Máte s mužom rozbroje ohľadom toho, s kým budete na Vianoce?

karin257
19. dec 2013

Zienky, aj vy mate s muzom rozbroje s kym budete na Vianoce?
Ked sme este neboli zobraty kazdy rok sme sa hadali. Ja som chcela aby sme boli spolu. On vzdy chcel ist k rodicom. Teraz aj ked sme vzaty, vzdy chce ist k rodicom. Navrhla som ze pojdeme k mojim, na to my povedal ze ja mozem ist k nasim a on pojde k svojim. Alebo pojdeme spolu k jeho rodicom. Sme spolu uz vyse 3 rokov. Byvame spolu dva roky.
Kedy ste boli spolu na vianoce?
Ja by som uz velmi chcela mat vlastne vianoce :( sibe mi uz? Alebo je to normalne? :(

sharmana
19. dec 2013

@karin257 ked sme ešte neboli zobratí, svokra ma uprosila (volala mi, pritom ja som jej vtedy ešte ani číslo nedala),či by sme mohli prísť k nim, pretože synáčka mala dlho v zahraničí.... (keby nebolo mna, tak by ho na vianoce nemala sto rokov)... tak sme boli u nich prvé spoločné vianoce, a po svadbe, ked som aj otehu, druhé vianoce.... tretie vianoce s malou už mali byť osamote, ale stala sa v rodine tragedia, dva dni pred vianocami bol pohreb, tak sme sa rozhodli, že rovno aj na vianoce zostaneme u mojich rodičov, aby sme nependlovali.... a až 4. vianoce sme mali svoje už u seba, a to sme sa stahovali dva dni pred vianocami z bytu do domu, takže silná káva.. ale boli krásne.. a tie dalšie ešte krajšie.... 😵 chvalabohu, mna mm nenúti vôbec do ničoho a vianoce by sme si jeden bez druhého ani nevedeli a vlastne ani nechceli predstaviť 🙂
skús manželovi povedať, že ta to trápi, že myslí len na seba a že nemyslí na to, kde by si chcela tráviť vianoce ty a že ta zranuje tým, že chce radšej byt na vianoce bez teba, len aby bol so svojou matkou....

ssisska
19. dec 2013

My ideme na vianocny pobyt do luxusneho hotela,takze ziadne stresy,nahanacky,pecenie a varenie.Naco ked nas 4 noci v hoteli pre dve osoby vyjdu lacnejsie?

mima1722
19. dec 2013

@karin257 Jednoznacne by ste mali byt na vianoce sami. A potom v dalsich dnoch chodte k jednym a potom k druhym rodicom. Aby to bolo spravodlive 🙂

indiankaindi
19. dec 2013

@karin257 ak nepôjde mohamed k hore, musí ísť hora k mohamedovi. Na toto je jednoduché a bezproblémové riešenie. Ak chcete tráviť Vianoce spolu a súčasne aj s rodičmi, tak nech súrodenci obehnú Vašich rodičov popoludní a večer nech prídu rodičia k Vám, na večeru a darčeky. Aj koza bude celá, aj vlk sýty 🙂 A obaja budete spokojní. Takto to robíme my, odkedy sme sami a je to super 🙂

karin257
autor
19. dec 2013

Dakujem za rady a nazory
Bohuzial moj chlap nechcel pristupit ani na to ze raz u nich raz u nas raz u nich raz u nas. On iba iba iba u rodicov :(

digysa
19. dec 2013

@karin257 Tak to je svinstvo. Ja som v zahranici a neviem si predstavit, ze by som kazdy rok neustupila muzovi, aby videl svoju rodinu na Vianoce. A tiez sa vidam s rodicmi raz za rok... To mas problem. 🤐

belbel
19. dec 2013

@karin257 to je smutné, nepripustiť nič iné, len a len svoje, ty si sa pokúsila o dohodu, bola si otvorená dohodnúť sa... škoda pre vás ako pár a asi to bude cítiť aj na atmosfére, že si presadil to svoje 😒

digysa
19. dec 2013

@karin257 Ja by som isla na Vianoce ku svojim rodicom, bez neho. CO urobite, ked budete ma deti? Ty budes doma a on pojde k mamicke ? 😠

karin257
autor
19. dec 2013

@digysa moji rodicia su zial rozvedeny, nie su to prijemne vianoce 🙂 takze..jedno horsie ako druhe...

vreckovka2
19. dec 2013

@karin257 my sice nie sme manzelia, ale zijeme spolu. Dohodli sme sa tak, ze kym nebudeme mat deti, tak budeme kazdy u svojich rodicov a medzi sviatkami sa budeme chodit navstevovat, ak sa bude dat. Priatel je velmi naviazany na travenie vianoc u starej mamy so vsetkymi. Nevidim dovod na to, aby som mu to brala...Ked budeme mat deti, budeme urcite spolu travit vianoce, ale je este otazne, ze u koho rodiny a ako...myslim, ze vzdy sa to da nejako vyriesit.

lucmarc
19. dec 2013

@karin257 jednoznačne sami, potom na návštevu jedným a druhým, striedať každoročne, raz jedným raz druhým, musí sa to dohodnúť 🙂

freyjanr
19. dec 2013

@karin257 a preco sa z toho netesis?my sme posledne 3 roky boli u svokrovcov a taka som rada ze som nemusela mesiac dopredu vypekat,cely den varit a tak...fajnovo sme sa najedli,pred tym trosku tradicnych veci co sa robia,potom sme rozbalili darceky,este pokecali a sup domov kde ma necakala plna kuchyna riadov.tento rok nas nepozvali a som z toho na nervy,ked nas do vikendu nepozvu budem sa musiet chystat na kooooopu roboty

adri266
19. dec 2013

@karin257 u nas je to tak, ze 24. travime samy, ale pride k nam svokra /svokor pred par rokmi zomrel, a nechceli sme, aby bola sama/, byva v rovnakom meste, ako my, a na druhy den cestujeme k nasim.

No myslim, ze vsetko je o dohode medzi partnermi.

sense
19. dec 2013

nie nemame lebo na sviatky sme vzdy sami....

kikuskar5
19. dec 2013

@karin257 My sme prve vianoce travili kazdy uz svojich rodicov, potom sme zacali byvat spolu a ani jedneho nenapadlo, ze by sme mali chodit k rodicom jedneho z nich, maximalne teda na striedacku ked uz, ale aj tak sme 24-ho spolu len my dvaja, 25-ho, alebo 26-ho vacsinou ideme k jeho rodicom, lebo byvaju blizko a potom vacsinou na vikend, alebo ako to vychadza s pracou ideme aspon na tri dni k mojim rodicom, starym rodicom, lebo byvaju daleko a vidim ich omnoho menej casto ako svokrovcov, tak tam vzdy chodime aspon na dve noci. Ale co byvame spolu, tak proste stedry vecer travime osamote ako rodina a to nie sme ani manzelia.

brumka
19. dec 2013

Uplne normalne, mi sme 5r chodili na vinoce svojim a pocas sviatkov som sla ku svokrovcom a silvester bol nas. . Az sme sa po 6rzobrali tak potom sme boli spolu na vianoce.

miku1
19. dec 2013

@karin257 Kým sme spolu chodili, trávil vianoce vždy každý so svojimi rodičmi. Keď sme sa vzali, tak sme si štedrú večeru vždy spravili sami doma. K našim sme išli po večeri, nakoľko bývame celá rodina v jednom bloku. Robili sme to viac menej kvôli deťom, aby si aj bratove deti aj naša vtedy ešte jedna dcérka rozbalovali darčeky spolu a spolu sa z nich tešili. Na prvý alebo druhý sviatok vianočný sme išli tiež k našim, nakoľko vždy jeden alebo druhý deň robí mama sviatočný obed. K svokre sme išli potom ten ostatný deň.

jankastubka
19. dec 2013

je smutne, ze tvoj uz manzel ti povie, ze ak sa ti nepaci mozes ist sama k svojim rodicom. Ked budete mat dieta., to pojde kam?
My kym sme spolu len byvali, boli sme kazdy u svojich, ked sme sa vzali mali sme dve vecere, prvu u nasich, a druhu u manzelovych rodicov. Takto sme stihli oboch a nikto sa nehneval. Tento rok sme prvy krat traja, a budeme teda sami ako rodina. Na prvy a druhy sviatok, ideme k rodicom.

juliana77
19. dec 2013

@karin257 Vianoce, sviatky pokoja a mieru a tooooooooľko problémov, kam ísť, čo jesť, čo kúpiť, aký stromček, akú farbu zvoliť na výzdobu.......

Možno jeho mama robí najlepšiu rybu a šalát a nechce ti to otvorene povedať. 😉 😉 😉

mimuscha
19. dec 2013

@belbel nemusíš odpovedať...to bolo v dedinke pri Trnave?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
19. dec 2013

my sme vzdy na stedry vecer sami, na dalsi den ideme k mojim rodicom a dalsi potom svokrovcom a dalsi rok to vymenime a silvester teraz travime doma spolu so vsetkymi, mame teraz len 20 mesacne babo 🙂 🙂 🙂 🙂

janinah
19. dec 2013

dobrovolne nasilu som bola každé Vianoce u svokry,lebo bola už vdova a moji rodičia sú ešte stále dvaja.....našťastie som si tam veľa vecí mohla robiť po svojom,ale ťahať tam milion vecí jedlo a všetko aj pre dve malé deti bola riadna fuška...a na Vianoce,keď som mala 3týždˇnové dieťa a svokra došla k nám,tak na tie nezabudnem nikdy,ufff.....
@karin257 stálo by za pokus mu povedať,že budeš na Vianoce doma a si ochotná ísť k rodičom na druhý deň a ak on vyhlási,že ok,ostaň si sama a ja idem k našim,tak presne vieš na čom si 😒

maca_p
19. dec 2013

ked sme s muzom spolu zili, tak sme hovorili, ze jedny vianoce budeme u nasich a druhe vianoce u jeho mamy. dopado to tak, ze vzdy sme boli u nasich 😀
ako sme sa prestahovali do svojho bytu, od vtedy sme my spolu a s nasimi detmi osamote. svokru k nam volame kazdy rok, ale odmieta, ze jej je najlepsie doma. mne by tu u nas nevadila 😎

ada510
19. dec 2013

@karin257 po Tom čo sme sa s mužom tento rok vzali budeme mať konečne vlastne vianoce a keby mi povedal to čo tvoj tak mu poviem nech si ide ale sám a domov sa už ani vracať nemusí :D sak sme rodina samostatná jednotka a chceme mať naše vianoce plné pokoja kdo chce nech príde ale ja sa určite nikam trepat nemienim aj keby sa na hlavu postavili...:P

fanta3
19. dec 2013

u nas je to na striedacku- jedny vianoce so svokrovcami a druhy rok s mojou maminou. Kedze mamina je rozvedena a s otcom mame narusene vztahy, tak nam je luto ju nechat samu- takze bud je ona u nas na vianoce, alebo ked zas my ideme k svokrovcom (lebo zas oni by sa citili byt ukrateni), tak mamina zas ide na striedacku na vianoce k brachovi. Takze vsetci su v podtate spokojni. Kebyze vsak moja mama neni sama, tak by som urcite trvala uz na nasich spolocnych vianociach (len muz a deti) a rodinu by sme vybavili pocas prveho a druheho sviatku vianocneho.

h2
20. dec 2013

@karin257 Ahoj, presne, ako Ti radí @barnica , o tento model sa snažím už pár rokov, lebo sa mi zdá úplne super, zíde sa celá veľká rodina, navarené a napečené máme aj tak veľa, takže až taká veľká robota navyše by to už nebola a najväčšia výhoda, ďalšie dva dni sa nemusíme nikam trepať. Zatiaľ sa mi to, bohužiaľ, nedarí zrealizovať, lebo naši chcú byť doma a svokra (vdova) žije so švagrinou a jej rodinou, no ale mohli by aj oni prísť, ale nechcú, na ten Štedrý deň chce byť asi každý u seba doma, ak mám byť úprimná, ani ja by som nešla nikam na návštevu práve v tento deň.

monika_k
20. dec 2013

Riešili sme prednedávnom podobný problém. Budu to nase prve manzelske Vianoce.Predtym sme ich travili kazdy pri svojej rodine. Toho roku sme samozrejme chceli byt spolu....ale nastala otazka, kde??? s kym???
Navrhla som manzelovi aby sme si hodili mincou....tak sme si hodili a vyslo, ze pojdeme k jeho otcovi, ktory je chory a nevlazde uz velmi chodit, tiez je sam, manzelova mama uz zomrela. Suhlasila som s tym, hoc v srdieccku som to citila inac...manzel videl, ze som z toho smutna....a tak jedneho pekneho dna navrhol: Pocuj, milacik, mozme to urobit tak, ze o napr. 3 hodine sa naveceriame s otcom (budeme tam v podstate od rana, lebo otec nevladze uvarit nieco sam, a tak mu budem pomahat) a potom pojdeme k nasim...na stredovecernu veceru o 6.hodine. Bola som cela happy....ze to takto vymyslel....a neni ukrateny nikto, ani ja, ani on, ani rodicia. A nase prve spolocne Vianoce budu carovne..... budeme mat 2 vecere 🙂 i ked mozno priberieme 2kg naviac.....budeme obaja stastny so svojimi rodinami 🙂

stanislavao
20. dec 2013

@karin257 vas muz neni normalny/ vy ste normalna a nesibe vam. vy mate byt spolu, vy ste rodina. a preco je vas muz tak naviazany na rodicov? ved veceru stedru mate mat spolu a potom 25. a 26. mozete ist navstivit rodicov. alebo si spravte spolocnu veceru u vas, ze zavolate vy aj vasich a aj jeho rodicov. naco sa este aj na vianoce hadat o tom, ze kam sa pojde? to je ten vianocny pokoj, laska a pod, co sa praje? mal by sa vas muz nad tym zamysliet a uvedomit sa. treba sa porozpravat, vyjasnit si to vzdy este skorej a nie az v advent a hadat sa. ved ste manzelia, mate byt vy dvaja spolu a netreba nikam chodit.

emilka12
22. dec 2013

ja by som sa chcela opytat preco nemozem priatelom stravit vianoce ? niekedy mam az z toho depku,,