Môj muž je narcis, psychopat a tyran

15. máj 2021

Ja už naozaj neviem ako ďalej. Podľa všetkého je môj muž narcis, psychopat, psychický tyran... vsetko na neho sedi.
Robi zo mna neschopnu. Nakupy riesi len on, lebo ja nie som schopná urobit poriadny nákup (akcie a kvalita). Perie on, lebo moje prádlo tak nevonia, alebo pomiešam nespravne textílie ... upratam cely dom, ale zabudnem odložiť dezinfekčný sprej - sprdne ma za ten sprej, ale k poriadku sa nevyjadri.
Uz vo dverách začne buzerovat ale vzápätí mi polozi tašky s novými vecami, ktoré si mam vyskúšať.
Akože wtf?! Zo začiatku som mu to zrala. Uzasny! On ma tak miluje, vzdy mi niečo kupi, stále ba mna mysli, chce ma potesit....
No už mám tych jeho handier plne zuby a najradšej by som mu ich napchala do všetkých otvorov.
Jasne, co tu ešte robím? Maj hrdosť, zbal sa este dnes
Ano, takéto rady očakávam. No viac by som ocenila skusenosti, ci je možné aby sa takýto chlap z toho dostal? Chcem skúsiť unovu metódu . Úplne ho ignorovať. Netrapit sa, zit pre seba a pre naše dieťa.

autor
15. máj 2021

@radkaradix jeeej to je krásne
Tak tvoji rodicia to dokázali brilantne 👌
Asi cely život je bud, alebo
Moze to dopadnúť lepsie a mozno horsie

autor
15. máj 2021

@beronsche chapem uz
Ano toto robi, .... aj pred dieťaťom a poucuje, buzeruje
@moonlight1210 akoby si sedela u nas v obývačke a presne videla co sa deje.
Presne tak to je. Snažím sa tomu predchádzať. Pred príchodom kontrolujem, ci je čistý drez, si je chlieb odložený,... niekedy celoden pratam a AJ TAK DO..... SI NIECO NAJDE!!! Neuveritelne. Presne tak. Prepáčte, musim si zanadavat
Idiot!!!!
Debil.

autor
15. máj 2021

@makova333 asi až na 5 bodov sedi vsetko
Ved ja si to vlastne uvedomujem uz dávnejšie
Len som najprv naivne dúfala, že sa to zmení, a potom ze to zvládnem.
Asi uz len nazbierať odvahu, zabezpečiť sa a plánovať odchod

letfenixa
15. máj 2021

Ženy ti tu napísali veľa pravdy, ja ti len poviem, že normálny chlap si vôbec nevšimne, aké kvety sú vľavo a aké vpravo, ani nerieši omrvinky na linke, obvykle ich totiž sám vyrába. Posobis inteligentné, tak vezmi rozum do hrsti. Veľa šťastia!

nelie1
15. máj 2021

Tak tu máš odpoveď na všetky tvoje otázky. Akurát si si odpovedala sama, aké jednoduché a rýchle...

elizabet173
15. máj 2021

ty žiaľ naivne dúfaš ešte dnes. Aj túto diskusiu si založila s tým, že si čakala rady od žien, ktoré nejakou zázračnou terapiou muža zmenili, ale to sa bohužiaľ nedeje. Čím dlhšie s ním zostaneš, tým väčší bude mať na teba vplyv a tým ťažšie bude odísť.

elementissa
15. máj 2021

V takomto vztahu chces vychovat dieta? Vies co mu tym spravis? Ved preberie vzory po vas oboch a v lepsom pripade bude iba buzerovat svoju partnerku ako tvoj muz teba, v horsom, bude sa spravat rovanko a horsie. Nebude si vazit zeny, lebo bude vidiet, ze otec sa k mame sprava ako k handre a mama to ani nekomentuje. To snad nemyslis vazne. Ano, pre dieta je idealna uplna rodina. V ktorej su obaja rodicia normalni a davaju dietatu dobre vzory do buducna. Rodina, kde dieta citi lasku, respekt, zodpovednost. Vsetko ostatne je fraska a lepsie je dietatu, ak sa na to nemusi pozerat. Takze v zaujme dietata chod radsej prec. A zi sama alebo si najdi NORMALNEHO partnera, ktory bude spravnym otcovskym vzorom pre tvoje dieta

betulinka1
15. máj 2021

Tak by si malá skočit za psychologickou ako na to. Možno ti povie aj inú stránku veci a ukáže ti, že to nie je len o ňom ale aj o tebe. Skús to u odborníka a nie tu na koníkovi, tu odpověď nedostaneš. Nie nadarmo sa hovorí, že treba začať u seba. Ja tiež niekedy frlem na chlapa ale keď porovnám chlapov u kamosiek, tak teda môj je ok. Aj keď ma niekedy riadne serie, nakoľko má narcisticku povahu s EQ 0 🤣. Ale psychologicka mi velmi pomohla v tom, ze nie len moj pohlad je spravny. A plus ma naucila povedz mu to, hovor mu co ti vadi, nedrz to v sebe. Aj keby ste sa mali pohádať.

autor
15. máj 2021

@elizabet173 ja to vnutorne cítim inak. Praveze čím viac ma presviedca, ze je debil, tým menej k nemu nieco cítim a o to viac mam vacsiu chut odísť. Niekedt som riešila každý minútu kde je a kedy pride, dnes mi to je naozaj uplne jedno. Prestávam byt na nom citovo závislá, prestávam čakať na neho cely den a prestávam si s nim plánovať volne dni.

autor
15. máj 2021

Čím ďalej tým viac uvažujem nad tým, ze nas rozchod by okrem zmeny bývania ma asi nijak neovplyvnil

autor
15. máj 2021

@letfenixa niekedy si presne takého chlapa prajem
Raz som tu citala podobnú diskusiu, a jedna pani povedala, ze keď ma náročný deň, sadne si toho neporiadku , vylozi nohy vedľa muža. On hra hry na mobile a ona si zapne tv.
Toto je u nas nonsens, no presne takáto občasná pohoda mi strasne chyba. Len tak si objednať pizzu, len tak ľahnúť pred tv, len tak ležať jeden vedľa druhého, ....

tinkerbell
15. máj 2021

Môj muž v pohode znesie doma bordel, len aby nemusel pomáhať s upratovaním. Máme 3 deti a poriadok sa naozaj udržať nedá, pritom ja upratujem a periem každý deň a varím každý druhý. On mi nikdy za neporiadok nenadával, ani keď som si ľahla na gauč a okolo bol neporiadok, lebo vie, aké je náročné starať sa o deti a venovať sa im. Pri malých deťoch je to iné, dôležité je, aby deti boli v pohode, nemusí byť všetko tip top. Kým sme nemali deti, tak sa všetko ligotalo, teraz stačí, keď je opraté a navarené a poriadok....podľa aktuálnej situácie 😉

tinkerbell
15. máj 2021

Určite začni pracovať na tom, aby si sa mohla od neho odsťahovať. A malé dieťa by súd asi nedal do striedavej starostlivosti. Poraď sa s právničkou.

lylyjana
15. máj 2021

no len aby vase dieta casom nepochytilo taketo maniere a nemala traumu z toho celeho jeho spravania a vychovy vacsiu, akoby zila v "neuplnej rodine". To co robi ten muz, zdrave nie je. Ty sa mozno naucis odosobnit, ale vase dieta nie a potom ti bude luto, ze si neodisla.

denka259
15. máj 2021

Ale kdeže, neni to v pohode. Naši sa rozviedli keď som mala 12 a všetky tri deti sme to ťažko znášali. Naši sa pred nami tiež nikdy nehádali. Mala som ich za ukážkový pár o to to bol vacsi sok keď nám oznámili, že idu od seba.

quaxi
15. máj 2021

Pozri si nejaky dokument o tejto poruche. Napr. toto

https://www.youtube.com/watch?v=pfE-u2NzyQw


A pozri si k tomu aj komentare - je tam plno ludi, ktori boli obetami narcisov, partnerov alebo rodicov. Jedno maju spolocne - vsetci sa zhoduju ze treba odist najskor ako sa da, nedufat v zlepsenie lebo sa to vzdy len zhorsuje. Ti co mali takych rodicov, sa tam jednoznacne zhodnu, ze tomu normalnemu rodicovi zazlievaju ze neodisiel od narcisa skor, lebo ich to negativne poznacilo. Bola si zvedava co si o odchode od partnera myslia tie deti, tak tam mas takych komentarov naozaj dost.
Dieta velmi dobre vnima, ako sa k tebe manzel sprava. To je jeho jediny vzor spravneho vztahu. Ked ty udrziavas vztah kvoli "uplnej rodine" tak presne taketo vztahy bude tvoje dieta raz vyhladavat. Bud ma predispozicie po oteckovi a bude z neho nakoniec dalsi narcis, alebo z neho bude dalsia obet narcisov. Cim menej toho patologickeho spravania v zivote uvidi, tym vacsiu sancu ma, ze sa tomu vyhne.

luccija
15. máj 2021

Autorka skús je vyborna

luccija
15. máj 2021

@zitulina si úžasná, keď si to dokázala aj bez podpory rodiny

luccija
15. máj 2021

Novú metódu vyskúšaj, že povieš, že od pondelka nakupujes ty a postupne sa zapájať do veci, ktoré robí iba on, lebo ich vie lepšie.Uz si mu niekedy povedala, že nie si šťastná a, že zvažujes rozvod?búris sa, či sa mu snažis vyhovieť pre kľud v rodine?Tak zaujímavo a inteligentne dokonca s nadhľadom a sarkazmom pises nikdy mu nevyhovies nikdy, budeš iba hlupana, ktorá môže byť vôbec rada, že je s ňou.Odid nie o mesiac, ale odíď.A nikdy mu neuver, že si neschopná.NespraV svojej dcére to, že raz budeš počúvať náreky ako sa k nej správa muž a ty budeš vedieť, že sa Ti len vracia to ako si žila ty s ním.Tvoj muž je v podstate vo vnútri chudak.Este roky budeš v strese či si môžeš sadnúť, nemať upratané a pod....veď vidíš ak tie kvety si robila s dobrým úmyslom vyhovieť mu a byt pochvalena.Necitala som všetko....možno si mala komplikovaný vzťah s mamou, otcom a čakala si pochvalu a lásku a to čakáš od muža a vždy príde len poníženie.

elizabet173
15. máj 2021

a prečo si takú pohodu neurobíš sama? Veď ho nechaj, nech robí, čo chce, ty si tú pizzu napr. budúcu sobotu objednaj, otvor si vínko, jedz ju priamo z krabice, vylož si nohy, zapni nejakú peknú hudbu a salám, párky. Možno mu vyrazíš dych, aj keď viem, že nie na dlho

autor
15. máj 2021

@luccija mama so mnou nikdy nebola spokojná. Vecne ma porovnávali s inými lepšími detmi

beronsche
15. máj 2021

To je smutné.. tá podmienecna rodičovská láska ťa dohnala do vzťahu s takýmto mužom..
Držím ti palce, aby ste to s dcérkou zvládli ! Bez neho vás obe čaká krajší život, veľa síl želám!

elizabet173
15. máj 2021

v tom, že ťa mama porovnávala s inými deťmi je možno koreň problému. Keby si bola dostatočne sebavedomá, nepochybovala si o sebe, poslala by si svojho muža do čerta ešte pred otehotnením.

luccija
15. máj 2021

No vidíš a zase sú v tom rodinné vzorce výchovy a spravani.Snazis sa mužovi vyhovieť a dostať pochvalu ako si vždy čakala od mamy😦

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavender273
15. máj 2021

Zatial ten natlak zvladas, ale raz ta zlomi. Nevydrzis to. Ako si zariadis zivot, tak budes mat.

andreatytler
15. máj 2021

Tak ako to je? Na jednej strane vravis, ze ste pred dcerou uplne v pohode a na druhej strane vravis ze neznasas neustále poucovanie, urazanie a nedocenenie od muza?
Kde je dcera v tom case ked ta on poucuje, uraza a nedocenuje?

Myslis si ze ak nebudes reagovat na jeho urazky, tak to nevadi ze dcera pocuva jeho neustale nadavky? Co tym dceru naucis? Naucis ju, ze je to spravne a normalne ak muz na zenu nadava a ona si to s kludom necha.

Chod za psychologom. Toto je tvoja a tvojej dcery jedina cesta von z pekla. Musis pochopit ze tie reci o neuplnej rodine su len vyhovorka aby si nemusela zacat zivot odznova.

bluka2
15. máj 2021

Mala som narcisa a išla som preč, lebo som si o Tom prečítala dosť literatúry a nie je iná možnosť, hlavne pre to dieťa. Tiež som si myslela, že bude žiadať striedavku. A aj ma trestal cez dieťa, napriklad som mu na ich stretnutia mala nabaliť plienky, lebo on platí výživné a tak ja mám zabezpečiť všetko. Nenabalim? Tak bude dieťa celý čas v tej plienke, kľudne aj so zaschnutym .... 😢
Má rád peniaze? Samozrejme dohoda s narcisom nie je možna, ale ak si múdra, nejak už zistíš, kde je jeho slaba stránka a ako dosiahnuť, aby tu striedavku nechcel. Možno, keď akceptujes polovičné výživné, ako by mal platiť určené súdom. Niečo už vymyslis, len nestracaj čas takýmto životom. Inak on si najneskôr do pol roka po rozchode nájde inú ženu, lebo oni nevedia žiť bez toho, aby on niekoho dostávali tú svoju drogu, že ho bude ona najprv obdivovať a potom on bude na nej žiť tú svoju prevahu. Možno bude mať čoskoro novú rodinu a vás nechá pomerne na pokoji

andreatytler
15. máj 2021

@bluka2 Presne tak... tito ludia su upiri... musia stale niekoho vyciciavat. Nevedia zit sami.