Môj otec robí rozdiely medzi vnúčatami

maminababatka
9. feb 2019

Dobry den, mozno sa mi to iba zda a som trosku citliva, ale aky mate nazor nato....Moja sestra zije v Irsku, pride sem cca 3x do roka aj s jej dvojrocnou dcerkou na mesiac vzdy. Vzdy ked je tu vidim, ze moj otec uprednostnuje jej dceru pred mojou. Ked chce moja mala s nimi niekde ist, predsa jej to je vzacne, tak najskor sa pytaju sestri, ci mozu zobrat aj moju dcerku. Moju malu nikdy neboli kocikovat, byvam kusok od nich nikdy mi ju nikde nezobrali, pritom ja som im napomocna ako viem, segra si pride raz za cas a vidim, ze vtedy ide moje dieta bokom. Jej malu kocikuju , ked chce moja 7 rocna dcerka pomahat pri krmeni nemoze lebo moj otec hned zacne utocit, nech nepomaha, ked chcela malu popestovat na rukach nedovolil, ze co ju ma co brat na ruky atd..... Dost ma to vytaca, pretoze ked nieco potrebuje volava len mne, ked pitrebuje pomoct na dome zase mojmu muzovi a moja sestricka si zije svoj zivot mimo a pride raz za uhorsky rok a ide sa po... Moje deti nikdy nikdy nekocikoval, sestrinu malu je schopny kocikovat aj cely den, ja ked nieco potrebujem, boli ho chrbat, boli ho noha, ruka cele telo, a teraz ho nic neboli.... Viem, ze segru mal radsej aj ked sme boli deti to mi nevadi len mi je strasne luto mojej dcerky. Segra sa to vsetko s maminou snazia vykompenzovat a prejavuju jej rovnaku lasku, len moj otec nie

amadea3
10. feb 2019

u nas je situacia podobna, svagrovci ziju v Irsku, pridu na Slovensko raz za rok na 4-5dni, uz tyzden predtym svokra upratuje, vari, chysta, ked su tu ide sa z nich po..., ale neriesim, poviem si ze tych par dni do roka vydrzim a potom sa vsetko vrati do normalu 🙂 jedine stastie je to, ze svagrovci sa neplanuju vratit- pretoze svagor je ( aj ked by to svokra nahlas nevyslovila) oblubeny syn, hoci starsi, ale vzdy chorlavejsi, menej priebojny ako mladsi syn (moj muz) a hlavne povahovo je ten starsi na matku, zatial co moj muz skor na otca... takze svokra svagra podvedome stale chrani, uprednostnuje, keby zili na SK tak si myslim ze po nas a nasich detoch ani pes nebrechne. Takto “nemaju na vyber”, pretoze k dispozicii na celorocny kontakt a pomoc maju len nas a nase dcerky, a po cely rok sa im aj venuju, postrazia ked treba a lubia ich. Ale jednoducho viem ze keby tu zil aj svagor, tak on a jeho synovia by boli prednejsi. Svokra napr robi rozdiely aj medzi mojimi dcerami-lubi ich obe, ale prvorodena je ich milacik, uplne prve vnuca, svokra mi povedala ze si to uvedomuje, ale sama bola kedysi prvorodenou vnuckou s vysostnym postavenim, takze pokracuje v “rodinnej tradicii”. Uz som si na to zvykla, neriesim, lebo viem ze svokru nezmenim. To iste by som poradila autorke... tych par dni co su Iri na SK jednoducho vydrzat ;) a neriesit. A po zvysok roka sa tesit z vylucnej pozornosti starych rodicov ;)

bambi23
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanesanova
10. feb 2019

@maminababatka ja jednu vec nechapem preco mu to jednoducho nepovies zit s krivdou v srdci cely zivot to nie je zdrave a ked trpis tym ty bude aj tvoja dcera lebo ked si vsimne ze si z toho smutna bude aj ona zas musis to tak brat ze predsa sestra zije v inom state a nevidi ju tak casto je mu preto vzacna ty si stale po ruke a neskusala si to cez mamu? Predsa ak si je ona toho vedoma mohla by za teba trochu zabojovat nerozumiem preco to neurobila uz davno ale si dospela mohla si to v sebe uz dajako spracovat a nezatazuj tym dceru ak sa tak sprava ako vravis jednoducho obmedz stretnutia

lenuliatko84
11. feb 2019

@lechtivka no tak toto by som netolerovala.zacala by som byt k nej odmerana.prepáč

pdt
11. feb 2019

Mne moja svokra na mojich meninach zahlasila po tom co sa stazovala ze nevie co bude robit na dochdoku a ja na to, ved sa konecne budete moct venovat vnucatam : ,,ze ona nikomu operku robit nebude´´a teraz ked ma strazit svagrove deti aj z Blavy vlakom docestuje aby si mohol ist nakupit. Ano je to nefer, ale ako tu uz mnoho krat zaznelo, laske nikoho nenaucis ked ju neciti. Mala proste vzdy radsej brata mojho muza. A ma radsej aj jeho deti.

pavucikvet
11. feb 2019

@maminababatka toto sa deje viacmenej v kazdej rodine. Tiez som to zazila od matky mojho uz exa. Stara pani milovala dceru najmladsieho syna. Ked som ja nieco kupila mojej dcere, tak ona utekala kupit take iste pre tu druhu. Ale mne na to neprispela, ze ked kupi jednej, kupi aj druhej. Pozerala co som kupila ja a uz bezela kupit druhej. Stvalo ma to a coskoro som z jej neschopneho syna spravila ex. Mala si tiez vsima rozdiely, ale uz je väcsia, tak jej vysvetlujem co sa da.
Tvojmu otcovi by som nastavila zrkadlo... Ked zavola, ze nieco potrebuje, tak by som mu povedala, ze nech pocka, ze sa spytas dcery, ci mu mozes pomoct a potom by som mu povedala nie, lebo idete na vylet, atd. a normalne by som na neho vybalila vsetko z coho ma ide urvat.

zimmi1
11. feb 2019

@maminababatka tvoja situacia nie je nicim nezvycajna,nie je to vsak spravne, sadni si s rodicmi sama a otvorene im povedz, ako to vnimas a ze sa ti to nepaci. Moja mama ma jednu jedinu vnucku, zvysok su chlapci, ide o dceru mojho brata, ale niekedy sa k nej sprava hrozne, sice nevedomky a nechtiac, ale z nejakeho dovodu uprednostnuje chlapcov, nie po materialnej stranke, skor pi tej emocionalnej- a veru som jej to aj povedala do oci-bez nejakych emocii. a sme ok 🙂

sorayaardente
11. feb 2019

Toto sa urcite nedeje v kazdej rodine. Normalne otvaram usta ako moze niekto uprednostnovat jedno dieta pred druhym, jedno vnuca pred druhym...takym ludom to treba do oci povedat. Moja rodina aj svokrovci travia a chcu travit s kazdym vnucatom co najviac casu. Pomahame si navzajom a som naozaj vdacna za to, ze ich mam. Drzim palce vsetkym, aby sa upravili rodinne vztahy.

baklik
11. feb 2019

@kathhii nemyslim si,ze ten,kto byva daleko je vzacny, muzov otec tiez preferuje vnucata,ktore ma pri sebe, tie ospevuje a o nasho sa nejak nezaujima, pride raz za rok a ked sme tam, tak s nim je tak max.10 min., ak vobec. Smutne, ale je to tak. Ja tvrdim,ze raz bude potrebovat aj on pomoc, zaujem a teda nebude ho moct ocakavat od vnucata, na ktore kasle...a narovinu, o odo mna ako jeho matky tiez veru nie

baklik
11. feb 2019

@veroniq133 tak toto ja absolutne neriesim, ci oni vnimaju moje meniny,ci narodeniny, je mi to skutocne suma-fuk. Dolezite je pre mna, ci sa zaujimaju o moje dieta! o mna sa nemusia ani nahodou...

barcelona94901
12. feb 2019

@veroniq133 to je ako u nás ,keď ťa čítam

interneta
16. feb 2019

@maminababatka cista hroza tato diskusia. mam zatial len 1 dieta, chcela by som 2. nedovolim si preto tvrdit, co bude, ale dufam, ze rozdiely robit nebudem u deti ani u vnucat. no nakoniec asi mozem byt rada, zeja aj muz sme jedinacikovia. ako autorka pise, toto nie je o vzdialenosti. jej otec ma ju aj jej deti pod nosom a v zivote nikdy nekocikoval? ze sa viac venuje priselcom, ktori ziju v zahranici a prisli na kratke obdobie by bolo pochopitelne, ale takto nie. som velmi rada, za ten jeden jediny prispevok, ktory ukazal, ze to ide aj bez robenia rozdielov. vo vela prispevkoch tu bolo pisane, ze jedna strana deti ignoruje, ale nastastie sú tu druhi stari rodicia. ale co ak by deti ostali opominane z oboch strany? brrr

maminababatka
autor
19. feb 2019

Bolo tu spominane ci som biologicka dcera, jasne ze ano obe sme jeho biologicke dcery, ako baby mne to uz je jedno ale teraz mam dcerku choru ma vysoke horucky a moj otec si uziva druhe vnuca a ani raz sa neozval ako sa ma jeho vnucka , ale ked odide segra prec cochvila tak si spomenie na mna aj na mojho muza, ved bude treba zase pomoct na zahrade atd......ale uz taka blba nebudem a moj muz povedal , ze mu povie nech ide za zatom do Irska , kaslem uz na to, aby ma vlastny otec iba zneuzival na pomoc aj mojho muza uz ale nedovolim. Moja dcerka aj povie, ze stary otec neni na mna dobry on je na mna zly kedze ked tam pride ju za vsetko buzeruje, ale druhe vnuca moze vsetko .........dakujem za reakcie

sorayaardente
20. feb 2019

@maminababatka povedzte mu do oci, ze uprednostnuje ocividne druhu dceru aj vnuca, tak nech prosi aj ich, ak nieco treba. Povedzte mu, ze pokial mu nestojite o mile slova a za zaujem, tak ani on vas nebude zaujimat a odmlcte sa. A skuste pockat..