Môj manžel ma ľúbi, ale zamiloval sa do druhej

nestastna12
17. feb 2017

S manželom budeme spolu už 15. rokov. Spolu máme jedno 10. ročné dieťa, ktoré obaja milujeme. Doteraz sme nemali problémy. Mali sme častý a krásny sex, stále chodíme na výlety, objímame sa. Máme spolu zabehnutú malú firmičku. Celkom sa nám v nej darí. No problém je vtom, že sme sa v nej často hádavali. Bolo veľa práce, veľa nervozity. On robí ešte obchoďáka, takže cestuje autom po SR. Mal jednu dobrú zákazníčku, s ktorou bol najprv len dobrý kamarát.
No jej sa rozpadol vzťah s priateľom. Manžel si s ňou začal často telefonovať, ukľudňovať ju. Keď sme sa my v robote povadili, on jej potom volal. Samozrejme s ňou boli konverzácie milé. Po čase sa do nej zaľúbil a ona do neho tiež. Priznal sa mi teraz po pol roku. Môžem povedať, že ma doteraz nikdy nepodviedol. Ani s ňou ešte fyzicky nič nemal. No nevie, čo má robiť. Srdce mu káže ísť k nej, rozum ostať. Ľúbi aj mňa, ale momentálne viac ju. Mne sa zrútil celý svet. Ja ho stále milujem. Nedá sa mi dýchať, rozmýšľať, spať. Poraďte prosím, čo mám robiť. Už nevládzem. Je ťažké počuť ako ju miluje. Teraz chodí za ňou raz týždenne a cez týždeň si spolu volajú. Sex, ktorý sme mali bol úžasný. No odvtedy, ako sa mi priznal, nie je. Povedal mi, že keď je zamilovaný, nemôže sa so mnou milovať. Nevládzem. Nedokážem sa pripútať len k dieťaťu. Je to sebecké, ale ja ho veľmi milujem. On je pre mňa celým životom. Strašne to bolí.

terezka1947
17. feb 2017

@esther03 ja by som na neho isla mozno ako ta jeho priatelka-citovo,lebo verim,ze sla....pzoname typy zien......pohlad zranenenej dodychavajucej srnky-aaaaaaaach
a chlapi koncia😖
nechala by som mu naozaj dieta na tyzden,opusta aj to dieta-ci chce,ci nie....uz nic nie je ako bolo-resp.nebude ako bolo ani pre dieta
a trosku si ty ver,nepros,nemusis sa tvarit silna,ked sa ti to neda...ale preco by si mala donekonecna milo na neho
skratka....akoze si to zobrala-zalubil sa,chce???odist....ty si musis utriedit myslieky,alebo si vymysli nejaku skuzobnu cestu.......a chod na par dni prec
nech zisti,ze ake to je mat aj povinnosti,nie len pekne chvilky s ranenou srnkou

esther03
17. feb 2017

@leeenka26 bohuzial tento zamilovany je a ano citova nevera je horsia, lebo uz nie su zaangazovane iba pudy. A suhlasim, musi to prijat ako fakt, ze to takto a riesit co dalej, Nerozoberta, nepitvat sa v tom, ale riesit co dalej. Na druhej strane si myslim, ze ked je zamilovany, ona moze teraz vyzerat ako celebrita na cervenom koberci, pre neho bude vzduch, nebude ju vnimat. Takze rady, kadernicka, kozmeticka, pekne pradlo, su dobre na jednu vec- pozdvihnutie vlastneho sebavedomia, ale nie ja prilakanie nevernika.

andulik
17. feb 2017

@nestastna12 poslala som IP

emilia25
17. feb 2017

Veru verim ze to musi byt sakra tazke ked chlap po tolkych rokoch sa chova ako pubertiak a zalubi sa do inej.mozno tie caste hadky dost zauradovali a uz nebol stastny.inak by som si to nevedela vysvetlit.ale zas normalny milujuci muz by povedal ze to takto nejde dalej musime ist kazdy do inej prace inak nam to pokazi cele manzelstvo a nie sa hned zalubit do chudinky co sa rozisla s priatelom.

jvlo
17. feb 2017

Naozaj si myslis, ze spolu nespavaju? Ked niekoho lubis, tak sa s nim aj milujes. Su to dospely ludia, nie deti. Pozri vas minuly zivot sa uz nevrati. Ten skoncil ked ti to povedal. Naozaj ho chces spat? Budes mu verit? Ja by som mu tresla na stol rozvodove papiere. Urob to pre seba. Nie si handra, aby si sa mu doprosovala. Ako ti baby radia, chod ku kadernicke, kozmeticke, urob nieco PRE SEBA. Zacni s nim riesit len prakticke veci. Pozri si tuto temu. Tam zazivala jedna mamicka to co ty. Je tam cely priebeh od zistenia az po cas, ked uz bola bez neho. https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/manzel-mi-je-neverny-rozvadzam-sa-a-neviem-tomu-uverit/

marytesss
17. feb 2017

@nestastna12 ahoj... ja síce nie som vydatá, ale stalo sa mi čosi podobné. bola som s priateľom necelé 4 roky, mali sme krásny vzťah, ľúbili sme sa a všetko bolo v najlepšom poriadku. až kým neodišiel na dva týždne niekam na opačný koniec SR na liečbu. a tam na ňu natrafil. bozkávali sa. vrátil sa domov s tým, že je zmätený atd...že nevie čo má robiť. rozišli sme sa. a ja ho ešte stále ľúbim... je tomu mesiac, čo som sama.
vy ste manželia, máte toho veľa čo vás spája, tak na tvojom mieste by som mu povedala aby sa s ňou prestal stretávať atd...lebo to len zhoršuje veci. a hlavne tomu dopraj čas. si stále jeho žena. buď viac nedostupná, tajomná, aby mal chuť byť s tebou.
osobne mám už pocit, že toto sa môže stať fakt hocikomu... nech sú dvaja spolu aj celú večnosť... aj tak hrozí že sa druhý zaľúbi. neviem, čím to je, ale bola by som radšej, keby sa nič také nedeje :( naozaj držím palce, aby ste si to vyriešili a hlavne spolu komunikujte... veľa sa rozprávajte, spravte si výlet, pekný spoločný večer atd... skús zistiť čo mu tam chýbalo keď hľadal inde- môjmu tam vraj chýbali spoločné aktivity.

blbé na tom celom je, žiaľ, že s tým nič neurobíme... 😢 absolútne nič. čo tam po tom, či s nami zostane keď nebude šťastný? a tým pádom ani ty? snáď si ten tvoj uvedomí čo v tebe má...a keď nie, kašli na neho... nie je to jediný chlap na svete. držím palce! a hlavne veľa síl.

emilia25
17. feb 2017

Aj tu clovek vidi ze zena ma byt zenou a presne tou chudinkou ako ta co sa do nej zalubil.ze chlap proste potrebuje zenu co sa o nu moze postarat polievat ju proste ako kvetinka.neznu krehku a ked chlap vidi ze zena ho nepotrebuje ze je vo vsetkom sebestacna tak lahko podlahne kvetinke a zas ma pocit ze je chlap.

madana
17. feb 2017

@nestastna12 ja vidim ako kamen urazu vasu firmu...sama pises,ze ste sa v nej casto hadavali,boli to tlaky na psychiku....ked ste sa pohadali telefonoval jej....sadli si v tom,ze ona plakavala za ex,on ju ukludnoval....a naopak Tvoj ,ked potreboval uniknut z reality pred tym stresom a hadkami s Tebou v praci,ako unik pred svojimi problemami mal k dispozicii ju...a ona ukludnovala jeho-ide tu len o to,ze v tomto obdobi si sadli,a boli na jednej vlnovej dlzke a tu si to kompenzovali.
Ja osobne nevidim buducnost v tom ich vztahu,naopak z Tvojho manzela mam dojem,ze ho hryzie svedomie a preto sa Ti priznal.Lebo z pragmatickeho hladiska si velmi dobre uvedomuje,ake by to malo dopady...nevie si to predstavit, keby ostal s nou ako by to fungovalo vo vasej praci atd.Mate spolocny majetok,spolocne dieta,on je sice do nej poblazneny,zalubeny...ale rozum mu vravi nastastie nieco ine...Nie je to ten klasicky a typicky kus chlapa,kt. by najprv skocil niekam s cudzou zenskou a potom rozmyslal,keby uz bolo potom.No zakazane ovocie chuti najviac,ta zena je pre neho velke lakadlo,ona uz chlapa stratila,a moze ho lahko zviest,ak sa uz tak nestalo....Ty si svojho este nestratila,a preto bojuj o nho....venuj sa mu,aby ste mali cas len vy dvaja na seba na dlhe rozhovory,chodte niekam na spolocnu veceru,na miesta,kde mu to pripomenie ako ma vas oboch s dietatom rad....a potom uz len verit,ze nesklzne k dotycnej(s ktorou to aj tak nevyzera na dlho),a ze si to uvedomi skor ako spravi velke chyby,ktore mu uz nemusia zarucit navrat do manzelskeho stabilneho vztahu.

esther03
17. feb 2017

@luzzia finta je v tom, ze kym budu pod jednou strechou situacia sa nikam neposunie, ona bude tripet a on si "uzivat" obe. Musi prist radikalna zmena, aby chlapec padol z ruzoveho oblacika. Netvrdim, ze hned rozvod, ale ukazat mu, ze tam to teraz smeruje a takto a takto to bude ked k tomu naozaj pride.

pribinak
17. feb 2017

prosim ta, neries problem vo vasom vztahu cez dieta, snaz sa ho usetrit od vasej krizy. taketo veci tazko znasaju aj vacsie deti, raz ti to dieta bude vdacne, ze si si zachovala chladnu hlavu a neriesila si to systemom dieta = zbran

nechas mu dieta? vsak nema 2 roky, vie sa same najest, ist za kamosom, netreba ho obliekat, prebalovat, uspavat a davat pozor, aby nespadlo zo stolicky
tyzden zvladne a potom bude este hrdina, ze to zvladol aj bez teba a bude sa ti vysmievat do oci, ze co si si myslela

evittam
17. feb 2017

@nestastna12 Už ti tu bolo viac-menej všetko napísané - súhlasím s väčšinou. A len jedno - konečne otvor oči - nie neľúbi ťa - miluje inú a doma má všetko čo potrebuje a ty zo seba robíš len jeho handru....bohužiaľ, taká je pravda - nemáš 15 aby si to nepochopila. Taká je realita a treba sa jej pozrieť do očí.

alaguema
17. feb 2017

@nestastna12 ty veríš tomu, že s ňou nespal? S tebou sex nemá, s ňou tiež nie, ale je do nej zamilovaný a chodieva za ňou raz týždenne. Spáva s ňou takmer určite. To by ťa mohlo trošku vyliečiť, teda aspoň z toho, že po ňom chceš nejaký telesný kontakt. Ostatné chce len čas.

juriva
17. feb 2017

Aky pozic taky vrat.

obsadenemeno
17. feb 2017

@nestastna12 no bolo tu napisanych vela rad, niektore ok, niektore od veci...... tak pridam aj ja jednu z mojho hladiska. Ty sa musis rozhodnut v prvom rade, co chces. Chces ho spat? Si schopna a ochotna mu odpustit a nevytahovat to potom pri kazdej hadke? Ano? Tak potom riesenie je poslat ho za nou. Lebo to, co ho na nej laka, uz nebude existovat. Uz nebude zakazanym ovocim. Uz nebude kvetinkou, ktora trpi a potrebuje rytiera. A uz nebude tou chapavou posluchackou, lebo ty sa s nim hadat nebudes. Budu spolu kazdy den a pockaj, dojde aj na syndrom spinavych ponoziek a prdov.
A ty ho nebudes mat kazdy den na ociach a budes mat moznost sa pozbierat. Lebo to potrebujes, potrebujes si ujasnit, co vlastne este v tom vasom vztahu je. A ak ho vidis kazdy den, nepodari sa ti odosobnit. A to je to, co potrebujes najviac. Odstup a cas.

puklica13
17. feb 2017

Pekný "charakter"...Zbaviť sa viny a zodpovednosti tým že to hodí na manželku...A ešte sa hrá na hrdinu že ťa opustiť nechce...Akože mu budeš prať trencle a on bude veselo zasuvat do milenky...Lebo rozprávka že s ňou ešte nespal je tak pre 5rocne dieťa...
Inak súhlasím s tým čo napísala
@esther03 sadnut a vecnee oznámiť že to tolerovať nebudeš a navrhnúť rozchod... Ak si myslíš že s ním budeš vedieť existovať , takýto chladný a racionálny prístup ho môže naštartovať ...
Tvoje slzy a vyznania lásky ho akurát tak viac vhanaju k tej druhej lebou dávajú istotu že na tebe môže aj drevo rúbať a znesies to...
Veľa síl❤

madana
17. feb 2017

@evittam trosku tvrde napisane! handra je podla mna tamta zenska,ktora bali zenaca.
Tento dotycny chlap lubi autorku prispevku,tamta zenska mu len pomotala hlavu a on by mal byt ten,ktory da tomu vsetkemu STOPKU!
Ma tu milujucu manzelku,dieta,prosperujucu firmu....tu zensku nemoze ani poriadne poznat,a ak ano,tak len na zaklade toho,ze oplakava svojho ex....dufam,ze chlap sa vrati z kratsej cesty,inak by si toho dost skomplikoval

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esther03
17. feb 2017

🙂

majcika
17. feb 2017

Aká láska, prosím vás? Veď ten chlap si postupne budoval vzťah s tou novou milenkou. Najprv boli kamoši potom sa to prehuplo atd. Tu sa nestalo zasiahnutie bleskom či jednorazové smyknutie. Tu nastalo postupne zamilovanie. A teda mila zakladateľka toto si uvedom, kým si riešila dom, byt, prácu on tiež budoval. Ale city k inej. A ty sa ešte podsuvas jemu, stým, že ho miluješ? A co na ňom miluješ? Spomienky? O ano ale sú minulosť. Súčastnost je úplne iná. Tak sa preber z toho depresivneho stavu a začni byť človekom. Nie tvoj svet sa nezruti len pozmeni. A skus si dať odpovede, že prečo by sa mal k tebe vracať? Lebo ho miluješ? Lebo spomienky? Lebo čo? no lebo ani jedno z toho preňho teraz nie je to najdôležitejšie

alaguema
17. feb 2017

@puklica13 aj mňa pobavil ten charakter, ktorý on údajne má. Manželke zavesiť na nos, aby si svoje výlety za milenkou odobril sám pred sebou, aj pred manželkou nemusí nič tajiť, lebo veď on je charakter a predsa jej to povedal...tým pádom, je to v porádečku 🙄

emilia25
17. feb 2017

@persica povecsinou to tak je.butlava vrba plece utieranie slz a uz to tam je ani nevedia ako.

nestastna12
autor
17. feb 2017

Ach dievčatá. Pripadám si ako v zlom sne. Iná by ho vyhodila, niečo rozbila, no ja nie. Necítim v sebe nenávisť, ale obrovskú bolesť. Áno. Odpustila by som mu. Každý deň, snívam, že si predo mnou kľakne a bude ma prosiť o odpustenie. Ďakuje za rady. Máte pravdu. Skúsim pred ním neplakať a budem sa snažiť, aby mal všetko tip-top. Možno mu začne vyčítať tá druhá. Možno začne žiarliť. To je asi to jediné, čo ma napadá...

joannita
17. feb 2017

@nestastna12 ako...ja si ho nechcem zastavat samozrejme, ale moze sa to stat zial kazdemu, ze sa zamiluje do ineho. V dlhorocnych vztahoch to tak zial chodi. Tiez sa mi to stalo este davno, pocas mojho vztahu s byvalym....prisiel niekto a ja som sa buchla ako blazon a on tiez. Musim ale povedat, ze tym padom som si uvedomila, ze ja uz k mojmu priatelovi necitim nic a bolo to nezvratne. Neviem, podla mna sa to neda, ze zalubis sa do ineho, potom sa od neho jedneho dna odlubis a naspat sa zalubis do svojho povodneho partnera. Tym ti chcem len povedat, aby si sa na to zacala pozerat realne a pragmaticky a zacala sa vyrovnavat s myslienkou, ze ta zial nelubi.
A....pises, ze by si dala ruku za neho do ohna predtym 🙂 Nebud taka doverciva, kazdy clovek je schopny nevery 🙂 Je to "len" nevera, nie vrazda. Je to sice smutne, ale treba s tym pocitat v kazdom vztahu, ze sa to stane. Potom to cloveka menej polozi.

majkam6
17. feb 2017

ale z druhej strany si neviem predstavit ze by mi muz povedal ahoj idem za tou vies co ju milujem.pridem o 22hod.pa.
asi by uz fakt nasiel veci pred domom a vymeneny zamok. a tiez si myslim ze to fyzicke maju za sebou len ti to pomaly davkuje.
radsej ti to fakt nemal povedat.
ale sprav to co citis ty. drz sa

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puklica13
17. feb 2017

@nestastna12 žena spamätaj sa...Nerob mu rohožku do ktorej si on poutiera boty...Tiptop je že mu zbalis kufre a pošleš ho expresné k milenke...Potom sa možno naplní aj tvoja naivná romantická predstava...
Akože keby chcel sex tak čo ? Bude spať s oboma? Možno ti časom navrhne aj 3jku .... Fakt preber sa

obsadenemeno
17. feb 2017

@alaguema presne, charakter ma.....ale na hovno.
Inak ma este napadlo, ze ta "druha", ze pre nu to moze byt len "rebound" vztah a take veru dlho nevydrzia. Ona mozno este stale je buchnuta do toho byvaleho a len si lieci mindraky a zlomene srdce na chlapovi, co je roky v pokojnom vztahu a jednoducho potrebuje nejake vzruso. Takze ja by som to az tak cierno (pre autorku temy, lebo ona si este stale mysli, ze slnko vychadza z jeho zadku) nevidela. Ona si ta druha uvedomi, ze on nie je byvaly a ze sa snazi vopchat kocku do okruhlej diery a skonci to. Lebo ziaden vztah, zacaty ako "naplast" na nezahojene rany z predchadzajuceho nema velku nadej na prezitie.
Takze autorka sa mozno jedneho dna docka, ako sa charakter plazi s prosikom pred jej dverami. Otazne je, ci ho este bude chciet. Lebo medzitym sa jej mozu otvorit oci a zisti, ze lestila zlato, co bolo len pozlatko na hovne.

esther03
17. feb 2017

@nestastna12 "budem sa snažiť, aby mal všetko tip-to", nerob to, naozaj ti radim dobre ako odbornik, nie je to ta najvhodnejsia cesta, budes sa trapit ovela dlhsie...

zabka124
17. feb 2017

Snažiť sa aby mal všetko tip top? Ja by som to teda rozhodne nerobila. Načo strácať čas s jeho šatami, jeho jedlom, celkovo jeho požiadavkami? Si ubolená a ublížená, sústred sa na seba. Kúp si niečo, čo ťa poteší. Odteraz máš svoj život. Ukáž mu, že ho nepotrebuješ. Že on je ten vôl, ktorý si nechal pomotať hlavu a zahodil svoje životné istoty. To on sám si zničil rodinu, on sám si zničil zázemie kvôli nejakej buchte. A sex? To sa ti nehnusí? Na tvojom mieste by som miesto doprosovania volila skôr pekne štipľavé poznámky o tom, ako ti dobrý sex chýba, ale, žiaľ, nie tvojou vlastnou vinou ho mať nemôžeš - spochybni tak jeho vlastné schopnosti ako chlapa.

Daj mu najavo ako hlboko klesol.

alaguema
17. feb 2017

@nestastna12 ja si tiež myslím, že ak to muž žene prizná, tak očakáva, že sa to nejak samo ukončí, resp., že to skončí ona a on tak nejak pasívne dôjde k tomu, že bude opäť slobodný, aby mohol byť s frajerkou. Fáza "manželka už o tom vie", je pre tých dvoch brána k tomu, aby mohli byť spolu. Ten, kto má záujem na udržaní manželstva, to doma sám od seba nepovie a bude sa snažiť to nejak ukočírovať, možno si trochu užije s milenkou a skôr či neskôr to ukončí. Asi by som ho posadila k stolu a poďme sa baviť o praktických veciach, ako to urobíme, podelíme, ako deti. To by ho ešte mohlo prebrať, keď uvidí nejakú definitívu...Ale veľkú šancu tam nevidím. S tým, že ona sa mu omrzí, zatiaľ vôbec nerátaj. To by si si musela počkať dlhšie.