Máte, alebo mali ste problém so svokrovcami?

merry1
13. aug 2012

Ahojte babenky ,chcem sa porozpravat a vyrovnat so psychiky so svokra ktory ma napadol ,ma niekto ties taky problem ?

lentilka29
13. aug 2012

napadol ta svokor?fyzicky?co sa stalo?ja takyto problem nemam nastastie,mam skvelych svokrovcov,ale tak toto som este nepocula,aby svokor napadol nevestu.

hadassah
13. aug 2012

@merry1 to ťa napadol slovne, alebo fyzicky? Bývate so svokrovcami, alebo sami? Ak ťa napadol fyzicky, tam je už na zvážení trestné oznámenie. Ak ti spôsobil nejaké zranenie, ktorého liečba si vyžaduje min. 7 dní PN, tak to je už automaticky trestný čin.

andrejka1983
13. aug 2012

to by aj mňa zaujímalo, normálne ste sa pobili 😀 😲 😨 ...ci ta len slovne napadlo???? 🤐 ako došlo ku konfliktu? opíš situáciu bližšie....

lalinko2010
13. aug 2012

@merry1 napíš niečo bližšie k tomu, aké napadnutie?

merry1
autor
13. aug 2012

aby som to upresnila uz nastasti nebyvame spolu v jednom dome ale ked sme sa s manzelom zosobasili vydrzala som tam 4 mesiace a nedalo sa strasne si dovoloval zakazoval sa zamikat v nasej izbe a tak sme sa pohadali a na jednej oslave co manzelova rodina usporiadala tak ma napadol skrtil ma manzel ho automaticky odhodil som stoho mimo trosku aj ked uz preslo uz 2 roky ale stale nenavidim ked ze som katolicka tak som dosla knim povedala som ze sa nehnevam ale v hlave som mala taku nenavist ze by som ho zavrazdila pohladom a je tak nevychovany ze ako nahle videl z roboti ze idem knim tak sa otocil a povedal ze pride o 2 hodiny a ked som prisla tak bol pripity

hadassah
13. aug 2012

@merry1 najjednoduchšia a najrýchlejšia rada je - nestýkať sa. Hotovo. Keď je agresívny a nebezpečný, tak tam nechodievajte a ani inak sa nestretávajte.

merry1
autor
13. aug 2012

@hadassah bolo to strasne ale jeho rodina ani svokra nam nedovolila za kazdu cenu vten vecer zavolat policajtov aj ked manzel chcel je to hnusovsto co sa vsetko vrodinach moze vyskytnut ☹

hadassah
13. aug 2012

@merry1 je jasné, že sú tam vážne narušené vzťahy a pre tvoje dobro a dobro tvojich detí (pokoj a psychická pohoda - si predsa vo vysokom štádiu tehu) by som fakt na tvojom mieste zatrhla kontakty.

merry1
autor
13. aug 2012

@hadassah no nastastie nezijeme uz v jednej domacnosti ale zijeme v jednej dedine je to strasne skusali sme sa prestahovat ale nedalo sa peniaze nevychadzali kde su tie casi ked davali byty za darmo alebo mladomanzelske 😢 pozicky 😒 ? 😢 do ku...aj snasim statom a poslancami

merry1
autor
13. aug 2012

@hadassah uz sa nestretavame lebo mi to nerobilo dobre mala som az nocne mori je to strasne ked si na toco len na minutku pomyslim

hadassah
13. aug 2012

@merry1 no dobre, ale stále nechápem, či svokor teda k vám chodieva a útočí na vás doma, alebo kdekoľvek na ulici, keď sa vám náhodou skrížia cesty? Lebo predpokladám, že do bytu/domu sa svojvoľne nemôže dostať.

merry1
autor
13. aug 2012

@hadassah to nie nastastie zautocil ked sme boli na oslave a vsetko kukal kde som sa pohla ked sme este boli unich ale teraz musim si poklopat ma nenapada aj ked sa obchadzame ale len zazera ked sa obideme ale mam stale divni pocit lebo ked ide s prace tak ide po mojej strane neviem ci narocky nechapem to ale ma mnozstvo sposobov ako obist moj usek aby sme sa nestretli ale on si vybera len co najblisie :(

hadassah
13. aug 2012

@merry1 no keďže sa ten incident stal dávnejšie a momentálne sa nestýkate, tak z právneho hľadiska nemáš čo riešiť. To že zazerá a chodí po konkrétnom chodníku nič neznamená a je to jeho vec. Otázne je, akú radu teraz vlastne očakávaš? Či chceš situáciu nejako riešiť, aby sa vzťahy zlepšili, alebo ti momentálne tento stav vyhovuje. Si pomaly pred pôrodom, ja by som to celé nechala tak, ako to je a zbytočne nepichala do osieho hniezda. Ty najlepšie vieš, čo je to za človeka, či je psychicky chorý, či tam je ešte priestor na nejaký dialóg, alebo nie.

merry1
autor
13. aug 2012

@hadassah chcela som vediet ci som jedina trozku sa porozpravat kto ma taky isty problem a ako sa napriklad zachovavaju v takych situaciach ..a ked mam pravdu povedat este som sa nezmierila stym ale nechcem ani sa snimi nejako stretavat ani tak ako ale svokra stale riesi tu otazku aby sme sa uz pomerili a uz mi ide na nervi stim podla nej sa nic nestalo

hadassah
13. aug 2012

@merry1 Nepoznáme pozadie a detaily toho konkrétneho konfliktu, ktorý vyústil do fyzického napadnutia. No zrejme by mal byť svokor ten, ktorý spraví prvý krok a tvoju svokru aj v tomto duchu nasmeruj. Tak sa jej na rovinu spýtaj, aký názor má na celú vec jej muž, či sa ona s ním o tom rozprávala a či chce uzmierenie. Povedz jej, že ty teraz potrebuješ pokoj a nemáš záujem o ďalšie konflikty.

zmrzlinkams
13. aug 2012

o svokrovcov to by sa dala niekedy napisať aj cela kniha a román a keby každa mamička čo ma takyto nejaky problem napisala svoj pribeh tak veru vyťažkov z knich by bolo veru vela a čitanie na dlho, u nás ani nie tak ako svokra a švagrina ale mi ich uplne ignorujeme a nechodime tam, zavolame len ked maju sviatok aby sa nepovedalo a neriešim ich - my sme pre nich vzduch tak nebudem skakať ako oni chcu len preto že si raz za čas zmyslia - ja by som uplne ignorovala a škoda si niči nervy s takym človekom čo sa neviem spratať do kože, uplne s čistym svedomim a s usmevom na tvari by som okolo neho prešla nech ho aj roztrhne a keby ešte raz zautočil už by mu tentokrát pribuzny krk nezachranili to moj nazor mam nervy na takychto agresivnym blbcov a ktomu ked je to rodina a myslia si že všetci budu skakať oni budu chceť 😠 😖 pred takymi ludmi pekne bezpečna vzdialenosť rodina nerodina treba si chraniť svoje zdravie či fyzicke alebo psychicke 🙂 držkaj sa 🙂

mummy01
13. aug 2012

@merry1 uprimne-ak ta to aj po 2 rokoch stale trapi a vracias sa k tomu tak to treba riesit.ak svokra drzi stranu svokrovi a tvari sa ze sa nic nestalo tak by som sa ani s nou nekontaktovala.Preco sa neodstahujete? Lebo viem ze zit na jednej dedine kde vsetci vedia vsetko o vsetkych nieje asi lahke a ja by som sa odstahovala.Urcite sa to da nejako poriesit,ja pre svoj pokoj a stastie svojej rodinky by som nevahala.

merry1
autor
14. aug 2012

@mummy01 dakujem pekne za nazor ja by som tuzila sa odstahovat odstahovala by som vsetko ako gafor 😀 ale manzel tu pracuje a uz sme sa raz pokusali alemam tu mali najom a inde to neslo peniasky nam nevychadzali

mummy01
14. aug 2012

@merry1 tak skus vedlajsiu dedinu,najblizsie mesto...ved manzel moze dochadzat alebo zmenit zamestnanie.Ja viem ze to nieje jednoduche,to netvrdim.Ale vzdy je moznost...

merry1
autor
14. aug 2012

@mummy01 aj to sme skusali kukat ale dvojnasobny podnajom niekde platit to radcej pretrpim a budeme sa obchadzat ako s neviditelnym plastom 😝 lebo tie korunky co clovek zarobi na orave neni nic moc na stravu a nieze este ked drobcekovy budem chciet nieco kupit ..to niesme 😠 ako poslanci ze si mozme robit co chceme a dovolit a inym by si rozkazovali iba opasky stahovat..

ivana.natasha
14. aug 2012

ja našťastie nemám skúsenosť s fyzickým napadnutím, ale môj ešte toho času budúci svokor ma napadol v neprítomnosti slovne. (teraz už) manžel sa s ním riadne pohádal, jeho otec mu tak nadával aj za mňa a aj za neho, že sa manžel musel odsťahovať od nich( aj keď mal už niekoľko rokov ten byť napísaný, kde bývali) a dokonca to vyvrcholilo k tomu, že byt dal naspäť rodičom a neboli ani na svadbe, a keby sa nenarodila dcérka, tak sa nebavíme a nestíkame doteraz. ja som navrhla, že pôjdeme ukázať Lili hlavne jeho mame, permanentne svokra ignorujem, a návštevám sa vyhýbam, lebo aj tak som tá čo všetko robí zle, pomaly ani o dcérku sa podľa neho nestarám a hlavne som nečítala BABIČKU ( čo je úplne absurdný argument na to aby si ma manžel( vtedy priateľ) nebral za ženu a tak ďalej. ale môj manžel nemá tiež dobrý vzťah s mojou mamou, tak sa navzájom chápeme a podporujeme. treba sa skúsiť s tým vyrovnať, a absolútne ho vylúčiť zo života. hlavne sa netrápiť, lebo tým len dosahuje čo chce. viem pochopiť situáciu v ktorej si, ale pomôcť si v konečnom dôsledku musíš len a len sama.

hradnapani
14. aug 2012

@merry1 pozri sa, zivot mas vo vlastnych rukach. Pises, ze ste sa raz pokusali prestahovat. Z vlastnej skusenosti viem, ze na taketo nieco nestaci jeden pokus, treba sa tom stale venovat. Byvate v podnajme? Neverim, ze na orave by boli v sucasnoti vrazedne ceny za najmy, ked aj vo vacsich mestach idu pomerne dole, len to treba skusat a nenechat tak.
Reci o poslancoch a mizernej situacii su uplne zbytocne, clovek sa len nastve pri tom,ale vobec nic nevyriesi. Avsak z kazdej situacie sa da vyjst, len treba velmi chciet a nehladat preco sa to neda, lebo potom to naozaj ani nepojde.

So svokrom samozrejme treba obmedzit kontakty co najviac, urcite sa nechodit formalne pomerit, ked k nemu citis nenavist, do toho sa naozaj nedaj vmanipulovat. Je to svokrin problem, ze to chce, nie tvoj. Najlepsie by bolo sa naozaj odstahovat, ked bude dieta na svete, moze to byt vselijake a kludne aj horsie, kedze ste v jednej obci.
Drzim ti palce, aby si sa otriasla konecne z toho skaredeho zazitku, treba sa na to zabudnut a zariadit si zivot po svojom, ide sa predsa dalej. Podporu v manzelovi zrejme mas a to je hlavne...

mummy01
14. aug 2012

@merry1 suhlasim s @hradnapani.ja by som nemohla takto zit,obchadzat sa s niekym...nezila by som svoj vlastny zivot ☹ A ja by som sa tiez nepomerila,nikdy by ma k tomu nikto neprinutil.Preco? Len preto ze to chce svokra ci okolie? Ak nemate vlastne byvanie je to este jednoduchsie...nemusis mat starost s predajom a kupou byvania,staci iba zabezpecit pracu pre manzela a to s trochou odhodlania ide.Jasne ze cim blizsie k Ba tym drahsi najom ale su aj ine mesta....
Jasne ze Ta nik nenuti,ja pisem sama za seba...ja by som to riesila takto radikalne lebo skus sa trocha do buducnosti pozriet.Budes mat babo,tlak okolia sa bude len zvysovat a vsetko bude komplikovanejsie.Ty sa budes svokrovi vyhybat aj s dietatom a raz sa ta tvoje dieta bude pytat na ten "nevyditelny plast".

katushka16
14. aug 2012

@merry1 mňa škrtil môj otec keď som bola v 5 mesiaci...aj keď žijeme na 1 dvore,nerozprávame sa 2roky.