Moja manželka je stále preč. Je to normálne?

klaudius
24. jún 2009

Ahojte,

som práve u kamarátky ktorá mi poradila túto stránku, aby som sa opýtal na názor Vás všetkých.

Som ženatý , myslím že mám aj celkom dobrú ženu. Je na materskej a máme dve deti- 3 a 2 roky.
Po 2 rokoch kedy manželka posledného syna odkojila a prakticky nikam nechodila, teraz podľa môjho vkusu však chodí až príliš často vlastne každý deň. Čaká kým prídem z práce, strčí mi deti do ruky a už jej neni - posilovňa, posedenie s kamarátkou, knižnica atď.
V domácnosti jej však nemôžem nič vyčítať, vždy do môjho príchodu je upratané, navarené a o deti postarané. Po intímnej stránke fungujeme dobre a nepodozrievam ju zo žiadnej nevery.
Keď sa jej opýtam že prečo stále chodí , tak mi povie aby som bol rád, že je to pre naše dobro a máme tým oveľa lepší vzťah. Cez víkendy je však doma a venuje sa rodine.
Neviem ako je to v iných rodinách, preto sa pýtam či je toto normál ? Ešte som chcel napísať že sa takmer nehádame, v podstate nie je o čom.

Klaudius

susik77
26. jún 2009

no, moj manzel je podobny, miluje svoju rodinu, chce byt co najviac s nami 🙂
takze klaudiusa chapem 😔
ale tato veta mi nehraje:
najviac ma dorazili jej slová , že ak jej budem brániť je to začiatok konca, pretože ona nebude vnútorne spokojná a vyrovnaná a v rodine budú hádky, začne ma postupne nenávidieť.

sisstin
26. jún 2009

susik: mně to dává smysl, páč když jsi tlačená do něčeho, co nechceš..tak to končí blbě..já to neberu jako vyhrožování, ale jako konstatování 😉

bejbypd
26. jún 2009

zase sa rozobera to na co ma kazdy milion nazorov...lebo existuju dve skupiny a to matky doslova matky ja ich obdivujem taka ako je veve napriklad klobuk dole zije re deti aj chce zit...a potom ta druha skupina ktora nie je len matka ale aj zena partnerka a samostatne fungujuca jednotka..jednoducho ja tiez pojdem dufam pracovat v septembri a nikto ma nepresvedci ze sa mam citit vinna lebo to ze moja mama isla pracovat ked som mala desat mesiacov na mne nezanechalo ziadne nasledky mala som tolko lasky od rodicov ako malokto aj sa mi venovali vsetko...jednoducho mojamamina mala rada svoju pracu a ja takisto pojdem pracovat a mojej babulke sa budem venovat vsetok moj zvysny cas tak ako mne mamina...a vsetci budeme stastni moj svet sa nebude tocit len okolo plienok,papania a podobne ale budem sa citit aj ako zena...ja sa malej venujem naozaj cely celucky den robime vsetko mozne,moj chlap je stastny ze mame krasny vztah ale sam mi povedal ze by bolo lepsie keby som mala aj pracicku aj pre peniaze ale aj preto aby som sa citila dobre trosku si oddychla a pre mna najviac znamena to ze on si mysli ze vobec nie som zla matka ked chcem ist pracovat lebo vie ze on a malicka su moj zivot...

sisstin
26. jún 2009

bejbypd: 😉 😀

johanda
26. jún 2009

Trochu jsem se zamyslela nad tou "výhružkou konce". Možná je to takový výkřik o pomoc, jak už jsem psala, ta paní mi nepřipadá dvakrát šťastná a určitě ji neučiní šťastnou zákaz vycházek. Ale slyšet a vyslechnout ji by měl hlavně Klaudius. Bez výčitek, bez podmínek.

K rodičům - oba rodiče mám "kariéristy", oba se opravdu realizovali ke své spokojenosti a v dětství se nám - zejména matka věnovali opravdu intenzivně a velice kreativně. Kvalifikace - žena v domácnosti pečující o rodinu - pro mě není zárukou kvalitní výchovy ,stejně jako pracovně úspěšná matka automaticky neznamená citově zanedbávané dítě. Samozřejmě je karéra a kariéra, kdybych měla někde makat třeba i za za 100 litrů a být být doma 2 hodiny denně, kašlu na takovou práci a dřepím doma 🙂. Stejně tak bych se asi nehnala do nějaké takové pro mě nezajímavé roboty, jen protože chci o trochu více peněz -pokud by to tedy nebyla existenční nutnost.

Jo - ještě bych nemíchala matky, co mají kojence s matkami 2,3 letých batolat, já se od kojence neurvala ani na hodinu, holky do roku byly na mě inmrvére přisoslé nebo nalepené, já jsem byla jejich hlavní životní prostředí🙂 a velmi mě to uspokojovalo, ale cca od jejich roku a půl je klidně nechám půl dne s manželem, babičkou a nebo s kamarádkou, která mi hlídá tu mladší, když jsem v práci a kolem 3 let klidně vypadnu na celý týden🙂

susik77
26. jún 2009

johanda: suhlasim, tiez mi to pripada taky vykrik o pomoc...zazila som si neco podobne...myslim, ze by bolo dobre aby si v pohode sadli a uprimne pokecali, aby sa ona nemusela bat...mali by vediet obaja co sa deje-zatajovanie moze prispiet k rychlemu koncu 😖

vevusiatko
26. jún 2009

sisstin ten nazor mam aj ja co si napisala hore 🙂
Bejbypd mne to tiez casto lezie na nervy ale od toho vsetkeho ako si pisala papanie pleinky...Od toho sa oslobodim ked mala vyrastie.... Proste ja to tak beriem dieta su aj starosti nie len radosti 🙂

bejbypd
26. jún 2009

to urcite ona je cela moja radost a plienky nepokladam za starosti jedinu starost mame papanie to je jedina chyba mojho dietatka a viem ze z toho vyrastie to ale neznamena ze dovtedy nesmiem od nej kazdy den na styri hodinky odist hlavne ked tri hodiny z tych styroch prespinka... 😉

mimkao
26. jún 2009

Kacenqa, prosím ťa, nemusíš na mňa reagovať. To čo som písala, som písala Klaudiusovi.-nie tebe... 😉

kubaka
26. jún 2009

klaudius - je třeba říct nahlas, že jste jako pár dokonalí. Opravdu všechna čest. Oba víte, co cítíte, co chcete a co nechcete, dokážete to druhému přesně formulovat, druhý dokáže naslouchat a argumentovat. Nazýváte věci pravými jmény a jdete k jádru problému. Žádné zástupné hádky a důvody. Ta ochota poslouchat druhého, by vám ledasjaký pár záviděl - včetně mě.

To je taky myslím nejlepší záruka toho, že se dokážete vždy domluvit a pochopit se.
Obdivuji tvoji ženu, jak dokázala vysvětlit svoje počínání - vůbec se jí nedivím, že potřebuje od dvou takhle maličkých děti každý den na 2 hodiny pryč. Je to vážně na hlavu a podnětů je zatraceně málo. Je to přímo duševní hygiena, abychom nezblbly. Jestli jste už zase večer spolu a koupete spolu, tak to je akorát.
Za chvíli budou ve školce a situace bude úplně jiná.

Jen jedna drobnost mě napadá: pokud ti ona nabízí,dokonce tě vyhání o víkendu, aby sis šel někam sám - dobře ví, že to ty potřebuješ taky, přesně ví, že je nutné se věnovat i sám sobě.
Pokud ty tuto možnost nevyužiješ, rozhodneš se zůstat doma, tak je to tvoje svobodná vůle a nemůžeš mít ženě za zlé, že ona si svůj prostor pro sebe vybojovala a trvá na něm. Nemůžeš žárlit, že ona má čas pro sebe a ty ne. Tu možnost máš taky
A není vyhrožování, když upozorní, že by se jí vůbec nelíbilo, kdyby ji Klaudius začal omezovat. To je prozíravé předcházení problémů

Rodinu si pořizuje každý, je to přirozenost , ale neznamená, že se tím zbavím svého Já a přestanu mít vlastní život. Naopak: zachovat si své koníčky, kontakty z dřívějška, kamarády je podmínka pro udržení dobrého vztahu. Jakmile se někdo začně na rodinu fixovat tak, že opustí všechno ostatní, je to opravdu začátek konce. Za chvíli budeme žít zase bez dětí a co pak se svým životem?? ...

vevusiatko
26. jún 2009

netvrdim ze nemozes ja len ze ked nie teraz tak uz potom tu moznos si ju vychutnavat mat nebudes 🙂

sisstin
26. jún 2009

kubaka: ráda čtu tvé psychoanalýzy, jsou trefné 😉 též si myslím, že jako pár jsou skvělí..a ostatní jim to zřejmě závidí, takže si neodpustí rýpavé poznámky 😉 chlapi jsou na ně citlivý, bohužel 😒

akorát si fakt myslim, že tady Klaudius zrovna nepotřebuje slyšet, jaká je jeho žena štětka a podobně, když to tak vůbec není...aby si zas kvůli těmhle příspěvkům nezačal něco myslet 🙄

kubaka
26. jún 2009

ještě upřesňuji: je nám 40, jsme spolu 20 let, manžel naslouchat moc neumí a řešit vůbec ne, svoji frustraci často ventiluje skrze zástupné problémy, takže domluva značně pokulhává. Já se v domácnosti starám úplně o všechno - ráda, ale taky toho mám v posledních letech po krk. A když mám dost, tak vypadnu na několik hodin pryč sama. Chodím na kroužky keramiky, občas na kurzy tance. Nic moc, ale za pár měsíců bude dítě ve školce, takže bude hned veseleji
Vaše komunikace mi přijde proto opravdu výjimečně dokonalá
🙂

vevusiatko
26. jún 2009

sisstin ale to nik nepovedal ze je stetka...Prave naopak sikovna musi byt zvladne dve deti upratat navarit....ale mne to pride ako ked nejaky pubertiak nasilu porobi a odrobi poviinosi a juchuu mozem sa ist zabavit.... 🙂

eriq771
26. jún 2009

Kacenqua, waw...ty si mi zobrala tie argumenty z ust...a inak u nas su vikendy podobne🙂) tiez ma chodia obaja budit az pred 8, ked je urobene mlieko🙂

a inak este otazka pre tie, ktore odsudzuju Klaudiusovu manzelku - podla mna velmi rozumna zena - ze ked nastupi do prace aj ona a pride z prace unavena rovnako ako Klaudius, ktoremu ste poradili, ze si ma po praci oddychnut a nie venovat sa detom, tak kto sa im o tie deti postara? kto navari veceru, uprace, vyperie, bude sa s detmi hrat a neskor ucit? myslite si, ze budu mat upratovacku, sluzku, opatrovatelku???

ja nechapem ako vedia byt k sebe zeny take tvrde...

a dalsia vec, ak niekomu vyhovuje sediet pri detoch na zadku, nikam nechodit...nech sa paci...ale su medzi vami aj take - a urcite nie sme zle matky - ktore potrebuju aj ine podneta, nez su tie z domu...my kym sme nemali dieta, tak sme stale niekam chodili, niekedy spolu, niekedy nie...a tym, ze som na materskej sa to nezmenilo...my sme zaclenili dieta do nasho zivota, v niektorych veciach sme sa mu museli samozrejme prisposobit, ale inak ficime takmer ako predtym...

navyse, ked je zena iba doma, vacsinou sa nemaluje, natiahne si teplaky a hotovo...a potom sa tie zienky domace cuduju, ich drahe polovicky pokukuju po vystrihoch a minisukniach, ktore nosia ich kolegyne...

a este jeden postreh, nechcem sa nikoho dotknut...zena, ktora je len doma s dietatom sa moze bavit len o tom, co robila cez den doma...no neviem ktory chlap vydrzi dennodenne pocuvat ako sme kakali, papali, ako bolo na ihrisku...

sisstin
26. jún 2009

vevu: některý příspěvky teda tak vyznívaly 😉 kdyby odešla a vrátila se o půlnoci...ale 2-3hodiny denně, když je 8a více hodin s dětma v kuse? To mi teda nijak moc nepřijde 😉 ale tady se asi nedohodneme všichni... 😉

susik77
26. jún 2009

myslim, ze ked maju dohodu, ze ona si kazdy den na 2 hodky odide a manzel pohlida a obom to vyhovuje tak je to ok. ale klaudius je z toho nestastny-nekde asi problem bude a mali by ho rioesit spolu, vsak ide o ich spoloc. vztah, nie? a ked sa to nepodari im vykomunikovat, tak mozno ist do manzel. poradne 😉

sisstin
26. jún 2009

navíc si chodí zacvičit, do knihovny..není to žádná pařba po diskotékách nebo barech 😕 může být rád, že má manželku s pěknou postavou, co nemá v hlavě slámu....ale ne, on radši bude poslouchat přiblblé kecy od ostatních 😕 🙄

vevusiatko
26. jún 2009

sisstin ale kazdy den?? Preco si nevybavi viac veci dajme tomu ked je chlap v nedelu oddychnuty od prace... To uz je na nich...Ja by som ale malu nechavala skor tak chlapovi....Ja netvrdim ze je zla....Vedela dat argumenty a ma pravdu v mnohych veciach ale tiez sa mi to nezda v poriadku ze je to kazdy den 🙂

sisstin
26. jún 2009

susik: problém je v tom, že jemu to začlo vadit až v tu chvíli, kdy do něj začli rejpat, že to není normální..do té doby ho vůbec nenapadlo, že to divné je 😉

sisstin
26. jún 2009

vevu: ta frekvence je diskutabilní, to tady asi moc nevyřešíme 😉 já se též těšim, až dojdou naši z práce..a já si můžu dělat, co chci...klidně jsem doma, ale jsem SAMA..a co dělám, to už je jedno..at je to koukání na telku,nebo spánek nebo cokoliv jiného 😉

vevusiatko
26. jún 2009

eriq tak predpokladam ze delba prace existuje.....Ja nevarim ze nema ist nikam 😉 A ked bude v praci a deti v skolke tak bude stacit hned menej varit rovnako upratovat a s tym pomoze aj chlap....

A za dalsie som doma teda bez deti a chlapa nejde nikam..Bud idem s chlapom alebo s malou alebo spolu...Namalujem sa ked sa mi chce ked nie tak nie a osobne si myslim a to nevravim o sebe ze vyzeraju niektore lepsie ako zeny ktorym ani make up nepomoze 😀 A to ze chlap pozera zene do vystrihu je osobnostou chlapa....Netvrdim ze moj chlap sa nikam nepozrie ale je to normalne aj ja sa pozriem ked sa mi niekto zapaci alebo ma zaujme...Rovnako na zenu na chlapa....

A inak chlap ma pocuva a mame sa o com rozpravat 😉 A nie su to len zazitky z ihriska..... Neviem ci by mi pomohlo kebyze idem do roboty a rozpravam mu o detoch co nie su jeho..kedze som vychovavatelka 😉

vevusiatko
26. jún 2009

sisstin ja mam tiez cas pre seba....a ja jej ho neberiem len ako vravis ty ta frekvencia je diskutabilna 🙂

sisstin
26. jún 2009

by mě zajímalo, jestli ještě Klaudius přispěje svoji troškou do mlýna 😝 😕

vevusiatko
26. jún 2009

😀 Chudak my sa mu ani nevenujeme .....
ale tak snad si to vyriesia 🙂

eriq771
26. jún 2009

vevusiatko, ked bez chlapa ani na krok, tak bez neho nechod...tvoja vec...

delba prace existuje, ale Klaudius sa nam nepochvalil, ktore prace robi on...ked pride domov je vsetko tip top...a menej varit a upratovat? to mas odkial? moje dieta spravi za minutu bordel v celom byte...a varit bude asi kazdy den, kedze poznam tu skolkarsku stravu...

a co sa tyka malovania, ty sa sa upravis ked sa ti chce a kolegyne tvojho partnera chodia upravene kazdy den, lebo chodia medzi ludi...myslis, ze si to chlapi nevsimaju? ze nevidia, ktora kolegyna ma novy uces, nove saty,... a samozrejme, ze su chlapi, co sa obzeraju viac , ale pre mna je dolezite, aby sa dalo pozerat na mna...a neviem ktory chlap tuzi po zene, ked ma masgtne vlasy a na kolenach vytahane teplaky, hoci aj znackove...

jasne, chlap ta pocuva...kazdy den tocis o tom istom a on ta vzdy zaujato pocuva 🙂 ja som nevravela, ze treba nastupit do prace, ale ze sa treba ist obcas vyvetrat...

pozri, ked ti vyhovuje byt doma, ja ti to neberiem, ale uz som to tu pisala, nerobte z jeho manzelky nezodpovednu zenu...

vevusiatko
26. jún 2009

eriq ja ju nerobim ale ocividne mas ty komplexy ...prepac ze ti to vravim na rovinu ale ja nepotrebujem makeup a drahe nove veci aby som bola pekna 😀
to je moj nazor.....A chlapovi nerozpravam len o tom ako bolo vonku....
Ja tiez viem ako varia v skolach ale kedze dieta je skoro cely den v skolke tak varit staci veceru...to snad zvladne chlap a ja osobne si nezkladam na to aby bolo vsetko tip top 🙂 Takze ani rozhadzane hracky nbepovazujem za bordel ....Avsak myslim ze sa to da....

vevusiatko
26. jún 2009

A inak ked tu riesis vzhlad tak moj chlap ked sme spolu zacinali tak mi vzdy vravel ze sa nemam malovat ze jemu sa to nepaci 🙂

eriq771
26. jún 2009

vevues draha, vaz slova...mas 21, o zivote vies jedno velke, tak tu nepoucuj...jasne, ze make-up ani drahe veci nepotrebujes, ja tiez ked nemam na dovolenku na Bora Bora, tak budem tvrdit, ze tam nechcem ist... 😀

kedze vies ako varia v skolach, tak vies urcite aj to, kolko deti sa z tej stravy naozaj naje...a varit iba veceru? a kedy bude oddychovat, ked pride unavena? ci oddychovat mozu iba chlapi? nemam pocit, zeby Klaudius doma varil...

a jasne, nemaluj sa, ked ti tvoj chlap povedal...som zvedava, ci budes tento nazor zdielat aj o 5 rokov...ak spolu dovtedy zostanete...

bejbypd
26. jún 2009

vev to povie kazdy chlap aj ten moj...a neboj ked bola nasa mala malicka tak som teda na seba malo dbala jednoducho som nevedela stihnut urobit zo seba peknu ako ja hovorim namalovat tvar na ksicht 😀 a to ja mam sebavedomia az na rozdavanie ale tiez mi moj chlap povedal ze on chce alebo velmi sa mu paci ked som upravena nemyslim tym zmalovana ale upravena...a ja?no ja sa vyfesakujem co uz teraz v pohode stiham kazdy den...no co viac si chlap moze priat doma navarene o dieta postarane zena upravena,upratane...a ja teda neviem o com sa rozpravate lebo ja mu tiez rozpravam len o tom co smems malou robili kedze nic ine za den nezazijem...ale viem ze ked dnes pride z prace tak sa budeme rozpravat o michaelovi jacksonovi lebo to bol jeho oblubenec...sorry som off topic...a este odkaz pre klaudia:nepocuvaj inych a to ze ty nemas potrebu chodit von neznamena ze ju nemoze mat aj tvoja zena 😉