Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

lalia2
30. dec 2011

@mihouk fúha a to si jej rovno tak povedala, nech sa nevnucuje? No to ja ekby som mojej povedala, tak koniec. Ja mám zas takú múdru starkú, tiež vie všetko najlepšie, ale ona to už dupľom takým rozkazovačným tonom hovorí, že sa s ňou hocikedy pohádam. Akože moji rodičia majú 50 rokov a starká sa rozčuľuje, že ju nechcú počúvať. Tak tej hocikedy poviem svoje, lebo ona je taký hádavý typ. Ale svokra to je niečo iné, ona tak rafinovane rozkazuje, vieš, stále akože milo, s úsmevom, príjemným tonom. No potom vybuchni a ja budem tá sprostá. A ja keď jej vravím milo, s úsmevom a príjemným tonom, tak to neberie na vedomie... A keby som jej to povedala na drzovku, tak sa hádam aj rozplače. Veď ona je taká milá...

lalia2
30. dec 2011

@haslerka31 a mm čo na to hovoril? no fuj, to je sila, aby ona oblizovala fľašu alebo cumeľ. Mi raz dr. gastroenterolog vravel, keď mi zistili helicobactera (už je ok),že on svoje deti nebozkáva na ústa, lebo určite to má aj on, keďže je lekár a niektoré testy vychádzajú stále pozitívne, aj keď už toho bacila nemáš, ale že aby niečo nedostali. Že manželka to je iná vec, to je už jedno ☹ ale deti nebozkáva. a svokry tu chcú olizovať cumle. No to si viem predstaviť, aj moja taká bude, a potom mu ho vopchá aj s tým medom do úst 🙂

mihouk
30. dec 2011

@lalia2 Ja som to povedala mm, ved ja s nou netelefonujem 😝 Ona zo seba vtedy robila chudinku, ze nevie ci ma teda prist, ked ju nechcem na 2 tyzdne a ze nech sa teda vyjadrim (rozumej na kolenach prosit), no mas ma vidiet, mna nikto vydierat nebude.
@lalia2 Olizovat flasu!!!! Zabila by som, preto som jej ho nedala ani krmit, ved tak prenasas zubne kazy, ale kde by to tie mudrlantky vycitali, ze???? Toho vstavania k malemu som sa obavala aj ja, lebo ich izba je na tom istom poschodi ako maleho a nasa je o poschodie nizsie, ale svokra je hlucha ako poleno a ja mam monitor, takze pohoda. Ale keby som ju tam nachytala, tak urobim krik, lebo krpec ma rad svoju rutinu a si predstav ze k nemu pride niekto iny ako mama, ved by zosalel. Inak rutina je super, lebo svokra naposledy vyuzila vecer ked som este chodila do roboty a isla sa kuknut na maleho ako ho mm kupe a on ju poslal prec, lebo nebola tam dva dni pred tym, tak ma smolu, normalne jej povedal, baba dole a bola vybavena. Ale ked tu boli moji rodicia, ktorych pozna aspon cez ten skype, tak tym dal prikazom, ze musia ist pozriet, tak sme skoncili on vo vani a 4 dospelaci namackany v malej kupelni.

e_l_e_n_k_a
30. dec 2011

@mihouk mne sa svokra natrepala, do izby ked som kojila.....skoro ma porazilo, ale som dokrmila maleho v klude... a potom som jej vravela , ze mi je to neprijemne , ked je niekto pri mne ked kojim....ze aj maly vtedy nejako zle papa... nepochopila ☹ ...a tak sa to stalo este parkrat... a vzdy dookola som jej to vysvetlovala...az nakoniec , si raz dovolila, ked maly papal ,ho zacala hladkat...tak a povedala som dost! rovno som jej povedala,nech ide prec z izby, nech sa maly kludne naje....ona ze nic zlle nespravila...v podstate nie, ale bolo mi neprijemne...co mi ma co ona pozerat na prsia ???? ....maly vrieskal,sak som prerusila kojenie, a ona ze co mu nedam jest? a ja ,ze cakam kym odide.... a normalne som cakala kym vypadne....vysla z izby s placom, ze jej nechcem dat maleho pohladkat.....a hned sa zacala manzelovi stazovat,...no ale neratala s tym, ze on vsetko pocul....tak mi dal za pravdu pred nou!!!.... a bola som zlou matkou potom , lebo som nechcela dat jest, ked maly chcel, to rozsirila o mne...ale co tomu predchadzalo uz nevravela...a aka bola nestastna, ze ja ju kupaniu nepotrebujem....odkedy som vravela, ze som v tom ,tak sa mi rozpravala, ze mi bude chodit kupat..... smola pre nu.sak ja som kupala novorodeniatka, este som ani svoje nemala,mojej svagrinke, lebo ona sa tak trochu bala, ale sak to sa da pochopit,ked ma niekto strach...sak je to malinke. ....ale musi o to sam poprosit, a nie aby sa niekto mu trepal nasilu...ale raz pri kupani svokra bola...Nikdy viac!!!! ta ja uz mam mesacne babo a ona mi povie ,ze neviem,ako dieta natriet po kupani, ze ona mi ukaze? a drzo si da na ruky olej a ze ho ona namasti???!!! a ja uz maleho do kosielky obliekala,cista haluz.a ruky pred tym tak umyt nic? ...ja som jej vtedy povedala : tak po1. neumyli ste si ruky, a po 2. chodte prec z izby, lebo ho idem nakojit viete , ze to nemam rada,ked je niekto pri mne ,ked kojim.... odisla .bez slova. a potom ked som vysla ja, maly uz spal, ta sa ma pytala ci si dobre odgrgol, ja ze hej,a ona ,ze sa s nim ide este pohrat,ked uz odgrgol. ja jej vravim, ale sak maly uz spi...a ona ze to jej nevadi. a ja ,ze mne ano .... zase som bola zla,lebo jej nedoprajem hrat sa s nim...sak nech si kupi babiku.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mihouk
30. dec 2011

@e_l_e_n_k_a Ona je vazne padnuta na hlavu! Ja mam na kojenie taky satku, das na seba, ty dieta vidis a ostany vidia iba satku, takto som nemusela chodit prec z miestnosti ked sme mali navstevu a krpca som nakojila hocikde. Ked som to mala pred svokrou, tak mi raz kukla cez vrch, som sa uhla a pochopila, ale aj tak ked som bola u nich, tak som radsej isla prec, mala som aspon trochu pokoj.
Ked mal maly 7 tyzdnov, tak sme boli na SK 7 tyzdnov, bez mm, tak mi mama pomahala s kupanim, ale tak ze iba podala uterak a ci nieco nepotebujem, ziadne umyvanie, netrufla si a moj takto my vzdy vylieval vodu z vanicky, nech sa nenatahujem 🙂 No a moj sused (sme ako surodenci, byva vo vedlajsom byte) k nam na kupanie chodieval kazdy vecer, lebo som ho nechala aby maleho kremoval. To si mala vidiet, mal namasteny kazdy cm, nevynechal ani kusok a to on nema ziadne deti. Svorka o tom nevie, to by bolo reci, ze ostatnym dam a jej nie 😝 Ved nasa jedna znama (vek mojej mamy) mi ponukla, ze ci nemoze byt jeho nahradna babka, kedze jeho vlastne byvaju daleko a ona ma berie ako vlastnu. A tak sme jej zacali hovorit anglicka babka a na to mala svokra komentare, ze aka je ona babka, ved nie je rodina, ale niekedy su cudzi ludia blizsi ako vlastny, ved to poznas. To svokra ani nevie, ze aj mamine dvojca si hovori babka (je to moja druha mama, takze pre mna normalne, mm je s tym v pohode berie ju ako druhu svokru), ved moja mama si privlastnuje vsetky jej vnucence, tak ziaden problem, ale chorej hlave nevysvetlis. 😝

lalia2
30. dec 2011

@e_l_e_n_k_a no to je už hádam moc, aby pri tebe bola pri kojení. Veď mne by to bolo nepríjemné aj pred vlastnou matkou a sestrou, nieto ešte pred svokrou. No to čo už je za sprostosť? A čo na to natieranie olejčekom. To mala nejaký špeciálny postup či čo? No to je sila, dúfam, že ja to až také zlé mať nebudem, našťastie bývame sami a ešte ani raz sem nedošla bez pozvania alebo neohlásene. Teda ak nerátam, že je to aj dve hodiny neskôr ako avizovala...

pancake
30. dec 2011

@e_l_e_n_k_a lenka moja malá má rok, a od narodenia musím kojiť iba v miestnosti kde nie je pustené radio ani tv, ani ludia tam nesmú byť. proste potrebuje uplne ticho a intimitu. ani vonku na lavičke nechce. proste ,,toto je jej čas, a o ten sa nechce s nikym deliť,, syn už je tak zvyknuty, že ked kojím , on musí ísť vedla do izby a POTICHU sa hrať. a takych deti je vela. 😉 😉

pancake
30. dec 2011

@e_l_e_n_k_a tá baba je chorá. preč od nej 😕 😕 😕

e_l_e_n_k_a
30. dec 2011

@pancake sak preto sme od nej cez 2000 km.... 🙂 a mame pokoj 🙂 vobec nie sme v kontakte.Skoro 6 rokov nevidela deti 😀 ale aj tak sa mi obcas donesu spravy, co o nas zarucene vie 😝 😝 😝 😝 😝 ....asi ma len taku radost zo zivota,ze o nas keca nezmysly, ja jej ju doprajem 😀 ,mne je dobre teraz, ta nech je dobre aj jej 🙂

e_l_e_n_k_a
30. dec 2011

@lalia2 aj my sme byvali sami, tak pozor, urci si hranice cim skor....ja to neurobila, a bola to velka chyba 😅

mamavera
30. dec 2011

babule nedá mi, už som to tu písala o tom olizovaní cumľov a fliaš - uvarte svokre čaj, alebo kávu a pred ňou s kľudom olížte lyžičku - ako sa jej to bude páčiť. S niektorými sa fakt inak nedá 😝 😝 😝 Kebyže mi niekto dá oslintaný cumeľ alebo fľašu dieťaťu do úst, tak pôjde k zemi a to sa považujem za tolerantného človeka....vysvetlite s kľudom tým vaším svokruškám, že ste svojprávne, že chápete ich rady tak, že vám chcú pomôcť, ale doba je už niekde inde a vy si aj tak urobíte po svojom, takže keď vás nechajú robiť si po svojom, ušetria vás od hnevu a seba od rozčarovania. Prípadne im dajte prečítať pár článkov na nete, aby zistili, ako sa veci majú, najlepšie keď tam bude aj dátum, lebo mám pocit, že zaspali niekde medzi dvomi svetovými vojnami....

mihouk
30. dec 2011

Jaj baby moje, dnes som zazila svoj prvy svokrovsky sok! Doniesla som krpca k opatrovatelke, mala tam diskoteku. Krpcek tam vosiel, objal a pobozkal sa so svojou frajerkou (jej dcera 4roky) a uz ho nebolo, ani pusu mi nedal 😢 😢 😢 😢 😢
Ale na druhej strane, si hovorim, ze kym bude cas aby odisiel z domu uz budem zvyknuta, ale takto skoro som si to nepredstavovala.

laila22
30. dec 2011

baby ja uz svokru nemam, zbavila som sa jej aj jej dokonaleho synka... raz som malu nechala postrazit vtedy mm,mala mala 3mesiace a ja som sla podvecer s mamou vybrat sedacku... Malu som okupala, nakrmila dala do pyzamka s tym, ze nech ju da spinkat ked bude cas bolo 19:00 on si zavolal mamicku, ze nech s nim pride strazit a komentoval, ze co malu kupem, ved oni ju okupu... Baby prisla som domov o 21:15 a stara krava sedela v obyvacke so synkom a moja mala lezala na gauci ani sa ju neunuvali dat spat.. potom siel odviezt milostpani domov a mala bola taka unavena, ze od unavy plakala a nevedela zaspat.. Taku trafenu svokru som mala... a to sa pysila, ze vychovala 3 deti.. Vedela by som vam tu o nej pisat roman, ta sa tiez vzdy tvarila ako anjel milosrdenstva, ale hnusoba falosna, zakerna to je... Ja si vas tu pravidelne a rada citam a som rada, ze uz to neriesim... Tiez ked som kojila, tak sa postavila nado mna... A malu od troch tyzdnov vypytovala, nech jej ju poziciam a pravidelne sme sa s mm za to hadali doma, lebo ona to jemu hucala do hlavy...
Drzim palce a zelam pevne nervy..A treba to riesit hned, nic nedusit v sebe...

adkoalauri
30. dec 2011

@mihouk aspoň vieš, že máš zdravé dieťa 😀

mirkave
30. dec 2011

@mihouk no dufam,ze si zachovas chladnu hlavu a budes mila k "nevesticke" 😉
aj nasa simonka ma frajera-filipka,spoluziaka zo skolky.pusinkuju sa,drzia sa za ruky a filipko ma ma velmi rad-mi to aj sam povedal 😀 .je to velmi mily chlapcek a vzdy,ked som sla pre simku do skolky,tak normalne prisiel za mnou,objal ma,pritulil sa.vzdy dostal odo mna pomojkanie po vlaskoch,pusinku na vlasky.......je to krasne takato laska.simonka sa uz tesia,ze sa za seba vydaju a budu mat deti 😀 😀 snad budem dobra svokra 😅

@mamavera
@lalia2
@pancake
@e_l_e_n_k_a moja svokra si nadrzovku ku mne lahla,ked som kojila 😨 a kukala ako simonka papka.skoro ma j.blo.akoze sorry,ale moja mamina si to nedovolila.......a zacala kecat,ze ona nekojila a ze ake to asi je......a najvacsi sok a najvacsi odpor?ze ci jej neprilozim simonku a ze nech skusi ju potahat.a sup prsisko mala uz vonku.....chapete???staru kravu aby moja dcerka cumlala???samozrejme som ju hned vypoklonkovala a poslala ju kade lahsie a ona,ze preco som taka a taka.....ale ja som debil alebo co,aby som svoje dieta prikladala k inej osobe???je to trapne pisat a neto zazit 🙄 .krvi by sa mi nedorezal v ten moment ☹ .ked som to povedala mg,tak nechapal a ked sa jej na to spytal,tak hrala chuderku,ze jeho nemohla kojit(skor nechcela,aby neprisla o tie svoje super kozy),ze by to bolo to iste,ved je to jeho dcera cize jej vnucka,rovnaka krv a blablabla.odvtedy mam ku nej odpor a neverim jej.ta zena je schopna vsetkeho mozneho i nemozneho 😖 .najlepsie je,ze mi to vyhodila raz na oci a ze aka som sebecka,ked jej nechcem dopriat potesenie z kojenia.......na to sa dalo povedat jedine-nech si najde chlapa,co ju bude vediet riadne vycumlat.a uz som bola zas ja ta zla a drza......otras,jezis,normalne som sa zas kvoli tomu vytocila.toto nepredycham v zivote
cumle a med,olizovanie cumlu na flasku a "cistenie" dudliku olizovanim a podobne somariny je u nej tiez normalne.ze dakedy sa to robilo.ze ved sme rodina.s tou oblizanou lyzickou v kave je super napad,to musim vyskusat,ked sa mam drobcek narodi 😀 a zas sa bude snazit o volaco svekrusa.

laila22
30. dec 2011

@mirkave fuuuj ona je fakt sibnuta... nema zabrany ani sudnost. Keby si jej malu nechala postrazit, tak to isto vyskusa.. Prastená...

mirkave
30. dec 2011

@laila22 ona by toho bola schopna ☹ vobec mi nevadilo,ze sa o nas nezaujimala prve roky.

mia258
30. dec 2011

Od poslednej hadky s mamou (ktoru som este doteraz nepredychala poriadne) sme sa dnes zase pochytili. Doteraz som sa vyhybala vsetkym konfliktnym temam, ohladom vychovy mojej malej, jej jedalnicka a mojho ex. Fungovali sme ako-tak normalne. Teraz prisla mama za mnou, ze zajtra nas pozvali na posedenie pri oslave noveho roka, bude tam nasa rodina, znami, priatelia. Tak som sa potesila aj ja, ze s mm pojdeme a vezmem aj malu. Sice by tam bola jedine dieta ale nevadi... Hovorim mame, ze budeme (teda ja s malou a mm) tak max. do deviatej a potom sa vratime aby som ulozila malu. Hned na mna vybehla, ze ako by to vyzeralo keby som tak skoro odisla, ze je to urazka hostitelov a hanba. Teraz neviem ci som ja uplne mimo, ale co je hanba na tom, ze mam male dieta, ktore potrebuje spat??????????? 😨 😔
A samozrejme znova som JA ta zla, lebo sa neviem spravat, vraj na malej prilis lipnem, preco ju nenecham doma, alebo celu noc na vecierku... Jasne, jeden a pol rocne dieta bude do rana spat asi po d stolom, len aby som niekoho neurazila???!! Ako dospei ludia mozu taku vec nepochopit????? 😠 🙄 😨

haslerka31
30. dec 2011

@e_l_e_n_k_a ano ma 2 bratov.Neviem,mne pripada,ze na mna ziarli....teda aspon predtym-kym som nebola tehotna a bola som kocka 🙂 .Lebo stale iba rozpravala,ked bola mlada,co ona robila-bola vo vsetkom najlepsia,kazdy chlap sa za nou otocil a je namudrejsia na svete 🙂 Tak napriklad nosila som oblecko XS -S a ona mi raz kupila tricko u cinana-XL s komentarom..."dufam,ze ti bude dobre,vacsie uz nemali" 😀 mam smolu, mam jej najoblubenejsieho syna 🙂

haslerka31
30. dec 2011

@lalia2 nebol tam .A ked som mu to hovorila,tak svoje"ved vies,aka je"On je vzdy neutral...to ma stve a ked sa ho potom pytam,preco nikdy nic nepovie,tak mi povie,ze som sikovna a viem sa branit 😒

mirkave
30. dec 2011

@mia258 sprav podla seba a podla malinkej.kazdy normalny clovek to pochopi.my sme boli tri rodiny s malymi detmi minuly rok na silvestra.a jedna rodinka sa zobrala tiez asi o 21 hod a sli domov,lebo bola malinka unavena.ved su to deticky.ta nasa zvedava krpana vydrzala az po polnoci,ale potom spala jak drevo do obeda.treba sa riadit detmi a nie tym,co povie svokra alebo mama alebo neviem kto.

mia258
30. dec 2011

@mirkave urcite nebudem trapit malu kvoli nej, len ma tak rozcuilo ked mi povedala, ze jej znova urobim hanbu pred ostatnymi!! Ze chcem byt nieco extra a robim to natruc aby som jej nieco dokazala.
Oh, ona ma normalne talent vytocit cloveka z minuty na minutu! 😠

mirkita
30. dec 2011

@mia258 no tak ja by som pripadala ako z marsu keby mi niekto toto povedal...vsak to je nepochopitelne taky postoj ze "urazit hostitelov"
my sme s mm napriklad odmietli ist s rocnym dietatom k znamym...sice nam ponukali ze bude moct maly v jednej izbe spat ale nemam chut riesit ci mi tam zaspi a potom trpnut ci ho niekto nezobudi nechtiac hlukom a najma co ho mam o jednej rano budit (ak ho nezobudia petardy), nakladat do kocika a ist domov?
takze podla mna sa netrap a teda bud chod a odid alebo nechodte vobec...ci to bude velka urazka ak ani nepridete? 😀

mia258
30. dec 2011

@mirkita asi sa viac urazi moja mama ako hostitelka 😖 neviem ani ako bude mala reagovat na ohnostroj, nenecham ju spat v cudzom prostredi a nebudem s nou cestovat nadranom autom. To by mohol pochopit kazdy, ale vidis, ze to JA som z Marsu 🙄
Normalnema presla chut vobec tam ist, ale dohodem sa s mm a zajtra zavolam hostitelke.

mirushka1983
30. dec 2011

Zenyyyy 🙂 ja mam tiez fajnovu svokru, ale nerozculujem sa pred nou, je hrozne hrozna ale nie je to (aspon zatial) ohrozenie zivota nasej dcery, takze to len nechapavo rozoberieme s priatelom v aute cestou domov...povinnost je ukazat sa tam kazdy vikend - minimalne, chodim externe do skoly raz do tyzdna a vtedy opatruje moja mama, to je uz problem, preco stale ona - ale to ze k vlastnej mame mam blizsie nevysvetlim. Ked otvorime dvere, uz mi malu vo vajicku trha z ruky, kym sme tam, nedovoli mi ju ani vyzliect ani obliect, ani nakrmit, aj ked mala place a ja uz 4x zopakujem, ze ju asi uz nakrmim, tak si ju dalej nosi kym jej ju fakt ze nezoberiem z jej ruk,. To ze sa chodi na nas pozerat ked kojim, uz neriesim, aj to ze malu hladka po hlavicke, po nozickach, ...zvykla som si. Medovymi dudlami sme si s upozornenim, ze si to nezelame, presli. Ked nevedia co s malou, tak ju vyzlecu, lebo "tak jej je najlepsie, ked ma holu ritku" az kym nema studene nohy a 3x nezopakujem, ze ju treba obliect, po napapani odgrgava zasadne svokra...Ona je super hyper aktivna, 10 veci naraz musi robit, takze ked ju nosi na rukach, na jednej strane ju nechce pustit a hned mi ju trha, na druhej nas chce aj obsluzit, ze nam nalozi, naleje, vybera veci z chladnicky, malu drzi jednou rukou, ze vidim, ako si ju pritlaca, ako ju nepohodlne drzi ako vrecko zemiakov skoro pod pazuchou...mala musi tiez barsco ochutnat, dnes mi strcila prst do mojho ovocneho doma urobeneho dzusu a strcila malej do pusy a na namietku, ze ma 6 mesiacov a ze su tam citrusy len povedala, ze taka troska jej nemoze ublizit...kazdy den mi vola a ked odpoviem na otazku !co robite" ze mala spi, tak je to ze zasa spi...ked bola mala mala, a jasne ze spala skoro cely den to bolo sklamania, ze ved ona iba spi!..tak som vysvetlovala, ze hrat sa budu neskor, ked podrastie...🙂 Okrem toho jej neda priestor ani ked sa hraju, furt po nej krici menom, furt jej hrka pred nosom a ukazuje a pcha do ruky to co ona chce, ked sa mala na mna usmieva, tak to neobide bez poznamky Lindusa, sem sa divaj, mamy mas dost doma, alebo si ju na drzovku vezme normalne vedla, nech ma mala nevidi 😀 To sa ani neda vsetko spisat, co sme uz za tych 6 mesiacov zazili...ale ten jeden den v tyzdni...prezijeme vsetci...je posahana, ale tiez je to ludska bytost...ona to tak celkom asi nemysli´, alebo si to neuvedomuje a viem, ze sa uprimne tesi, ked tam svoju prvu vnucku ma, tak sa ju uz snazim len korikovat a sledovat, ci je vsetko ok alebo aspon ako tak prezitelne 😀 ved zasa o nic nejde, ci?

mihouk
30. dec 2011

@mirkave Fuj skoro som sa povracala, uz len pri tej predstave 😝 😝 😝 😝 😝 Na to nie je krajsieho slova ako je...ta!!!! Ja ked bol maly u niektorej babky a bol hladny, tak som ho zobrala so slovami Pod babka ma vysusene mliekarne. A co cakala, ze mala sa pricucne a jej pojde mlieko prudom???? Fuj, fuj, fuj!!!! Ja nehovorim ze by som nenakojila ine dieta, ale iba keby bolo v ohrozeni zivota, ale len tak pre zabavu NIKDY. Ja som kojila v rovnakom case ako svagrina (bratova zena) a ona ze nech ideme s mm do obchodu, ved ona by maleho nakojila, keby bolo treba, tak som ju zrusila, ze ona nema take mlieko na ake je krpec zvyknuty, lebo jej maly bol drobcek a nas radny valibuk. Uz len ta predstava fuuuuuuj.
Co sa tyka frajerovnania, tvoja Simonka ma 5, nas Maxim iba 2,5 a ked som pre neho prisla, tak uz tam mal dve baby a ta druha mohla mat tak 6-7, ja neviem co s nimi robi, ale oni su uplne zblbnute z neho. A ty si svokra pre chlapa, co si myslim je jednoduchsie, alebo som este nenasla diskusiu, kde sa chlapi tak velmi stazuju na svokry ako my tu. Nabuduce tam ide az o tyzden, takze dovtedy ho umamickujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mihouk
30. dec 2011

@mia258 Ako prepac, ale ty si vydata zena s dietatom, je pravda ze tam bude aj tvoja mama, ale vy ste rodina, tak tam chodte sami za seba. Rob si ako uznas za vhodne a kasli na mamu, hostitelia to urcite pochopia.

mirkave
30. dec 2011

@mia258 ak by si tam sla,tak sa pekne krasne vsetkym pritomnym pred odchodom ospravedlnite,ze musite odist,ale ze sefom u vas je malinka a to sa najblizsie roky nezmeni 😉 zazelas vsetkym krasny cely novy rok a papa

mihouk
30. dec 2011

@mirushka1983 A ty moja, ty si svata ci co???? No klobuk dole, ale toto by som ja nevydrzala, aj ked len jeden den. Mne raz mama povedala, ze ide rychlo nieco urobit, kym sa jej maly zobudi, tak som jej vysvetlila, ze je to moj maly a ze ked sa zobudi, tak aj ja som tu, takze nemusi stresovat, ze bude nahodou plakat a bude nechany napospas osudu. Pochopila, viem ze si ho chce uzit na plno, ale nemusi robit teda vsetko. 🙂

mirkave
30. dec 2011

@mihouk ze ona chcela len ten pocit,ze ake to je ked mala silno taha z prska.lebo simonka bola vyslovene ako zrut 😀 sala dost silno a bolo to aj vidiet ako tahala......a ze ona take nikdy nic nezazila.....je to odporna spomienka ☹
a asi nam svekrusa kojenie aj uriekla,lebo potom sme mali problemy s kojenim a nakoniec sme skoncili asi ked mala simka 4 mesiace 😢
ja som kojenie brala ako total imtimnu osobnu vec.moja mamina mi raz behla do izby a strasidelne sa mi omluvala.prislo jej to prekrasne a spominala ako nas kojila pred xx rokmi a zozcitlivelo ju to natolko,ze nam obom slzicky tiekli.ale to bolo od radosti a od stastia,ze aj ja mam tu cest byt mamina a zazivat taketo krasne chvile 🙂