Môj manžel býva neďaleko a stále chodí domov k mame

sttimi
25. okt 2016

Ahojte potrebujem radu, alebo riešenie už ani sama neviem kam a na koho sa mám obrátiť. Vydala som sa a mám pocit že som stále slobodna žena. Môj manžel býva neďaleko a stále chodi domov k mame, perie si tam zehli mu a odmieta si priniesť veci k nám kde sa prizenil ( dohodli sme sa že kým nepostavíme dom bude bývať u nás) , som v 8 mesiaci budeme mať syna, ked niekam ideme , uteká sa najprv prezliecť domov, vadí mi to a podľa mna to nie je normálne.
Ďakujem za rady 🙂

sasa1310
7. jan 2017

@ipetka ale toto nie je o tvojom strýkovi.
Ako vieš, že tomuto to nepríde, že toto je ozaj blbé? Ako vieš, že jej sám nehovorí, prečo to robí? Prečo ide k rodičom? Čo keď tam ide kvôli jej rodičom? Ona nebýva sama vo svojom. Ona je u rodičov, kde sa on možno necíti dobre.
Prečo 99% ženám sa tu radí, keď bývajú u svokry, nech odídu?
Prečo, keď je v takej situácií chlap, tak on nemôže odísť, dokým sa ona neuvodomí napríklad?
Vieš ako to je? Kde máš napísané, že toto je ten istý prípad ako tvoj strýko?
Ja začínam byť presvedčená, že tam veľkú úlohu hrajú jej rodičia, prečo on dáva spiatočku

V prvotnom príspevku jej vadí, len to, že nemá ešte všetky veci u jej rodičov. Povedal jej, že dokým nepostaví dom.
V ďalších už je to najväčší debil pod slnkom a rozvod. Ktovie aké reči mala doma s rodičmi, keďže dozrela k takému názoru. Veď si predsa ho brala, tak asi bol normálny, keď povedala to "áno".

catherinah
7. jan 2017

@sasa1310 uplny suhlas. Nehovorim, ze chalan sa sprava spravne, ale co ona urobila pre zachranu manzelstva? Preco si ho teda brala? Nech mi nikto nehovori, ze sa zmenil o 180 stupnov.
Stale ten isty scenar. Rychlo rychlo dieta - ako prve, potom niekedy aj svadba a zrazu je to najvacsi debil na svete.
Preco si potom tie zeny takych chlapov beru resp. maju s nimi dieta??????!!! Je to tu denno- denne.

ipetka
7. jan 2017

@sasa1310 uznavam ze mas vo vacsine veci pravdu. Nikde nieje napisane aky je vztah medzi nim a jej rodicmi. Musis ale uznat aj ty ze chlap ktory chce byt zo svojou rodinou s nou bude. Minimalne chlap ktory sa nenecha manipulovat recmi ale zalezi mu na svojej rodinke.Presne tak mi to pripada ze jemu to vlastne vyhovuje. Nehovorim ze nebol normalny pred svatbou ale casto sa stava ze sa clovek zmeni po svatbe alebo narodeni babatka.Jemu vyhovuje to ze nemusi byt pri tom vsetkom hned ako dojde z roboty az do dalsieho rana kym zas pojde do roboty

laila22
7. jan 2017

@tucniacka11 Ja som spok

laila22
7. jan 2017

@tucniacka11 Ja som spokojna.

laila22
7. jan 2017

@sasa1310 Nuz ked nechce byvat s jej rodicmi a nie je pohodlny chudacik, tak nech riesi svoju rodinku.. Nech prenajme byt, alebo nech ju zavola s dietatom k svojej mamicke... Podla mna su dva druhy chlapov.. Rodinne zalozeni a egoisti.. A verim a viem, ze to ako vacsina z nich funguje si nesu z detstva. Vychova, vzor z rodiny...

sasa1310
7. jan 2017

@laila22 stavia dom pre nich

laila22
7. jan 2017

@sasa1310 ja viem.. a ked ho bude stavat este dva roky? Tsk ona s dietatom u rodicov a on u mamicky? Ved toto je chore 🙂

sttimi
autor
8. jan 2017

Milé dievčatá , tu už nejde o mňa ani o mojich či jeho rodičov, tu ide už o jeho syna. Ako môže bez neho toľko byt, on nemá záujem o neho , včera sa po týždni prvý krát spýtal ako sa ma malý, a toto celé vzniklo iba preto že aj ja som sa potrebovala po 9tich mesiacoch odreagovať išla som na 3hodinky do kina s kamarátkou , s tým že on bude doma s malým , a čo urobil?! Odišiel do krčmy keď malý zaspal a vrátil sa o pol noci , kľúč mal vyložený vonku ako vždy no neuracil sa ho ani hľadať , zavolal kamarátom a vrátili sa po neho od vtedy mi len vypisuje a kašle na nás. Čo sa ďalej týka domu nemáme ani len základy lebo môj milý sa rozhodol že stavať nebude v našej dedine lebo tu nič neni ( krčma tu neni) a pozemok tu máme zadarmo, čo by za to dali iný! Moji rodičia mu nemajú čo vadiť lebo mu všetko tolerovali, jeho výjazdy, večne odchadzanie k mamicke, spanie do 11tej , nepomahanie, neviem ktorej rodičia by toto tolerovali keby sa váš muž ani len neopýtal či netreba pomôcť a niecim, ďalej nekomunikoval s nikým keď mu náhodou bolo niečo peknym slovom vytknute zavrel sa do izby a odul sa a ešte moja mamka sa mu prihovárala a vnucovala. Milujúci muž by zotrval pri svojej žene a synovi no on utiekol.
4 dni v správach kydal na mňa, potom na mojich rodičov a nakoniec mi na 5 deň napísal že on nemôže prísť pretože má virozu! A už nehovoriac o tom že keď svokra bola pozrieť malinkeho nepriniesla mu ani len jedny dupacky , nic! Ja to nepotrebujem ani malý máme všetko ale ide o princip!

catherinah
8. jan 2017

@sttimi tak mi prosim Ta vysvetli jednu vec - Preco si sa zanho DOBROVOLNE vydala a mala s nim dieta?????
Lebo toto je nikdy nepochopim....

sttimi
autor
8. jan 2017

@catherinah lebo keď vtacka lapaju pekne mu spievajú, bohužiaľ bola som naivna , niekedy človek príde na všetko časom a neskoro

catherinah
8. jan 2017

@sttimi to mi je luto, uz si nikdy neber chlapa bez dosledneho uvazenia, len preto, aby si nebola sama.

tucniacka11
8. jan 2017

@sttimi nuž, máš to ťažké, mať dieťa s takým nezodpovedným chlapom, porodila si si dieťa pre seba a svojich rodičov, nechápem to síce, ale chápem, že človek robí chyby.
Inak aj tebe sa čudujem, ako si mohla odísť na 3 hod od novorodenca dvojtýždňového bábätka, ved také bábo je iba na prsník odkázané, a čo mu dajú, ked mama mala potrebu ísť do kina? ach asi ste obaja ešte nezrelí na dieťa...

sttimi
autor
8. jan 2017

@tucniacka11 čo je na tom zle môj manžel sa chodil odreagovať celé moje tehotenstvo a aj teraz potreboval ísť, prečo by som nemohla odísť na chvíľu aj ja dieťa bolo zaopatrené, mlieko som mala odsate , kde je napísané že raz nemôžem ísť aj ja. Malý spí aj 3-4 hodiny čo mám sedet s ceckom pri ňom kým nevstane?!

dai
8. jan 2017

@sttimi hm... tvoj muz sa nikdy u vas doma necitil dobre - to ze ty mas pocit ze si s nimi rozumel je viditelne len tvoj pocit... cize ste sa sice dohodli, potom zistili ze to nefunguje ale ty a tvoji rodicia ste yz trvali na svojom - vy ste ta spravna rodina, on a jeho mama ti zli☹
Dieta je malinke - je milikn chlapov co nevedia co s takym babatkom, cize jeho postoj aktualne nie je nic zvlastne( ja tu vela citam o chlapoch co pomaly bojuju o to aby mohli prebalit novorodenca ale osobne takeho nepoznam - a to su teraz fakt super tatkovia pre deti 3+ale v tom bavatkovskom veku noc moc...)

U vas sa silno manipuluje, ja osobne mam ale pocit ze na oboch stranach- jeho mama by mala prist o syna a rodinu( ako 3 navstevy za w tyzdne je az az pre mormalnu zenu🙂 ty uz len hladas co na nu kydnut....nepriniesla dupacky- ach jo... nemam slov🙂) tvoji rodicia si vas uz privlastnili a teba manipuluju proti muzovi - jasne ze to nevidis - oni su predsa ti dobri🙂 ved su tvoji... chore cele toto...

Ak chces rodinu navrhni muzovi podnajom a konecne si ju zalozte!

atrami
8. jan 2017

@sttimi nečítala som všetky príspevky, ale takto začínal náš vzťah. Pol roka sme bývali každý u svojich rodičov, potom sme kúpili byt. Ja som zmenila prácu. Potom prišlo prvé dieťa, až sme skončili pri troch. Všetko bolo na mne do dvoch rokoch som kojila takže spoločenský život nehrozil. Po nastupe do práce som sa prihlásila na VŠ. Takže domácnosť,práca, deti, škola. Naše manželstvo nebolo prechádzkou ruzovou záhradou. Ale zvládli sme to. Moja rada? Chlapi chcú silnú ženu, ktorú potrebujú neustále získavať. Skús to otočiť vo svoj prospech. Ja som vždy manželovi porozprávala aký sme mali úžasný deň- co malý urobili, kde sme boli, čo sme zazili. To že som malého 10 krát prebalila, stále kojila, .....to nevedel. Potom mu bolo ľúto, ze to nevidel. Zrazu prišiel skor z práce, skolenie nemalo zmysel..... Chcel byť s rodinou.

sasa1310
8. jan 2017

@sttimi a čo sa také stalo, že si zrazu zmenila názor behom pár dní? Veď ti vadilo len, že má veci u mami.
Vy dvaja máte ešte šancu, len problém je to, že sa neviete porozprávať. Sami dvaja.
Prečo nejdeš radšej s ním von večer (keď sa teda chceš odreagovať a môžeš odísť od 2-týždňového syna) aby ste sa porozprávali sami, bez toho, aby tam boli tvoji alebo jeho rodičia.
Maj svoju hlavu, nie hlavu svojich rodičov a rozmýšľaj.
Asi si ho ľúbila, keď si si ho brala. Je to stále ten istý človek a máte malého človiečika, ktorý vás potrebuje. To ti nebude ľúto, že nikdy nezažije a neuvidí aké to je, keď obaja rodičia sú spolu?

Ako píše
@dai skúste ísť sami do podnájmu poprípade skús sa ty presťahovať na pár dní k jeho mame. A možno uvidíš ten rozdiel ako sa on bude chovať. A keď to nepomôže, tak potom by som riešila radikálny krok

sttimi
autor
4. mar 2017

Tak sa končí zase môj ďalší životný príbeh. Mala by som asi už napísať knihu.
Prešli dva mesiace čo ma manžel opustil, lepšie povedané nás opustil. Lucasko má už dva a pol mesiaca je zdravý a krásny chlapček. Vďaka svojim rodičom všetko zvladam.
Môj manžel chodil vo voľnom čase malého pozerať, sem tam ho vzal von, nakrmil ho, a potom odišiel. Jedného dňa mojej mame vynadal do bosoriek a že si ma kúpiť metlu. A tikal jej " ty, ty bosorka..... " Tak ho môj otec vyhodil. No naďalej mohol chodiť pozerať syna aj napriek tomu sa s ním moja mamina rozprávala úplne normálne, skúšala sa mu ešte dohovoriť no nemalo to význam. Stalo sa toho ešte veľa negatívneho čo sa mi nechce písať pretože ma to ešte stále bolí no definitívne som sa rozhodla že sa rozvediem keď som zistila že môj mužík si chodí po discotekach a pri tom mi tvrdil ako on lezka doma, na syna sa opýta raz za 7 dni a už dva týždne som ho nevidela.
Je mi to strašne ľúto že som takto dopadla hlavne kvôli synovi, dneska je toto životný štýl. Vezmú sa a rozvedu sa. Mala by som mu asi odpustiť a popriať šťastie , možno ho potom budem mať aj ja... No ešte má čaká súdne pojednávanie a zvyknúť si na neprítomnosť človeka ktorého som tak veľmi milovala.Lebo skutočná prítomnosť nastáva vtedy, keď vedľa už nie je človek, ktorého milujeme! 🙏

ciernatko
4. mar 2017

@sttimi veľa síl zvladnes to aj sama s drobcekom a mozno raz pride niekto lepší co si ta bude vážiť

tucniacka11
5. mar 2017

@sttimi prečo bývaš u rodičov? a nie s manželom a s dieťaťom? už to je chyba, a navyše, ked sa vam rodičia staraju do vas, prepáč, to by som aj ja ušla, zaujímavé by bolo vypočuť si jeho verziu, nie iba jednu stranu

marfikchov
5. mar 2017

@tucniacka11 ale ignorovať dieťa tiež nesvedčí o správnom charaktere, ne ho by ho žena či svokra neviem ako vytacali

tucniacka11
5. mar 2017

@marfikchov a si sa bavila o tom aj s ním?

stanulienkat
5. mar 2017

Sorry, a kolko si s nim chodila?? Ako ste si planovali rodinu??? Ci take "banality" ste neriesili?

lubkavargova1
5. mar 2017

sorry ale podla mna tam bolo viac ako len to, ze nazval tvoju maminu "bosorka"...ak je len 1% pravdy z toho ako si ho opisala v nych prispevkoch, tak sa vobec nedivim, ze tvoj otec vyhodil takeho prizivnika z domu...

marfikchov
5. mar 2017

@tucniacka11 nie,ale dva týždne si nevidieť trojmesačné dieťaťa to bývam za rohom a idem na diskotéku, tak to mi nepríde na zodpovedného otca

tucniacka11
5. mar 2017

@marfikchov bože, píšeš, akoby si bývala s nimi, mám dosť, to že to tu ona napísala je Alfa omega? môže napísať, že dieťa v živote nevidel, a vôbec to nemusí byť pravda

maja22
5. mar 2017

@sttimi tvoj manžel ťa nikdy nevolal bývať s ním u nich doma? Čo ho vyprovokovalo k tomu, že nazval tvoju mamu bosorkou? Aké boli vaše spoločné sny a túžby, keď ste sa rozprávali o budúcnosti?

marfikchov
5. mar 2017

@tucniacka11 a ty si jeho sestra? Komentujem zverejnene fakty. To či im ty veríš alebo nie, je tvoja vec!

tucniacka11
5. mar 2017

@marfikchov jasne, že im neverm, toto je internet, nie život, napíše si, čo sama chce, ako to vidí a cíti ona, každá minca má strany dve, akoby o tebe písali, že sa nestaráš o deti nevieš o tom, nevieš sa brániť,,,a sestra jeho nie som, len tu písavala moja sesternica o mužovi, a to také nezmysly, čo sama vykonštruovala v svojej chorej hlave, baby jej to tu žrali, alebo žerú ale pravda je úplne ale úplne iná, tak som v tomto smere opatrna niekoho na základe tohoto odsudiť

marfikchov
6. mar 2017

@tucniacka11 to je dosť možné, no nie sme na súde a ja našťastie nie som sudkyňa, nemusím o ničom rozhodovať, teda komentujem len opísané skutočnosti, ako to je naozaj, vedia len oni dvaja a v podstate mi je to jedno, moje problémy tiež nerieši nikto iný, len ja