Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manželstvo s cudzincom

mauriela12
22. dec 2014

Ahojte babenky. Pisem sem 1. Potrebujem poradit. Som vydata za cudzinca zijeme na slovensku
Sme spolu 8. rok. Mame 2,5 rocne dieta. Ja som doma na materskej. Muz pracuje venuje sa dietatu ked je doma po praci. Ale ma znepkojuju jeho vecne kavicky, von chodenie. Mali sme uz tazke obdobie ako
AKo sa nam narodilo dieta. A od vtedy to nie je idealne. On zapiera ze by mal nejaku znamost.
Ja som sa uz chcela rozviest, ale ma presvedcil a chcel sa najprv odlucit od nas na nejaku dobu.
Nakoniec k tomu nedoslo. Ale teraz sa lavina spustila opat a po vianociach sa odstahuje na nejaku dobu ale chce chodit domov za dietatom. Potom mi navrhol ze ostanme spolu byvat a starat sa o
maleho a ze kazdy si mozme robit co chceme... tak toto ma znepokojilo a vzbudzovalo podozrenie.
Ze asi nieco nie je v poriadku tak som mu pozrela spravy a zistila som ze si vypisuje na dialku s nejakou
Kolegynou z vedlajsieho statu. Planuju stretnutie ... ona je tak o 15 rokov starsia ako on zabezpecena a vydata matka. Nechcela som verit co vidim aj mu posielala fota jej poprsia ..on nic. Zase sme sa bavili na tu
Temu tak som mala na male ze mu to vykricim. Ale som za robila ze to neviem . Lebo to vymazali tak aby som to nenasla.
A on zapieral ze si chatuje z babami. A povedal ked chcem aby sme to zachranili musim mu dat volnost ze moze chodit von kde a kam chce. Ze mu musim preukazat lasku..a ze neupodozrievat ze musim mu maximalne doverovat a da sa to ked ho vidim nonstop tukat do telefonu no proste klame mi rovno do oci ze sa uvidi co bude ked sa odlucime. ....
a nehovorim uz o peniazoch ze vsetko si musim platit sama alebo pol na pol je vsetucko ako ucty
Hypo jedlo...ja teraz z usporov lebo ked malo dieta 7mesiacov a skoncila materska som bola prinutena pracovat lebo nevie pochopit
Ze materska/rodicovska je 3 roky....podla mna sa boji alimentov za to sa chce odlucit alebo zit pod jdnou strechou...co si o tom celom myslite je to na rozvod? a v pripade rozvodu co si myslite
kolko by som mala pytat. Dakujem za vase odpovede .
Ked zaraba 1600- 1700 e?

katkasofi
22. dec 2014

@mauriela12 no moja od takého čo najďalej....iba ťa využíva. Predpokladám že nemá kde bývať tak preto ten návrh že budete spolu...a akej je národnosti? Aby potom nezdrhol preč a výživné sa v tom prípade rieši omnoho ťažšie. Môj ex mal na papieri oficiálne 500 EUR zárobok a vysúdila som 120 na malú a 30 na mna po dobu 2 rokov... Takze pokial má taký plat tak pýtať aspoň 400 EUR, sudca ti ich možno nedá, ale z čím vyššej sumy sťahuje tým lepšie. To mi poradila vtedy kolízna opatrovnička... Pevne nervy želám

janinah
22. dec 2014

ja skoro stále píšem za záchranu manželstva,ale toto tvoje je o ničom....to kde sme-budeme si robiť každý kto čo chce a semtam prídem k dieťaťu a semtam možno hodím žene dáke euro...

adri266
22. dec 2014

@mauriela12 minimalne je to na manzelsku poradnu. Skus vas oboch objednat, mozno tam sa mu otvoria oci. Skus tam prebrat vsetky moznosti, ake mozu z toho vyplynut, teda rozvod a pre neho tym padom aj nutnost ostat na SK, ak sa bude chciet vidat s dietatom.
Skus si spravit plan do buducna s nim a bez neho. Mate kde byvat? Mas z coho platit ucty? Ma sa kto starat o male, ked budes v praci?
A na druhej strane, chces sa dozivotne trapit, ci Ti on bude verny? ci namiesto do prace nesiel s nejakou do hotela?

Zachranit sa da kazdy vztah, ak obaja chcu. Takze skuste najprv tu poradnu a potom uvidis.
PS Skus sa nad tym teraz pred Vianocami netrapit. Viem, ze je to tazke, ale mozno to budu vase posledne spolocne vianoce spolu. Tak kvoli dietatu vytvor tie naj Vianoce. A potom to zacni riesit. Drzim Ti prsty.

ivivaiveta
22. dec 2014

@mauriela12 velmi mi to pripomina moslimske zmyslanie, kde je dieta pre nich dolezitejsie, ako manzelstvo...tak, ci onak, pride mi divne, ze na ziskanie obcianstva u nas treba 8-rocny trvaly pobyt na nasom uzemi(ty spominas 8)...alebo 5 rokov manzelskeho zvazku, neviem ako presne je to u vas dvoch....kazdopadne by som bola pripravena, ze koniec sa blizi 😒

mauriela12
autor
22. dec 2014

@katkasofi dakujem ☺ za typ na vyzivne mam stretko s pravnikom po sviatkoch este pred silvestrom. On ja spaniel. Velmi ma rad syna myslim ze by na neho urcite prispieval ale je strasny zgrlos a urcite bude byvat niekde v prenajatej izbe. A akoze tam ma vodit maleho na vikendy? No des... a ako je to so stretavnim ako to zvycajne sud prideli? Ked nema ani vhodne podmienky? 2 vikendy do mesiaca?

mauriela12
autor
22. dec 2014

@ivivaiveta on je spaniel a sme manzelia 2 roky podotykam syn nema ani spanielske obcianstvo. Tu sa narodil aj sme sa tu brali ...byvame na slovensku od 2011

ivivaiveta
22. dec 2014

@mauriela12 sud zvycajne odklepne kazdy druhy vikend...pokial nebude pod mostom, mohol by kludne byvat aj u novej frajerky a moze sa s dietatom normalne stykat...

mauriela12
autor
22. dec 2014

@adri266 dakujem za odpoved 😊 no byvat mame kde byt jena mna pisany aj obe auta on je len sspoludlznik. Cize mame hypoteku ktora nie je az taka vysoka ale plus elektrika najom ucty strava atd. bolo by to v pohode platit keby som mala este tu predoslu robotu ale som tam neostala koli tomu ze som tam nola neskutocne vela hodin a maly bol casto chory. Tak teraz by som mala nastupit do statnej sluzby financne menej ale ked priratam alimenty tak by sme asi vysli. Mam skvelu rodinu moji rodicia stoja pri mne mama by sa mi zatial starala o drobca kym by nesiel do statnej skolky a mam uzastnu sestru ktorej priatel mi ponukol jeho byt (co nepouziva ma ho len v prenajme) ze tam by sme mohli byvat a nemusime nic platit. Tak nie je to az take zle. Len neviem identifikovat ci to je este laska alebo len sebalutosr a strach ze ostanem sama moje sebavedomie je uplne na bode mrazu. Tuzim po stasti chcem aby moj syn vyrastal v dobrej atmosfere a aby mal rodicov ktory sa lubia.

ivivaiveta
22. dec 2014

@mauriela12 neblazni, keby mali vsetky baby v tvojej situacii taku podporu a pomoc, ako mas ty!..skus aj tu poradnu, urob, co sa da, aby si si mohla povedat, ze si to hned nevzdala..uvidis, co bude po odluceni...ak to nepojde, neboj sa zac zit novy zivot...ak ma malého rad, dobrym rodicom mu bude stale a ty mas pravo byt milovana a nie podvadzana...

adri266
22. dec 2014

@mauriela12 hlavne skus vychladnut. Ak ho mas stale rada a on sa snazi o napravu, daj vasmu vztahu este sancu. Ale ak on krci plecami, ze vsak nic sa nestalo, vsak to robi takto kazdy, o nic neslo, a Ty sa ma strapit, ci o tyzden nevycisti vas ucet a neutecie s nejakou zlatokopkou, treba Ti toho?

Ak mas pocit, ze vas vztah sa da zachranit nie kvoli dietatu, ale kvoli vasej laske, kvoli tomu, ze k sebe este nieco citite, tak skuste poradnu, a skuste odznova. Ber to tak,z e mu das este jednu sancu, a ak zlyha, dovi dopo. Ver mi, ze na zemi behaju aj taki chlapi, ktori Ta nikdy nesklamu.

mauriela12
autor
22. dec 2014

@ivivaiveta ale toto uz trva rok a pol tak mne nepovie uz skoro rok a pol lubim ta a nejakej caje vypisuje ze lubim ta. Ja som to uz skusila ked sa to pokaslalo co som nastupila do prace po 34tyzdnoch materskej. A ziadna zmena ani snaha a ani kompromis z jeho strany len ja som ta co sa musi prisposobit a zmenit k lepsiemu. Je pravda ze som sa nevedela preniest cez to vsetko a moje city ochladli. A do poradne som mu navrhla ale musime si najst anglicky hovoriacu lebo on nehovori po slovensky a urcite nebude chcet to financovat..tak vsak uvidim co bude po tom odluceni urcite sa vybujaci pojde navstivit tu starsiu pani a potom pride ako zmoknute kura za mnou nech ho lubim ale mozno potom uz bude neskoro.

mauriela12
autor
22. dec 2014

@adri266 my nemame ani spolocny ucet... ja si platim vsetko to co aj on pol na pol s tym ze ja som bez prijmu a on si pekne setri a ja si minam s usetreneho. Len ma teraz ponizuje a vyhraza sa mi ze si musim opat najst dobru pracu ziadnu za 600 euro... Myslim ze na zlatokopku by ani nemal o to je lakomsi. To on radsej si narazi nejaku starsiu pani ktora je nespokojna vo vstahu a bude vydrziavany...

sissy27
22. dec 2014

@mauriela12 prepáč, ale ten tvoj seňor ťa len sproste využíva... že ostaňme spolu pod jednou strechou, ešte aj tvojou, ty to všetko plať a ja budem obšťastňovať niekde bohaté paničky? ani nad tým neuvažuj... na tvojom mieste mu zbalím saky paky do dvoch igelitiek a adios... samozrejme doriešiť aj praktické veci, ako prepísanie hypotéky na seba, rozvod, výživné... on očividne nemá záujem o manželstvo ako také, len o servis okolo toho... ak mu toto bude tolerovať nejaká Carmen, tak nech sa páči... a bola by som veeeeeľmi zvedavá na to, že keby si súhlasila s "voľným manželstvom", ako by ti on umožňoval "robiť si čo chceš"... silno pochybujem, žeby to platilo aj pre teba...
rozvodom sa končí manželstvo, nie rodičovstvo, takže pokiaľ má o syna záujem, tak sa mu bude venovať aj po rozvode...akurát ty si ušetríš kopu nervov...

adri266
22. dec 2014

@mauriela12 cez urad prace je poradna zdarma 🙂
Len sa stale cudujem, ze podla Tvojich slov je riadny chnup. Co chces vlastne zachranovat? A preco?

ivivaiveta
22. dec 2014

@mauriela12 no ale ked sa teraz rozpisujes... 😨 draha, kopla by som ho do riti... 😎 s tym vybujacenim mas pravdu..vselico sa stava, ludia pridu aj do fazy, ze sa rozhodnu pre odluku, aby si ujasnili, ci je to len "prechod", ci koniec...okrem toho, odlucit sa uz chcel predtým, ked to znovu citam..to je cudny postoj toto...mne to pride, akoze "chcem mat volno, ked sa postretam so vsetkymi z netu a nebude nic lepsie, pridem domov" 😠

mauriela12
autor
22. dec 2014

@sissy27 hahaha som sa pobavila ako si mi to napisala teraz ked si tu citam vase komenty tak silne pochybukem o mojom zdravom rozume.. dakujem babenky toto som potrebovala pocut lebo bolo mi treba cudzinca. A ked mu vysvetlujem ze takto to nechodi na slovensku v inych rodinach tak sa len cuduje aky sme sprosti vsetci tu ale on "senor" je najsammudrejsi. Ale slovensko ja mu dobre tu pracovat. Vsakporiesim si robotu a neostane mu nic. Tak moze ist sa odlucit od nas a dostane predvola ie na sud. A hotovo.

prasiatko30
22. dec 2014

@mauriela12 😄😄😄spanielka by ho uz davno bola poslala do prdele 😄😄😄😄

mauriela12
autor
22. dec 2014

On si asi mysli ze je v nejakej telenovele ci co. Vsak ako vravi adri 226 este budem taka silna spravim pekne vianoce a potom on si moze buchat jeho hlavu o stenu ked mu vsetko docvakne ze dobrovolne prisiel o rodinu a moze kavickovat cely den aj zivot.

ivivaiveta
22. dec 2014

@mauriela12 pozri, podla mna, kym ste spolu chodili, nemali ste dieta,kavickovali ste spolu, mala si dobru robotu, islo to..zobrali ste sa, prislo dieta, ty si sa k tomu postavila normalne, on po svojom...uz som tu v jednej teme pisala, ze neuznavam hrrr rozvody, treba popracovat na vztahu, co si ty uz urobila asi a pride moment, ked si uvedomis,ze vy k sebe nepatrite...ak dobre vyzera a je vykonny, skonci v naruci nejakej zazobanej starsej panej, alebo zanedbanej manzelky bohatého podnikatela..tam bude spokojny...a ty si hladaj to, co ti vyhovuje, aby si bola spokojna aj ty...vela stastia....

mauriela12
autor
22. dec 2014

@ivivaiveta hej je to velky fesak ale uz ja ho tak nevnimam ale vidim ako po nom pokukuju baby...tak to asi ma byt nech je stastny tam lde bude. Velmi sa tu prsi ze on to bez maleho nevydrzi aj ked sa odlucime ze bude za nim chodit kazdy den na par hodin tak tym padom ja ho uvidim kazdy den a maly bude vrieskat za nim kazdy vecer....ked som mu s vaznostou navrhla ze on si nech mu ho sud zveri do opateri tak zvaznel a hovoril to nie je dobry napad... no ale jasne ze mu ho nechcem dat len som mu brnkala na nervy chcela som vidiet reakciu.

ivivaiveta
22. dec 2014

@mauriela12 dobre si pobrnkala... 🙂 ser na neho..a ziadne take, ze kazdy den...sice poznam aj neobmedzeny styk, ale s tym nesuhlas...to ti bude liezt do sukromia, kedy sa mu zachce..pekne, ako sud urci, idealne kazdy druhy vikend, on nech si ho uzije a ty si sprav vikend pre seba...hlavu hore!

mauriela12
autor
22. dec 2014

@ivivaiveta dakujem moja fakt sa citim lepsie bolo mi uplne na prd este aj tie vianoce su co som sa tak tesila a toto...

ivivaiveta
22. dec 2014

@mauriela12 verim ti to, aj mne by tak bolo...ale prezijes, neboj a mas cel zivot pred sebou.. 😲

trish31
23. dec 2014

@mauriela12 spanieli taliani turci a podobne-vies asi sama aka je to natura-miluju cely svet miluju vsetky zeny pre nich je to normalne-ak sa ale ty co i len pozries na ineho chlapa uz je zle a velmi zle.Poznam to.Necitala som tu vsetko ale ak nie si stastna a spokojna odid od takeho muza.

Len sa priprav veru na vyhrazky horkokrvne,a davaj si pozor na dieta.To ta nestrasim to je realita.A pri rozvode na scenky a divadielka.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli