Manželstvo verzus život s druhom

dicinka1
9. júl 2013

anketa,len čisto zo zvedavosti..chcela by som vediet,kolko z nás žije v manželstve,a kolko z nás si vybralo život ani neviem ako to nazvat..so spolubyvajucim?alebo s druhom?proste že ste sa rozhodli žit bez "papiera" a aj dôvod..ak ho môžte uviest..

bodka70
11. júl 2013

ale aby som sa viac vrátila k téme: tieto úvahy o vzťahu mužov k ženám od vydatých žien skrátka predpokladajú, že ak sa muž nechce ženiť, je to prejav určitej neúcty k žene. Kedže ja osobne žijem v takomto vzťahu, vidím a viem, že to tak nemusí byť. závisí to od toho, čo vedie muža (ale i ženu) k tomu, že sa nechcú zobrať. úcta a láska sa dá prejavovať rôzličným spôsobom, jedným z nich je aj požiadanie o ruku, ale to neznamená, že toto je základný či jediný predpoklad úcty a zodpovednosti muža. Vnímavá žena toto vie vycítiť a ak nechce klamať samu seba, tak zo vzťahu, kde si ju muž neváži, rýchlo vycúva.

takyna
11. júl 2013

@bodka70 uprimne keby ta partner poziadal o ruku vydas sa?

bodka70
11. júl 2013

@maca_p , no jasne, sme veľké mladice 😉 😀 😀 😀 a ja som si ešte po 40tke jedno bábo zadovážila, tak to mám ďalší "omladzovač" 😉

takyna
11. júl 2013

@bodka70 ja mam tiez to stastie s babom po 40 tke 🙂 a dakujem za uprimost 🙂

maca_p
11. júl 2013

@bodka70 ja uz nebudem riskovat ziadne omladzovacie cudo, lebo pri mojom stasti a zdravotnom stave by sa mi podarili urcite minimalne 2 naraz.... mne moji 2,4 r. tak skoro fyzicky zostarnut nedovolia.

maca_p
11. júl 2013

inac ja o svojom zivote hovorim zivot pred detmi a zivot s detmi... toto su priority no.1 😀
to ostatne mozeme dobehnut aj potom 🙂

bodka70
11. júl 2013

@takyna , úprimne - pred cca 10 rokmi by som asi povedala áno. Dokonca sme o tom určitú dobu uvažovali. ale stále sme to nejako odkladali, stále bolo čo riešiť, čo bolo pre nás v tej chvíli dôležitejšie. A roky bežali a ľudia sa nás prestali pýtať, kedy sa konečne zoberieme 😉. Ale čím som staršia, tým menej po tom túžim. Za tých 15 rokov som mali dosť času spoznať, nakoľko sú naše city a úmysly úprimné, nakoľko chceme spolu byť.

Manželstvo ako dôkaz čohosi už fakt nepotrebujem. A som už dosť stará "koza" 😉 , mám už čosi za sebou, takže necítim ani potrebu niečo dokazovať okoliu, spoločnosti. Hovoriť, doteraz to, čo sme spolu prežili, nebolo plnohodnotné a teraz to konečne dáme do poriadku. 😝. Asi sme s mužom skrátka prešvihli tú chvíľu, kedy by to pre nás malo nejaký význam. 😉

bambi23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabikia
11. júl 2013

@horana Jej,lepsiu definiciu som nikdy nepocula ani necitala🙂U nas je to presne tak isto,len sme spolu kratsie,peknych 10 rockov a mame dve deticky a zijeme si ako plnohodnotna rodinka.Vsetci naokolo su uz takmer zosobaseni a veru nie kazdemu to vychadza...Manzelstvo nevylucujem,no ani sa do toho silou mocou nehrniem...ale urcite sa chcem vydavat🙂 a specatit oficialne nas zvazok aj kvoli detom.To s tym kostolom je aj u nas tak...zda sa mi to moc prehnane a nefer navstevovat nejake sedenia pred svadbou a hlavne kvoli svadbe,ked nechodievame do kostola....Nech si vravi kto chce a co chce,sme par- muz a zena a nie len kamarati ci spolubyvajuci...manzelstvo nie je zle,ale teraz mi pride ako placebo efekt voci nasmu postoju k parterovi🙂Ked sa mi nieco nepaci,tak zaujmem aspon lepsi postoj k problemu....ako napr.Upracem ten bordel,lebo manzel pride z prace a ja som dobra manzelka😉...namiesto ..Ja ten binec neupracem,co som sluha?tato druha moznost by platila na spolubyvajuceho🙂

jabadaba
11. júl 2013

@natalienka12 nemusis mi hovorit prepac, pretoze mne vonkoncom neslo o to ci si ma podcenila alebo nie. Ale o sposob akym si sa so mnou bavila. Odpovedat Ti na otazku nebudem, uz som napisala, ze sa vyznam v uplne inom odvetvi prava. Ja som bola v tom, ze pravnicka a odbornicka na pravne vysporiadanie partnerov ci BSM si Ty, kedze si mi odporucila hned v uvode, ze s tebou nemam ani polemizovat ak nemam prislusne vzdelanie. Tak nepolemizujem.

natalienka12
11. júl 2013

@jabadaba na takúto otázku by si musela vedieť odpovedať v každom prípade, ak by si tou právničkou bola. Išlo mi o to, či dáš niečo k veci, lebo hľadať cez google a kopírovať sem ti ide veľmi dobre. No ale nechajme to tak. Určite si dobrá v tom, čomu sa venuješ. Tipujem že si nejaká ekonómka. 🙂

jabadaba
11. júl 2013

@natalienka12 ja som tu niekde vyhlasovala, ze som pravnicka a odbornicka na BSM ci Obciansky zakonnik? Pisala som na co sa nespecializujem, t.j. nikdy som sa tomu nevenovala a comu zas ano. Plus, niekde som tu uviedla totalny pravny blud? Ak ano, ved mi to tu skopiruj co take som tresla mimo. Nebavili sme sa tu o presnych paragrafovych zneniach tak co ma tu skusas? O co Ti vlastne ide draha moja? Potrebovala si si cosi dokazat zhadzovanim inych ci aky bol vlastne tvoj umysel? K comu toto malo ako posluzit? Snad si nemyslis, ze sa Ti tu zacnem spovedat co presne robim a vysvetlovat ako idiot preco sa v jednom vyznam viac a v inom menej, ze nie? 😉

A co som tu tak vo velkom kopirovala? To myslis tie tri veticky v jednom jedinom prispevku? Aha...

dai
11. júl 2013

@sorciera24 ahoj. vstupujem do niečoho čo sa má absolútne netýka a nemám čas ísť do vášho konfliktu s jagabou - ani sa mi nechce🙂 len som chcela - žijem s právnikom 🙂 a je to ten najcestnejsi človek akého poznám a jeho pohnútky sú najcistejsie aké vidim 🙂 a nie je to tým že poznám malo ľudí ale hlavne tým že on si štúdium vybral s dôvodu hajenia a hľadania spravodlivosti a tak koná aj v svojej práci... ja viem že patrí skôr do tej menšej skupiny takto konajucich právnikovale tým pádom by som si už nikdy nedovolila hádzať právnikov do jedného vreca😉

natalienka12
11. júl 2013

@jabadaba prečítaj si svoje príspevky po sebe ešte raz. Nemá to význam.

jabadaba
12. júl 2013

@natalienka12 ja viem co som pisala a na rozdiel od teba som nikomu neodporucala aby so mnou nepolemizoval ak nema take ci hentake vzdelanie ako si to odporucala Ty mne. Ci uz mas zatemnenie mysle? Jednoducho si ma oslovila prispevkom ani netusim preco a hned v druhej vete arogancia. Tak sa necuduj naslednym reakciam. A pokracovala si v urazani aj nadalej. Stale Ti to pride v poriaqdku akym sposobom si so mnou viedla komunikaciu, ano? Je pre teba normalne ludi zhadzovat? Btw. moja mila, byt pravnikom neznamena, ze mas patent na kazde jedno pravne odvetvie. No to by nam bolo hej ak by tato profesia mohla byt natolko univerzalna, ze by jeden pravnik stacil na vsetko od trestneho cez dedicske az po neviem ake. To co si sa mi tu snazila nabalachat je zcestne a netuim vazne o co Ti celu dobu slo. Uprimne napisem, ze v urcitej pravnej oblasti sa nevyznam a co spravis Ty? Rypes ako san odtrhnuta z retaze. A tvoje alter ego Sorciera ani nehovorim. Vies, jedno teda totalne nemusim a to ak niekto jedna s inymi ludmi ako s idiotmi len aby si pohojili nejake vlastne mindraky! Uz tu z debaty o pravnych odvetviach boli zavery ake svine pravnici su a ako ste si dotvorili o nich obraz. Nechutne nieco. Viac niet co dodat. Sebareflexia nulova, pripustenie, ze ste znacne pretrelili detto. Skoda reci.

jabadaba
12. júl 2013

@dai asi tak Dai. Prosim Ta a ja uz som asi total blb, spytaj sa svojho muza ci je doma v kazdej jednej pravnej oblasti natolko, aby zvoleja sukal z rukava paragrafy na akukolvek pravnu otazku a to aj napriek specializacii. Neskutocne....

bosorka3113
12. júl 2013

My sme s polovickou spolu 9 rokov 🙂 Bez papiera a stastni 🙂 Nad svadbou sme rozmyslali ale chceme ju az ked bude maly vacsi nech si ju s nami uzije 🙂 Neuznavam sobase len preto ze je zena tehotna tak rychlo sa podme zobrat, alebo chcem dieta ale nie ako slobodna mamicka , pride mi to ako na silu :-/ Ked sa niekto lubi a chcu zit spolu cely zivot tak to ma byt preto ze to chcu, nie preto ze caka babo.... Poznam aj take vzttahy, kde sa brali len preto aby ziskali lepsiu hypoteku, ci pozicku ☹ A k tomu ze ked su manzelia maju niake zavazky.... Ked niekto chce je mu jedno ze ma obrucku a zenu/muza proste odide a aj ked my papier nemame nezijeme na divoko, vazime si jeden druheho, mame spolocne pozicky, hypo, dieta, lasku a aj to su zavazky a ani papier nemame 🙂)))

takyna
12. júl 2013

@bosorka3113 a ako ste boli posudzovany pri pozicke, obidvaja?, ci ste brali na jedneho hypo?

bosorka3113
12. júl 2013

@takyna on bol ziadatel a ja spoluziadatel 🙂 Byt je na oboch pisany 😎

takyna
12. júl 2013

@bosorka3113 cize posudzovali obidva prijmy v banke ze?

bodka70
12. júl 2013

@takyna , už ti to tu raz bolo vysvetľované, partneri môžu žiadať o pôžičku spolu aj osobitne. My napr. máme hypotéku s mužom spoločnú, v tom čase sme obaja mali pomerne slušný príjem. Teraz ale žiadal o jeden úver muž sám, lebo ja som na rodičovskom a tým pádom mám nízky príjem a je výhodnejšie, keď to žiada len sám na seba. 😉 . Ja som tam bola len na podpis, že súhlasím s ďalšou ťarchou na byt, kedže byt vlastníme obaja na polovicu.

takyna
12. júl 2013

@bodka70 nemam s tym skusenosti osobne...., mozne nie je zle aj pre ostatne kocky, aby vedeli ako to funguje vo volnych vztahoch pri tychto veciach

bodka70
12. júl 2013

@takyna - áno, je dobré si pozisťovať niektoré veci, všetko má svoje výhody aj nevýhody. A aj jednotlivé banky majú rôzne požiadavky - napr. v stavebnej sporiteľni pri nás posudzovali, ako by sme obaja partneri mali po 2 deti (v tom čase sme ešte nemali tretie dieťa), t.j. môj muž 2 , aj ja 2 a prakticky odrátavali z našich spoločným príjmov akoby minimum na 4 deti, čo sa mi zdalo na hlavu postavené, nuž ale také mali predpisy tam. 😝 😀 nuž ale kedže príjem sme mali dostatočný, tak nám to bolo jedno.

bosorka3113
12. júl 2013

@takyna ano oba prijmy posudzovali, pozicky mame zvlast ja jednu on jednu lebo sa to tak viac oplatilo a na hypo sme dostali aj statny prispevok pre mladych aj ked nie sme manzelia

takyna
12. júl 2013

@bodka70 zaujimava info podla mna 🙂 , ja si myslim, ze vela parov neriesi dokial nepridu nejake spolocne plany..., preto treba aj toto nacnut nie?

takyna
12. júl 2013

@bosorka3113 tiez zaujimave, nevedela som napr., ze moznosti statneho prispevku sa daju aj takto ziskat 🙂

bosorka3113
12. júl 2013

@takyna jasne tam je podmienka iba vek a prijem 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
victory1
12. júl 2013

@bodka70 Vitam ta v klube.... 😉 ...snad to tu nedemoralizujeme.... 😝 😀

victory1
12. júl 2013

@bodka70 Uplne suhlasim...mas ten pocit, ze ste "presvihli" svoju chvilku...A ja som mala skoro dva roky obavy, ze ma o tu ruku poziada. Asi by to nedopadlo dobre...Nechcela by som mu ublizit tym, ze by som ho odmietla a vydavat som sa tiez nechcela. Ked sme si to vyjasnili, bola som nastastnejsi clovek na svete.... 🙂