Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Moja matka mi ničí život a rodinu

nibiru
22. aug 2012

nemam sa komu vykecat ani neviem ako dalej normalne lutujem v akej matke som sa narodila .o( prečo ma boh takto potrestal ako može byt jedna matka taka zavistliva,zakerna a nedovoli človeku žit silou mocou rozbit mi rodinu len aby som bola ako ona sam s deckom a mohla mi vykrikovat čo premna urobila ....najradsej by som ušla dakde kde ma nikde nenajde ale ona bez chrbtovej kosti je schopna ma najst na konci sveta a robit zlo!toto nikdy nepochopim miesto toho aby sa tesila že mam fungujucu rodinu stale dačo stale dačo kída,intriguje všade naokolo ak nieje po jej vykrikuje mi pod oknami ako daka ciganka stale ma niečo proti mojmu priatelovi nedokaže akceptovat moj nazor-rozhodnutie hned to zvaluje že to ma nahovoril priatel pre upresnenie mala som hrozne detsvo koli jej nezodpovednosti ostala zo 4detmi sama v absolutnej chudobe svoje nestastie urcitu dobu riesila alkoholom prenu bola materinska laska dat najest,obliect to bolo vsetko akekolvej city,povzbudenia,učenie nic absolutny chlad je strasne panovacna,hadava ak nieje po jej voli je schona človeka do krvy urazit,ponižit hoci kde či tam milion ludi zastavka,autobus to je jedno vytkne aj suchy rohlik typicke ciganske chovanie uz sme raz prerušili kontakty ked som bola tehotna po porode som sa snou stretavala bolo mi jej luto nakolko pred 4r. mi umrel najmladsi brat nechcela som aby sa stale trapila ale vedela som že mala jej bude robit radost malej da aj modre z nema no stale sa stara domna a mojho partnera stale nanho intriguje hned ako najde najmensiu zamienku len zle a zle robit pritom vzdy ked mohol jej pomol žijeme si slušne bez hadok,bitiek a neviem čoho vsetkeho než moja matka stale krici,nadava,fajci ked ma volno ide do krčmi na vinko u nas boli bitky,hadky na dennom poriadku ja tak nežijem a odmietam žit neraz sa moja matka vyjadrila aj tak sa rozitete a ty budes plakat pri mojich dverach 🙄 ako toto može jedna matka povedat dcere?normalne mam pocit že mi tu rodinu zavidi lebo jej kazdy narobil decko a vysral sa na nu !je mi do plaču neviem spat mam uzasneho chlapa ktory sa o nas prikladne strara mame vsetko čo potrebujeme je to užasny otec a jej neni ani ten dost dobry on je stoho nestastny nechape čo roti nemu ma nikdy jej neubližil vzdy len pomohol dnes som jej uz povedlaa že si neželam aby ku nam chodila a odmietam sa s nou stretavat nakolko ja si nou nenecham zničit rodinu a moje dieta neude zaživat to čo ja v detsve (ju totiž nezaujima či je primne mala kludne začne ziapat aj prednou )no ale ona je taka že je schopna mi zajtra ako by sa nic nestalo zazvonit pred dverami ak jej neotvorim vykrikovat pod oknami akasom nevdačna svina pod oknami mame podnik kde si ona zacala chodit na vinko a samozrejem vsetci vedia ako som jej ja ublizila usla z domu ako decko ale to že prečo nie povedala že sme doma nemali čo jest,pomocky do školi a ja som musela robit pestunku 2malym detom pokial ona žurovala.dodnes mi neodpustila že sa stretavam s bio otcom (spoznala som ho v 21r. vycita mi prečo ho nedam na sud pre alimenty čo namna dlži teraz mam 29r ako ona nebola schopna si nieco vybavit a teraz hadze vinu namna pritom mam brata ktory ma 19r. a jeho otec nanho nezaplatil nikdy ani korunu ani na druheho brata za 13r.čo žil a ona si doteraz nebola schopna nic vybavit bratom nvytika nic stale len mne.

nibiru
autor
22. aug 2012

ja som si s nou nikdy dobre nerozumela chcela som žit inak ako ona takycigansky zivot a nikdy to nedokazala akceptovat od 16r. zarabam sama na seba pokial sme byvali pod ednou strechou vzdy som prispievala na rozdiel od mojich bratov a jej stale nieje dost vzdy som bola odstrkovana a dobra len aby som sa starala no ikdy mi tak nerobila naprieky a zle ako teraz s pratelom sme spolu 6r krasnych ,spokojnych malis me sem tam problem no vzdy koli takym to veciam ked sa do nas montovala a este bola urazena prečo nedrzim s nou .....preto lebo nemam dovod mam ju rada je to moja matka ale cely zivot som cakala na svoju rodinu kde bude vsetko inak pekne,slušne,ticho ziadne hadky,bitky atd...bojim sa že nakoniec docieli svoje ona je velky zakerak iny chlap by ju uz zbil,vyhodil vynadal je tak skaredo no moj pritel to vzdy pretrpel lenže teraz začala s robit intrigi a jeho kolegom narozpravala take budy že dovidenia dnes to priatel nevydrzal a uz jej povedal že o čo je ide čo vlasne chce či chce docielit že raz sa neudrzi a ona na na to že komu sa vyhražas chces ist do basy ja ta dam lahko zavret .....normlane sa zosipal za čo to ma nikdy jej nubližil ak dačo potrebovala urobil,opravil,vybavil oto horsie to je že aj on ma taku rodinu kde su obaja alkoholici takze sa nestretavaju tesil sa stoho že ma ma mala babku aj ked takuto že ocividne potrebuje pomoc lekarov toto bol ale vrchol uz ju nikdy nehcem videt ani mi to nebude luto ale aj tak ma to trapi a neviem spat:o(ospravedlnujem sa za chyby.

conquestor
22. aug 2012

Nibiru,ja ta uplne chapem.Tiez to poznam az na to ze moja mama nikdy nepila,a zili sme slusne je v podstate uspesna aj ked vobec nie bohata...sikovna 20 rokov podnikala....lenze nikto nevie ako to mame za dverami bytu.asi 15rokov dozadu si prestali rozumiet s otcom a odvtedy je ku mne chladna a vlastne na vsetkych zanevrela.na cely svet.hada sa do krvi,so vsetkymi,so svojou rodinou,otcovu rodinu nenavidi,ludi z okolia nenavidi,vsetci su pomenovani len najspinavsimi privlastkami.Ja sa stale snazim,vsetko prepacim,je mi jej luto a tak sa vzdy snazim s nou rozpravat v dufani ze sa ku mne zmeni,ze si uvedomi ze jedina stojim pri nej.nakolko brat s nou radikalne prerusil kontakty a ona sa ho boji,aj ked na nu ruku nikdy nepolozil (casto sa musi clovek velmi krotit)Mala tvrdu vychovu,babka je chladna a ona to ma asi nevedomky v genoch.Ja len neviem pochopit ze ja,jej dcera cakam prve dieta a ona nejavi ziaden zaujem,nadava mi do P*K* a kadecho,tiez nema problem aj v meste,na zastavke,jednoducho vsade ked jej poviem nahodou nieco co sa jej nelubi.sa jej aj pytam ci jej neni trapne nadavat tehotnej dcere a aona ze aky mala ona nahovno zivot a vzdy skoncime prii tom istom.Ked sa aj rozpravame,tak len o tom co bavi ju,ale moje tehotenstvo ako keby ani nebolo,a to za mesiac rodim!!!raz mi povedala -vykricala :prajem ti aby sa ten tvoj na teba vysral sak ty uvidis!!!! ako moze nieco take padnut dcere pocut to od matky????a pritom jej manzel je s nou do teraz aj keby iny muz by davno uz bol prec alebo by mala za take urazky spinave rozbyte usta.... a takych prirovnani je milion...ja viem,ano,bolo jej v zivote ublizene,vlastnu rodinu ma o nicom ale takto si to kompenzovat???namiesto toho aby sa tesila s toho co ma,tak pomaly ale isto prichdza aj o to.a to vlastnym,tvrdym a chladnym spravnim.sem tam je aj dobre ale to skonci po par dnoch a je tam kde to aj bolo.Najhorsie je ze sa to uz nikdy nezmeni a musim sa stym zmierit.aj ked tazko.tak hlavu hore,bud stastna ze mas skvelu rodinku,a tes sa s toho.ja viem,ze to nieje lahke ale venuj sa naplno im a matke len na okraj,tak aby to nenicilo vase rodinne stastie.lebo ono to vplyva a dost.drzim palce 😉 chcem sa ta spytat,hadavala si sa s nou aj cez tehu?plakala si casto koli tomu a tak?lebo ja mam koli tomu smutne tehu (ked som doma a nie u priatela-tam je to super) a bojim sa co to spravi s malickou.lebo naozaj sme aj vela kricali,ja plakala a no neskutocne amoky som prezivala.tak ze ci nebude malinka hyper alebo tak....dakuejm

sisaha
22. aug 2012

@nibiru mas to tazke, no ja by som sa na tvojom mieste odstahovala, adresu nezanechala a uplne prerusila kontakty

mamavera
22. aug 2012

je to strašné aj čítať ☹ ☹ ☹ tiež by som prerušila všetky kontakty, mohla by si pod oblokom aj hrdlo vykričať, dokonca by som sa ani nerozpakovala zavolať na ňu políciu. Viem, že nie je ľahké sa odsťahovať, určite ste viazaný prácou, priateľmi, ale odsťahovala by som sa aspoň na druhý koniec mesta, aby to mala sťažené. Želám vám pevné nervy a nech tieto nepríjemnosti ešte viac utužia vzťahy s vašimi partnermi, nedajte si ich zničiť osobami, ktoré môžu byť aj psychicky choré...

nikola81
22. aug 2012

Nibiru az mi beha mraz po chrbte. Myslela som ze s taka matka ako je ta moja neexistuje. Ale niektore vety ktore si napisala akoby kopirovali jej povahu. Presne toto iste prezivam aj ja, a moji dvaja starsi surodenci. Hned ako sme dospeli tak sme od nej usli. Mam este otca a poviem ti ze je to najvacsi "somar" alebo dobrak na svete. Vydrzal s nou 30 rokov manzelstva a az teraz na stare kolena poziadal o rozvod. Ja aj surodenci jej vycinanie pripisujeme nejakemu psychickemu problemu. Pripada mi ako schyzofrenicka. Dokaze dourazat, ublizit slovami, zdeptat, totalne obrat o zivotnu energiu za par minut, vytiahnut pocas hadky aj 10-rocne hriechy, pouziva vulgarizmy ako chlap v dakej krcme a castu je nas nimi..mam sestru a brata obaja maju rodiny a po dve deticky. Vnucata sa jej boja, nikto k nej nechce chodit. Nam vykrikuje aky sme nevdacnici ze ona nas porodila dala nam vsetko a ze teraz sa mame my o nu starat. Otec chudak je z nej zufali. Vyslovene ho psychicky tyra. Susedovci uz poznaju cely pribeh nasej rodiny, lebo pri otvorenych oknach ona zacne ziapat a vytahovat naozaj take chulostive veci ze sa za nu musime hambit. Napadla uz aj susedu, pretoze ju podozrievala ze ma nieco s otcom. Co samozrejme nie je pravda. Je neskutocne falosna a vie hrat divadielko aka je ona dobra zena. ale v skutocnosti je to chory clovek. Ponukali sme jej pomo, vysetrenie na psychiatrii, ale samozrejme ako to byva, chory clovek si to neprizna a poslala na psychiatriu nas, vraj my sme z nej urobili to co je. Ked si spomeniem na svoje detstvo, tak to boli len hadky, krik, ked prisla domov z roboty tak sme vsetci stichli a cakali v akej je nalade. Mojho priatela doponizovala tak, ze povedal ze v nasom dome ju nechce v zivote vidiet. Bratovej manzelke vynadala aka je chudera a o ostatnych slovach sa aj tazko pise. Ta jej tiez povedala svoje a viac sa tam neukazala. My so sestrou sme boli vzdy k...y, nevdacnice vyhrazky ze nas pozabija boli na dennom poriadku. Brat bol jej milacik, ale aj toho od seba odohnala lebo ma svoju rodinu ktora mu je prednejsia. Ked ma svetlu chvilku tak sa dokaze rozpravat, ale za par minut vie byt aj z normalneho rozhovoru hystericka hadka. Nikto jej uz neveri a nevie odpustit tie hrozne slova ktorymi dokazala tak strasne ublizit. Stale vykrikuje ako sa ku nej aj tak vsetci vratime ako spadneme na papule, lebo sme nedali na nu. Normalne mam niekedy strach aby nas vsetkych neprekliala. Nepoznam nieco take ako vystazovat sa mame, poziadat o radu, poplakat si na jej pleci. Kdeze. Moja sestra ma 39 rokov a ona je pre mna ako taka nahrada za chybajucu lasku od v podstate najblizsej osoby. Stale si ale predstavujem, ked raz nastane aj jej chvila a zomrie...ako sa na tom pohrebe budeme tvarit? Budeme vobec plakat? 😢 Prave preto aka je, sme vsetci urobili opak, mame vlastne normalne rodiny, vlastne byvanie a snazime sa zit usporiadane a neublizovat svojim partnerom tak ako ona ublizuje nam a otcovi. Som rada ze niekto zalozil tuto temu, lebo o tom sa velmi tazko hovori.

minewka
22. aug 2012

@nibiru jediné, čo môžeš robiť - pre svoj kľud, je zmieriť sa s jej nešťastným osudom (a je jedno, či si za to môže sama, alebo nemôže), zmieriť sa s jej povahou.

Nečakaj, že sa zmení, nedúfaj, že to niekedy bude inak - lebo takto vždy a znova prežívaš jedno a to isté sklamanie.

Zmier sa s tým, odpusti (odpusti sama v svojej duši), je, aká je, iná už nebude a pravdepodobne do konca jej života to bude takto.

Nech je, aká je, aspoň ste sa narodili a nejak sa dožili do veku, kedy si sami môžete riadiť svoj život.

Viem, že človek by chcel sa odstrihnúť, ale ťažko to je s vlastnou mamou, vždy, v kútiku duše, máme k nej nejaký vzťah, možno určitú vďaku.

Uľaví sa ti, keď jej odpustíš (to neznamená, že jej poskytneš napr. azyl). Ľudia sa snažia hľadať príčiny rôznych nezdarov, snažia sa nájsť vinníka s vierou, že potom to bude ľahšie - ale nebude. Odpustenie je ťažké, prehltnutie výčitiek tiež - ale len to prináša skutočnú duševnú úľavu. Nič tak nerozožiera dušu ako hnev, pocit krivdy, nespravodlivosti (a je to o to horšie, že tá nespravodlivosť tu je a veci často nemajú vinníkov, ale sa proste stanú - úplne hlúpo a nezmyselne) - vidíš to na svojej mame.
Niektoré veci by si zaslúžili spravodlivé riešenie - ale to nie vždy je možné práve v tú danú chvíľu.

Teš sa z rodiny, ktorú máš a nauč sa jednu z tých najťažších vecí - odpustiť a neprechovávať v sebe hnev. Je to ťažké, ale stojí to za to.

nikola81
22. aug 2012

conquestor presne aj ja som bola taka, ze mi jej bolo luto, snazila som sa s nou komunikovat a stretavat, ale tiez to bolo nanic, vzdy som bola ta zla, neustale mi potom vyvolavala a nadala mi ked som jej nedvihala. Musela som jej byt stale k dispozicii. Presne aj to vycinanie na verejnosti. Nemala problem s kymkolvek sa pustit do hadky. Ako taka ciganka. Musela som ju tahat prec a este z dialky vykrikovala vsemozne nadavky. Nenavidi vsetkych a vsetko, na kazdeho len nadava. Ja som s nou pred rokom ukoncila kontakt. Ked som ju raz v zivote poziadala o pomoc, tak ma tak zhodila, ponizila a odhodila, ze som si povedala dost.....a viac som ku nej nesla...Je to uz vyse roka

andrejka1983
22. aug 2012

@nibiru ahoj,toto je presne ako problem jednej mojej kamošky. Stručne ti opíšem ako to riešila 🙂 narodila sa manželom alkoholikom, ti sa po troch rokoch rozviedli, ona ostala pri otcovi a babke!!! mame nechali troch mladších surodencov,nikdy nemal pekne detstvo,s otcom ožranom, na strednej škole ju dokonca obťažoval,ale nikomu to nehovorila, a vtedy radšej prespávali s babkou v parku. Ked mala asi 19, našla si partnera, s ktorým čoskoro otehotnela, otcovi to nepovedala až kým nešla rodiť.Celé tehotenstvo jej robil zle,psych.týral, bil ich, bral peniaze...ked porodila dievčatko, mladý sa vzali potajme iba s dvoma svedkami na urade, vzali si podnajom v inom meste a odišli...v tichosti,otcovi nič neoznámili,ten byt bol babkin, babka ho prepísala na kamošku( vnučku) a ta ho predala realitke aj s tcom ako s vecným bremenom...a ten sa musel do určiteho času vystahovat!!! dnes je bezdomovec, alkoholik, ona za peniaze za predaný byt kupili si vlastný na jednom sídlisku opať v rodnom meste a s rodinou sa vobec nestretáva, o matke nič nevie ani surodencoch a otec je mestský bezdomovec.......

andrejka1983
22. aug 2012

@nibiru čiže tiež by som to riešila odstahovaním sa bud do ineho mesta, alebo niekde na nejake sidlisko,proste dalej od toho miesta kde teraz byvas,nedala jej adresu,ani nikomu o tom nehovorila, lebo vždy sa najde dobra duša ktora by jej to povedala že kde si 😖 ......a neboj hned by si tvoja mama rozmyslela keby mala platit denne listky na MHD alebo SAD a vykrikovat somariny,zmenila by som si aj telefonne čislo,a jednoducho by bol pokoj....možno začiatok by bol tažky ale všetci by ste si zvykli...a hlavne by ste mali psych. pokoj 🙂 každopadne držím palce

lentilka29
22. aug 2012

odstahuj sa a mas klud....adresu jej samozrejme nedaj.

conquestor
22. aug 2012

@nikola81 no presne aj to s tym fonom...ked ju nahodou niekto viac krat nezdviha alebo sa v ten den neozve,tak uz je to naschval a narocky,nemoze to byt ze clovek nema cas,alebo zabudol.... ach jaj...ked ja mam este aj vycitky ked jej nieco v amoku vykricim...to som teda povaha...

nibiru
autor
22. aug 2012

@minewka ja som jej odpustila už tolko krat aj zbabrane detstvo aj bratovu smrt a x veci už nevladzem odpustat a ani nechcem pre nu to nic neznamena vsade robi zomna spinu nedovolim jej aby mi nicila život ktory teraz mam.

nibiru
autor
22. aug 2012

@andrejka1983 byvame v ba ta je mala zase nemožem len tak odyst byvat inde hoci by som najradsej mame dobry prenajom a momentalne si enmožem dovolit niekde vysolit za dva podnajmi staviame si domček no este nieje obyvatelny vie kde je uz som sa rozhodla akonahle ma bude obtažovat normalne zavolam policiu aj sto krat.

nibiru
autor
22. aug 2012

@lentilka29 to je sice pekne ale nie tak jednoduche i ked keby bolo uz by sme tu neboli.

nibiru
autor
22. aug 2012

@conquestor ja som sa s nou pocas tehu nebavila vobec nakolko v 5m. som skoncila na pohotovosti s vyskocenou platnickou v ten den som mala dojt k nej na navstevu ju nezaujimalo to že krivam neviem chodit za cele tehu sa ma neopytala ako sa citim ale to že som nedošla k nej na navstevu pritom do 35tt som nemohla chodit krivala som a kazdy vecer plakavala od bolesti nikdy ju to nezaujimalo dokonca ked som rodila nahodou sa to dozvedela a sama ma vyhladalal v porodnici este aj tam utocila na priatela.nechapem to pretoze ina mala pubertu v decaku mama chora otec alkoholik prave preto by mala bit ta ktora da detom lasku ale ona ju len vyzaduje ziadnu nedava doteraz nevie akceptovat moj nazor stale dava vsetky moje rozhodnutia za vynu ostatnym.na jednej strane sa lutuje aky ma zivot na na druhej strane može si za to sama.ja keby som mala rakovinu a umierala onapovie že mi nič neni ale ju ked boli koleno uz treba volat zachranku v 16 mi zlyhali oblicky bola som 2tyzdne v enmocnicic a ona za kazdu pi...nu ides k doktorovi ked ma prepustali jej prva veta bola kedy dostanem vyplatu,ked mi zistili hepatitydu c ma odfaajcila co vymyslam nic mi neni a ked som bola rok pn sa jej nelubilo že mam maly prijem nie to ze mi padaju vlasy neviem spat nevladzem nejem ale to ze mam malu pnku pritom ja jednina som jej davala peniaze brat nerobil nemusel nastastie som sa vyliecila a hned z domu odisla .a to sa jej nelubilo dosla o prijem ona dlhe roky nerobila ziadna platobne navyky prehajdakali 2 byty ja som stoho nemala ani korunu nikdy mi nic do zivota nedala teraz sice kupila handry malej sladkosti občas peniaze no vzdy som za ne kupila nieco malej nic sebe ale nic do zivota nič zmysluplne nikdy ju evarovala ani nebude prsne viem ako by mala skoncila niekde v krcme by musela sedet pri fruku zatial co ona by pila vinko a chvastalaa sa aku ma krasnu vnucku pri tom laa ju sama odmietra ona by ju bozkavla ale mala sa odtahuje podla mna to citi ja zasadne ako ona zvisovalaa hlas som odchadzala moje dieta na to nebolo zvedave a nebude zazivat citove vydieračky.

minewka
22. aug 2012

@nibiru neodpustila - lebo ťa to stále štve, zožiera a trápi. Keď odpustíš a dokážeš byť nad vecou - potom ti to bude u prdele, čo robí, čo o tebe vraví, ty vieš, aká si, aký máš život a čo v živote chceš.

Zbíjačku ani motorovú pílu nemá, do bytu sa nedostane, ak ju nepustíš, ak ťa bude ohrozovať, vieš, čo máš robiť.
Je to len na tebe.

dada1212
22. aug 2012

@nibiru z toho čo píšeš, myslím tie siahodlhé príspevky, kde sa snažíš napísať všetko z minulosti, mám pocit, že jednoducho aj sama vieš, že je len jedno východisko a to obmedziť kontakty, ale zjavne máš problém sa k tomu odhodlať.
myslím, že nič iné sa nedá poradiť, len obmedziť kontakty a zmieriť sa s minulosťou. ak ti to, že to tu takto rozpisuješ pomáha sa s tým zmieriť a odhodlať sa niečo urobiť, tak píš dalej, hlavne sa musíš zmieriť s minulosťou, prijať ju taká ako bola, vnímať všetko čo sa stalo s rozumom, urobiť si na to názor. a až potom budeš schopná urobiť hrubú čiaru a žiť tak, aby ti tvoja minulosť neničila aj prítomnosť a budúcnosť.
neviem či si to dokážeš prebrať a ujasniť sama, ak nie, netreba sa hanbiť to riešiť napríklad aj psychoterapiu.
ale ver, že pokým si to v sebe riadne nevyriešiš, bude ti to stále ničiť život.
a to píšem z vlastnej skúsenosti, viem aké je ťažké pre človeka riešiť aj tie neprijemné veci čo sa stali, zamýšlať sa nad nimi, ale ver, že to stojí za to. bolo ťažké vracať sa k niektorým udalostiam z minulosti, prestať sa klamať, prijať realitu aká je, ale teraz sama vidím, že ako ma to všetko ovplyvňovalo a brzdilo.

nikola81
23. aug 2012

Ja sa casto zamyslam nad tym, preco som dlho nedokazala urobit hrubu ciaru za vsetkymi problemamy ktore som s nou mala. Bola tam nejaka viera ze sa zmeni, ze jej otvoria oci vnucatka, ze sa v nej prebudi nejaka materinska laska a hrdost nad tym co sme dokazali ako vsetky tri deti. Zistila som aj to, ze som z nej mala strach a mam ho dodnes, aj to ze mam pred nou respekt a hlboko zakoreneny pocit, ze je to stale moja matka ktora mi dala zivot.
No vsetci sme len ludia a u kazdeho raz nastane zlom ktory zruti vsetky predstavy a vieru. Proste musi to byt bohuzial definitivna rana ktora uzatvori pred tym clovekom vsetky brany ☹

evina57
23. aug 2012

Je to predsa len mama ale aj tak by som na tvojom mieste úplne prerušila kontakty. Takto Vám skôr či neskôr ten krásny vzťah rozbije. Odsťahovanie sa, to neviem či je až také ľahké, neviem, čo by som robila asi keď jej povieš, že ju nenávidíš, nie je tvoja matka - pochopí to lepšie ako keď jej povieš, nech nechodí?? 😒 Drž sa, nemáte to jednoduché.

lentilka29
23. aug 2012

chapem,ze nie jednoduche...len mysli na svoju rodinu a pokoj kt.si zasluzis..aj tvoj muz a dieta....vela sil a pevne nervy zelam.)

nibiru
autor
23. aug 2012

@minewka
@dada1212 ked to tak teraz citam mate pravdu že v kutiku duse som sa stym nevyrovnala ani pomaha mi sa stoho vykecat cely zivot mi pomaha to ked sa vykecam ulavi sa mi no teraz musim radikalne riesit a nie kecat strasne moc vam dakujem takto som nadtym vobec neuvažovala.

mima4
23. aug 2012

@nibiru
ahoj, najprv podla tvojho prispevku ma napadalo, ci sa neboji tvoja mamina (kedze ako pises rozni priatelia jej narobili deti), ze dopadnes aj ty ako ona... teda ze ta priatel opusti. Ale skor si myslim, ze tvoja mamina je velmi nestastna a zranena osoba, ktora nikdy nepocitila lasku a preto nie je schopna ju davat. Nechcem sa tu nejak rozpisovat ale tiez sa priklanam k priesvku od @minewka , dolezite je jej odpustit, akceptovat ju taku aka je (je to tvoja mama) a mat s nou aspon ako taky vztah, aj ked to bude skor iba formalny vztah...

nibiru
autor
23. aug 2012

@mima4 ona nikdy neratala stym že ja budem mat normalnu rodinu vzdy ratala stym že budem sama s deckom u nej momentalne jej moja dcera nahradzala zosnuleho syna mne to nevadilo nakolko som myslela že sa zmeni a vedela som že ju to bude naplnat ona nikdy nevedela a nevie nest zodpovednost za vlastne ciny,vyroky aj bratova smrt bola s urcitej casty jej chyba ale iny hadze na drujhych .....viem aka je že sa nikdy nezmeni a je mi to luto ale už to dospelo tak daleko že priatel ju u nas doma nechce ani videt nechce od nej dary pre malu ja sa mu ani necudujem toto by bolo vela aj na kona ona ho bezdovodne z duše nenavidi a viac krat sa vyjadrila aj tak skoncis pri mojich dverach s plačom.pritom nikdy ha nehadame,nebijeme vzdy sa o nas vuzorne postaral.

mima4
23. aug 2012

@nibiru preco nenavidi tvojho priatela? ma na to aj nejake dovody?

nibiru
autor
23. aug 2012

@mima4 praveže nema prečo ak dačo potrebovala vzdy bol k dispozicii prerobil jej kuchynu,elektriku vybavil ked ju vystahovali aby jej veci nenechali na ulicici ale počkali kym sa vrati z nemocnice (pokusila sa opita o samovraždu)vzdy jej vychadzal v ustrety on ma školu je bistry a celkovo ak trebalo niečo vybavit vie sa vyjadrovat moja mama zakladnu skolu a jedine čo vie vsetko vybavovat krikoma typicky cigannskym chovanim nema absolutne pravne vedomie ked ju vystahovali jedine čo riesila že zavola tv hoci majitel mal opravnenie ju vyhodit nakolko jej chybou bola dlznicka vysvetlenie -upratovalka bytovku co mala mat ulavu na najomnom ale len na pekne slovo ked sme jej obaja vraveli nech trva na zmluve vyhodila ma stym že sa nemam starat nakoniec jej zastupkina povedala že ju netreba majitel zistil že mu chybaju mesačne platby vyzval ju k uhrade no ona tvrdila svoje ked pozadoval zmluvu o ktorej on ani nevedel nemala sa cim ohradit nakoniec ju vystahovali,nam vravela uplne nieco ine nakoniec sme zistili že nema este zaplatene dake najomne ja neviem podla mna ho nenavidi preto že si rozumie s moijim bio otcom a vyjadruje sa o nom len pekne a moja matka mojho bio otca s duše nenavidi.

jankali
23. aug 2012

píšeš, že máš chápavého muža - odsťahujte sa do iného mesta. Tam nech má on prácu, ty sa staraj o dieťa, atď. Matka podľa mňa nepríde vykrikovať 50 km. DFajte si od seba pauzu (nie na "skúšku", ale "z potreby"). j.

anavila
23. aug 2012

@nibiru
@nikola81 ahojte...máte zlu mamu, ja mam dobru, je hcudinka chorá, má sklerozu multiplex, preco vam pisem? pretoze moj otec sa sprava hrozne...má rad alkohol, ked nepije, je v pohode, ale ked pije, vsetci vratane mamky sme Pi.., Ku..., Ko..., robime z neho Chu.a, a podobne nám nadáva, starame sa o vsetko doma, aj ked mame svoje rodiny, ale vsetko co sa zomelie, sme na vine my, on strati peniaze opitý, a obviní nás, nic si nepamätá, stále opakuje to isté dokola, a ked mu povieme že už to hovoril ,tak sa vyzjape, ze ci on nemoze nieco aj dva krat zopakovať. je to hrozné. nadava ze aky on ma život, pritom, mamka nastastie nieje az tak zle na tom, aj ked potrebuje stálu pomoc, ale su aj horsie pripady, maju spolu 4 zdrave deti, maju aj vnucata, ale otec stale pije a stažuje sa aky ma hrozny život, pritom všetku horkosť okusujeme my. Tak som ho prosila vcera, že oci, prosim prestan uz piť, zoberieme deti, mamku s vozíkom, pojdeme sa niekam prejst, na výlet, urobíme si krásny deň, povedal,ž e mame isť, že on nebude jak blázon chodiť na prechadzky, povedal ze on aj tak zomrie o rok, ze budeme mat po starostiach, je to hrozne hrozne ťažké, nechápem ako mozu existovat takí rodičia, sama mám deti ale nikdy by som nedokázala im nadávať alebo tak ublizoať ako otec ublizuje nám, sestra sa vydavala pred 3 týždnami, celu svadbu sme urobili my dve aj s bratmi, ako surodenci, vsetko sme vybavovali, zariadili, upratovali, a este sme dostali vynadané, lebo sme po svadbe odlozili palenku, ako sme si to mohli dovolit. Ach, skoda ťukať do klávesov. Modlim sa za neho, aby mu Boh odpustil toto všetko a aby nejako zariadil aby sa spametal a zachránil si život a dušu...Ked sme mu navrhli liečenie, tak povedal ze my tam máme ísť. 😢 😢 😢 😢

nikola81
24. aug 2012

Ono to je velmi tazke zmierit sa s tym ze ten rodic nie je taky ako ostatny milujuci. Vzdy som tisko zavidela kolegyni ked volala so svojou mamkou. Tak sa pekne rozpravali, planovali si co idu robit, kam pojdu aj s vnucikom. Pre mna to je az nepredstavitelne. U nas, ked som bola dieta, tak sa pamatam, na jednu jedinu rodinnu dovolenku a ked sme chceli niekam ist len na vylet, skoncilo to hadkou mama vs. otec, vylozili sme zasa veci z kufra a my ako deti ktore sme nechapali ich problemy sme doma sedeli s placom pri telke. Pamatam si moje navraty po letnych prazdninach do skoly. Kazdy rozpraval o tom kde boli, co prezili a ja som na zakladnej skole klamala v referate o prazdninach len aby som tam mala co napisat. Na dietati to navzdy necha nasledky a hoci mam pomaly 31 rokov pamatam sa akoby to bolo vcera a dokonca aj tie pocity co som prezivala sa mi vedia vynorit. Som si vsak ista, ak by som mala ja dieta, robila by som presny opak toho co som musela vidiet a prezit ja. Aby sa tie deti ku mne vracali s radostou a vazili si ma.

nibiru
autor
24. aug 2012

@nikola81 podonme to bolo aj u nas 😔
@anavila u nas su obe stany nepolahlive ja neožem dat varovat vnucku ani by som nedala proste im nedoverujem.mamka by ju nutila sedet v krme pri fruku a dedo to iste jedine komu doverujem je moj bio otec tam by som sa nebala nakolko nepije ma v opatere 4vnučence (vyzenene dcery su vo vazeni a kazda im nechala po 2deti)a o ne sa prikladne stara oni ho zbožnuju az mi je luto že som s nim vevyrastala a nemožem tAM CHODIT CASTEJSIE NAKOLKO žIJE V čECHACH.

linddi
24. aug 2012

hrozne sa mi číta tvoj príbeh, pravdu poviem, ten koniec som si len preletela ☹
Rada: odsťahovať sa čo najďalej!!!! nedať adresu a snažiť sa zabudnúť 😔 pravdu poviem, neviem, či sa dá zabudnúť na matku ale ako píšeš sama, táto osoba si post MATKY ani nazaslúži 😔

Tu začni písať odpoveď...

Odošli