Milujem, alebo mám ťa rád

peter9595
26. aug 2018

Ahojte. Možno pre niekoho čudné, pre niekoho opovrhnutia hodné. Sme manželia 20 rokov. Nebolo dňa, aby sme si nepovedali navzájom milujem ťa. Rokmi sme prešli hocičím. Sexuálne žijeme už len veľmi málo, raz za mesiac, za dva mesiace. V čom vidím problém, že ak máme sex nemám problém ju vystískať, povedať milujem ťa. Ak však za dva mesiace nič, nemám potrebu povedať milujem, skôr rád ťa mám. Budete písať, že láska s tým nesúvisí, ale manželská láska určite áno. Zaujíma ma skôr názov mužov, či bojujú s niečim takým, prípadne názor žien či mali niekedy ten pocit, že ten sex súvisí s tým. Či poviem milujem, alebo mám ťa rád.

beata_ra
27. aug 2018

@lenkakravcova Tiez si to nehovorime casto, hlavne je ze si to vieme dokazat aj ked to nepovieme. Ked uz tak poviem ze ho lubim, milujem ta pouzivame velmi malo 🙂

romiada
27. aug 2018

@kittykat22 presne si myslím to isté a aj to našťastie tak mám doma. Mne príde to časté opakovanie Milujem Ťa také zbytočne dramatické resp.niekedy komické ako vo všetkých tých treťotriednych amerických komédiách. Oveľa viac si cením intimitu vo vzťahu v takej podobe, že vieme jeden o druhom čo komu robí dobre a ulahodí mu - nemyslím tým len sex ale bežné drobnosti v živote, ktoré cudzí človek nepostrehne. Muž vie ako mi má urobiť kávu, každé ráno ma od neho čaká nachystaný čaj aký mám rada, vie mi po rokoch už odhadnúť lepšie darček (kedysi mu to moc nešlo) a naučil sa aké kvety mám rada (aj to mu trvalo dlhšie). To sú všetko veci, ktoré viem že si všíma a urobí ich (naučil sa to vnímať) , lebo viem že mu na mne záleží. Rovnako tak potom aj mne stačí aby mi povedal, že aké jedlo napríklad už dlho nemal a navarím mu ho alebo pod.drobnosti, ktoré ho potešia viac ako keby som mu dookola vravela že ho milujem (a ostal by hladný 😀).
A napríklad mať sex každý deň by mi pripadalo ako jesť dookola každý deň špagety (a to som dosť myslím sexuálne založený človek). Asi je to vekom, že oceňujem už skôr kvalitu (a aj tá chuť sa trochu viac nazbiera pretože predtým tomu prechádza odriekanie kvôli únave, deťom, zmareným vhodným chvíľam a pod. ) na úkor každodennej rutiny akú som mala v 25tke 😉

eva8
27. aug 2018

skúste sex zintenzívniť, keď ti chýba. Myslím, že manželka by nebola proti

cialota
27. aug 2018

nieje jedno ci to clovek povie alebo nie? v prvom rade by to mali hovorit za nas ciny. aj keby mi to niekto hovori kazdy den, pokial nebudem vidiet, ze sa tak aj sprava, nebudem mat dovod mu to verit 🙂

whistler
27. aug 2018

Toto je taká jalová diskusia. Pripomína jednu reality show ktorú som jedným očkom pozeral a jedným uchom počúval. Nastávajúca nevesta polemizovala nad tým, ako moc ju jej nastávajúci ľúbi a že pokiaľ jej kúpi prsteň ktorý je lacnejší ako 25 000 libier, tak ju neľúbi a že teda ho ona nechce.

To sme aj s manželkov na seba pozreli s údivom. Pretože prsteň je len symbol a jeho hodnota pre vzťah je nulová. My dokonca prstene už nenosíme. Nepotrebujeme ich a ľúbime sa aj bez nich.

A so slovami je to podobné. My si povieme z času na čas že ľúbim ťa, milujem ťa atď. Ale nepotrebujeme si to hovoriť každý deň, pretože sa z toho stane klišé a hodnota toho slova sa devalvuje.

Omnoho dôležitejšie sú tie veci ktoré pre seba robíme. Že ja prinesiem žene z času na čas domov kyticu, len tak, bez toho aby bola nejaká príležitosť. Alebo že jej pomáham akolen viem. To sú veci ktoré hovoria samé za seba že tú druhú osobu ľúbim.

No ale späť k otázke - napriek všetkému nepoviem manželke nikdy že mám ťa rád. To si môžu hovoriť v nejakej platonickej láske alebo možno nejakí teenageri. Určite by to bolo buď ľúbim ťa alebo milujem ťa. Mám ťa rád je strašne odmerané...

vroni
27. aug 2018

@whistler, odpisal si mi to z klavesnice. Hovorit si kazdy den, ako sa milujeme je na urovni hovorime si dobre rano. Vztah je o inom ako o floskulach. A rada mam nase macky. Alebo sampanske. Vztah k muzovi by som tak neoznacila. Hoci keby sme sa intimne stretali raz za dva mesiace, tak by tam ten vztah mozno casom dospel.....

sbear
27. aug 2018

Mne ex za 5 rokov vztahu nikdy nepovedal mam ta rad, milujem ta, lubim ta. Mame 5 rocne dieta spolu a uz 3 roky sa o neho bijeme, kazdy tvrdi, ze je ho. Ako nejaka vec.

eva8
27. aug 2018

u nás, keď sa niečo nechtiac pobabre a druhého sa to dotkne, povie sa "ľúbim ťa 🙂" Je to ako prepáč, záleží i na tebe, nechcem ti zle. Alebo s deťmi sa ráno lúčim "ľúbim ťa!" Mám ťa rada ako človeka, ale ľúbim ťa ako partnera 🙂 Milujem ťa moc a u nás nepoužívalo,len v extrémnych situáciách 🙂

marina24
27. aug 2018

hmm,inak toto nepochopím....🙂 presne tento problém mám aj ja, mne tiež partner inokedy nikdy nepovie, že ma miluje, len pri sexe naostro a poriadnom, inak nie. Dokonca už nepovie ani ľúbim ťa, nič. Ani mám ťa rád. Mne to kedysi vadilo, teraz už na to kašlem. Ale nechápem tej logike,akože iba keď máte sex poviete čo cítite, že milujem ťa,alebo ste v náhlom opojení zmyslov?:D

kittykat22
28. aug 2018

@romiada pekne si to napísala 🙂 Napadlo ma, že asi aj my hovoríme 10x do dňa milujem ťa - len nie slovami, ale činmi 🙂

romiada
28. aug 2018

@kittykat22 my si s manzelom vzdy povieme tu krasnu veticku zo Slunce seno "Blaženko, ja vas asi miluju" 😂😂😂 a hned mame veselsi den

zuzzuzi909
28. aug 2018

slovo milujem ta pouziva malo ludi a podla mna si ho treba nechavat pre vynimocne udalosti a nie cakat kazdy den na to kedy mi to moja polovicka povie. je jedno ci lubim ta, milujem ta alebo mam ta rad. ciny su na prvom mieste.

peter9595
autor
28. aug 2018

Tie činy to je dobre napísané, ale k činom ťa musí nieco nakopnúť. Nie nadarmo sa hovorí, ze cast mozgu majú chlapi mezdi nohami. No hold ,, Smíšené manželství nedelaj dobrotu." Myslim že zaleži ako bol kto aj za mládi naučený, ovplyvnený, vychovaný. V kazdom prípade, urcite sú chlapi pozornejší, zdôrilejší, ak majú vyrovnanú hladinu hormónov a vlastnými rukami to nejde. Ak nie, sú podraždení a začínajú pozerať po iných ženach, aj keď vedia že v sázke je veĺmi veĺa.

0silvia0
28. aug 2018

@peter9595 no dobre, ale teoretizujeme teraz alebo riešime konkrétne teba a tvoju hladinu hormónov? Svoju hladinu a tvoje ľúbim ťa a milujem ťa a mám ťa rád si musíš poriešiť so svojou zákonitou. Ja by som tebe osobne poradila, ak môžem, miesto analyzovania a teoretizovania nad sexuálnym životom radšej poriadne ten sexuálny život žiť... kým sa vymákneš tak tvoju ženu aj chuť prejde. Skús ju niekedy radšej živočíšne prekvapiť miesto zbytočných rečí... potom daj vedieť či zabralo😎

katkati
28. aug 2018

@0silvia0 Presne.

whistler
29. aug 2018

@peter9595 chlape, ty to máš riadne pomýlené. Ak máš nedostatok sexu, tak práve vtedy by si mal byť k žene milý. Neviem koľko máš rokov ale očividne nechápeš ako to so sexom v partnerskom sťahu vôbec funguje...

0silvia0
29. aug 2018

@whistler mne sa to nezdá pomýlené. Ak dvaja spolu sexuálne žijú, podľa mňa aj to citové prepojenie je také hlbšie a pripútanejšie. Ak len spia vedľa seba a nič nie je aj mesiace, ten vzťah podľa mňa musí citovo prahnúť, chladnúť, môžu sa mať radi, ale ten oheň a vášeň ničím nenahradíš ako sexom. Podľa mňa vzťah bez sexu môže fungovať, ale to už je viac-menej taký sestro-bratský vzťah, niekomu možno vyhovuje, niekomu nie. Tuná zakladateľ by mal podľa mňa prebrať iniciatívu a byť viac mužný, nie je až taký starý aby nemohli fungovať sexuálne lepšie. Ja mám manžela vo veku 55 rokov a takto rozhodne nefungujeme ako tuná zakladateľ, čiže raz za 2 mesiace...

peter9595
autor
30. aug 2018

Milé dámy. Mám 47r. Ak musí muž už neaké roky doslova žobroniť, aj vás by to prestalo baviť. Aj keď chápem zase ženy, pretože ak má už neaké roky povie si, načo by som to robila keď nemusím, čo mám z toho. Beriem to tak, že nemôžem mať všetko. Vie sa postarať o domácnosť, staráme sa o deti, aj keď už nás moc nepotrebujú majú svoj život. Zaujímam sa o pohľad na danú vec aj od ostatných. Bola tu téma na oddelené spálne. Bol som vždy proti tomu a aj som. Vždy sa teším na ráno, keď môžem manželku pohľadiť a dať jej ráno pusu. Nechcem sa sťažovať či mám málo, alebo veľa sexu. Píšem môj pohľad na určitú stránku spoločného života. Sú veci ktoré by ste chceli získať, ale všetko niečo stojí. Či je to láska, vzdelanie, zdravie, spoločenský rebríček a mnoho ďalších. Všetko mať nemôžme aj keď je to jedna z vecí ktoré nás budú hnať v živote dopredu.

0silvia0
30. aug 2018

@peter9595 ja mam 44 rokov a tvoj pohlad na zeny ako pises "na co by som to robila, co mam z toho" mi je na mile vzdialeny. Tento postoj by som mala vtedy, ak by som mala chlapa-nemehlo v posteli, alebo chlapa ktory za 5 minut vykona co treba a konci. Zeny su uz v tomto veku narocnejsie a ked sa chlap nesnazi, nebavi ich to..... Tam uz prichadza faza ze radsej ziadny sex ako nudny a zly sex

pupavocka101
30. aug 2018

@0silvia0 tiez som tohto nazoru, keby mam vztah bez sexu tak to poriadne ani ako vztah neberiem. je dolezity v partnerskom zivote a to vo velkej miere.

whistler
30. aug 2018

Čiže problém nie je to či si hovoríte že sa ľúbite ale problém teda je nedostatok sexu? A bavili ste sa otvorene o tejto téme? Lebo 47 je dosť nízky vek na to aby už s tým bol koniec. Prečo žena nemá chuť?

0silvia0
30. aug 2018

@whistler ja mam pocit, ze tuto pan si zvykol na zivot bez sexu, tak miesto toho ako navnadit zenu premysla ci aj ostatni po sexe hovoria lubim ta a bez sexu mam ta rad....😞

romiada
30. aug 2018

@peter9595 ja by som na Tvojom mieste otvorene povedala co Ti vadi a chyba,ze sa citis este mlady na to aby si bol bez sexu. A kludne by som sa spytala ze v pripade ak to nechce riesit/zmenit ci si mozes najst milenku. Predpokladam, ze Tvoja zena ma vek asi ako Ty tak nie je tak stara aby so sexom tak predcasne sekla. Mozno si vobec neuvedomuje ze Ta to trapi az tak ze si musel pisat na MK. Okrem toho jej daj argument ze muzi ktori malo sexuju sa častejsie potom pasujú s problemami s prostatou😉

0silvia0
30. aug 2018

@romiada mne osobne sa vyhrazanie milenkou nepaci, to je uz podpasovka. Mne keby toto muz povedal, tak uz na neho nikdy nedostanem chut a nemam zaujem ani riesit sexualny zivot...
Ta prostata je ovela kvalitnejsi argument...

eliska13
30. aug 2018

@peter9595 nerozumiem čo vlastne riešiš?

romiada
30. aug 2018

@0silvia0 ja nehovorim o vyhrazani. Ja som to naozaj myslela ze nech sa s nou bavi ako dospely chlap ktory ma proste nedostatok sexu a zena mu nevie vyhoviet. Nech sa jej otvorene spyta bez vyhrazok. Neverila by si, su pripady kedy sa to takto riesit da aj ked sa dvaja inak lubia.

eliska13
30. aug 2018

@peter9595 a k tomu, že si povieš milujem, mám Ťa rád ...my sme spolu 15 r a povedali sme si to možno 5 x pre niekoho čudné pre nás nie.Niekto tieto slová používa bezne ako ako si sa mala?pre mňa sú dôležitejšie iné veci.Nie som romantický založená pre mňa je dôležitejšie to, že je unavený a ide s nami na výlet, že večer sprace kuchyňu🙂)také bežné veci sú pre mňa viac akoby mi z gauča šepkal ako ma miluje a prstom nepohne.

eliska13
30. aug 2018

@peter9595 možno je tvojou láskou, pohladenime presytena.Mozno hormóny ide do veku kedy ženy strácajú chuť na sex, možno nuda vo vzťahu, vie, že chces a ona nie...nám v tomto veľmi pomáha to, že sex nie je častý a podľa mňa aspoň nám to tak vyhovuje sú také prestávky v sexe a potom zase je to o to príjemnejšie🙂

googlinqa
30. aug 2018

Nesúvisí

peter9595
autor
1. sep 2018

Dakujem za rady a pripomienky. Skoda ze viac muzov neodpovedá ako to cítia. Zase pravdou je, že tí ktorí sa niečim takym zaoberaju je urcite málo. Tí ktorí pisete, ze ak chlap chce nieco prave vtedy by sa mal dôriť. Ano je to pravda, ale nie neustále, urcite to unavi kazdeho muža. Niekedy aj muži cakaju na iniciativu od partnerky, urcite to potesi. Nikde nie je predpisane kolko krat poviem milujem ta, mam ta rad. Kazdy vztah je iny, vytvoreny laskou, partnerskym vztahom, vystuzeny dvoverou, uprimnostou, ale aj poznamenany nedoverou, neuctou a mnoho inych aspektov ktore nam prinasa partnersky zivot. Ak vam povie partner milujem ta sam od seba bez toho, ze to cakate, je to krasne, ale krajsie sú urcite skutky ktore urobí partner pre nas preto aby sme boli stastny a citili ze nas má.