Manželstvo/partnerstvo bez lásky

happy8051
21. júl 2012

Velakrat som sa uz stretla s tym, ze sa ludia brali, alebo spolu zili bez lasky. Vety ako "Je to dobra partia", "Zvykli si na seba" ma dostavaju do uzasu. Nemohla by som zacat zit, alebo byt v manzelstve s niekym, koho uz na zaciatku nemilujem. Vy ano?

travisek
2. jan 2014

@danm Samozrejme, ze zalezi tiez ake zle detstvo ste prezivali s Tvojim bratom, neuvadzas konkretne problemy svojich rodicov ako zili. Podotykam, ze moj manzel zasa az doslova tyran alebo alkoholik nie je, ktory by mlatil syna alebo mna, neviem do akej miery mali zle manzelstvo Tvoji rodicia... a ake hrozne to bolo pre Teba aj brata, podla toho ako pises som sa dovtipila, ze ste museli prezivat cele tie roky asi strasne mindraky.

ellise
2. jan 2014

@darinkazv na jedne strane ti rozumim, ale z vlastni zkusenosti ti můž řict, že ať uděláš co uděláš v urcitem obdobi ti to děti budou vyčítat. Naši se rozvedli když mi bylo 20 a ja jim vycitala ze to nedokazali kvuli nam se sestrou vyresit, ale až mnohem pozdeji jsem pochopila ze to kvuli nam neudelali uz driv. Stejne to tak skoncilo akorat ze to udelali na prahu 50 a mama si uz nikoho nenasla a zůstala sama.
Na druhe strane lasky si se nenajiš. Laska je jen bonus kdyz vsechno ostatni funguje, kdyz mas co do ust,mas kde bydlet. Kdyz si rozumite, chapete, podporujete. Vis co je laska? 5S. Soucit, strach, starost, smutek, sex.

darinkazv
2. jan 2014

@ellise u nás žiadnych 5S už veeeeľmi dávno nie je. síce nemám 50, ale pochybujem, že by som si niekoho našla, keďže už mám 2 deti. a teda momentálne po tom ani netúžim. a nikde nie je zaručené, že keby som si aj niekoho našla, že by miloval moje deti, že by s nami ostal, že by ho to neprestalo po určitom čase baviť starať sa o cudzie deti, atď. moja kolegyňa rozvedená už skúša fungovať tuším v 3. vzťahu od rozvodu. a jej deti majú úžasný príklad (ako striedať partnerov) je rozdiel skúšať, hľadať, popáliť sa, znovu hľadať a snáď raz nájsť vzťah plný lásky, keď nemá deti a keď má deti. 😔

sdaniela
2. jan 2014

velmi sa mi paci prispevok ...digysa a mima4...kazdy mame niejaky ten zivot a radit niekomu inemu co by mal urobit a ako by mal zit,...ostat v manzelstve ci nie...ci uz koli detom alebo nie je dost tazke...odpustit neveru...kazdy ma na to iny nazor,...vela z Vas tu popisu svoj nazor v inej etape manzelstva...myslim,ze najlepsie sa rozhodne kazdy sam,aj ked mu dobre padne pocut nazor inych,lebo konecne rozhodnutie za neho nik nespravi
Vela z nas sa berie z lasky...a manzelstvo prechadza 1 krizou podla mna vtedy ked pridu deticky.Vy mate vela prace,pomoc od manzela je minimalna alebo nie taka aku by ste ocakavali.Tie prebdene noci,starost o babatko,uz nemate cas aby ste sa venovali konickom...s je tu cas ked prichadzaju hadky ...Ine je to ak mate velku pomoc od rodiny,alebo od manzela...myslim tym,ze po praci sa venuje uz len detickam a Vam...
Neexistuje prirucka na stastne manzelstvo inak ju uz mam 😉
Kazde manzelstvo si prezilo svoje cas lasky,sklamania, bolesti,radosti.

ellise
2. jan 2014

@darinkazv vis ono to ma i jiny rozmer, tvoje deti vas nikdy neuvidi jak se objimate, jak si projevujete naklonnost, lasku, city. Co myslis co si z toho do zivota vezmou? Budou to umet oni, budou vedet projevit lasku, kdyz to nikdy nevideli? Kde se to maji naucit? V 7 letech to opravdu nevnimas, az mnohem pozdeji dojdou k poznani ze rodice jsou v podstate cizi lidi
A potom opravdu si myslis ze az vyrostou budou se k vam vracet? Ze se budou vrace k rodicum kteri se k sobe chovaji chladne? Kde nebudou citi lasku, vzajemny respekt?
Si mlada holka a tkhle si rezignovala? Myslis ze az deti odejdou budete dal takhle zit vedle sebe? Jaky na to budes mit důvod?
Ja dovedu pochopit lidi kteri se takto rozhodnou po 20 letech manzelstvi, kdyz maji deti na škole a chtěji je zabzpecit, ale ty? Zijeme na svete nejakych 70 roku a z toho se chceme dobrovolne 50 let trapit? Uz nikdy repete nebude

renka40
2. jan 2014

@darinkazv
mňa si vzal jeden úžasný človek s tromi deťmi
Nežila som s ním pod jednou strechou až po svadbe
poznala som ho (aj on mňa) po každej stránke pri hádkach, pri zábave, vo vážnych veciach.... a mali sme čas si rozmyslieť, či chceme žiť spolu!!!! Keby sme pochybovali o sebe, keby sa nepáčil mojim rodičom, mojim chlapcom, tak akokoľvek by som bola zamilovaná, už druhýkrát by som takú chybu neurobila.
Proste nemala som záujem ani striedať v posteli a vo svojej domácnosti stále iného ,,uja" . Mala som svoje zásady, byť si istá, neoohroziť deti a ani seba ( a to len kvôli zaslepenej zamilovanosti)

ellise
2. jan 2014

@darinkazv a dam ti taky priklad mam velmi dobrou kamaradku ktera se rozvedla, s dvema detma se vratil z Prahy na vesnici, nasla si chlapa svobodneho a s nim ma dalsi dite. Znam ji jeste jako rozvedenou a jeji dcery taky ale oni maji tak skvely vztah s jejim novym muzem ze mu rikaji tati, jeho rodicum dedo a babi aja si. Nedokazu vybavit ani jejich rodne prijmeni. A vis co , kdyz vloni slavil padesatiny tak na ni pozval i byvalou tchyni svoji manzelky
Dopredu nikdy nevis jak by mohl eventualni vztah dopadnout aje zbytecne to predem resit a premyslet nad tim

stzu27
2. jan 2014

@ellise Myslím si, že deti, ktorým dokážeš prejaviť lásku Ty ako rodič, dokážu lásku prejaviť ostatným. Ak im lásku prejavuje otec aj matka, nemyslím si, že by nejako extra strádali tým, že nehľadia na matku prejavujúcu náklonnosť niekomu inému, len aby im bola ,,vzorom" v citovom živote (v prípade rozpadnutého manželstva napríklad). Ale možno som Ťa len zle pochopila...

ellise
2. jan 2014

@stzu27 děti jsou odrazen rodičů, přejímají jejich gesta, slova, zvyky, způsob jednání i chování. to co vidí u svých rodičů považují za normální.
To jak se chováme ke svým dětem a před svými dětmi tak se jednou budou chovat naše děti k těm svým. ne nadarmo se říká, že když chceš vědět jak se bude chovat tvůj muž k tobě podívej se jak se chová jeho otec k jeho matce.
Takže vidí, že máma projevuje city dětem, otec projevuje city dětem, ale nevidí, že rodiče se objímají, smějí se spolu, řeší problémy spolu, dokonce se i pohádají, ale přesto se druhý den k sobě chovají s láskou a s úctou. a proto že to nevidí, neví že je něco takového možné, vidí jen odstup, dusno a myslí si že tak je to normální.

sisstin
2. jan 2014

@ellise a co deti, co proste otce nemaji, ani nevlastniho? 😉

sisstin
2. jan 2014

@darinkazv jinak ja jsem na tom stejne jako ty, i s tom nazorem na pripadny dalsi vztah 😉

travisek
3. jan 2014

@sdaniela Nadherne, rozumne a ralne rozpisane pre takych ktori to stale este nechapu alebo nepochopili...

ellise
3. jan 2014

@sisstin ale to je ten stejný případ, víš myslím že děti chápou že si prostě rodiče nerozumí, a že se rozejdou, po dobrém, že spolu vycházejí. ale myslím si že až dospějí tak nebudou chápat proč se rodiče kvůli ním obětovali, když oni stejně viděli že to mezi nimi nefunguje.
Já tomu taky nerozumím, proč se mladá a chytrá ženská obětuje a protrápí zbytek života v nefunkčním vztahu. děti jednou odejdou a ona zůstane sama. Jestil si myslíš, že to děti dokážou ocenit, tak se mýlíš. Nedokážou, a bude jim jen mámy líto že se kvůli nim obětovala