Mama podvádza otca

konikovamamina
18. máj 2015

Ahojte, kedze som na koniku uz dlhsiu dobu, tak som si zalozila novy nick, nakolko ide o citlivu temu. Moja matka je asi znova v puberte. Iked nieje to prvy krat co vystraja. prvy krat zacala robit zlobu ked som mala asi 15. Nasla si frajera a ocino zacala velmi pit. Vyustilo to tak ze sme sa museli odstahovat do ineho mesta a ocina opustila. Do noveho domu si nastahovala aj toho chlapa. Vobec sme si s nim (deti) nerozumeli. Bol tam asi mesiace. Neskor ocina prijala naspat. Potom asi o dva roky si zase nasla milenca ale tiez to netrvalo dlho. Vedela o tom aj jej sestra a ja. Niekolko krat som sa vyhrazala ze to ocinovi poviem, ale skoncila som s bitkou. Teraz ked uz ja mam svoju rodinu a nebyvam s nou, tak zase zacala vystrajat. Ocino robi mimo nasho mesta a chodi tak na tyzdnovky a vacssinou vikendy travi doma. Ocino pre nu urobi prve posledne. Prestal pit uz davno. Asi pred 13mi rokmi. Je skvely a sportuje. Ale co robi matka ne des. Ocino jej kupil notebook, na vianoce, ktory si tak zelala. Nic nerobi iba sedi za pc a bud hra hry alebo chatuje. Okolo domu nic nespravi, vsetko je na sestre (tak ako kedysi na mne). Ale teraz v poslednej dobe hruuuza. Zistili sme so sestrou jej heslo na azet a teda neskutocne daco. Nielen ze si herecka aj plusko predplatila, ale este aj stretavky si dohadzuje. Pise same bludy aka je ona nestastna atd. jak býva s tým pánom (akože s ocinom) a že príde a ide rovno spať.. a vypráva že už sa nemajú tak radi ,jaká je strašne neštasná a neviem čo..čo z toho ked má na nu každý jeden telefonne číslo? každému tam vypisuje jak s ním chce ísť do postele.. každého tam oslovuje láska,milačik,srdiečka a pusinky im tam posiela..ale pritom viem ze s ocinom maju peklny vztah, aj sestra vravela ze ked pride tak su spolu, aj sa zasmeju atd. S jednym co si pise sa uz aj stretla adokonca ho pozvala aj domov, ked bola sestra v praci, a toto robi stale, ma tam naplanovane niekolko stretnuti, no hruoza. A naivne ich tam nahana a rozprava ze co ak sa zamiluje, akoby cakala neviem co. Uz sme so sestrou z toho na nervy. Povedali sme to aj bratovi. Ten nenachadzal slov a len krutil hlavou. Poradte prosim co s nou ? Vdaka za kazdu radu.

evelynm
18. máj 2015

@konikovamamina , myslim, ze toto je medzi tvojimi rodicmi a nemala by si sa do nich starat. Ani sa vrtat mame v uctoch na nete. tebe by sa to pacilo?

lucikaaa
18. máj 2015

s ňou už asi nič, je to dospelá žena, podľa všetkého svojprávna a čokoľvek jej poviete zrejme to nepomôže, je to povaha, poznám také ženy aj mužov, čo večne hľadajú nejaké vzrúšo a romantiku....tvoj otec má smolu, že s tou ženou spojil život. Pokiaľ sa to nedozvie, nebude ho nič trápiť. Jediné možno matku poprosiť, nech si dáva pozor a nerobí to tak okato...aj keď pravdepodobne dostanete hubovej za to ukradnuté heslo.

tanuki05
18. máj 2015

Kokos, nechápem, prečo si najväčších dobrákov zaberú len tie potvory. S tým asi nič nenarobíš, je to jej život, aj keď sa správa veľmi nezodpovedne. Normálny rozhovor asi nie je možný, hoci by som sa s ňou ešte skúsila pokojne, bez odsudzovania a vyhrážok porozprávať. Chce byť žiadaná, možno má pocit, že niečo zmeškala a teraz sa to snaží dohnať. Uvedomuje si ale, že týmto štýlom života ostane nakoniec sama? Že ju nakoniec jej manžel opustí, hoci by pre ňu urobil prvé-posledné, pohár trpezlivosti mu čoskoro pretečie? Podviedla raz, urobí to znovu. Máloktorý chlap toto znesie, byť ponižovaný s parohami... :(

sissy27
18. máj 2015

@konikovamamina pokiaľ ťa jeden z rodičov vyslovene nepožiada, aby si sa do ich problémov nejako zapojila, tak to ani nerob... mame môžeš medzi štyrmi očami naznačiť, že so súrodencami o jej úletoch viete a máte aj dôkazy, nech sa teda spamätá, ale to je asi tak všetko...

sue
18. máj 2015

@konikovamamina veľmi sa mi nezdá, že si zrelá, dospelá žena 😕 ale to môže byť len zdanie...
1. nehrab sa iným ľuďom v účtoch, ntb, PC, mobile a podobne
2. nezasahuj do vzťahu svojich rodičov, si ich dcéra, nie ich rovnocenný partner...

Veľa spokojnosti prajem...celej rodine. Otec o tom všetkom kľudne môže vedieť alebo tušiť, ale riešiť to nechce. Nepleť sa do toho, kým ťa nepožiadajú o pomoc oni a aj potom treba byť veľmi opatrní. Partnerský vzťah tvojich rodičov naozaj nie je v tvojej kompetenci...

peneloppe
18. máj 2015

@konikovamamina

Suhlasim s nazormi ze tvoja mama je dospela. Nemala by si sa hrabat v jej veciach, sukromie treba respektovat. Hovoris ze pise tym panom ze je velmi nestastna a co ked je naozaj nestastna? Co ked im to s tvojim ocom nikdy neklapalo a zili spolu len kvoli detom? Nechcem ju ospravedlnovat, ved o nej nic neviem. Len davam priklad ze ty o ich vztahu asi nevies uplne vsetko a moze to byt hocijako.

ivett1
18. máj 2015

@konikovamamina súhlasím s príspevkami vyššie... mama je svojprávna, nie si za ňu právne zodpovedná ...sestra, nech sa vysťahuje, aby nemusela "riadiť" okolo domu namiesto matky a vaši nech si riešia vzťahy medzi sebou ... sú to dospelí ľudia ...

nikuska744
18. máj 2015

ja keď tu tak čítam, aké majú ľudia problémy v rodinách, tak mám pocit, že na svete je každý tretí človek nenormálny...

timea7
18. máj 2015

@nikuska744 no vieš, šťastné ženy sem nebudú vypisovať do sekcie rodinné problémy, preto je to trocha skreslené.

bodka13
18. máj 2015

@konikovamamina nechápem,prečo sa mame hrabeš v súkromí ...a ak si teda niečo našla,tak sa s ňou porozprávaj ale myslím,že jej odpoveď bude že to je jej život-jej "problém" ak sa to všetko prevalí...predpokladám,že otcovi to povedať nechceš/nechcete tak načo sa v tom rýpeš ? on ja spokojný,lebo nič netuší, mame je s ním v podstate dobre ale asi potrebuje aj ten tajný druhý život

nezabudka1410
18. máj 2015

Vy, deti aj tak nič nezmôžete. Znie to čudne a hrozne, ale JE TO JEJ ŽIVOT, JEJ ROZHODNUTIE. Tak ako si myslím, že rodičia by nemali ťahať deti do svojich problémov, ani deti by nemali ťahať rodičov do svojich problémov a už vôbec nie riešiť ich problémy. Asi by si si priala mať mamu, ktorá žije len pre Vás a pre Tvojho otca. Len Tvoja mama pravdepodobne ten typ nie je.
Kedysi som chcela svojim rodičom pomáhať za každú cenu , riešiť veci.... ale akurát som bola z toho unavená. A naozaj som nič neporiešila. Oni si aj tak spravili po svojom. 🙂 Ak Vám to deťom vadí, prestaňte sa s ňou stýkať, sestra nech odíde. Ja by som sa netvárila, že je všetko ok. Asi by som to svojej matke povedala. Ako to cítim a vidím, že s tým nesúhlasím a nepáči sa mi to. Konečné riešenie je však na Tvojich rodičoch.

nikuska744
18. máj 2015

@timea7 a sú ešte šťastné ženy? Prejdi sa po meste a uvidíš samé utrápené tváre.

mirica
18. máj 2015

@konikovamamina ....ja nebudem komentovať, čo robí tvoja mama, lebo len ona vie , či je vo vzťahu šťastná alebo nie. Ale nehnevaj sa , ja mám dospelého syna a od jeho cca 12 rokov, odkedy dostal počítač som si nedovolila čítať jeho konverzáciu s kamarátmi/kani alebo spolužiakmi/čkmi. Neprehliadala som mu veci ani nič podobné, ani neprehliadala mobil. A TO JE MOJE DIETA!!!!!! Tebe by sa páčilo, keby toto robila tvoja matka tebe? Alebo napríklad tvoje dieťa?

timea7
18. máj 2015

@nikuska744 nemyslím si to, záleží, ako je kto nadstavený. Mám za sebou dva veľmi ťažké roky, ešte v ich začiatkoch keď moji najbližší boli chorí a čakali ich ťažké operácie, čakala som na CD z magnetickej rezonancie pre jedného z nich a v duchu si dávala otázku - či nie je toho na mňa priveľa, či nestačí jeden v rodine zo zdravotnými problémami, prečo ešte aj druhý (to som ešte nevedela, že pribudne aj tretí) a vtom som zbadala mamičku, ktorá mala na kočíku postihnuté dieťatko, asi štrnásť-pätnásťročné a veľmi som sa zahanbila. Uvedomila som si, že síce teraz máme problémy, ale ak všetko dobre dopadne, vráti sa život v našej rodine do starých koľají. Ale táto pani sa možno 15 rokov nevyspala, lebo celé noci odsáva dieťaťu hlieny, 15 rokov ho prenáša na rukách, prebaľuje, kŕmi...má problém sa s takým kočíkom niekam dostať a ja môžem robiť čo chcem, môžem ísť bicyklovať, korčuľovať, plávať, ísť s kamarátkou na kávu, túlať a po obchodoch, po lese, ona sa do toho lesa s tým kočíkom ťažko dostane. Vieš vtedy som si uvedomila, že som v podstate šťastný človek, iba mám momentálne v rodine dvoch ľudí, ktorí potrebujú moju pomoc a zvýšenú starostlivosť. Šťastie každý vníma ináč, nešťastie tiež. Pre niekoho je nešťastím, že nezohnal topánky podľa svojich predstáv, že oškrel auto, alebo že sa mu zlomil necht....ja som držala na onkológii za ruku človeka, ktorého som milovala a nemohla som mu nijako pomôcť, iba tak, že som tam bola s ním. Vtedy som si v duchu hovorila - dobre si túto chvíľu zapamätaj, všetko ostatné je v živote nepodstatné. Vtedy sa mi dosť podstatne prehádzal rebríček hodnôt a aj keď mám občas čierne myšlienky, ako asi každý z nás, tak si na tú chvíľu spomeniem,alebo mi niečo, alebo niekto, ako vtedy tá pani s tým dieťaťom pripomenie, čo je ozajstným šťastím. Nechcem, aby to tu vyznelo ako z knihy, ale snažím sa obklopovať ľuďmi veselými, optimisticky naladenými, nie skeptickými. Že je v meste veľa utrápených tvárí? No život nie je vždy ľahkým, ale nejaká časť z nich sa možno trápi pre hlúposti a ďalšia časť potrebuje možno len nakopnúť, aby si urobila poriadok vo svojom živote. Ja osobne nevnímam, že by všade okolo mňa boli utrápené tváre, sú, ale nie sú v prevahe.

konikovamamina
autor
19. máj 2015

Dakujem za nazory a postrehy, beriem kazdy nazor. Viete hlavne sa mi jedna o to, aby sme my ako deti a otec nemali hanbu az sa to prevali. Zijeme na dedine a kazdy vie o kazdom. Nehovoriac ze ty chlapy su povacsinou dedincania. A navyse, ked si taky chlap zajde do pohostinstva, pochvali sa atd...a navyse, ked ich vlaci domov. Ako to nam vadi najviac, nemoze vediet co je to za chlapa, co ak sa z neho vykluje nejaky deviant, psychopat ? Alebo daco lapi ? Co ak sa nieco stane ? Sestra nema kam odist, ma sice priatela, ale ten je na tyzdnovkach tiez. To ze sa sestra naburala do konta bol prehresok, netvrdim, ale bez vetra sa ani listok nepohne. A ci by mne osobne vadilo kedby dam heslo ? Nie, nemam co tajit, Ale o tomto tato diskuia nieje. Ja len chcem aby sa uvedomila a prestala toto robit. Vcera mi sestra povedala, ze jej to povie. Ze toto tolerovat nemieni, uz aj chlapy od nas z dediny to vedia, nakolko mame dom oproti obchodu a pohostinstva. Takze sa nic neutaji...Nam je velmi luto otca, ako maka, snazi sa, kolko krat ide aj chory do prace aby zarobil, oddych nemal ani nepamatam, nevidim ho skoro vobec, zalezi mi na tom aby tu bol s nami este velmi dlho, ale praca ho lincuje (tazko manualne pracuje) a ona do toho toto...no som zvedava co sestra poriesi. Ze chce byt pri tom sama...

maslenka47
19. máj 2015

@konikovamamina no hlavne ze nemas hanbu z toho, ze sa matke hrabes v SUKROMNYCH veciach. Ako by sa tebe pacilo, keby sa ti niekto prihlasoval na tvoje ucty? Sice tu pises, ze by ti to nevadilo a nemas sa za co hanbit.. ale precitaj si po sebe prve dve vety v uvodnom prispevku... zakladas novy nick.. takze asi sa predsa len mas za co hanbit, predsa len mas co skryvat a predsa len by ti to vadilo. Ale priznat si to nepriznas, aby si sa nemusela citit ako krava, co lozi inym do sukromia.

Pocitam, ze sestra je dospela, keby chcela, odist moze a urcite by vedela aj vymysliet, ze kam. A tvoji rodicia su dospeli tiez. Ked budu svoju situaciu povazovat za problem, tak si ju vyriesia sami, alebo ta sami poziadaju o pomoc.

zonjushe
19. máj 2015

ja mat taku mamu, vsetko jej vykricim..neznasam, ked sa zrele zeny, matky spravaju ako defky..

tt247
19. máj 2015

@konikovamamina ja Ti rozumiem ako to myslíš, ľúbiš svojho otca a je Ti ho ľúto, normálka, neviem prečo tu každý na Teba útočí
@maslenka47 áno, má sa za čo hanbiť, za svoju matku, asi preto si zakladala nový nick, určite nie preto, že sa hanbí za seba

konikovamamina
autor
19. máj 2015

@tt247 dakujem za podporu a pochopenie 😉
ano je to presne tak. ja som sem neprisla riesit nejake hesla atd, ale som si prisla po radu ako to mame so surodencami zvladnut....

peneloppe
19. máj 2015

@konikovamamina

Ja som ti uz hore pisala moj nazor ale neda mi nenapisat ti zopar milych slov. Urcite si to myslela dobre ale je tazke miesat sa medzi dospelych a riesit problemy namiesto nich. Kazde dieta si praje aby jeho rodicia boli spolu navzdy a stastni. Bohuzial, nie vzdy to tak funguje a neda sa to silit. Tvoja mama je aka je. Ja si myslim ze ked sa do toho zamiesate so sestrou, ze nic nezmenite. Ked je taka povaha tak co uz s nou. Ludia sa niekedy viac snazia ked su deti male, aby udrzali rodinu kvoli nim. Vy ste uz velke, tak tvoja mama si chce asi uzivat zivot ako to vyhovuje jej.
Ine by bolo keby ta otec vyslovene poprosil aby si s mamou prehodila par slov, aby si jej dohovorila alebo mama sa ti sama zdoverila a chcela od teba radu. Ale takto z vlastnej iniciativy, nevidim v tom velky zmysel. Nedosiahnes nic, len problemy. Mama sa nahneva, mozno aj otec sa bude citit ponizeny.
Bohuzial, rodicov si nevyberame.

tt247
19. máj 2015

@konikovamamina nech jej sestra nehovorí, že ste boli na jej konte a dostali ste sa k heslu, to by ju vážne vytočilo a minulo by sa účinku to zvyšné, to podstatné, čo jej chcete povedať, myslím, že debata by sa obrátila presne na to, na čo sa obrátila aj tu, na ochranu súkromia, čiže nech jej povie len časť, s tým, že jej to niekto povedal, že to už ľudia vedia, hlavne tak, aby si ešte nedajbože sestra nemusela zháňať nové bývanie, držím prsty

konikovamamina
autor
19. máj 2015

@tt247 vsak ano, tak to chce povedat, ze sa to dozvedela...urcite jej nepovie ze citala jej spravy... a vdaka za rady a podporu 😉
@peneloppe mas pravdu, v kazdom je nieco pre a proti, nepovedat a trapit sa alebo povedat a vadit sa. urcite si aj otec daco vsimne ak sa to prevali, ze jej o tom sestra povie. Ono ja to znasam asi horsie ako sestra. Vzdy som na otcovi lipla a bola som vzdy taka ocinkova. preto mi to je tak luto. stale na to myslim a je mi do placu, co vsetko mu porobila a pritom si to nezasluzi.

peneloppe
19. máj 2015

@konikovamamina

Mamu nezmenis, skor sa zamerajte na otca. Budte mu oporou, vyplnte jeho volny cas aby sa necitil osamely, nech travi viac casu s vami, s vnucatami. A mozno si casom aj on najde nejaku partnerku.

cartridge
19. máj 2015

Prečo každá odsudzujete autorku len za to, že sa niekde niekomu "nabúrala". Len si priznajte, ak máte príležitosť niekde si niečo "prečítať", že si to neprečítate ... také svätice !!! Autorka hádam len chcela nejakú radu alebo povzbudenie. Každé dieťa svojich rodičov si zaslúži, aby jeho mama a otec boli preňho vzorom, aspoň my sme boli tak vychovávaní. Ja sa takisto snažím žiť tak, aby to bolo, ako mi to vštepovali moji rodičia a aby sa moje deti za mňa nemuseli hanbiť. Nie je to asi najpríjemnejší pocit ...
A pre autorku: Ktovie, kedy Tvoja mama "príde k rozumu", želám Ti, aby to bolo čo najskôr.

konikovamamina
autor
19. máj 2015

@cartridge vdaka za podporu a za nazor 😔 😉

luciana157
19. máj 2015

Je to vec tvojej maminy...vy ako deti nevidíte do vzťahu svojich rodičov,kolko ludi skrýva pravú tvar pred deťmi. Nemáte právo sa jej hrabať v osobných veciach,je to medzi nimi dospelými.ak by sa aj rozišli tak vy deti by ste neboli ani prvé ani posledné co si to prežili.mozno píšem kruto ale taká je realita a tento svet.vela žien na azete funguje tak ako tvoja mamina.mne osobne je z toho zle ale je to tak.zeny si volajú k sebe mužov lebo to co maju doma im nestačí.muzi zase chodia k takým ženám lebo zeny co maju doma sa im uz nepáčia a hľadajú adrenalín.tvoja mamina si dokazuje ze je este stale príťažlivá a mozno nie je šťastná a čaká na nejakú lásku ktorá jej este poblazni hlavu a omladne a dostane chuť žiť.bohuzial,mame internet...FB,pokec...na normálnych stránkach samé reklamy na zoznamky a neveru.kazdy si nesieme to svoje a tvoja mamina tiež.nevies co stretne este teba tak nesud ked si nezažila.moj názor...maj rada svojich rodičov a nesud...zameraj sa na svoju rodinu aby ste nemali neskôr podobne problémy .

evelynm
19. máj 2015

@cartridge hm... ked mame prilezitost... autorka tu prilezitost vyhladala zamerne, nepadla jej nahodou do lona.
A vies co, nie. Ja necitam muzovi postu, ani spravy v mobile, ani detom ich sukromne veci. A ocakavam rovnaky respekt aj od nich.
Suhlasim s tebou, ze my rodicia mame byt detom vzorom. Ale aj rodicia su ludia, maju pravo na svoje pocity, prezivanie. Ak je autorkina mama nestastna, tak sa podla toho aj sprava. Okrem toho, autorka a jej surodenci su uz podla vsetkeho dospeli ludia, tak mozno jej mama chce zit inac, nanovo. Myslis, ze na to nema pravo? Ci len ona je vinna a otec bez viny? VZDY je to o obidvoch. Nesudme, to, ako je to medzi nimi, vedia len ti dvaja. Oni dvaja si to maju riesit. A ich deti nemaju pravo sa mame vrtat v sukromi bez ich suhlasu.

marinablue
19. máj 2015

@konikovamamina Keby ze sa jedna o chlapa ktorý zahyba tak by tu boli uplne ine odpovede ako "nestaraj sa do nich" Ale kedze ide o matku a este k tomu o matku uz dospelých deti .....
No ono treba naozaj uznat, ze je vtom rozdiel ale princip je ten isty. Jedine co mozes podla mna urobit je, ze vyjadríš matke svoj nesúhlas a otcovi svoju podporu.

evelynm
19. máj 2015

@marinablue , preco myslis, ze by boli odpovede ine? Ja osobne by som rovnako napisala, aj keby sa vrtala v sukromi otcovi.

lubiduch
19. máj 2015

myslim ze tema nie je o tom ci sa autorka s sestrou mali naburat do konta mame alebo nie.

@konikovamamina myslim ze dokazem pochopit co citis (aj ked sa mi to nastastie nestalo). Ale ano, mas pocit ze mama robi z otca idiota, co v konecnom dosledku je zial pravda ☹
Je vsak otazne ci to otec chce vediet ci nie. Ak sa k nej vratil a teda o minulosti vie, tak zrejme musi minimalne v podvedomi tusit co ma doma za vykvet. A otazka ci myslis ze by bol sam stastny. Ano, zije v iluzii ze ma dobru zenu a pod, ale mozno by mimo tej iluzie nemal uz nic. My sme tu mlade vsetky, mame male deti, ak by sa cokolvek stalo vieme stale zit pre nase deti, ak ma niekto po 50tke, osamostatnene deti tak neviem ci by ho to zivotne nepolozilo.
ja osobne by som sa s maminou porozpravala, aj ked po pravde, myslim ze to k nicomu viest nebude. Z toho co pises je to zia typ takej zeny, ze potrebuje chlapov...ale mne osobne teda je z toho nevolno ked si to predstavim takze preto pisem ze asi viem co citis.....