Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

barborato
10. okt 2010

@mikailla - to ze je to dieta a keby tych hracok mal ozaj aj plnu izbu su to narodeniny a jemu to oblecenie nic nehovori a s hrackami mu spravime radost a este na ten blby napad nekupovat hracky nahovorila aj manzelovho brata.

jenta
10. okt 2010

ahojte kočky, veru so svokrami je to na prd. Ja teda chválabohu nežijem s ňou pod jednou strechou, ani v jednom meste. Chodíme k nim len sporadicky raz za čas, ale aj to ma tam šlak triafa 😒 V byte bordel, že si nemáme pomaly ani kde sadnúť, po zemi omrvinky (a iné veci), čo pamätajú hádam ešte socializmus, v obyvačkovej stene toľko prachu, až no, o cigaretovom smrade ani nehovorím... A to robí prosím pekne upratovačku!!! Ja teda nie som neviem aký pedant na upratovanie, ale ten byt sa neupratoval hodne hodne dlho. Vždy mám odpor tam ísť, ale aspoň, že muž netrvá na nejakých pravidelných návštevách 😉 No a keď sa malý narodí, tak určite tie návštevy obmedzím ešte viac, lebo ja nebudem svoje dieťa brávať do toho smradu a bordelu! Tak som zvedavá, či ju nebudem mať každú chvíľu u nás doma nasáčkovanú 😖

@mikailla to sme na tom podobne. Nám svokra síce prispela na kočík, ale inak sa ma vôbec neopýtala, či niečo nepotrebujeme pre malého, alebo že by nám niečo pre neho doniesla. Moja mamina aj s mojou sestrou tie každú chvíľu niečo donesú, alebo mi zavolajú "toto nekupuj, kúpili sme malému" Ale svokra teda absolútne nič. A ako ju poznám, tak potom donesie takú somarinu ako hrom 😀

sisko78
10. okt 2010

baby aj ja mam svokru ktorej tiez ja nikdy nehoviem....ma este jednu nevesti ktora je ta NAJJJJJ sice ich deti byvju stale u svokry oni maju stale nieco ...nakupy,solarko ....vecierky....ja som z detmi dvojickami sama navarim ozehlim upracem a deti su doma ...a este nieze by mi deti zobrala prec donesie aj svagrinej dieta teda mame casto tri deti tak co vy nato???? 😝 uffffffffffffffffffffffffffffffffffff vsak ale tiez ako ona tak aj ja aspon jej nebudem mat co dakovat 😉 uz som sa stym zmierila

sisko78
10. okt 2010

@barborato jasne pred eti su darceky hracky...aj nasi maju toho plnnno advojmo a tiez vzdy frfle ze zasa nove nieco???a komu mam kupit ked nie detom nasim????

barborato
10. okt 2010

@sisko78 - ved to ze je to moje dieta a nas je v oboch rodinach prvy este nemaju ani moje sestri a manzelovy surodenci deti tak to bolo vela radosti ked sa narodil a tymi recemi ze naco hracky ved ich ma dost ma riadne vytaca a dne svokor zazal ze aby som mu niektore hracky co dostal na narodeniny schovala a dala na vianoce a to povedal uplne vazne co na to povies.

jenta
10. okt 2010

@sisko78 presne tak. Hádam nebudeš ešte na vlastných deťoch šetriť 🙂 Tiež si myslím, že oblečenie nie je darček pre dieťa. A už vôbec nie, keď je ešte aj malé 😖

sisko78
10. okt 2010

😠 akoze dovidenia,vies co ...ja by som kupovala este viac na truc ked tak aj malickosti....jasne ze kupis vsak su to tvoje deti (dieta)...nechapem takychto ludiiiiiia pricom aj ja mam taku istu svokru,,,,,,,,,,,zavidi nam vsetko....bohuzial ale ja este aj tak kupujem...nech vidi ze na deti niesom lakoma... 😉

sisko78
10. okt 2010

@jenta tak takkkkkk darceky su pre deti predsa hracky a oblecko kupis tak ci tak ked vyrasti ekupit musis 🙂 svokra bude len vzdy svokra aspon pre mna 😉

barborato
10. okt 2010

@jenta - o tom bordeli ako keby si pisala o mojej svokre a tiez robila 10 rokov chyznu ani nie upratovacku na to bola alergicka a doma ako keby bomba padla a to tiez som neni pedant ale aspon sa snazim. A o tom kupovani aj u nas tak bolo mamina so sestrami mi kazdu chvylku volali to nekupuj my sme kupili ani raz som nepovedala ze sa mi to nepaci lebo to boli ozaj veci kvalitne a pekne.

jenta
10. okt 2010

@sisko78 to aj pre mňa 🙂 V živote by som jej nepovedala mama, lebo ja mamu mám a je pre mňa jediná 🙂 A na našej svadbe si moja svokra po polnoci zmyslela, že si potykáme. Tak som jej povedala, že jej proste tykať nebudem, že mi je to neprirodzené a bola vybavená. Viem, že keby sme si potykali, tak by som sa neovládla a asi by som ju poslala niekam pri najbližšej príležitosti 😀

linuska1
10. okt 2010

@annie13

moja kupuje veci nie o 2 cisla vacsie.. sme dostali rifl bundu na rok ...letne saty na 2 roky.. botasky č.23 samozrejme od vietnamca...teplakovu supravu 122/128 a zaklincovala to rifl sukna na 8 rokov!!!... mala ma 4 mesiace.... ide ma uz z toho porazit.. najprv som vsetko uskladnovala ...ale kedze to nemam kam davat.. vsetko poputovalo k bratovi .. jeho deti vynosia.🙂 a ked s bude pytat..tak poviem pravdu...🙂 najradsej by malu kazdy den videla... minule volala a chcela prist... tak som jej povedala ze som unavena .. lebo mala nespi... prerezal sa jej uz jeden zubok.. a ponocujeme... takze si idem lahnut..lebo mala konecne zaspala... o hodinu a pol zvonila pri dverach... cela popuchnuta od spanku som isla otvorit a ona co ??, zobudila som vas????... trosku menej ucty a vyfackam ju...

jenta
10. okt 2010

@barborato nám mama a sestra tiež kupujú kvalitné veci a pekné, tak sa tiež nemôžem sťažovať. Mama nám pokupovala kopu vecí aj keď sme sa sťahovali do podnájmu, aj potom keď sme si zariaďovali vlastný byt. Moja svokra nám kúpila, že do nového bytu, jedny obliečky, ktoré som po opraní hneď šmarila do koša, lebo boli rozpárané durchom durch 😒 No čo, niekde u číňaka mali asi akciu na nejaké preležaniny 😀

linuska1
10. okt 2010

@jenta

🙂) mne ani tykanie nenavrhla..🙂) hovorim jej teta..🙂) teraz mi uz 3 x povedala ze aka teta .. ze ona je babka.....))) a ja na to .. teta kavu s mliekom???.🙂)) tak pochopila..🙂

barborato
10. okt 2010

tak tak baby svokra je len svokra aj ked viem ze ona to nemysli v zlom ale aby mi pomohla ze ved hracky ma tak mu kupi oblecko ale takto mi len pridava starosti kde to vsetko skladovat. A na ten truc jej robim aj ja vzdy ked nieco kupim jej to ukazem ked dojde a vzdy mi povie Barborka neprehanas to troska. Najviac ma vytocilo ked som teraz v septembri zacala nakupovat veci s dlhym rukavom dlhe gate a tak mi povedala ze ci to neprehanam ved mam dlhe veci co nosil minulu zimu len minulu zimu sa narodil a teraz ma 1 rok ako mu to moze byt dobre ved ja som musela kupit komplet celu zimnu vybavu okrem fusaku a neviem ci aj ten nebudem musiet kupit novy to zas bude. Mne nema kto davat veci ja po nikom nic nededim.

sisko78
10. okt 2010

😀 moja byva v nasej dedine ale na opacnom konci chvala bohu 😅 takze ked aj idu deti z manzelom ja mam stale nieaku robotku no raz za cas cca 1v mesiaci sa ukazem ale svokor je v pohode toho mozem ...ale kaslat na ne nekazme si zivot neoplati sa koly svokrammmm 🙂)) 😵

barborato
10. okt 2010

@jenta - no aj moji rodicia my teraz kupili kôš na drevo ku krbu a kober do obyvacky pod stol a ona tiez jedny navlecky a zobrala este z roboty ked robila tu chyznu dva zupany.

jenta
10. okt 2010

@barborato fúha, tak to by bola silná káva aj na mňa, že veď má veci, čo nosil minulú zimu 😕 To už by som vážne pochybovala o jej duševnom zdraví. Veď deti rastú z vecí každý rok až do puberty 😒

barborato
10. okt 2010

@linuska1 - ani mne tykanie nenavrhla ja ju tiez volam teta a som rada ze som neni sama lebo stary ludia to nevedia pochopit lebo kedysi sa automaticky hovorilo svokre mama. Len to by ma nikto nedonutil ja mam moju mamu a viac mam nemam a nebudem tak ani nikomu hovorit.

barborato
10. okt 2010

@jenta - ved to ako keby ani deti nikdy nemala a nevidela na tom malom ze rastie take nepochopitelne to je niekedy.

linuska1
10. okt 2010

@barborato

presne... aj ja mam mamu..len jednu...nikto si nezasluzili z mojich ust pocut slovo mama okrem nej... ja vlastne ani neviem co chce... poznam ju len 3 roky.. a aj to len tak aby bolo... je pre mna cudzia... beriem ju len ako manzelovu mamu.. a ona chce aby som sa k nej chovala ako k najlepsej kamoske... si s nou ani nemam co povedat... ked je na navsteve... rozprava len o svojom zdravotnom stave.. stale to iste dokola....

barborato
10. okt 2010

@linuska1 - ja vydim ze mam so svokrou strane vela odlisnych nazorov ale to chovanie ako k naj kamoske si vystihla aj ja mam niekedy ten pocit ze to chce.

mikailla
10. okt 2010

@linuska1 goool tvoja svokra zabodovala, ako ta sukna na 8r. prepac ale som sa zasmiala,no je to na zasmiatie - na vysmech pre nu 😖 😖 ale ta teta kavu s mliekom 😀 zjavne si nenahas nakladat......
@barborato malicky si to dobre zapamata,ze ci mu dala hracku alebo nie, ako ste napisali..pre deti je navacsi darcek hracka.Ja si dodnes pamatam starych rodicov z jednej strany a ich "dary" @jenta - mala si si potykat 😀 😀 😀 a potom ju poslat niekam ako si napisala 😀

linuska1
10. okt 2010

nam po narodeni malej zacala hladat byt na sidlisku kde byva ona.. 🙂 som hned manzelovi musela vysvetlit ze nech zabudne.🙂)) a bala som sa aby si ona nezacala hladat nieco na nasom sidlisku... nastastie z toho zislo..
ona je strasne zvyknuta manipulovat s druhymi... ona ma teraz cas... ona teraz pride.. ona chce vidiet malu... len to co ona... nikdy sa neopyta co chcem ja... uz som manzelovi hovorila ze jej dam na ramena vylozky generala.... a nech ju kroti.. lebo moja mama si nedovoluje robit mi program.... celkom sa dala kym mala nebola... od kedy je mala.. tak hroza...

jenta
10. okt 2010

@linuska1 @barborato to mám taký pocit aj ja z mojej svokry, ale z nás teda nikdy kamarátky nebudú, to je teda na omyle 😀 Ja si s ňou tiež nemám moc čo povedať, ona sa stále len sťažuje, že nie je peňazí. No bodaj by bolo, keď každý deň treba krabičku cigariet a aspoň dve pivká 😠 To ma vie fakt vytočiť. A odkedy som tehotná, tak nič iné nepočujem od nej, len že mám malé brucho a podobne. Dlho mi bruško nerástlo, až okolo polovice piateho mesiaca mi vykuklo, a to ona hneď musela okomentovať, že ona mala také brucho keď bola v treťom mesiaci, že ja mám malinké 😒 Teraz už mám veľké, tak dúfam, že je spokojná konečne 😀

linuska1
10. okt 2010

@mikailla

vsak pri tej sukni som sa uz aj ja zacala smiat..🙂 pri najblizsej navsteve cakam ze malej donesie skripta.🙂))
uz si nenecham. najprv som to nechavala tak..ale bola to chyba... treba hned urcit hranice... aj ked mi niekedy pripada ako hlucha .... lebo pocuje len to co chce... :(

jenta
10. okt 2010

@linuska1 no ja som rada, že nebývam ani v tom istom meste 😀 Manželov brat s priateľkou si kúpili byt kúsok od svokrovcov, ale už si uvedomili, že asi urobili chybu. Svokra tiež príde a malú jej zobudí a podobne...to mňa by asi šlak trafil!
Svokrovci majú kľúče od nášho bytu, keď sme žili ešte v UK, že keby niečo, tak nech majú. Ale som mužovi povedala, že ak to začne svokra zneužívať, tak sa jej kľúče skrátka a jednoducho zoberú. Už raz nám urobila nálet do bytu bez zazvonenia, tak ak to zopakuje, nech si ma neželá!

mikailla
10. okt 2010

@jenta 😲 😲 😲 😲 to Ti vosla do bytu bez zvonenia a klopania len si otvorila? to hadam nie.... Ja by som si kluc pytala jednoznacne.... a dala ho mojej mame (pre pripad)
@linuska1 skripta 😀 😀 😀 😀 teeeda mozes cakat.

linuska1
10. okt 2010

@jenta

malo penazi stale bude.. aj u mojej.. nakupi sprostosti na 2 a viac roky a potom sa pride stazovat ze nema peniaze... namiesto jednej kvalitnej ..kupi 5 od cinaka... kvalitne nemyslim tym znackove,, staci tesco... lidl... ale pre boha nie cinak.. 3 x som jej povedala ze cinaka na malu nedam.. aj tak kupi... ja som do porodnice od nej dostala nocnu koselu.. od cinaka samozrejme... priesvitnu... ze az...takze vlastne ci som ju mala alebo nie.. tak to bolo jedno.. samozrejme niekde z vypredajovej krabice... bola uplne spinava... a na koniec na ramene bol aasi 5 cm priemer diera... tak to mi uz nedalo tak som jej to ukazala.. ze nech to ide reklamovat..🙂) a ona??... vraj si to mam nechat na doma.. som povedala.. ze ja v nocnej koseli nespim.. a dierave doma nenosim... zbrat to nechcela.. tak som to hodilapred nou do kosa.. si mali vidiet jej vyraz...a moju spokojnost..🙂)

linuska1
10. okt 2010

@jenta

mna vytoci aj ked pride bez ohlasenia... uz ked pocujem to jej .. isli sme okolo.. tak mam taky tlak ze az... serie na to ci mame nejaky program... hlavne ze pride ona.. ze je po jej...

linuska1
10. okt 2010

@mikailla

aj lietajuceho sarkana.. uz mame.... bol v akcii v lidli... 😠