Mojej mame pred 60tkou pomotal hlavu cudzí chlap

dorotka57
17. aug 2015

Nie som žiadna tínedžerka, mám 32 rokov, ale neskutočne ma trápi moja mama. Žijú s tatinom už vyše 30 rokov a ako v každom manželstve aj oni mali problémy. Vždy sa všetko akosi utriaslo. Tento rok bola mama na stretávke zo školy a prišla ako vymenená. Ocino jej začal hrozne vadiť, prestali sa spolu úplne rozprávať. Ocino je skôr introvert, všetko drží v sebe a nevie urobiť prvý krok. Pár týždňov chodia okolo seba ako duchovia, dokonca aj keď prídem na návštevu spolu sa nebavia, rozprávam sa buď s jedným alebo s druhým. Mama do toho začala chudnúť, lebo mala veľkú nadváhu, každý večer chodí na hodinové prechádzky a aj sa jej darí zhadzovať. Stále opakovala, že tatina vymení za iného, ale nebrala som to moc vážne, až v poslednej dobe som ju začala podozrievať. Kedysi sme si telefonovali každý deň, zaujímala sa o to, čo robím, alebo môj syn (má 5 rokov a je to jej jediný vnúčik). Sem-tam si ho brávali na sobotu k sebe a teraz ju vôbec nič nezaujíma. Náhodne som niečo robila na jej pc, mala zapatý fcb a len tak som si otvorila správy a tam konverzácia s nejakým Angličanom, oslovenia láska sem, láska tam. Ostala som v hroznom šoku. A viem, že komunikujú každý deň, lebo poznám jej heslo na fcb. Viem, že som sa tam nemala pozerať, ale ona sama mi v ten deň povedala, že s nejakým chlapom si píšu a ešte sa pri tom usmievala ako že je to úplne v poriadku. Odvtedy som úplne hotová, celý deň na to myslím. Moju mamu som vždy zbožňovala, bola to moja najlepšia kamoška a teraz ju nemám chuť ani vidieť. Prežila aj niektorá z vás niečo podobné? Čo ste robili? Ako to nakoniec dopadlo? Musela som sa vyrozprávať, lebo to nemám komu povedať 😢

oli18
18. aug 2015

@dorotka57 Máš moje sympatie ako dcéra. Že ti nie je ľahostajné, čo robí tvoja mama a že by si chcela /možno/ s tým niečo robiť. Ale na strane druhej-deti nepochopia problémy svojich rodičov, kým ich rokmi nezažijú sami na vlastnej koži.

dorotka57
autor
18. aug 2015

Dievčatá veľmi pekne ďakujem za kažý váš názor. Áno, nebolo to správne pozerať jej do správ, len ma to utvrdilo v tom, čo som tušila. Neviem, či je to dar, ale viem vycítiť, keď sa vo vzťahu dvoch ľudí niečo deje, také malé náznaky, ktoré si možno druhý nevšimnú. A to som si všimla aj u maminy. Nemá blízku kamarátku tak je pre ňu asi prirodzené, že sa zdôverila mne a podľa toho, čo hovorila, nie je šťastná. Ocino ako človek zlý nie je, v živote na nikoho nekričal, nenadával, len to, aký je manžel vie najlepšie ona sama. Nechcem ju súdiť, ani nič také, keď sa bude chcieť porozprávať o tom, tak ju vypočujem. Ďakujem za vaše rady.

oldman50plus
18. aug 2015

@dorotka57 Opýtal by som sa jej že či otec to vie. Lebo by som si tipol že nie a ona ho s tým nepovažuje za potrebné zaťažovať.

Zase ale v 60ke život nekončí a na lásku a vzťah je nárok v každom veku. Len by sa patrilo aby to manžel vedel - nech by bol akýkoľvek. Neveru nemožno ospravedlniť správaním toho druhého ak sa ten nevery nedopustil.

diana20
18. aug 2015

@dorotka57 moja mamina bola minulý rok v lete vo francúzsku a tiež sa takto zmenila.. Nikoho si nenašla, ale naučila sa až príliš byť samostatná a ani teraz si s nikým nepíše ani a nikým nie je.. Ale ocina už nechce.. U nás to bolo ale predtým zle, ocino si neuvedomoval aká je mamina dôležitá a bral ju ako samozrejmosť.. Teraz je však všetko na nič, ocino ju chce späť, ona to už nedokáže.. Mám ešte 11 ročnú sestru a trápim sa, že jej neviem pomôcť.. Ale budem sa snažiť robiť všetko pre ňu a problémy mojich rodičov nechať tak.. Máš 5 ročného synčeka.. Sústreď sa len naňho, rozprávaj sa s maminou aj s tvojim ocinom.. Ale povedala by som, že je zbytočné sa trápiť ich problémami.. Aspoň u nás to nemá zmysel.. Keď ostanú spolu bude nešťastná mama a keď budú od seba nezvládne to ocino.. Riešenie musia nájsť oni.. Držím ti palce..

dorotka57
autor
22. aug 2015

Ako to nakoniec všetko dopadlo?
Jediný dôvod, prečo si ten chlap písal s maminou je úplne jednoduchý. PENIAZE. Mal ale smolu, že mama nebola dostatočne od neho ešte zblbnutá, aby si brala nejaký úver, lebo úspory nemá. Že jemu nezáleží na tom, aký vysoký bude úrok, on jej všetko splatí 😀 😀
Mame sa našťastie rozsvietili všetky kontroly v hlave už ako prvý krát spomenul peniaze.
Teraz sa mu to nepodarilo, ale ktovie koľko žien už takto oklamal, alebo ich ešte oklame v budúcnosti.