Moja svokra. Už nevládzem

nestastna_nevesta
19. sep 2007

Moja svokra bola skvela. Mila, pomahajuca, ochotna...az kym sa nenarodil jej prve, dlhoocakavane vnuca - nas syn.
Odvtedy sa zacalo vsetko pamalicky obracat:
mal par tydnov, ked som sa dozvedela, ze je nahnevana, lebo ked pride, maly Spi, alebo papa - podla nej som ho kojila zle, lebo papal dlho, no a ona sa nemohla s nim hrat
Ked podrastol, hnevala sa, ze jej ho nedavam domov, aby s nim mohla byt aj bezo mna, aby som ju stale nesledovala co robi
Ked som pred tyzdnom isla s malym pre manzela na obed - manzel pracuje v bytovke kde byva svokra - zacala sa hnevat, ze som sa nezastavila "a nebolo to prvykrat" /v tom ma pravdu, niekedy som isla za manzelom a nezastavila som sa u nej/, jej maleho aspon na 10 sekund ukazat
V ten den, som isla na hodinu cvicit a manzel mal byt s malym. Rozculila sa, ze preco on s nim ide byt, preco nie ona, ked minuly tyzden nam bola dobra. //Tyzden predtym som ju poprosila, aby s nim ostala ona - myslela som si, ze bude mat radost a nebude uz robit dusno, no obratilo sa to proti mne./ Pytala sa manzela: "To ti nevesta zakazala by bol so mnou?" /oslovenie nevesta preto, lebo ja ju nevolam maminka a ocinko svokra, tak ako si to zelaju. A nutila ho prisahat, ze som to nezakazala /toto mi uz pripada ako pribeh pre psychiatra/ S manzelom sa povadili a dozvedela som sa, ze:
odkedy sa narodil, nechcela som jej ho dat ani na ruky
odkedy sa narodil, som sa zmenila
ked k nam pride, ani ju neusadim
nepozyvam ju k nam, ona svoju svokru volala /nepozyvam, lebo byva 50m od nas a teda je tu takmer kazdy den, teda bola.../ a moju mamu urcite pozyvam /to ano, moja mama je 60km od nas a chodi tak raz za mesiac na vikend/
nedavam jej maleho k nej domov, keby nie manzela, ze jej ho nedavno nechal, tak sa to ani nestane /manzel ju upozornil, ze som ho s malym poslala k nej ja, na co podrazdene reagovala - no tak to by mohla castejsie, preco to nerobi aj inokedy
Jednoducho cokolvek robim, som ja ta zla. Netusim, ako budeme dalej fungovat. Zijeme na jednej ulici, neviem sa tvarit, ze sa nic nedeje. Nestretli sme sa od toho incidentu s kocikovanim pocas cvicenia, dnes povedala manzelovi, ze je dotknuta, ze som tam ani s malym nebola. Vsetko vo mne vrie, rada by som jej vykricala ako mi ublizuje a manzelovi tiez, no viem, ze je to zbytocne, len by som sa vyzuril aa mozno v hneve povedala nieco, co by som lutovala neskor...
...som v skatulke s napisom "Zla nevesta" a nemam sancu a uz ani chut sa z nej dostat. Len ako tu fungovat - spolu a zaroven nie spolu. Na jednej ulici, s jej synom a mojim manzelom, s mojim synom a jej vnukom...
Najviac ma boli, ze som si vravela, aku mam fajn svorku - s chybami, ale mohla byt aj horsia, ved ani ja nie som dokonala. A teraz toto ☹ 😢

magali
4. júl 2012

@barcelona94901 ja mam svokru nic moc a svagrine - jedna je koza a s druhou sa da, ale paradox je ze pred par rokmi to bolo naopak, prva bola v pohode a s druhou sme sa hadali.. dufam ze aj z tej druhej nebude taka koza, ked bude mat deti 😒

lianka2
4. júl 2012

@magali no presne ako u nás, tiež sa stále svokra vypytuje, kedy majú prísť, o koľkej, aby malá bola dokonca hore, aby jej mohla čumieť z očí do očí 😠 a prídu tiež dve hodky neskôr. pritom my tam furt chodíme načas, jasné desať minútove alebo aj polhodinové meškanie ani neriešim, ale bývajú 15 minút cestou autom a prídu dve a pol hodiny neskôr? to ako naschvál. a o odutých ksichtoch ani nehovor,my sme mali nedávno krst a svokra odutá celý čas, s nikým sa tam ani nebavila, na mňa ani nekukla. akože neviem čo sa jej stalo, asi že to nemohlo byť tak, ako si ona predstavuje. no ale vždy ma dá milo cez mm pozdraviť, zakaždým keď mu volá. joj, taká falošnica. no ale veď ja neviem, nech si kto chce kupuje aké chce cestoviny aj čokoľvek a ja to nebudem nikomu nasilu nútiť, nie? veď to je každého vec, každému vyhovuje aj chutí niečo iné.ja to nechápem.

janka3a
4. júl 2012

@nestastna_nevesta
ahoj, ako by si mi vravela z duse..len vy aspon byvate cosi dalej, my vedla v izbe :(

barcelona94901
4. júl 2012

Magali ,ja sa obávam tiež toho,že bude ešte horšia ked bude mať dieťa 😖

lucka227
4. júl 2012

@eeffka hej ja u mna ma trochu smolu lebo ja mam na vsetko 1000 odpovedi takze sa "malej" pyta ze a nie je ti zimuska?Tak jej poviem a tebe je?Co je tu -20?Ona vnima presne tak ako ty.A na to mi povedala ze ale my sme to inak,no ved uvidite vy mlade maminy za 10 rokov ci spravne robite.Co ma uz dost rozculilo samozrejme tak som jej odvrkla: Vies co,doktorka mi povedala ze nemam pocuvat stare tetky.A to hned a co som ja stara tetka?Som jej povedala ze sice 40 davno nema ale reci ma na 60 😀

zuzka1902
4. júl 2012

@nestastna_nevesta
síce som nečítala všetky príspevky lebo je ich tu strašne veľa ale ja sa tiež podelím o jeden stále žijúci príbeh. Ja síce nemám svokru, ale kým som chodila s mojim manželom tak bola celkom fajn a super žena, ale ked mala 40r. tak zomrela, mala rakovinu 😔 .
Ale podme na môj príbeh: Ked sa mal ženiť môj strýko jeho mama - moja starká- chodila okolo nastávajúcej nevesty ako keby bola jej dcéra. Vždy okolo nej pobehovala, smiala sa jej do očí a čičíkala ju zlatými rečičkami ked to takto môžem nazvať. Len aby sa nerozišli a zobrali sa. Starká ešte pred svadbou navštevovala jej rodičou a vychvalovala budúcu nevestu aká je šikovná a milá...ale po svadbe ako keby sa starká zmenila o 180 stupňov. Jedná veľká chyba bola, že nemali kde bývať tak ostali byvat u starkej a strýko chodieval do práce do Čiech tak chodieval len na víkendy domov. A tak starka bola so svojou nevestou každý den. ked prišiel strýko domov jeho mama do neho nahučala somariny a navymýslala si čo jeho manželka robí a že vynáša z domu veci a odnása k jej rodičom a strýko namiesto toho aby sa opýtal či to je isto pravda sa akurát s ňou pohádal a po 3 mesiacoch svadby mu starká navrhla aby sa s nou rozviedol pretoze je to nanic nevesta a babatko ktoré čakali, že asi nie je jeho pretože hocikde chodieva a nespáva doma a takto si stará vymýšlala ....ked strýko bol v práci a jeho manželka to nemohla vydržat so svokrou tak chodievala domov k rodičom, ktorí byvajú asi 15km od nej... takto to trvalo asi rok a pol medzitým strýková manželka bola na psychiatrii pretože to psychicky nezvládala a neuniesla to kedže jej manžel počúval a bol iba na matkinej strane. medzitým sme párkrát dohovorili strýkovi že má stáť za manželkou a nemusí byť pravda to čo povie jeho mama a ešte sa im aj narodil syn. Nevesta musela robiť tak ako jej starká povedala, nemohla si urobiť po svojom a to aj tak vyzeralo. Hádky boli stále starká si stále niečo vymýšlala a hučala do syna a on ju počúval a hádal sa s manželkou...ked nevesta bola opat na psychiatrii tak potom sa niečo udialo a odstahovali sa do vedlajšej dediny. Vtedy nastal pokoj....
Dalšia chyba bola, že si začali stavať domček, ale za rodičovským domom jeho mamy. Ked sa nastahovali do domčeka mali trošku pokoja lenže starká bola každy den u nich a nevestu doslova špehovala a o všetkom svojho syna informovala, že chodí po návštevách, vynása z domu veci, že k nej chodievajú kamarátky a vždy si k tomu niečo vymyslela. medzitým sa im narodilo druhé babatko. nevesta pravidelne navštevuje psychiatra a užíva tabletky aby to ako tak znášala so svojou svokrou. ked zomrel strýkov oco - moj dedo, strýkovi sa otvorili oči, pretože ako najmladšiemu synovi ostalo že sa má postarať o svoju mamu do smrti. došlo tam k nejakým sporom aj s inými ludmi a strýko zistil že jeho mama nie je až taká super ako bola v jeho očiach...neskôr zistil že jeho deti starkú neznášajú, nechcú k nej chodit a starší syn mu hocikedy povedal ako sa starká k nemu zle správa a čo mu hovorí a ten to ockovi vždy povedal. Boli to hrozné roky, strykova manželka ked to uz nemohla vydržat, chodievala aj ku mne a posťažovala sa mi a kedže som jeho neter tak som mu sem tam nakričala aj ja. aj ked som od strýka mladšia, život ma naučil trošku inak rozmýšlať a správat sa k ludom a hlavne k svojej rodine. Dalši zlom nastal ked sa ozenil strýkov brat...odstahoval sa z rodičovského domu a pomaly sa prestali navštevovat. navstevujú sa ale uz nie tak často a viete prečo? ich vlastná matka ich rozdeluje a robí medzi nimi rozbroje...Nastastie strýko prisiel k rozumu dnes stojí sa svojou manželkou a ked príde k ním jeho mama a snaží sa niečo povedat na jeho manželku, strýko ju vždy schladí alebo vyhodí z domu...
Je to síce moja starká ale nikto by ju nechcel za svokru...keby som mohla hned by som ju vymenila...Starká mala 4 synov ostali dvaja a medzi nimi robí rozbroje. A starší syn ktorý sa ako posledný oženil dáva na reci svojej mamy a tak sa stráca bratská láska...namiesto toho aby si bratia pomáhali a držali spolu sa skoro ani nenavštevujú a pomaly si nemajú ani čo povedat....
kedže starká má iba dve dospelé vnučky aj na nás dokáže hádzat klamstvá a chce nás rozhádat, nastastie my máme uz vybudovaný obranný systém a ked sa dozvieme nejakú starkinu pikošku sa len zasmejeme 🙂

magali
4. júl 2012

@zuzka1902 a to nepises nahodou o mojej babke? ja nechapem ako sa moze niekto takto spravat.. moja babka je podobny pripad, mamina si s nou uzila a kedze byvame v ich dome, mame babku na starosti, babka minuly rok skoro zomrela, ale akymsi zazrakom sa z toho dostala, asi jej uz odtrnulo a zasa zacina vymyslat hluposti a rozpravat nezmysly.. cely zivot robila mamine zle, ale mamina ju vie uzemnit.. tiez rozprava vselijake bludy aj o nas a o susedoch a my mame potom z toho zle.. ona narozprava vselijake sprostosti aj mojim svokrovcom, nahorsie je ze oni su taki ze sa nespytaju ci je to pravda a veria reciam cudzich ludi.. no cele zle

fenea
4. júl 2012

Ahojte, moja svokra pred časom vyhlásila - že môj syn - jej vnuk nie je vlastne jej vnuk. Vysvetlenie: môj syn by bol jej vnukom len v prípade, že by sa narodil z jej krvi. To znamená, že ona za vnuka bude považovať syna, ktorého porodila jej dcéra a nie nejaká cudzia žena, ktorá sa do ich rodiny vydala... A na záver dopĺňam, že toto povedala žena, ktorá má pred menom titul:MUDr. a aktívne toto doktorské povolanie naďalej vykonáva. A na krstinách môjho syna rázne chcela urobiť zasadací poriadok - na jednu stranu stola moja rodina, a na druhú stranu jej rodina. Dokonca trvala na tom, aby si môj manžel sadol vedľa nej a ja na na druhú stranu stola. Tak som jej dala na výber - buď môže odísť otvorenými dverami, alebo bude ticho. Podľa mňa sa problémy so svokrou dajú zvládnuť, ak manžel stojí pri nás, ak nás má rád. V opačnom prípade je to koniec...

magali
4. júl 2012

@lianka2 no a je to tu.. ja som si to na seba privolala.. dnes volala svokra, ze co robime.. no co asi.. dobre vedia ze drahy natahuje omietku na steny lebo do konca roka sa chceme stahovat do podkrovia, co by asi tak mohol robit.. ja ze teda vola ze pridu v sobotu malemu gratulovat a ona prosimpekne sa opytala ze ci prideme tam 😕 😕 😕 akoze som nepochopila ze ci mysli zajtra ked je sviatok, ale ona asi vazne myslela vikend.. tak jej drahy povedal ze nie, lebo cakame navstevu, ze pride malemu k meninam.. a ona ze no dobre a on zasa jej hovori, ze vsak pridite aj vy.. a ona ze no ved este zavola ci pridu... no to uz som skoro nerozdychala, to akoze my ich mame prosit aby prisli??? 😕 😕 😕 😕 oni by fakt asi neprisli a este sa opyta ze ci prideme? ja som asi uz padnuta na hlavu lebo nechapem co je toto za zenu.. lenze problem je asi ten ze jeden vnucik je chory a este nevedia ci ich nebudu mat na strazenie lebo ked tam bude jeden tak ani druhy nebude chciet chodit do skolky, takze asi podla toho, lebo vsak oni su prednejsi a svagrina ich tam vozi cez vikendy aby si mohla oddychnut, vlastne podla jej slov doma poupratovat a porobit.. ja neviem, nemam pocit zeby sme mali lepru, ale niekedy si tak pripadam.. no povedala som ze ked spravime byvanie, volat ich tam nebudem, ked nepridu sami, lebo ak da svokra jedinu poznamku tak s nou zametiem podlahu

mamavera
5. júl 2012

@fenea perfektne si to vyriešila na tých krstinách, ja by som jej ešte dala na výber - že môže odísť aj zavretými dvermi 😝 😝 aj tak sa dá....A okrem toho, ja by som ju na krstiny ani nepozvala, keď to nie je jej vnuk., nemá tam čo hľadať.

zlatica36
5. júl 2012

@fenea normalne...ze sila... nie je jej vnuk? v zivote by na neho ani nepozrela!!!

lianka2
5. júl 2012

@magali no nezávidím. ináč aj mňa asi neminie návšteva svokry dnes. no čo už, nejako prežijem... teda my pôjdeme k nim. je síce pravda, že skôr mi chodíme k nej, ako ona k nám,lebo to by som mala ešte väčšie nervy. baby, neverili by ste, ako ona sedí na gauči a zrakom blúdi po celom byte, všetko očumuje a samozrejme, čo náhodou máme, zišlo by sa aj jej. no a aj mňa tak zrengenuje, že sa občas obávam, či ma neuriekne. normálne sa s ňou rozprávam a ona po mne pozerá od hlavy po päty, pritom vidím, že to robí, to sa nedá prehliadnuť. aj vaše vás tak obzerajú? mne to lezie total na nervy.

lianka2
5. júl 2012

@fenea no tak na to nemám ani slov. to sa fakt nedá komentovať... moja zase strašne chce, aby sa malá podobala na ňu. keď sa narodila, tak všetci hovorili, že je na moju rodinu a videla som, že sa jej to moc nepáči. a raz keď bola u nás s jej frajerom, tak on hovorí, že malá je čistá maminka. a ona, že - "no ale ktorá maminka". akože mama je len jedna, nie? samozrjeme jej povedal, že no veď jej maminka. ste mali vidieť ten pohľad.

zlatica36
5. júl 2012

@lianka2 ...ze svokra sa nasrala 🙂 hej? lebo mala nie je po nej.... sak jedno na koho sa podoba,hlavne ,ze je zdrava 🙂 ....fakt mnohe zeny nechapem....

lianka2
5. júl 2012

@zlatica36 hej, veď v pohode, ja to mám už na háku, ale niekto by povedal, že možno som to zle pochopila, ale tak už ju poznám, kedy sa jej niečo nepáči. to, keď sa oduje, sa nedá prehliadnuť, to zbadajú aj cudzí ľudia. a vlastne doslovne to povedala - "ale teraz ktorú maminku máš na mysli?". tak určite som to pochopila správne. ja by som síce nebola nadšená,keby sa podobala na ňu, ale ako hovoríš, hlavne že je zdravá. mala trikrát omotanú pupočníkovú šnúru okolo krku, tak som rada, že je všetko v poriadku. ale svokra to je iný prípad,ona si strašne zakladá na výzore a keď k nám prišla, tak stále malej dookola - ty budeš krásna, keď vyrastieš, však? ty budeš krásna... no neviem, čo ak taká krásna nebude? akoby to bolo najdôležitejšie. a čo by mala aj z krásy bez zdravia? nič.

lucka227
5. júl 2012

@lianka2 jezin to je aj u nas.Napr. mam taku vonu do chodby a ona pride,kruti nosom a ze co to tu vonia,aj mne by sa zislo alebo kde ste toto kupili,ja by som to presne potrebovala tam a tam :D

mamavera
5. júl 2012

@lianka2 ak si ťa bude zase obzerať, spýtaj sa jej, či máš na nose šušeň, keď si ťa stále tak obzerá 😝 😝 na somárov sa musí sprosto 😠

lianka2
5. júl 2012

@lucka227 sranda. my sme mali nový obraz, taký poskladaný z 5 častí, vyšiel nás na stovku a ona to musela prísť kuknúť a hneď, že aký krásny, že aj jej by sa také niečo zišlo, ale že na to nemá ale si ho vie predstaviť v obývačke, že keby jej niekto také niečo dal na meniny, tak by sa vôbec neurazila. na vianoce sme mali nový stromček,teda to bol náš prvý, taký krásny hustý, ani veľa ozdôb tam nebolo treba, tak samozrejme, keď ho videla, tak že aj jej by sa taký zišiel, že ten čo má ona, nie je taký hustý a má ho už 5 rokov, načase vymeniť. keď som jej na narodky kúpila panvicu, lebo mm vravel, že už má takú starú, tak som prišla a hovorím,že som kúpila len takú maličkosť (teda samozrejme ešte župan a bonboniéra, lebo len panvica, to je u nich málo), ale že hádam využije, že som nevedela, že čo by také iné praktické potrebovala. a ona, že by sa jej zišiel aj nový mixér nabudúce. tak my dieťa na ceste, dosť stojí výbavička a podobne, byt bolo treba dozariaďovať a ona si kľudne toto povie. keď prídem k našim a to fakt s maličkosťou, tak oni, že načo si robíme výdavky, že peniaze potrebujeme, že oni všetko majú.... no ale svokrička si povie. napr. potrebovala umývačku riadu, lebo ju bolí chrbát umývať riad, podotýkam, že po dvoch ľuďoch, tak jej ju druhý syn kúpil. no mňa ide z toho roztrhnúť, aby sme dávali také drahé dary...

lianka2
5. júl 2012

@mamavera ale fakt aké je to hlúpe. veď ja ani neviem, kam mám potom pozerať. no a najlepšie, keď sa ešte niekde prizastaví, napr. najčastejšie na vlasoch, lebo tie nemám také krásne ako ona, potom zas na bruchu, lebo aké ho mám po pôrode, to mi ešte v nemocnici povedala, že či mi ukazovali ako mám cvičiť, aby mi brucho neostalo. ona furt nejaké diéty drží. alebo po pôrode som sa začala vyhadzovať na tvári aj krku, hormony a tak a ona normálne čumela na tie vyrážky ako sprostá. no ja to nepochopím. veď už keď obzerám, ale tak, aby to nebolo také nápadné, nie?

mamavera
5. júl 2012

@lianka2 odpovedz jej, že neposudzuješ ľudí podľa toho, ako vyzerajú, ale podľa toho, ako sa v ich spoločnosti cítiš 🙂 🙂 A
to, že stále niečo od vás dráňa, by som zrušila raz a navždy - neprajem si, aby si ešte niekedy predo mnou a mojím manželom spomenula, že niečo potrebuješ. My máme malé dieťatko a potrebvujeme toho desať krát viac ako ty? Nehanbíš sa?Priživovať sa na svojich deťoch?! Nedostala si už dosť ?! Presne takýmito slovami by som jej to povedala (ja sa nezdám, ale keď zacítim ľudskú hlúposť a najmä vypočítavosť, nepoznám sestru) a boli by vzťahy medzi nami vyjasnené navždy. A odteraz si obzeraj stále ty ju - myslím že ti pribudla vráska, nemáš viac šedivých vlasov ako minule? No darmo, čas sa zastaviť nedá, tuším si pribrala....nedaj sa zdeptať!!!!

zlatica36
5. júl 2012

@mamavera jaj !! perfektne si to napisala.... najma ta spomenuta vraska ju isto dorazi.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

milena123
5. júl 2012

Ako to citam najlepsie by bolo keby ziadne svokry neboli a boli by sme vsetky omnoho stastnejsie sami s manzelmi a detmi 😉 Dnes ku nam pride tiez svokra lebo ma maly narodeniny,som sa snou rok uz nevidela,ale nechcem dnes robit rozbroje ked ma maly tie narodeniny a priatel by bol rad keby tu bola tiez,dufam ze to nejako vydrzim,uz od rana som taka nervozna.Ale aj tak som si nieco vymyslela aby som ich nahnevala 😉Priatelove sestry a aj mama nemali nikdy rady ked som mala kratke kratasy,vzdy ked som mala tak velmi zazerali,lebo ze to sa nehodi ked su kratke a su tam aj ich priatelia a jeho mamy priatel tiez aby som ich nahodou nerozptylovala,a sestry ziarlili lebo oni si ich nemozu dat lebo su tlste tak dnes ked pridu mam nachystane uz velmi kratke kratasky 😉 😉 Myslim ze odidu velmi skoro 😀 😀

lianka2
5. júl 2012

@mamavera no minule zahlásila, že nevie, či sa dožije tej novej strechy. akože jej normálne toto financovali jej deti, všetky prerábky v dome čo si zmyslela. no hádam jej nejdem dávať ja na novú strechu? no pochopíte to, že takí rodičia môžu existovať? hlavne, že pre seba peniaze má, kúpi si, čo chce a na domácnosť nech jej pomáhajú deti, veď to raz ostane im. no obávam sa, že keby som jej povedala o tom priživovaní, tak by som skončila nielen s ňou, ale aj s mm. akože jasné, že teraz ju nefinancuje, aj on na ňu občas povie svoje, ale s ňou len pekne, ako v rukavičkách, lebo to mi aj švagor povedal, že keď sa oduje, to je koniec. no mne by to bolo jedno, ale mm to tiež nechápe. mňa sa normálne pýtala, že ako mi vyšla tá materská (lebo som bola pripoistená). hovorím, že dobre. čo chcela počuť, koľko mám príjem? no ale s tým výzorom to možno skúsim. to keby som jej povedala, či pribrala, tak asi odpadne. vieš, ja som jej na začiatku povedala zo dva razy kompliment, že nevyzerá na svoj vek a vyzerá dobre, no ale ona to chce počuť asi stále. lebo furt, že ona drží diétu, ona si nemôže dovoliť hento jesť a najlepšie je, že ONA keď bola mladá, bola EšTE CHUDšIA AKO JA. a že jej ani v robote nik neverí, že je chorá, lebo vyzerá tak dobre. no super, taká samochvála...

mamavera
5. júl 2012

@milena123 dovolím si nesúhlasiť a to dokonca aj v tejto téme 😉 nebolo by najlepšie keby svokry neboli, ja si tú moju veľmi vážim, bývalú aj terajšiu a mám ich obe rada. Asi musia byť také aké sú, lebo keby som mala také exempláre za svokry, o akých tu čítam, to by nedopadlo dobre 😀 😀
Keď ti dnes príde návšteva, daj si tie kraťasky a vrchný diel plaviek, veď je teplo 😀 😀

yokralovnayo
5. júl 2012

@magali ahoj 🙂 co si písala s tou oslavou 😀 náms a stalo presne to isté.. tiež svokrovci meškali, z mojej rodiny tam všetci ... my sme sa najedli .. a svokra potom jedla sama so svojim priatelom polievku 😀 a to sme tam mali skoro 15 ludí ... tento rok zase robíme oslavu, ale keďže bývame od nich dost daleko, musím chystať obed atd. prídu všetci už doobeda...
tiež sedia u nás unudene 🙄 nebavia sa .. ale neriešim... moja mamka behá stále za malou, hrá sa s nou v detskej.. a svokra len sedí na riti v obyvačke za stolom.. asi potrebuje písomne pozvanie ze moze ist za malou.. hlavne že žierli svokra strašne na moju mamina... ktora byva tiež daleko od nás... 😝
aj na svadbe nikto z mm rodiny netancoval !!! ani jeden človek okrem mm... oni su strasne unudeny .. 😔

magali
5. júl 2012

@lianka2 moja svokra tiez stale riesi kto a ako vyzera.. tucni ludia jej lezia v zaludku, takze mojich rodicov nemusi.. a mna sa stale vypytuje ci som neschudla a ked jej na to neodpovedam, tak sa ma to opyta aj stokrat.. to by bola pohroma keby som schudla, ona je podla mna rada ze vyzeram ako vyzeram, niesom obezna ale sedava praca urobila za tie roky svoje, takze asi tak, po porode som trosku schudla, ale asi sa to zdalo vela, lebo vsak oproti tej velrybe tehotnej, to bol rozdiel 😀 😀 to ju zralo dlho..
u nas je podla mna hlavny problem v tom ze svokrovci sa nemozu zmierit s tym ze sa musia o vnucika delit s mojimi rodicmi, lebo svagrinine decka maju pre seba, ona nema svokru, iba svokra a ten je mimo hry, deckam kupi max nejake cukriky ale inak im dava asi peniaze na darceky.. ale proste maju decka len pre seba a teraz si museli zvyknut na novu situaciu, lebo namaju decko pod kontrolou a moze sa zdat ze maly ich ma menej rad, pritom to nieje pravda

yokralovnayo
5. júl 2012

@lianka2
@magali a ked sa bavíte kočky o tých krstoch, myslím že som tu už niekedy písala... pozvali sme na krst iba babky a krstnú našej malej... ale svokra si došla pekne aj s 30 ročnou dcérenkou a jej priatelom ! 😠 😠 meškala, nič nedala vediet.. museli sme dokladať stoličky k stolu... boli sme v malom 1 izb. byte... no horor to bol ! hanba pre nich 😠

yokralovnayo
5. júl 2012

@lucka227 ty si so svokrou tykáš? 😕
ja som jej raz zatykala, ked sme po sebe kričali nadávali mi že som chudera ! tak som jej povedala že : Moja milá to si ty!! 😀 a ona hend že čo jej tykám.. tak jej hovorím že, ja vykám ludom ku ktorým mám úctu. ale ona si ju nezaslúži.. a inak kočky dobre že z kože nevyskočila !!! 😀 celá sa len triasla.. vrieskala... 😀 hmm a ešte som jej povedala že je hysterka a jej priatelovi, ako s nou vobec vydrží 🙂

yokralovnayo
5. júl 2012

@lianka2 no to moja svokra musí mať tiež všetko čo my.... 😠 ona byva na SVK, my v CR. a na začiatku vztahu ako som sa zoznamila s mm, - on uz byval v cechach ale vzdy ked mal volno v robote, k nej chodil, tak ona mupísala lístočky čo jej ma v Cr nakupit... zemiaky, pecivo attd .. prech na pranie! .. no ja ked som to zistila... a co na slovensku niesu obchody?? on jej robil takeho panaka, vozil ju stale na nakupy.. ale som rada že to prešlo .. 😵
a ked píšeš že na koho sa dieta podobá 😀 moja hovorí od narodenia že po mne nemá nič ! ale ako to neriešim.. ale ked bola u nás jej sestra, aj rped nedávnom, hovorila mm že dcéra je celá matka- akože ja, a po mm nemá nič.. a stale mu hovori že to nieje jeho dieta! to je taka p ..... ešte vacsia ako svokra,.. som povedala že do tohto bytu viac nevkročí !

alexandrakiara
5. júl 2012

@lefika aku kolvek inu nevestu by mali v dome ziadna by im nebola po voli to mi ver 🙂