Môj muž v poslednej dobe začal popíjať

adem30
27. dec 2018

Som vydatá 6 rokov a spolu sme vyše 11 rokov. Mame dve deti a problém je v tom, že muž v poslednej dobe vkuse popíja. Každý deň si dá samozrejme pivo to by nebol problém ale okrem toho každý deň niekoľko stamperlikov ale v poslednej dobe teraz cez vianoce vkuse. Doma, na návšteve, keď ide niekam von. Momentálne vkuse 3 dni ale je to stále že musí si vypiť už to má ako normálny deň. Už ma to fakt nebaví. Hádať sa s ním vtedy nema zmysel aj tak mu ie to vtedy fuk. Pred deťmi zase nechcem nič riešiť ale už fakt neviem. Mali ste niektorá takýto problém?

juliet86
28. dec 2018

@0martina0 a ako to zacalo a skoncilo u teba? mne daval alkohol najma uvolnenie zabavu relax rozptylenie
rada som pila aj s kamoskou alebo tak ale najradsej som mala nakupit si dobre jedlo (syry orechy olivy) kvalitnu sedmicku cerveneho a sama doma vecer prifilme ju vypit. aj dvakrat do tyzdna. aj trikrat do tyzdna...

0martina0
28. dec 2018

@juliet86 mne sa narodila prva dcera a je autistka ma dmo manžel odišiel pracovať do zahraničia a ja kolotoč doktorou cvičenie vojtovky a ked sme niečo oslavovali a dala som si poharik dva tak som sa uvoľnila a všetko bolo ružove ,proste pohoda a tak som začala sem tam popijať aj sama,a stala sa zo mna tak tvra alkoholička,že to sa neda opisať, mala som obdobieked som nepyla aj mesiac a niekedy som ťahala aj tyžden v kuse,nie do mrtva ale alkohol tam musel bať,ako pišeš sama som nemala problem stiahnuť fľašu vina za hodinu,ale už som lietala v tom až po uši,uvedomovala som si že som alkoholička ale to priznanie alebo skôr prijatie samej seba ako matky a manželky čo je alkoholička bolo hrozne,nakoniec som vyhľadala odbornu pomoc, a s oporou rodiny som sa z toho dostala a mam pocit že čim dlhšie abstinujem tym viac repcem proti tomu ked sa v rodine pije,ono je to ťažka cesta ale da sa z toho dostať,veľmi mi pomohlo sedenie u psychologičky,bola som tam tri krat ale veľmi som zmenila pohľad na veľa veci a všetko je ako sa hovori v hlave,len mi je ľuto že som nehľadala skôr pomoc,a toto chcem povedať všetkym ženam,nečakať ako ja,ale hľadať pomoc čo najskôr,nepozerať na to čo povedia ostatny,vedkoniec koncou alkoholizmus je choroba ako každa ina

rybkoava
28. dec 2018

Ja som si v živote prešla peklom s tatkom alkoholikom, mama sa s ním našťastie rozviedla. Uňho nepomohlo nič. Môj život to neskutočne poznačilo. Nevlastný otec nepije no i tak začiatky boli ťažké, keď som mala 11 dali sa do kopy s mamou, myslela som si že je taký len na začiatku. Našťastie nebol. Dnes je s mamou 20 rokov a je stále ten istý. Keď si môj muž dal alko pivo už som mu to vyčítala, keď si dal pohár vina už som mala pocit, že bude alkoholik. Keď išiel k svojmu bratovi, keď som bola v práci, hneď som mala vsugerovane že tam bude piť. Veď to robil môj otec, automaticky som to brala tak, že to robia všetci chlapi. Aj keď on nikdy nepil a našťastie ani jeho brat. Sme spolu 13 rokov, no i tak keď ma posedenie v práci mám s toho depku aj 2 mesiace dopredu. Ale keďže môj muž má už pozná, tak tam ide a ja prídem preňho autom v dohodnutom čase. Trvalo mi možno aj 5 rokov, čo som bola s manželom, kým som pochopila, že pohár vina alebo 2 piva raz za mesiac neznamenajú, že s chlapa bude alkoholik. Dnes už máme doma bežne alkohol, ale keďže s rodiny nikto nepopija max víno, tak už viem čo mám nachystať keď prídu. Niektorý s mojich zákuskov. Držím Vám palce, aby aby ste to vyriešili.

evora29
28. dec 2018

Môže a nemusi byť z neho alkoholik. Poznam x ľudí, vzdelaných, múdrych, lekárov, pravnikov atd...ktorí si denne po príchode z práce naleju poharik koňaku alebo vína. Otázka je: dokážem si nenaliat? Ak áno, je toto v poriadku. Ak človek musí, ci uz je to naozaj len ten jeden pohár, to uz smrdi problémom. Mimochodom,ja s mojím mužom si hlavne v lete dáme doslova každý vecerpohárik vínka a nemám pocit ze sme opilci 😉 pretože často napr.na návšteve alkohol odmietnem, aj ked piju všetci ostatní,pretože nemám chuť. Prípadne mam take obdobia, kedy si nedám vôbec, a potom také, ze celé leto na terase popijam pivo. 😂 A je pravda, ze veľmi záleží na tom, aky prístup k alkoholu videl vo svojej rodine.

juliet86
28. dec 2018

@0martina0 vau. ono narodenie dietata je zatazkavajuce samo o sebe a tvoje dietatko ked sa narodilo so zdravotnymi problemami a bola si na tom sama vobec sa nie je co divit ze alkohol nol barlickou utechou trochou zabudnutia. si absolutne uzasna ze si to zvladla. klobuk dole pred tebou. verim ze dcerka napreduje

0martina0
29. dec 2018

@juliet86 určite že som sa musela starať viac o nu aj to bola zaťaž ale ja som sa strašne ľutovala a to som robila najväčšiu chybu,lebo som to všetko utapala v alkohole a pritom je kopec rodin ktore maju take dieťa,ostanu bez oca a predca sa nedaju na alkohol,nemaju trebars peniaze na liečbu,a ja som tie peniaze mala,takže som nemala dvôvod začať piť,mne ked povedala psychologička že pijem od dobroty,tak vtedy nastal vo mne zlom,a som povedala dosť,lebo mala fakt pravdu,mala som všetko čo sme nie že chceli ale potrebovali,lebo su ľudia ktory nemaju možno na chlieb a neriešia to alkoholom,je to peklo byť alkoholikom ale da sa z toho dostať,ale ja obdivujem ľudi ako si ty,žesi povedia dosť a nepotrebuju liečenie

juliet86
29. dec 2018

@0martina0 myslim ze to bola pozitivna spoluzavislost je to lahsie lebo muz nepije cize je to spolicny zivotny styl... moj otec je alkoholik. v geboch zavisle spravanie mam. nielen k alkoholu. ide o to ked sa mi zmeni zivot podmienky ci nezacnem s alkoholom zas ale dufam ze nie...

0martina0
29. dec 2018

@juliet86 toto je pekne ked ste prestali spoločne,to maloktora žena ma take šťastie že jej prestane aj manžel s alkoholom,držim palce aby vam to vydržalo😉

montemotherone
29. dec 2018

@adem30 treba sa s ním rozprávať keď je triezvy. Nájdite si čas na pokojný rozhovor a skús ho presvedčiť, že to naozaj nie je normálne. Dohodnite sa na kompromise. Každý alkoholik ti na začiatku povie, že s tým nemá problém. Skús ho presvedčiť, nech nepije týždeň, mesiac a nech sleduje svoje reakcie. Ak mu to bude chýbať, je to už závislosť. Popíjanie je v poriadku, ak ho má človek naozaj pod kontrolou a je to naozaj príležitostne, pár krát za rok.

danielahamar
29. dec 2018

@alaguema presne, záujem o takú osobu robí veľa, majú pocit, že ich nik nepotrebuje a už vôbec nikoho nezaujímajú, treba ich zapájať do života, teda ak druhý partner vôbec má záujem

aadenka
29. dec 2018

Chlapi obecne maju problem s “vyrozpravanim sa” z problemov. Alkohol sa nic nepyta...
Je to beh na dlhe trate, ale su chlapy, co sa to stoja 😉
Drzim prsty 😘

juliet86
29. dec 2018

@0martina0 dakujem. aj ja tebe velmi drzim palce. klobuk dole ze si z toho zvladlla vystupit!!

sense
29. dec 2018

Nuz mas doma alkoholika.... o to horsie ze on sam to nevidi...a bechce vidiet...podibne to zacalo aj u nas resp mojich rodicov...neskor sa rozviedli ,pre nas deti vykupenie a mama doteraz vravi ze pravy klud nasla az po rozvode....otec zomrel ako 53rocny, ....sice na rakovinu ale myslim ze velku rolu tam hral aj ten alkoholizmus a sposob zivota

prevenar
29. dec 2018

@sense ..alkohol je karcinogen.

tinkerbell
3. jan 2019

Vyzerá to, že už je v 3.štádiu (zo štyroch). To je vážne, treba ho presvedčiť, aby šiel na liečenie - je to zadarmo a v rámci PNky. A po návrate mať tzv. suchú domácnosť (doma žiaden alkohol, ani pivo). V našej rodine toto pomohlo, a to bol dotyčný vo 4. štádiu, už sme ani nedúfali, že sa z toho dostane.

adem30
autor
17. jan 2019

No dlhšie som nič nepísala ale porozprávali sme sa povedala som mu ze už som pár alkoholikov v živote mala a ďalšieho nepotrebujem a keď chce piť nech ide preč od nás lebo ja alkoholika doma mat nechcem a nebudem a teda klop klop je to super cez týždeň si len cucka pivo to 1.5l pije 4-5 dni.

adem30
autor
17. jan 2019

Tak snáď mu to vydrží mdrzte palce a ďakujem za každý koment a podporu. Veľmi si to cením 😘

tinkerbell
18. jan 2019

@adem30 dobre si mu povedala. Držím palce!