie je a dve auta v rofdine su dost bezne.
ked toto nevyskusate - nebudete vediet.

mna by mrdlo z takej ufnukanej manzelky 🙂
nemyslim v zlom...

moni244
8. apr 2016

@augustovkaa a to u vas autobus nechodi? Nebud padavka a pohodlna a zhyckana, my auto nemame, nakupy, skolku riesim sama s malou, muz robi na smeny, len ty hladas dovody na fnukanie a stazovanie.

eeffka
8. apr 2016

@augustovkaa sorry ale tie tvoje argumenty su neskutocne... pankovi treba auto aby sa od a do viezol... a ty budes pesoslap, kraaaasne
on nebude volat , lebo ho to nebavi - uplne uzasne, myslim ze staci poslat SMS: Zijeme
nemas robotu
budete chovat 2domacnosti....

ale este stale si ako roduverna Slovenka ochotna trvat na tom ze sa neprestahujes.... cele zle

dominikav123
8. apr 2016

@augustovkaa auto na nákupy kúpiš aj za tisíc EUR.

henikav
8. apr 2016

@augustovkaa vidim ze riesis auto, ved ked pride na vikend domov urobi velky nakup, ak bude chybat nejaka drobnost, tak to dokupis aj na peso. Aj kruzky zvladnes, neboj, snad ich nemate 20. No a ak si najdes pracu, potom urcite vyda aj na druhe auto

sissy27
8. apr 2016

@augustovkaa na nákupy keď prší - ani neviem, čo na toto povedať 😅 ja si bežne natiahnem na hlavu kapucňu a idem, veď nie som z cukru preboha...
dcéra na krúžky - ak je tak komplikovaná logistika, tak potom je nevyhnutné, aby chodila práve na tie krúžky? nemajú niečo v rámci školy alebo bližšie?
máš byť len doma s dvoma deťmi, pričom minimálne doobeda budú v škole a v škôlke... nehnevaj sa, ale to naozaj nie je až tak náročné...
neviem, to doteraz si sedela doma a čakala na manžela, kým príde z práce, aby odviezol dcéru na krúžky a nakúpil, či ako? prípadne ak ti chýba auto, tak manžel nech cestuje vlakom a v rámci BA sa môže presúvať aj mestskou dopravou...

augustovkaa
autor
8. apr 2016

@nyusika Možno to teraz vidím veľmi negatívne ale my sme si vždy s manželom hovorili, že nikdy by sme nešli do vzťahu na diaľku. Ja vidím jediné pozitívum, peniaze. O nejaké nákupy nejde. Tie zvládnem aj sama. Ale pár krát sme boli s deťmi na pohotovosti v noci. Bez auta to bude ťažké. Alebo keď máš dva dni od rána do večera migrénu a žiješ len vďaka tabletkam. Ja nechcem fnukat, rada si vypočujem názory žien, ktoré majú takéto manželstva a klape im.to. Pekný deň

0silvia0
8. apr 2016

@augustovkaa ale prosím ťa, ten taxík som myslela v prípade núdze k lekárovi... na krúžky choď mhd, bicyklom, keď prší, to si kúpiš dáždnik, gumáky a ideš - takto to robia všetci, ktorých nemá kto voziť a nemajú vodičák (aj takí existujú). Prepáč, neviem pochopiť tvoj level rozmýšľania, ja zbožňujem chodiť pešo, keď boli deti malé, stále som s nimi chodila pešo, aby sa vybehali a aby aj mne prešiel čas. Denne chodím pešo, neveríš, momentálne mám doma odparkované 2 autá a predsa som išla dnes pešo do práce, chce to zmeniť uhol pohľadu. Ale keď ti to nejde, tak povedz manželovi, že nikam nepôjde, lebo ho nutne potrebuješ doma, tak o čo ide? 😉

priora
8. apr 2016

Ludia bezne jazdia za pracou hore dole.,,, 100 km neni vela ja som chodila 70km nie po dialnici ale niekedy aj 140km a to denne raz domov a raz chlapom to bolo dalej a to som bola tehotna.,,,

henikav
8. apr 2016

@augustovkaa na pohotovost nechodis denne, ak k tomu pride, su taxiky, dokonca aj tvoj manzel vie do hodiny prist keby bolo zle. Kym aj tak nechodis do prace, mas na vsetko casu dost a ked zacnes pracovat, kup si aj ty auto, priznam sa ze bez auta by som ani ja nezvladala vsetko co robim

augustovkaa
autor
8. apr 2016

@sissy27 Baby nechytajte sa stále tých nákupov, bývam mimo mesta. Ja hovorím, nie som z cukru. Ale vždy som bola proti tomu aby sa rodina delila. Môj muž vždy hovoril, že nikdy by od nás kvôli lepšej práci neodišiel. Že jeho rodičia sa kvôli tomu rozviedli. Nechapete, že mám z toho obavy? Bežne chodieva na školenia na týždeň a ja to zvladam. Ale keby.to malo byť rok, dva tak to si neviem predstaviť. Pre mňa peniaze nie sú na prvom mieste.

henikav
8. apr 2016

@augustovkaa no ale keby s vami travil vikend a prisiel aspon raz uprostred tyzdna?? to uz nie je take strasne, ci?

koniarova
8. apr 2016

@augustovkaa Úplne zbytočne riešite, čo riešiť netreba. 100 km je úplne v pohode zvládnuteľná ranná aj poobedná trasa. Ak dostane vyššiu funkciu, určite sa dá upraviť aj pracovný čas (deň, dva potiahne dlhšie) a potom príde štvrtok, piatok skorej. Veď ľudia bežne dochádzajú do práce toľko. A aj vlakom, či busom. Nieto autom.

augustovkaa
autor
8. apr 2016

@henikav Ja si hľadám prácu, chcem ísť od septembra do práce, práve v čase keď pôjde manžel preč.

nyusika
8. apr 2016

@augustovkaa tak potom nerozumiem, naco chces pocut nase nazory.

vacsina sme sa tu zhodli, ze 100 km je nic, do hodiny je muz doma. v pripade nudze.

augustovkaa
autor
8. apr 2016

@koniarova Ja som za každodenné dochádzanie, on je proti. Kvôli tomu sa hádame.

koniarova
8. apr 2016

@nyusika Presne tak. Riešia, čo riešiť netreba.

natalym
8. apr 2016

@augustovkaa Takže on chce aby ste sa presťahovali?
Keby ste bývali v Prahe, možno by stačila aj BA a robotu by mal na druhom konci mesta, to by ste ako zvládali?

augustovkaa
autor
8. apr 2016

@nyusika Chcem vedieť, či sa ľudia vzájomne odsudzili l.

koniarova
8. apr 2016

@augustovkaa A prečo je proti?

augustovkaa
autor
8. apr 2016

@koniarova pohodlnosť

koniarova
8. apr 2016

@augustovkaa Kopnúť do zadku. 😉 Nech sa spamätá.

natalym
8. apr 2016

@augustovkaa Odcudziť sa môžu aj keď budú spolu. To vôbec neplatí.

augustovkaa
autor
8. apr 2016

@natalym On chce aby sme sa presťahovali. Ja tu chcem ostať a chcem aby dochadzal.

roxy
8. apr 2016

moj muž dochádza denne 150km tam aj naspať. ked sa chce tak sa dá

natalym
8. apr 2016

@augustovkaa No za dva roky bude situácia z jeho zamestnaním aká?

augustovkaa
autor
8. apr 2016

@koniarova Keby som bola ja na jeho mieste, dochadzala by som. Ale on je iný. No ved uvidíme