Moja budúca svokra mi vybavila prácu, sme kolegyne a ohovára ma na pracovisku

25tiger1
10. júl 2018

Čítam tu veľa diskusií o tom, ako pomáhate druhým matkám, ženám ohľadne toho, ako sa k nim správa manželova matka. S priateľom sme spolu rok a pol, máme krásny vzťah a som s ním šťastná. Spolu bývame už polroka v Košiciach, keďže od Januára tu pracujem a musela som sa odsťahovať z rodného mesta. Problém je v tom, že pracujem s jeho mamou, ktorá mi ten flek vybavila, pretože z núdze tam niekoho potrebovali a ja som vtedy ešte nemala prácu. Stále namňa kydá, ponižuje ma, ohovára, všetko len ofrfle, že aká som neschopná, že prečo nerobím tak, ako to chce ona. Nekrivdila som jej, neodvrávala a so sklopenými ušami som trpela, pretože som pred ňou mala úctu a rešpekt. Keď sa s ňou nerozprávam, tak sa len čuduje, že s inými sa bavím a ju ignorujem. Ja som sa s ňou snažila mať dobrý vzťah, aj priateľ sa s ňou veľakrát rozprával, dohováral jej, nech sa kumne správa normálne. Žiadna zmena z jej strany. Ale rozhodla som sa, že dávam výpoveď, lebo prácu si nemám problém nájsť. Za názor vám ďakujem 🙂

ivana11155
10. júl 2018

Dobre robis, viac k tomu nie je ani co dodat.

januska20
10. júl 2018

Výpoveď je určite najlepšie riešenie.

karmela
10. júl 2018

@25tiger1 určite si nenechaj na seba kydať.Ano máj úctu voči nej ale aj ona voči tebe.A dobre si spravila že si dala výpoveď aspoň ju nebudeš vidieť denno denne a počúvať urážky či ponižovanie.A netreba si to nechať treba jej v klude povedať,že si ju vazis ale Neprajes si aby tá pred cudzimi ohovárala či ponižovala ani ona nieje bez chýb.Lebo kszdy človek ich má.

negymama
10. júl 2018

ech, dufam ze u nich nebyvate, dat sa ponizovat a kydat na seba so sklopenymi usami nie je o respekte k svokre... pre nu je to signal, ze takto sa k tebe moze kludne spravat, bude sa to stupnovat, nebude mat nikdy dost, taka moc nad niekym zachuti.

ver mi zazila som si svoje, tiez som chcela byt priatelska, tolerantna, ustupciva, bolo mi to na dve veci. uz by som tak v zivote nespravila, ale nikdy nie je neskoro na zmenu. Stopni to teraz, vypoved je samozrejmost, a do buducna co len naznak ponizovania, stanov si hranice, ze ked ona bude takto s tebou rozpravat, nebudes ty s nou vobec rozpravat a navstevovat, a hlavne to DODRZ.

miriam439
10. júl 2018

@25tiger1 Tiež si myslím, že radšej nová práca, ako toto trpieť. A keďže ju už poznáš, aká je mrška, tak sa podľa toho zariad aj pri plánovaní vašej spoločnej budúcnosti s jej synom... myslím tým samostatné bývanie podľa možnosti čo najďalej od jej bytu/domu, lebo inak ťa určite bude chodiť kontrolovať a komandovat. A hneď od začiatku zaviesť aj rázne pravidlá ohľadom jej návštev...

olive777
10. júl 2018

@25tiger1 sama si sa rozhodla.nie je co riesit.to ze ti niekto vybavi pracovne miesto neznamena, ze ma pravo ti s.at na hlavu.a ak bude zasahovat do vztahu, ukonc s nou kazdy druh kontaktu. Vela stastia a bud silna.

danajahotkova
10. júl 2018

Keď nemáš problém s tým si nájsť inú prácu tak je to asi najlepšie riešenie, potom ťa už čaká iba občasná návšteva a to sa dá prežiť. Keď nedá ani na prosby vlastného syna aby sa k tebe správala normálne tak nemá zmysel sa tým ďalej trápiť

25tiger1
autor
10. júl 2018

@negymama zo začiatku som bývala u jeho rodičov, lebo som nemala kde, ale už polroka máme vlastné bývanie v Košiciach a ona býva dobrú polhoďku mimo mesta......je pravda, že ten byt je od ich známych, aj za dobrú cenu, za čo som im vďačná, ale pre to mi nemusí robiť zo života peklo a robiť si somnou čo sa jej zachce

25tiger1
autor
10. júl 2018

@olive777 presne to som si celý čas myslela, aj s tým, že vďaka priateľovým rodičom máme byt, ale to nieje dôvod, že si somnou môže robiť, čo sa jej zachce

misinka0611
10. júl 2018

Dobre robíš. Daj výpoved a bude sa ti lepšie žiť : Si šikovná nájdeš si aj inde a lepšie sa ti v práci bude dýchať 🙂

zuzanka.zuzu
10. júl 2018

@25tiger1 pri týchto témach by som VEĽMI ale že VEĽMI chcela počuť názor druhej strany 😉 tá koncentrácia ukrivdených neviest aká sa vyskytla na koníkovi je naozaj výnimočná 😘

janulka2811
10. júl 2018

Daj výpoveď,vynadaj svokre či si myslí,že zožrala svet a otoč sa jej chrbtom a totálne ju ignoruj,nič iné si nezaslúži,bude to iba horšie.

misinka0611
10. júl 2018

@zuzanka.zuzu Ja neviem, ale myslíš, že by dávala výpoved len tak z roztopaše?

zuzanka.zuzu
10. júl 2018
anielicek009
10. júl 2018

Dobre urobis ak podas vypoved 🙂

myjusiatko
10. júl 2018

@zuzanka.zuzu spokojne nemaju potrebu pisat. Tak by som to zhrnula.

veronikastrickova
10. júl 2018

Pokial sa ta priatel zastane je to super. Moj sa ma tiez zastal a po svadbe, uz do neho tak dohustila, ze sme sa rozviedli. Od takejto co najdalej prec.

zuzanka.zuzu
10. júl 2018

@myjusiatko toto je ten typ večne nespokojnej

meredith83
10. júl 2018

Vypoved je najlepsia vec co si mohla urobit. Mat pokoj v praci je velmi dolezite. Ja som mala skvelu svokru ale nezili sme pri nich,. Ale ked som sa s nimi stretla bez problemu. Vzdy mi poslala krasne darceky na sviatky narodeniny. Vzdy sa muz spytala ako sa mam atd.
Ale moja kamaratka mala uplny opak. Jej svokra ju nemohla ani zniest. Taktiez spolu nezili ale pekneho slova na neho nemala. Proste nebola pre nu idealna nevesta. Aj ked neviem ci taka vobec existuje, Si myslim ze niektore matky sa nemozu s tym zmierit ze ich syn si nasiel niekoho ineho a nie su prve v jeho zivote. Alebo mozno si silna osobnost a ona to vidi. To sa stalo aj mojej kamaratke. Proste ona ticho nebude ked ju niekto osocuje. Ono to neviem ci sa toto nejako zlepsi. Ked pridu deti moze to byt este horsie. Zijete blizko pri nich? By som poradila hladat miesto dalej kedze ona sa bude snazit aj muza ovplyvnit...

negymama
10. júl 2018

@zuzanka.zuzu TAk ja neviem, cakas ze do oddielu "rodinne problemy" niekto napise ze moj rodinny problem je to, ze so svokrou dobre vychadzam a respektujeme sa?

zuzanka.zuzu
10. júl 2018

@negymama ja nečakám nič, díky za spýtanie 😉

simon32
10. júl 2018

@25tiger1 ahoj takto sa zacina teror od svokry. Viem o com pisem . A ked budu deti bude to ovela horsie tehotenstvo si vobec neuzijes co najdalej od nej predajte dom a utekajte inak si svojho synacika omota okolo krku tak ze zacne rozmyslat komu dat prednost ci svojej mame ktora sa onho starala roky alebo Tebe par rokov nezabudaj takyto mamickovsky syncekovia zial za to nemozu no su velmi ovplyvnitevny maminkou. Drzim palce aby to nebol Tvoj pripad no aj tak by som utekala co najdalej. Drz sa

stanik_67
10. júl 2018

jasne, ze odid co sa tam budes rozculovat ked si mozes rychlo najst druhe miesto 🙂

whatever1
11. júl 2018

@25tiger1 Presne tak, daj vypoved👍 a keby mala k tomu neake blbe poznamky, tak nech ma uz ju nebudes musiet trpiet. Alebo ked tak jej povedz, ze si sa tam v kolektive necitila dobre. (aby ta este neohovorila, ze si tu pracu nezvladala)

lija22
11. júl 2018

nevadi vsak skusila si, a ides dalej. co to je za praca?

25tiger1
autor
11. júl 2018

@lija22 v jedálni pracujem

cacianka
11. júl 2018

výpoveď si už podala ? šup šup napísať, vytlačiť a podať ! a pokiaľ plynie výpovedná lehota, hľadať novú, vybaviť nástup a medzitým aj dovolenku riešiť. načo ti je takýto stres.
svokričku držať na 100m od tela, lebo začne zasahovať do vás ešte viac !

mirro
12. júl 2018

@25tiger1 keď ti vadí PRIATEĽOVA mama na pracovisku,odíď,daj výpoveď a nájdi si prácu inde. Nie je to tvoja svokra.

beadgirl
14. júl 2018

@25tiger1 zmena práce, určite!

montemotherone
14. júl 2018

@25tiger1 tak to už je vysoký level masochizmu. Pracovať so svokrou 🙂 Práskni do bot, děvče!