Čo ďalej?

paralyza
14. aug 2014

Ahoj zeny..musim sa vyrozpravat.....moj pribeh zacal 10 rokov dozadu, ked som isla pracovat do Prahy....nasla som si chlapa....zacali sme spolu byvat...mal dve deti z prveho manzelstva....otehotnela som, narodila sa mi syn. V troch rokoch zivota maleho som si nasla znamost....doma to absolutne nefungovalo..zamilovala som sa, do roka bola svatba a narodil sa mi dalsi syn. Laska sko svet...manzel mal dve deti v striedavke....ako tak sme to zvladali....mali sme problemy so svokrou, co byvala pod nami..v jednom baraku....stale sa starala a vsetko bolo zle..z financnych dovodovv sme nemohli hned odist....ale..este pred mesiacom sme boli na dovolenke, sme rok a stvrt po sssvatbe....mne uz rupli nervy zo svokry a chlapovi asi tiez..pohadali sme sa a ja zbalila synov a on nas bez problemov odviezol do prahy o siedmej vecer do hotela...dva dni na to som odisla do Ziliny k rodine.....uz som tu treti tyzden a on nejavi ziadnu namahu o navrat rodiny, jedna sms o jeho synovi denne staci...stale vycita..dnes napisal, ze lutuje, ze to nepremslel, ked som ho prosila, ziadala...ponizovala som sa....podal ziadost o rozvod....( napisala som ju ja aj podpisala v slabej chvilke) ale podal ju on.....stale sa ospravedlnuje, ze sa to nemoze vratit spat, ze sso mnou uz nemoze byt....☹..on je na dne.....viem to...v podstate mam pocit, ze sa ma snazi vytrestat, ze psychicky vydiera a chce, aby som ho lutovala.....mne je tak zle...odisla som od jedneho k druhemu, vzala otca starsiemu..teraz su obaja 450 km daleko od svojich otcov....a ja som uplne na dne...co bude ....a ako bude.....☹( prepacte...potrebovala som sa len vykecat....

bonaqa2013
14. aug 2014

no je to nepríjemné. Ale snaž sa čo najrýchlejšie začať fungovať - najma po psychickej stránke. Budeš mať výhodu. Kúp si v lekárni niečo na ukľudnenie. A koľko možeš byť u rodiny v Žiline? A kde pojdeš potom? Zdá sa, že to tomu Tvojmu aj celkom vyhovuje. inak by už dávno bol po Teba.
ja by som asi zašla za ním - bez deti a skúsila sa s ním porozprávať. Skor budeš vedieť na čom si.

karolinka21
14. aug 2014

@paralyza Počúvaj, neriešte to takto... Aký to má zmysel, že sa všetci trápite? ☹ Zavolaj mu, alebo mu napíš, a stretnite sa niekde na neutrálnej pôde, a pekne sa porozprávajte, naozaj úprimne, od srdca... Povedz mu VŠETKO čo cítiš, veď aj chlapi majú srdce, nech to vie, a potom uvidíš. Ak sa máte radi, je chyba rozísť sa kvôli nejakej blbej svokre. Naozaj, možno je to "pod tvoju hrdosť", ale za lásku sa oplatí bojovať, urobiť prvý krok, aj sa ospravedlniť.. ale hlavne sa narovinu porozprávať.

zuj
14. aug 2014

nehnevaj sa, ale keby som chcela byt ironicka, tak sa opytam kolko mate rokov...takto aby sa spravali dvaja dospeli ludia, co maju deti...smutne☹

mysicka36
15. aug 2014

No čo ti poviem, nájdi si dalšieho chlapa s dvomi deťmi a sprav si tretieho syna 😖

operaphantom
15. aug 2014

@mysicka36 To su niektore zeny. Ma to tri deti a s kazdym chlapom ine a potom aj tak nakoniec ostane sama....maximalne si najde nejakeho druha, co bude nejaka troska.

janickacrazy
15. aug 2014

@paralyza Utekat od problémov je velmi lahké a ty by si sa mala už trocha zamysliet nad sebou a nad tým, čo robíš svojim detom. To si chceš každé 3 roky nájst nového chlapa, lebo s tým predchádzajúcim už to nefunguje? Preboha! Mala by si sa vrátit, porozprávat sa s tým svojím ešte stále manželom, poriešit veci, ktoré nefungujú, teda ak ta on ešte stále chce. Ak sa to poriešit nedá, tak by si mala byt sama aspon rok-dva a hlavne sa nevrhnút do nového vztahu len tak. Hlavne by si sa mala trochu zamysliet na sebou a skúsit nejaké kurzy sebapoznania alebo psychoterapiu, lebo asi máš dáky problém sama so sebou. Vela štastia.

paralyza
autor
15. aug 2014

ja od problemov neutekam, riesit som to chcela, navrhla som mu stretnutie, ktore stale odklada, skusala som to teda po sms, pretoze telefon mi neberie.....
Preco problem sama so sebou?
Prisla som po radu....v prvom vztahu to nefungovalo....chlap mi nedaval ani korunu..z materskej som zivila syna, platila polku najmu a skolku atd....nepomahal, neriesil....preto som odisla....ano..moja naivita, k chlapovi, co vyzeral ako vyborny otec, k malemu sa spraval krasne a o deti sa staral....
Nevrham sa do vztahov a urcite nepotrebujem chlapa na to, aby som si nieco dokazovala....

Len pre informaciu, ani jeden z chlapov troska nebol....

Diky za vypocutie....na osocovanie tu mam inych..ale dakujem

kofoluska
15. aug 2014

@paralyza Nezavidim Ti situaciu. :( Ak on neriesi a nema zaujem, asi vela nenariesis ani Ty. Urcite to nebude lahke, ale urob za tym hrubu ciaru. Ak mozes ostat u rodiny v ZA, ostan tak dlho, ako budes potrebovat. Ty si chlapcom otca nevzala, takto to neber. Na problemy vo vztahu obvykle treba dvoch - a na ich riesenie tiez. Ak niekto riesit nexce, co mas robit? Stat pred dverami a cakat, kym sa otvoria? Nechaj sa rozviest, ked uz podal ziadost o rozvod- Ty si ju sice v slabej chvilke napisala, ale podal ju on a to uz sa nerobi v slabej chvilke. Pravdepodobne je rozhodnuty a Ty sa musis len zariadit podla momentalnej situacie. :(
Drzim Ti palce.

paralyza
autor
15. aug 2014

Mozem ostat, mamina je tu sama, ale fungovali sme 6 a este je to strasne kratko☹(((..viem, ze to chce cas....

kofoluska
15. aug 2014

@paralyza Ja viem, ze je to kratko. :( Mamina urcite pomoze a iste je aj rada, ze ma doma vnucikov. Nie je to lahka situacia, ale zvladnes ju! Uz kvoli detom musis. Ono vsetko preboli a urcite sa este niekde najde aj normalny chlap, s ktorym budes stastna a taketo veci sa uz nestanu.

janinah
15. aug 2014

prepáč,ale toto je typické dnešné zbrklé správanie...pohádať sa a hneď písať žiadosť o rozvod 😒 aký je vlastne dôvod? nevera?alkohol? týranie?....alebo to,že si nerozumiete? alebo vás dokáže rozdeliť jedna stará baba čo s vami býva?....a myslíš,že ktorí manželia si rozumejú 365dní v roku ktorí sa nikdy nepohádali? ale máte deit, prepánakráľa,to už je zodpovednosť predsa......na tvojom mieste nechám deti u mamy a idem čím skôr za ním,nech vieš na čom si,ujasni si,či je tam ešte aspoň kúsok citu a lásky,či je o čo/koho zabojovať...a možno prídeš tam a tam už iná ženská/čo ti neželám,ale človek nikdy nevie/ jeho nekonanie je podozrivé a čas nahráva jemu a nie tebe,ty nemáš za čím čakať,ale treba konať....

janickacrazy
15. aug 2014

@paralyza Ist zo vztahu do vztahu nie je dobré a ešte komplikovanejšie je to, ked sú tam moje deti tvoje deti, ale to už iste sama vieš. Ak to on riešit nechce tak to je potom smola, asi mu na tebe nezáleží. Písala si len o svokre ako probléme, ale tak asi tam toho bolo viac, ved hádam kvoli tomu by ste sa hned nešli rozvádzat či áno? Ja som to nemyslela v zlom, len som ti chcela povedat, aby si si od chlapov dala na nejaký čas poriadnu pauzu a potom ozaj opatrne vyberat partnera. Ja som takisto žila s mužom, ktorý mal už dve svoje deti a viem, že to nie je jednoduché, preto som si neskor vybrala partnera bez závazkov, poviem ti z vlastnej skúsenosti, je to lepšie a jednoduchšie.

miriama41
15. aug 2014

Ja ti rozumiem,lebo som v podobnej situacii,tiez som zila s jednym,hned s druhym,s oboma mam deti,no aj ked mam s tym druhym vzdy nejaky problem,nikdy by som neodisla. Totiz ja si vzdy poviem,ze radsej to vydrzim a hoci sa aj musim obcas ponizit a placem,no v konecnom dosledku je vzdy lepsie ak zijem s nim ako by som sa mala trapit sama s detmi. Ver mi,zila som aj sama,no uz by som nechcela sa trapit sama. Dufam,ze mi rozumies. Ja som s muzom aj kvoli detom. Potrebuju otca. A zena by nemala byt sama s detmi. Pozri,ak ta nebil,nepodvadzal a staral sa o vas,nemas nad cim rozmyslat. Chlapi su uz raz taki,nebudu sa zenam prosit

maznacik007
15. aug 2014

karma je svina ... 😝

pribinak
15. aug 2014

Urob uzitocnu vec a napis svoju story pre baby, ktore riesia, ze sa im paci zenaty muz a chcu si s nim zacat, to ze ma rodinu, je detail, pripadne su si 100% iste, ze zla je len ta jeho mrcha manzelka
Alebo este do fora, ze na svete su miliony slobodnych muzov bez zavazkov, ale ja si just zacnem zo zenacom a potom sa cudujem, ked ma kopne do riti ako tu predo mnou

paralyza
autor
15. aug 2014

baby, ja som prosila....ja som chcela....atd....nechce o tom ani pocut....maleho este kojim, nemozem ho trepat so sebou a mame nechat..☹ pride buducu sobotu.....tak snad bude schopny sa porozpravat...

ivetoy
15. aug 2014

skus to zacelit,,,nerozvadzajte sa..,lebo zas pride bludny kruh s dalsim....takze napravte to co mate..drzim ti uprimne palce,je to urcite velmi tazke....drz sa... ☹

maca_p
15. aug 2014

@mysicka36 nezda sa ti ze si neprimerane sarkasticka? 😝

kikush1811
15. aug 2014

@paralyza ach žieňa ☹ hlavne musíš byť silná...a to aj si.. vždy ver v dobrý koniec...
možno teraz táto situácia nevyzerá najlepšie, no to neznamená, že dopadne zle.... a už vôbec nie, že dopadne zle pre teba... láska z chlapovho srdca nevymizne za noc... on sa trápi rovnako ako ty, možno si myslí, že ty si tá čo ho opustila a nechce ho späť... hlavne nemaj hlavu v smútku, aby ti mliečko neodišlo keď teda ešte kojíš..
porozprávate sa a uvidíš, že sa to vyrieši...

a ľudkovia, čo sa tu do nej navážate, tak by ste si fakt mohli dať pohov... zrejme neviete, čo je to natrafiť v živote na nesprávneho človeka!! a čo ak má niekto dieťa s iným? potom nemá nárok na šťastie?

paralyza
autor
16. aug 2014

dakujem moc...snazim sa, len je to zo dna na den horsie.....nechcem sa rozvadzat...predsa je v nom kus dobreho chlapa.....viem, ze ma zt 5 den migrenu a je mu zle....len mam pocit, ze chce , aby som sa mu vecne prosila a on sa so mnou hral....neviem ako dlho..za ako dlhoi mu moze dost co vsetko moze stratit...a to nemyslim len seba....

Neodcudzujte ma...nie som blbecek, co sa nevie o seba postarat,,,,mam skoly(aj ked o to tu nejde)...dokazem pracovat...kvoli nemu som sa odstahovala mimo civilizacie....bola doma, bez moznosti navstev, bez rodiny, vychovavala jeho a nase deti.....starala sa o domacnost...a obetovala som cely svoj volny cas...kamaratov..vsetko kvoli rodine......robila som to z lasky....zila len pre rodinu...so svokrou, co ma nenavidela a nenavidela aj mojho syna......
Len som dufala, ze on to malinko vidi a aspon trosku chape......na druhej strane....ked prisiel z prace vecer pomahal...urobil uplne vsetko...venoval sa detom, maleho miloval...bol to jeho milacik...

Nechapem len, ako sa mohol tak otocit..

paralyza
autor
16. aug 2014

@kikush1811

dakujem moc...

kikush1811
17. aug 2014

@paralyza ako sa to mohlo takto otočiť... no tak, že naši chlapi sú proti tým čarodejniciam slabí ☹

paralyza
autor
17. aug 2014

neviem kde sa stala chyba....ten moj je asi slaboch....-( slaboch na to, aby skusil zit so svojou rodinou...a urcite je taaaaaaaaaaaaakyto malinky co sa matky tyka...☹((.....