Ako riešiť problém so svokrou a kamarátkami?

Zodpovedané
9. aug 2019

Dobrý deň,

od narodenia môjho synčeka tu bola moja svokra iba párkrát. Prvých 6 týždňov som odmietala návštevy. Keď mal syn 5 mesiacov, tak svokra sa pozvala na návštevu. Prízvukovali sme jej, že musí byť zdravá. Malý mal pred očkovaním. Prišla vymojkala syna,vybozkavala tváričku, ruky, popestovala. Uložila som malého spať a potom som si všimla, že svokra má herpes. Ohradila som sa na ňu, že to čo. Že herpes je nebezpečný. Prenáša sa dotykom.

Svokra sa urazila a odvtedy je urazená. Keď sa stretneme, tak sa tvári, že nič sa nestalo. Ale zároveň si drží odstup. Miestami mám poci , že sa na mňa za to hnevá.

Už to je 5 mesiacov. Pre syna nám požičala 30 ročné veci, ktoré vyzliekla z bábik.

Som zlá nevesta?

Druhá vec čo má trápi, tak to sú moje kamarátky. V tehotenstve sme sa moc nestretávali - práca, moje nevoľnosti, opuchy nôh. No keď už sme sa stretli, tak mi sľubovali ako budeme spolu kočíkovať. Malý bude mať rok a videli ho 1x. Vyhovárajú sa, že nemajú čas. Veľmi ma to trápi. Chýba mi kontakt.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za každú radu

Dobrý deň,

rozumiem, že vám chýba kontakt.

Človek je sociálny tvor a potrebuje sa stretávať a komunikovať s ľuďmi.

Nikoho nemôžete donútiť stretávať sa s niekým, ani rozhodovať za iných. Môžete skúsiť kamarátkam povedať čo vás trápi, ako sa cítite a čo by ste potrebovali.

Tiež sa dá navštevovať rôzne materské centrá, kluby, skupiny mamičiek a skúsiť si nájsť a vytvoriť nové priateľstvá. Materstvo je na to ideálny čas.

Čo sa týka svokry, záleží od toho aký vzťah s ňou chcete mať. Zdá sa, že spomenutá situácia niekde medzi vami visí. Môžete to otvoriť, uznať jej, že rozumiete, že sa chcela s vnukom privítať, ale že pri chorobách treba dávať pozor, vysvetliť váš pohľad, no zároveň jej povedať ako to chcete mať.

Ste žena, čo ochraňuje svoje dieťa a zastala si ho.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com