Manželstvu je asi koniec.

zuzinecka92
19. sep 2019

Nedavno som sa pytala na temu rozvod, ako to prebieha, co vsetko je potrebne vybavit ak sme manzelmi dva roky a mame rocneho synceka. Vymazala som konverzaciu, pretoze sa mi omylom prepol ucet.
Rozvod je naozaj to posledne, co chcem, viem, ze sme spolu kratko a nikdy som rozvod neuznavala..ale je toho uz na mna vela, taha sa to dlho a zacinam mam zdr.problemy.. moja psychika je v pr*eli. Manzel nas nevie financne zabezpecit, vsetko odkedy sme spolu financujem ja.. pre maleho nekupuje nic, nezaujima sa, co potrebujeme, ci som takto stastna..a momentalne som zaplatila byt a elektrinu a v penazenke mam 3€.. to je jedna stranka, druha je ta, ze pre manzela som len sluzka.. hlavne, aby mal navarene, oprate a koniec, citim sa odstrcena, nelubena a strasne osamela.. kvoli nemu som sa odstahovala 30km od rodiny, nemam tu nikoho, nebavi ma nic a ani chodit von sama s malym, nechodike nikam, nevezme nas na vylet, ani sa s nami nepojde prejst, iba pozera na svoje zaujmy a kamosov..nikdy som takto sama nebola, vkuse zavreta sama doma..zacinam mat psychicke problemy a niekedy len rozmyslam, co ak sa mi nieco stane a maly tu ostane sam.. a takto mi pride vela krat zle, pretoze kvoli ustavicnym hadkam s nim mam tetanicke zachvaty..nerozumie mi, nemam sa ku komu pritulit, on ma objimat nepotrebuje.. spytala som sa ho, ci mu s malym nechybame ak odijdem prec na 3-4 dni k nasim, leno potrebujem doslova odtial utiect, tak vraj on vtedy oddychuje a mentalne vypne 🙄 ani nevie komunikovat o nicom, mam pocit, ze moje vnutro exploduje, neviem si uz pomoct, preto to pisem sem a ani neviem co cakam.. ci rady, alebo co vlastne..chcem ten rozvod a zaroven sa bojim ostat sama lebo napriek vsetkemu ho lubim len on mna uz zjavne nie. Mam 27 rokov a meliem z posledneho. Akokolvek sa snazim mu vysvetlit, ze to takto dalej neide, tak on nema naladu na tie moje dristy a nechce sa stale pozerat na urevanu babu. Mrzi ma, ze som tolko veci kvoli nemu obetovala a teraz sa len trapim a nedokazem sa venovat syncekovi naplno. Ak ma niekto podobnu skusenost, budem rada, ak sa ozvete, ako ste to riesili. Dakujem.

eliska13
20. sep 2019

@zuzinecka92 žiadny hriech nespáchas.Ci je hriech, aby tvoje dieťa videlo mamu, ktorá sa nebude trápiť?Sama vidíš, že to k ničomu nespeje a bolo by iba horšie.ano vyhrážky okolo dieťaťa čakaj to je tvoja slaba stránka a tým zaútočí.Kedze si sa už viac x určite vyhrážala, tak to neberie vážne, že to ukoncis.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristokratka
20. sep 2019

Ja k tej tetanii - dá sa zvládnuť aj prekonať ale je to v hlave a brutálne ťažké. Žiaľ mam ju aj ja a viem aké to bolo v akutnych fázach. Nájdi sa fb skupinu tetania je tam veľa ludi možno nájdeš pomoc, pochopenie atď.

jasminam
20. sep 2019

Postav sa a ak mozes s malym odid na mesiac aspon k rodicom,a tak ked mu dojde,mozes to riesit,stanovit pravidla,nie sa doprosovat,ze ma zabezpecit rodinu atd.pokial budes dalej len vedla neho vyplakavat,ani sa nepohne...
Ake plne brucho?nezaraba?nevar mu,postaraj sa o dieta a dovi dopo,nie si jeho matka ale manzelka

nini1010
20. sep 2019

@taskataska naozaj si jej pomohla.

nini1010
20. sep 2019

@zuzinecka92 Ak je to naozaj tak ako pises tak je to dost zle.Odisla by som bez slova k rodicom,narovinu im hanba-nehanba povedala ako zijete,ako sa veci maju a ci mozes ostat u nich.Uvidis ako sa k veci postavi ale ja by som tomu velku sancu nedavala.V manzelstve byvaju rozne problemy,ale ked odide laska uz sa vela robit neda.A unho zjavne odisla.Rodicia ti pomozu,uvidis a jedno rovne babanko to je v pohode,to zvladnete.Pri najhorsom ak by rodicia nevladali pomoct ho das do jasli a pojdes do roboty.Nebudes prva ani posledna,to zvladnes ❤ ale neostala by som tam a ver mi ze nie som z tych,ktorhm sa to "lahko hovori"...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arcticcode
20. sep 2019

Rozvod je síce hriech, preto by som sa skorej zameral na "anuláciu manželstva", ak je na to dôvod. Ale musí to byť fakt že dôvod, niečo o čom si predtým nevedela. Tým pádom žiadne manželstvo nikdy neexistovalo a žiaden hriech to nie je. Rozvod bude slúžiť len na vysporiadanie majetkov.

Od takého blbca by som rýchlo utekal, ženy, sory, naozaj ste naivné a hlúpe. Čo ste čakali? Ja nerozumiem, prečo sa s takými hlupákmi spolčujete. Ja som sa ženil v 24 rokoch, preto že som chcel. A všetci mi hovorili "Načo sa ženiš, keď neni tehotna"? No lebo som sa chcel, lebo som presvedčený o tom, že je to tak správne. Ale problém dnešných ľudí, najmä vo veľkých mestách je ten, že sa chcú stále zabávať a robiť blbosti a zodpovednosti sa vyhýbajú.

A čo sa týka vyhrážok o bábetku, naozaj si myslíš, že súd by zveril dieťa do výchovy nejakemu neschopákovi bez roboty, čo si nevie sám platiť ani svoje pôžičky? To sa vôbec neboj. Takéto deti v 97% idú do starostlivosti matky a otec platí výživné (ak nebude platiť, pôjde do basy).2% sú tie, kedy matky z nejakých príčin chcú aby sa o dieťa staral otec. A 1% sú matky, ktoré naozaj nie sú schopné sa posratať o dieťa, preto ide otcovi, ale to je naozaj rarita, vo svojom okolí poznám jediný prípad a to preto, že matka je alkoholička (po vzore svojich rodičov".
Takže žiadny stres, súd by naozaj takému blbcovi dieťa nezveril do opatery. Dá ho tebe a ty budeš dostávať výživné. A on nech si robí čo chce, keď je nezodpovedný mamľas.

hope87
20. sep 2019

@zuzinecka92 Dievca zlate, pozbieraj v sebe vsetko sebavedomie, sebalásku a silu "matky medvedice" a ODID! Fakt, bez srandy! To co je toto za chlapa??? To nie je chlap. Takto sa chlap nesprava. Prepac ale je to uboziak. On pracuje 2mesiace a stale nema peniaze? Prosiiim?! To co je za blbost! Nielenze sa o vas nevie postarat ale je este klamar! Naozaj lutujem vsetky zeny, ktore takto ziju a boja sa spravit krok vpred. A hlavne, ked mas kam ist. A teda ak sa este nechces hned rozvadzat, tak aspon zrus pre istotu BSM. Lebo podla toho, co pises nie je vylucene, ze niekde vsetky tie peniaze idu...aby si este aj po rozvode nemusela za neho nieco splacat...

katkati
20. sep 2019

@zuzinecka92 Prečo mu tak veľmi celé roky ustupuješ vo všetkom? Nie je to normálne, aj keď si veriaca. Veď nejaká rovnováha a spravodlivosť musí byť aj vo vzťahu. Je to veľmi zlý príklad pre malého, takto fungovať ako žena, matka, manželka. On si predsa nezaslúži, aby si mu tak podliezala aj tým, že ešte aj sviatky a darčeky jeho rodiny ty riešiš a on čaká kedy príde materská? Prepáč, ale ja sa mu ani nedivím, že sa ti smeje, keď ti to prerastá cez hlavu. Je to sebec a ty urýchlene rieš odsťahovanie a rozvod, lebo skončíš na psychiatrii, ale hlavne kvôli synčekovi.

ola101
20. sep 2019

tak sa proste vezmi a ak mozes, taksa vrat domov k rodicom. ti ti isto budu chciet pomoct. sama podla mna nebudes isto mas okolo seba ludi, ktorim na tebe zalezi. musis si aj ty proste dupnut

chvostik1
20. sep 2019

Tvoj terajsi manzel nemal pracu este predtym ako si si ho vzala? Ja som asi divna alebo co ale ja so svojim muzom zijem uz osem rokov, mame dvojrocnu dceru a nie sme zatial zobrati ale.... Ked som so svojim zacala chodit (este som bola na vs) a ked chcel aby som s nim byvala u jeho rodicov (maju dvojgeneracny dom), moja podmienka bola, ze si musi najst pracu aby nas zivil on a nie jeho rodicia. Ze len v tom pripade k nemu pojdem byvat. Dieta sme si tiez z jeho vlastnej vole "spravili" len vtedy ked on mal trvaly pracovny pomer s takym platom aby sme nemuseli zivorit od vyplaty do vyplaty a to sme mali z mojho platu nasetrenu slusnu rezervu a uz sme byvali sami.

Ako ja nepoviem ked sa stane, ze clovek pride o pracu.... Stane sa, ale taky co robit chce si pracu vzdy najde. Ale vydat sa za niekoho kto nepracoval uz v case kym este randil, byva u rodicov, ktori ho zivia a urobit si na to este dieta.... To je ten chlap taky krasny, ze siel zdravy rozum bokom?

anitka63
20. sep 2019

@zuzinecka92 ak má k tebe takýto postoj nebuď s ním ako píše @beatik3 načo? Aj tak ti finančne nepomôže tak sa neľutuj a choď alebo si proste zvykni, muža nezmeníš zo dňa na deň a niektorého vôbec ak sám nechce a ak je to ten typ, že som kráľ a nikdy som nepochybil tak na to zabudni :D

mysicka36
20. sep 2019

On ťa psychicky aj finančne ťahá ku dnu. Zober si čo stratíš ak od neho odídeš? Nič nestratíš, len získaš kľud, viac času pre malého lebo nebudeš obskakovať naničhodného chlapa a viac peňazí, lebo naopak on ti výživné bude MUSIEŤ platiť. Ak by neplatil, dáš ho na súd.

tatianka7
20. sep 2019

Na margo toho, že by sa bil o syna pri rozvode, tak sociálne pracovníčky budú posudzovať jeho vzťah k nemu, to ako vie zabezpečiť rodinu, dieta,ako prispieva do domácnosti.. Je toho veľa. Z toho co píšeš,by mu ho nezverili, ani keby slepé boli 🤔
Takže smelo do toho 😉

deti95060810
20. sep 2019

to tak málo mm zarobí, alebo je lakomí? Neviem si to predstaviť že nemáš z čoho žiť....Ak tak málo zarobí, prečo nejde na brigádu? Byt máte spoločný?

janage
20. sep 2019

@balazmar porad sa s pravnikom je moznost ze sud pocas trvania manzelstva nariadi nieco ako vyzivovaciu povinnost voci dietatu a tebe ak si na RD. Nemusis sa rozvadzat, aby sud urcil.A on ti bude musiet prispievat. A chciet maleho moze ale on o tom nerozhoduje. Chod sa poradit s tym kto robi rodinne pravo alebo na urad soc. veci a rodiny.

zuzinecka92
autor
20. sep 2019

Pred manzelstvom zalozil zivnost no neslo mu to nejak extra a az po mojom naliehani nech zhana inu pracu nasiel.. ale az prednedavnom.. ziadna mu nebola dost dobra, nebude robit predsa hocico za par eur, tak sedel doma zadarmo a vsetko bolo na mojej hlave. Teraz mi vykrikuje ze mne nikdy nic nie je dobre a ze som uz sibnuta ako sa spravam. Dnes mu dosla konecne vyplata tak mam byt asi cela happy.. ani mi neukazal vyplatnu pasku, nebavime sa o tom a nech si ich necha, mna uz nebavi nic.. sme v podnajme a to bolo poslednykrat co som ho zaplatila, nechh si zije ako vie, som na ceste k rodicom a nech si doma uz konecne od nas oddychne

karolinakr
20. sep 2019

@zuzinecka92 Mudro!! Drzim palce a utekaaaj

xsusiex
20. sep 2019

@zuzinecka92 Super je ze ides k rodicom. Zmena prostredia pomoze malemu aj tebe psychicky, trosku sa odreagujes a mozno nacerpas aj energiu do dalsich dni. Ak si sa este vasim nezverila,mozno je nacase im povedat vsetko co sa deje. Za prve sa ti ulavi ked sa vyrozpravas s niekym blizkym, za druhe oni ta poznaju zo vsetkych najlepsie a najlepsie vedia co je pre teba dobre. Verim ze ta pochopia a pomozu, ved rodicia spravia vsetko pre dobro svojich deti, a mozno ti aj sami navrhnu nejake riesenie, sak uvidis sama... 😉
A este k tomu rozvodu...Aj ja som katolicka. Ano rozvod je hriech z katolickeho hladiska, ale aj cirkev sa modernizuje a niektore veci uz nie su brane az tak tragicky ako niekedy predtym...Dam ti moj priklad: Ja som sa tiez rozviedla a zober si, ze aj napriek tomu som mohla mat druhu svadbu v kostole a tiez mozem pristupovat ku spovedi. A to vsetko kvoli novym pravidlam, ktore ustanovil terajsi papez. Mozno to nebude tiez tvoj pripad, ale chcela som ti tym povedat len to, ze teraz sa ti vsetko zda cierne, ale nakoniec sa mozno veci vyvinu tak ako by si to ani ty sama necakala. Zivot je plny necakanych prekvapeni a nahod...Tak hlavu hore 😉

marikost
21. sep 2019

Velmi vela parov ma na zaciatku sa zosuladit. Rozvod to nevyriesi, problemy rozvodom neustupia. Budes na vsetko sama ako doteraz. Prosim vydrz a skus to zachranit. Sluzku nerob, kazdy chlap sa musi vediet o seba postarat. Potom si ta nevazi, ma ta za mamu, nie za manzelku. Chod na navstevu k rodicom alebo surodencom na 5dni, trochu sa porozpravas, povedz mu, nech ta pride pozriet. Velke zmeny razom necakaj,ale pomalymi krokmi.

marikost
21. sep 2019

@xsusiex 2 svadby v katolickom kostole nie su mozne, jedine ze by ti prve uznali za neplatne. https://comenius.flaw.uniba.sk/index.php/katego...

juliet86
21. sep 2019

ahoj mozem sa spytat ako kedy preco si ste sa dali dokopy? do coho si sa na nom zamilovala? preco si si ho vybrala za mamzela otca dietata? chcel dieta? ako vyzeral vas vztah pred dietatom ? vseobecny ta moze poslat na psychologocke sedenia. skus to. a jemu ponukni poradnu

marikost
21. sep 2019

Vsetko financujes ty? A preco? on nezaraba? nemate spolocne peniaze? Tak to neplat! Ked vsetko zaplatis a postaras sa on, tak netreba nic menit,ci? Musis zmenit svoj postoj. Rozvod nic nevyriesi, a hlavne neda sa vratit spat, problemy zostanu.

simca06022011
21. sep 2019

@balazmar no, že ty ho počúvaš 😂 vyhrážať sa môže koľko chce...

xsusiex
21. sep 2019

@marikost Ved to aj uznali...

jany149
21. sep 2019

@zuzinecka92 dobre si urobila.....drzim palce.....velmi....si silna zena zvladnes to......neboj...
a co sa tyka maleho.....len tak ti ho nezoberie, toho sa nemusis bat...
matka pokial nepije,nie je zavisla popripade ine velmi zavazne dovody sud dieta neprisudi vylucne otcovi...
ako píšu vyssie skumaju sa vsetky skutocnosti...z
toho co pises ani nahodou......

marikost
23. sep 2019

@xsusiex tak uznali neplatnost manzelstva. V poriadku. Podla toho,co pise zuzinecka92,tak tam nevidim dovod cirkevneho zneplatnenia manzelstva (ako svadba v nekatol.kostole, psychicke poruchy manzela,..) Moze byt cirkevna rozluka, pri ktorej nemozes zit s druhym partnerom.

eva_eva
24. sep 2019

@marikost tiež žasnem z toho.
V takom prípade ja by som si postavila hlavu a neplatila, veď keď mám s niečím problém, tak hľadám možnosti jak von z toho.

gucciok85
28. sep 2019

@zuzinecka92 prišli nejaké problémy a hneď rozvod? Ste manželmi 2 roky, máte dieťa. Snaž sa vyriešiť situáciu. Pomôže ti rozvod? Mysli na deti. Už budeme ako v zahraničí. Každé druhé manželstvo rozvedené.