Máte s mužom rozbroje ohľadom toho, s kým budete na Vianoce?

karin257
19. dec 2013

Zienky, aj vy mate s muzom rozbroje s kym budete na Vianoce?
Ked sme este neboli zobraty kazdy rok sme sa hadali. Ja som chcela aby sme boli spolu. On vzdy chcel ist k rodicom. Teraz aj ked sme vzaty, vzdy chce ist k rodicom. Navrhla som ze pojdeme k mojim, na to my povedal ze ja mozem ist k nasim a on pojde k svojim. Alebo pojdeme spolu k jeho rodicom. Sme spolu uz vyse 3 rokov. Byvame spolu dva roky.
Kedy ste boli spolu na vianoce?
Ja by som uz velmi chcela mat vlastne vianoce :( sibe mi uz? Alebo je to normalne? :(

jamabe
19. dec 2013

My máme vlastné Vianoce... nešibe ti, úplne ťa chápem 🙂
Len u nás je o to ľahšie rozhodovanie, že ani ja a ani manžel nemáme až také dobré spomienky na Vianoce nášho detstva. Nie že by boli vyslovene zlé, ale rodičia sa len naháňali s upratovaním, nakupovaním, na Štedrý deň sa aj tak nič nestíhalo, všetci boli nervózni... skrátka - my si robíme vlastné Vianoce s kľudom, pokojom, nik sa nestresuje a sme radi, že sme sami 🙂
Keby ste sa dohodli, že Štedrý večer sami a na prvý a druhý sviatok k jedným a druhým rodičom? To by bolo také spravodlivé...

rebeka7501
19. dec 2013

Ďalší muž, ktorý nemá pretrhnutý pupočník s maminkou ?
Ak bývate vo vlastnom, tak Vianoce strávte spolu.
Na prvý sviatok Vianočný k ich rodičom (nech má chlapec druhé Vianoce - poprípade im ho vráť) a na druhý svietok Vašim rodičom.

trasko
19. dec 2013

veru vere nepretrhnuty pupocnik!mali by ste byt spolu.VED VY STE UZ RODINA!na navstevu rodin je predsa 1a2 sviatok vianocny!ak mas normal svokru nech povie senatorovi kde je sever

horana
19. dec 2013

Odkedy sme spolu zacali byvat tak len spolu, ved sme rodina my. Teraz s detmi detto, Stedry den spolu, 1. sv. Vian. u jednych starkych, 2. sv. Vian. u druhych toto poradie ku komu na 1. a ku komu na 2. sa kazdy rok strieda, aby sa nikto necitil znevyhodneny.
Podla mna by mal muz pochopit ze rodina ste teraz vy dvaja. Viem, ze niektore rodiny zvyknu slavit vo velkom kruhu, nemusi to byt zle, ale my radsej takto. Hlavne ked to ma byt len na jednu stranu vychylene a ta druha zostat neuspokojena.
Aj v Biblii sa pise ze po svadbe sa primkne s svojej zene a odluci sa od povodnej rodiny.

hradnapani
19. dec 2013

@karin257 v pripade, ze rodicia z oboch stran nie su osameli (v zmysle, ze nemaju uz partnera a ani nikoho ineho, s kym by boli cez sviatky), tak by som urcite travila vianoce s manzelom. Ale samozrejme, na navstevu skocit ku obom, ale nie na cele sviatky. Ak by bol jeden z rodicov osamely, tak by som ho bud zobrala k sebe alebo by sme isli k nemu, podla dohody.
Postoj tvojho manzela, a hlavne to ultimatum ci delenie sa na sviatky, nie je v poriadku.

ancovec
19. dec 2013

my byvame este u svokrovcov, takze je jasne s kym travime stedry vecer, ked sa osamostaníme, tak by som chcela asi vlastne vianoce, jedine teda zeby mm velmi zalezalo byt u jeho rodicov, co mne je teda jedno, ale s mojimi radsej nie :D

zuzkat1
19. dec 2013

@karin257 my sme 24ho sami odkedy spolu byvame.25ho ideme k jeho rodicom doobeda ...odtial rovno k nasim-tam aj obedujeme. Aj tam prespime. Manzel ide potom domov lebo nema dovolenku.ale na silvestra dojde zas za nami a travime ho u nasich.

ciusinka
19. dec 2013

@karin257 Ked sme sa vzali, v prvy rok sme boli na Stedry den u mojich rodicov, druhy rok u svokrovcov, treti rok sami..Dalsi rok znovu u mojich rodicov, tento rok sme u svokrovcov a buduci rok uz zavadzam, ze budeme znovu sami..Lebo k mojim rodicom na Stedry den uz ist nechcem..

No ale skusil by mi moj manzel ked uz sme boli zobrati povedat, ze ja mam ist k mojim rodicom a on pojde k svojim, to by som sa s nim tak pohadala, ze by sa z toho tak rychlo nespamatal..

moni244
19. dec 2013

My sme boli posledné 2 Vianoce sami dvaja, tohto roku sám priateľ navrhol, nech ideme k mojim rodičom, jemu sa strašne páči, ako my trávime Vianoce, on také nepozná, takže budeme u mojich rodičov asi týždeň a potom na pár dní k jeho rodičom a potom domov

btus
19. dec 2013

My sme spolu 8,5 roka a manzelia 5,5. Byvame spolu uz 7 rokov a Vianoce, a odkedy spolu byvame sme vzdy stravili sami doma. Prvy rok sme isli po Stedrej veceri na navstevy, ale boli sme takí ubehaní, ze sme si povedali, ze navstevy az na druhy den. Ak niekto chce, nech pride k nam, ale my si doma robime papucovu kulturu. 🙂

karin257
autor
19. dec 2013

Dikes baby.
Ja uz neviem ako ho presvedcit? :( dokedy mam cakat kym aj on bude chciet? :( vsak toto je strasne...
S mamičkou, tazko povedat. My byvame na druhej strane republiky ako oni, vifia sa tak raz za mesiac/dva mesiace. Tymto mi to oddovodnil, ze nie su spolu cely rok.

barnica
19. dec 2013

tak urob spoločné veľké Vianoce u vás... Pozvi aj jeho rodičov aj svojich a kaslite na hádky aspoň si nekazte sviatky. My sme jeden rok boli u nich u švagriny so svokrovcami a tento rok nikam nejdeme a budú moji rodičia u nás na vianoce... Sme sa dohodli hihi a keď sme neboli vzatý tak každý bol so svojimi rodičmi 🙂

sono2
19. dec 2013

Pri mori s drinkom v ruke

viera27
19. dec 2013

hm, my sme spolu 14 rokov. Vianoce sami sme mali raz. Striedame sa rok po roku u rodicov, vsetci surodenci v rodine (mojej aj manzelovej) takto "rotujeme". Niektore roky pozveme rodicov k nam, ale castejsie ideme ku nim. A vecere mame dve. Totiz u jednych dojeme, vybalime darceky, pockame na surodencov a ficime k druhym rodicom (kde zase surodenci cakaju na nas, aby odisli zase oni k druhej strane 😀 ). A na druhy a treti den obehame zase surodencov 😀 .Je to dost o drzku, ale nechceme ich nechavat osamote. Vsak bohvie kolko este s nami budu...

sono2
19. dec 2013

@karin257 jasné. Mám to isté každý rok ešte ani raz sme neboli spolu. Ok raz keď sme boli pár mesiacov spolu. A minulé vianoce lebo môj otec zomrel a tak nás svokrovci pozvali ináč sedem rokov extra. Vieš , on ani tak neni vinný ale matka. Si ho nepriamo stale ťahá k sebe. On sa nevie brániť lebo ich vidí samých pritom má ešte dvoch bratov jeden býva od nich 5km. My 9rokov pendlujeme. Sme od seba žiadna harmónia. Neznášam to. Teraz sme všetci u nás a to každým dnom svokra mení deň príchodu. Moja mama je už u mňa. Viem že by radšej bola ť seba. Za tie roky ju už poznám nemusí ani hovoriť. Potom spolu k nim. Moja mama k sebe. A ja opäť medzi dvoma lieta m. Teším sa nech sme už späť sami... Je to hrozné verím ti. Hľadaj dôvod v rodičov ale nič neurobíš ani sa nesnaž. Veľa síl...

tomiholjubavi
19. dec 2013

@karin257 moj manžel ma teda pupočnik odtrhnuty, ale jeho tatko je "silná natura". nakoniec sme to riešili kompromisom. sviatky mame u nas doma a starigan pride na štedru večeru. ja si všetko pripravim sama, po svojom a bez jeho jedovateho kybicovania za chrbtom, potom ho mm dovezie, najeme sa, pojdeme pod stromček, pozrieme dakeho mrazika a potom po ceste na polnočnu ho odvezieme domov.

mozno by to aj u vas tak mohlo prejst. ty si všetko pripraviš podla vlastnych predstav a stari k vam mozu prist na večeru. tym padom odpadne povinna navsteva na 25teho a prvy sviatok vianocny mozete ist k vašim. bude aj po tvojom, aj mužiček bude mat pri sebe mamičku a tatinka na vianoce, svokrovci budu pocteni a nebudu vyrypovat a zvyšok sviatkov maš od nich pokoj 😀 či?

cmulinko
19. dec 2013

@karin257 tak u nas je to cele dost komplikovane...my sme jeden rok sami a druhy rok ideme na SK k rodicom a aj ten pobyt u rodicov si delime tak,ze raz mame stedru veceru u nas a na druhy rok u svokrovcov...aby sa nemohli stazovat ani z jednej strany.....lebo nasi rodicia byvaju od seba daleko a my za jednu dovolenku nestihame vsetkych navstivit naraz....a nas sa nikto neunuva navstivit.Kazdy caka,kym dojdeme az ku dveram.Pre mna su najkrajsie vianoce,ked sme sami.....aj ked rodinu rada vidim.

anjelik2509
19. dec 2013

my bývame u mojich rodičov, tento rok budeme doma, keďže máme malé bábätko...Ale inak sme to striedali...minulý rok, staršia dcéra je už troška väčšia, sme boli na štedrý deň u svokrovcov, ale mala som pocit, že mi niečo ušlo, keď som nebola doma...Domov sme šli 25. Ale keď budeme mať svoje bývanie, štedrý večer strávime ako rodinka u seba doma a potom pôjdeme na 1 a 2 sviatok vianočný k mojim rodičom a aj svokrovcom...A aj silvestra sme striedali..

akrim1311
19. dec 2013

tak my sme odjakživa chceli byť na Vianoce sami 🙂 a postupne sa nám narodili deti,takže je nás viac 😉 Obaja máme iba mamy,každá ešte žije s jedným zo súrodencov a samozrejeme,že tam ideme na návštevu.K jedným na Božie narodenie a k druhým na Štefana.Nie vždy sa to podarí,lebo občas si to chceme užiť aj vo štvorici tieto sviatky,tak ich ideme pozrieť ak to nevyjde medzi sviatkami.Ony(babky)k nám cez sviatky nechodia,už majú svoj vek a každá aj dosť chorôb,preto sme to tokto vyriešili.

haslerka27
19. dec 2013

my sme tri roky spolu manzelia,no vyse troch...a kazde sme spolu ja manzel a mala.byvame daleko od mojej aj jeho rodin,blizsie mame ale jeho rodinu tak k tej ideme hned na druhy sviatok vianocny a vratime sa pred silvestrom lebo vtedy chcem byt doma a mat pokoj.

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ja_nka
19. dec 2013

@karin257 Tieto Vianoce budu nase prve manzelske.....Ked sme neboli manzelia, ja som sla k svojim aj on k svojim...Tieto Vianoce budeme len my dvaja 🙂 Prvy sviatok vianocny ideme k mojim a druhy k jeho rodicom 🙂 A kazdy rok to budeme striedat 🙂 Cize dalsie Vianoce chceme ist k mojim rodicom 🙂 Zhodli sme sa vlastne hned, ze takto to bude fer a kazdy bude spokojny. Ked casom pridu deti, prehodnotime rozhodnutie, ale myslim, ze to bude podobne ako teraz - budeme to striedat, nech si aj buduce vnucata uziju starych rodicov a vytvoria si krasne spomienky na vianoce u nich 🙂 Mame dobre vztahy s rodinami, tak je to pre nas jednoduche 🙂

bianca2
19. dec 2013

My byvame s muzom sami,mame malu dcerku. Predtym sme zvykli ist na stedru veceru k mojej starej mame kde sa stretla cela rodina z mojej strany,to bolo vecer a potom darceky.A poobede sme mali stedru veceru u svokrovcov,tiez v nasej dedine. Teraz s malou dcerkou, 23 mes, urobime asi to iste. Minuly rok bola chora na Vianoce,sopliky a teploty,tak sme ich stravili doma a 25 som sla vinsovat ja a potom muz. Tento rok dost vela clenov rodin bude odcestovanych (moja mama,stryko s rodinou,svagor s partnerkou,svokor zomrel), tak som myslela ze sa urobi jedna stedra vecera u mojej starkej a krstnej,kde zavolame aj svokru kedze je sama a my traja. Este neviem ako to dopadne ci tak alebo bude vecera u svokry a u starkej,teda opat 2, ale zas musim pozerat na dcerku aby nemala neskoro veceru a sla spat nacas.tak som zvedava lebo aj sbokra vari,aj starka chysta a aj my nieco pripravime.ja som rada ze byvame v jednej dedine,nikde nie je daleko a s dcerkou chodime raz k jednym raz k druhym.akurat ze svokra,mama aj svagrina robia opatrovatelky v rakusku,tak su casto prec.ale bude veselo,svagrina je tehotna tak zas bude vacsia rodina a budu doma haha 🙂

belbel
19. dec 2013

@tomiholjubavi "a starigan pride na štedru večeru" a "stari k vam mozu prist na večeru" treba sa až tak ostro vyjadrovať? 😕 trošku pokory... nie preto, že si myslíme, že si tieto oslovenia zaslúžia a tak máme právo ich tak oslovovať, trošku pokory predovšetkým kvôli sebe ALE TO BEZ URÁŽKY PROSÍM, to nemal byť výpad, konštatovanie

Min. rok som bola 23.12. na pohrebe bratrancovej žene, zomrela deň pred svojimi 37. narodeninami pri autonehode, ona na bycikli označená, šofér ju videl, napriek tomu sa to stalo. Bol sa rodine ospravedlniť, otec 4 detí... Po nej ostali dvaja chlapci 9 a 6 roční, siroty, žiaľ ich otec zomrel pred 4 rokmi pri autonehode, skončil v strome, nevysvetliteľne, sám na ceste, bez rýchlej jazdy. A tak Vianoce sa niesli v úcte k tomu, že môžem byť s mm a dcérou. A na to myslím, keď sa mi zdá, že tento rok nestíham...

Rodičov nemám, zomreli, mama 42 ročná, otec po 9 rokoch 56 ročný. Muž už má len otca, mama zomrela 60 ročná, bola chorá. Otec je zlá povaha, aj tak ideme a stretneme sa s mm súrodencami, dcéra s dedkom, návštevy sú sporadické, nech má aspoň dedka, nevidí ho v zlom svetle, lebo jej ho tak nevykreslujeme. Berieme tam aj môjho dedka, ktorý má viac ako 85 rokov a na Prvý sviatok ide ku nám vždy na pár dní a tešíme sa, že ho máme a veľmi. Je to otec mojej mamy, spojenie s mojou mamou, mám ho rada, aj keď sa trošičku prispôsobíme.

sono2
19. dec 2013

@cmulinko tak. Lebo ženy sú neni mazánkovia

sono2
19. dec 2013

@bianca2 tak to ti v dobrom závidím

reni1512
19. dec 2013

@karin257 ja sa ti necudujem ani... my byvame u nasich cize 24 sme urcite tu, mame aj 5 mesacne babo tak sme u nas, v prvy sviatok ideme ku svokrovcom...ale aj keby sa moj muz postavil na hlavu (co sa nepostavi :D) tak by som NIKDY netravila 24teho u nich... nasich proste nenecham doma. Keby sme byvali sami tak ich zavolam k nam. Je mi to total jedno ci sa tamti urazia raz alebo nie, nemusim ich vobec a nestoja mi zato aby som s nimi travila najkrajsi den v roku. Moja kamoska ma v tomto tiez chaos, lebo jedny sa urazia, druhy sa urazia tak som jej povedala ze ked maju tento rok malu nech ostanu doma a spravia si vlastne vianoce..

ena1903
19. dec 2013

@tomiholjubavi A vy uz byvate sami?Lebo som obcas citala, ako sa so svokrom trapis a nezaregistrovala som, ze uz s nim nebyvate. Uz mas pokoj?

digysa
19. dec 2013

@karin257 Dalsia alternativa.......jeden rok vianoce DOMA, druhy rok k jeho rodicom, treti rok u vasich rodicov, stvrty rok DOMA, piaty rok u jeho rodicov...........atd, atd............A NIKTO sa NEBUDE hadat.

acrobaleno
19. dec 2013

Bolo by najlepšie, ak by ste boli na Vianoce sami. Nikam nešli, mi to tak robíme a k rodine chodíme až na Štefana.