Matka mi odmieta pomôcť

16. jún 2020

Stalo sa vam,ze sa vam vlastna matka otocila chrbtom ked ste potrebovali pomoc??

sissy27
16. jún 2020

Nie, nestalo. Ale zas každá strana má dve mince - niekedy je tá požadovaná pomoc už využívanie. A zrejme si dospelá, svojprávna, možno mama nemá prostriedky, energiu alebo už má toho dosť, ťažko povedať... tak či onak - povinnosť pomôcť nemá.
Inak mne kedysi otec odmietol “pomôcť” - a hoci som bola urazená, tak sa nakoniec ukázalo, že dobre urobil, mala by som zbytočné problémy neskôr.

autor
16. jún 2020

@sissy27 chapem....ale neziadam ju o to stale...je to fakt vynimocne

sense
17. jún 2020

Ono zaleziv v com ta pomoc spociva a ci sa jedna ozaj len o pomoc alebo je to vxuzivanie ci dupnutie nohou....

U mna vyslovene nie zeby sa mi otocila chrbtom...aj ked teda obcas pomahala viac surodencom ako mne...ale...teraz to uz moc nerirsim ale pravda je aj ta ze od tohto roku mi pomaha urcitym dposobom resp je to obojstranne vyhodne pre obe urcitym sposobom...

miadi
17. jún 2020

Niekomu ano niekomu nie ako ti to pomoze? Ved sa snou porozpravaj preco ti odmietla pomoct . Teraz sa len zbytocne budes hnevat a lutovat. A Mozno je to tak lepsie ze ti nepomoze.. lebo si poradiš sama.

autor
17. jún 2020

@miadi praveze sa s nou neda rozprVat,len nacnem tu temu hned krici

daganov
17. jún 2020

mne sa to nikdy nestalo, zase tú pomoc som potrebovala len občas a pomoc bola samozrejme obojstranná. O čo konkrétne ide?

miadi
17. jún 2020

tak asi od nej nemozes cakat pomoc ked nevie normalne s tebou komunikovat. Nemozes specifikovat o aku pomoc ide?

marca12
17. jún 2020

Zalezi v com pomoct?

autor
17. jún 2020

@daganov ide o financnu pomoc

syslik81
17. jún 2020

ak si matka mysli,ze je to hlupost,alebo ze ti ta financna pomoc aj tak nepomoze alebo proste s tebou nesuhlasi tak ako kazdy aj ona ma pravo odmietnut.. to ze je matka,neznamena ze ta musi podporovat ... mozno sa na vec pozera z ineho uhla a vidi to,co ty nie a to ze odmieta pomoct ti len pomoze vo finale.. miesto stazovania sa hladaj iny sposob financovania.. kazda matka ma privies na svet,vychovat a potom sa uz musis starat sama

moonlight1210
17. jún 2020

A kolko od nej chces? A naco potrebujes tie peniaze? Vyrobil sa nejaky pruser, ktory treba zaplatit, ked je hned rozculena len co to pocuje?

A ked hovoris: neziadam ju o to stale, len vynimocne - znamena to, ze pytas teraz prvy raz, alebo uz niekolky raz?

daganov
17. jún 2020

tak zalezi na sume, na aky ucel ma byt pouzita a potom aj na tom, ci je to pomoc jednorazova alebo opakovana

autor
17. jún 2020

@moonlight1210 potrebujem dolozit na auto,ktore surne potrebujem kvoli praci

autor
17. jún 2020

@daganov suma je 200 e

mondolina
17. jún 2020

A dôvod " nepožičania?"

majkeel
17. jún 2020

Nuz, mamu si stala celkom dost, kym Ta vychovala. Dospele dieta by v ramci moznosti (svojich, aj rodicov) nemalo tahat dalsie peniaze od rodicov. Mozno sa jej zda, ze prilis rozhadzujes, nevies setrit, sama nema peniaze, alebo si na nieco setri, mozno ti chce dat "lekciu", aby si sa vedela prikryt takou dekou, na aku mas ...
Nie kazdy, kto ta podla teba "oser..", (ze ti neda, co chces), ti chce zle.
Trocha nechapem, ze pri sume kolko stoji bezne auto, je 200 eur problem. Alebo ak je 200 eur problem, potom nebude ani na benzin a auto je zbytocne.

laguna28
17. jún 2020

Áno stalo. Ja osobne som bola tá matka. Dospelá dcéra si pýtala rady. (Nekonečné veľa rád). Samozrejme že som jej povedala svoj názor ako by som to a to riešila ja, kebyže mám jej podmienky. Teda že študujem, mám príjem od rodičov, brigadujem,... adt. Upozorňovala som ju že sa nesmie nikde zadlžiť kým nezarába. Neposlúchla, urobila si po svojom. Pomohli sme s mm. Ale keď toto urobila asi po 3x, tak som povedala dosť.naco si pýta rady, kedy aj tak robí zlé rozhodnutia. V rámci ponaučenia som sa jej '' otočila chrbtom, odmietla pomôcť,,. Nech sa ponauci z vlastných chýb.

damtiporiti
17. jún 2020

Tak tam nebude problém tých 200€, ale už si z nej asi takto ťahala viackrát, pripadne povystrájala ešte iné veci, o ktorých tu ale nepovieš však.

eriksonka1234
17. jún 2020

Ak sa jedná o hypotéku a žiadas ju o to, aby založila svoj majetok, tak chápem jej obavy. Predsa žijeme v neistej dobe.

autor
17. jún 2020

@eriksonka1234 nie nejde o hypoteku

modrava
17. jún 2020

ano stalo. ale tu na tejto stranke najdes na takuto temu tazko pochopenie 🙂

autor
17. jún 2020

@damtiporiti nie urcite som netahala viackrat a nic som nepovystrajala

luccija
17. jún 2020

Aký má dôvod nemá, nechce, aby si si kúpila auto?

damtiporiti
17. jún 2020

Tak ak je to pravda, tak je ešte možnosť, že skrátka nemá. Nie každý má 200€ na rozdávanie.

autor
17. jún 2020

@luccija ano nechce,aby som mala auto

autor
17. jún 2020

@modrava no to som uz zistila...

fokuska
17. jún 2020

Matka ti nie je povinna takto pomoct. Ano, asi vacsina matiek by pomohla, ale nemozes to od nej ocakavat. O to viac, ak ma na danu vec iny nazor.

Si dospela zena, tak si pozicaj 200eur od kamosky, alebo od niekoho ineho z rodiny. Alebo chod do precerpanie na ucte, alebo si zober v banke (nie nebankovke) pozicku. Alebo kup auto na leasing, alebo skus este zjednat cenu, alebo sa dohodni ze vyplatis sumu, ktoru mas a zvysnych 200eur doplatis v splatkach.

autor
17. jún 2020

@fokuska no ja mam bohuzial okolo seba takych ludi,ze takuto sumu nikto nepozicia....

iva812
17. jún 2020

najdi si iny zdroj a na mamu sa nehnevaj

cickamon
17. jún 2020

popravde ja by som niekomu na auto neprispela keby pytal....auto je vymozenost nie nutnost a ked nanho nemas tak nekupuj, alebo ked ako pises koli praci tak kup lacnejsie na ake mas ale potom cakaj ze stym su vydavky akepri bazarovych autach musis cakat...na to ti potom kto bude davat?... podla mna ked nemas finnancnu rezervu ubytocne kupovat auto. o aku pracu sa jedna? mozno by sa dalo fungovat bez auta.