Môže exekútor vziať majetok exmanželke exekuovaného?

paaataaa
8. júl 2010

ahojte....moji rodicia su rozvedeni....BSM je vysporiadane....dozvedeli sme sa, ze otec robi dlhy..uz ho nahanaju exekutori....no ma u nas stale trvaly pobyt...moze exekutor zhabat nase veci...aj ked uz BSM je vysporiadane??.....mate s tymto niekto skusenosti..ak by prisiel..staci sa mu preukazat ze nasi su rozvedeni..tiez by sme vedeli preukazat ze veci co mame doma..su nase....aj tak ich moze vziat..a potom sa o nich musime sudit??..dakujem za odpovede 🙂

paaataaa
autor
10. júl 2010

a este mam jednu otazocku ohladom exekucie...mozu prebiehat dve naraz??...lebo jedna co je na otca..a bohuzial este aj na mamu..je v stadiu riesenie..tym padom dalsi exekutor musi cakat kym sa tato vec nevyplati ze??.....tak ako je mozne ze chodi aj ten druhy otravovat???

andzi
10. júl 2010

@paaataaa v tej istej veci nemôže prebiehať iné exekučné konanie ale v inej veci môže, prečo by nemohlo? A tú môže viesť úplne iný exekútor.

paaataaa
autor
11. júl 2010

no ale ja som sa docitala....ze ked su urcitu osobu navrhnute viacere exekucie...moze len jedna prebiehat..nemozu dve naraz..sa maju teraz ecekutori o majetok pobit??..je to aj v zakone napisane inak 🙂

paaataaa
autor
11. júl 2010

ale tak nic tam nebolo pisana....ue v tej istej veci....a to by bolo zbytocne na jeden dlh zhanat 15tich exekutorov...mne to moc nedava logiku..i ked na svk je asi vsekto mozne heh

milan2013
1. sep 2013

@yanni dobry den chcel by som sa opytat na jednu vec že ako to funguje v Nemecku.Pracoval som tam v roku 2012 v bavorsku kde som si zobral na splatky telku ktoru som platil a mal som aj s telekomu paušal z mobilom od januara 2013 som doma bez prace takže splatky som prestal platit .Teraz mam možnost ist pracovat znovu do nemecka do mnichova a chcem znovu si to splacat a neviem ako postupovat či mi tam narasly dake sankcie neviem dakujem za odpoved

lili_mia
1. sep 2013

@milan2013 Prídeš do predajne, alebo kancelárie, podľa toho ako to majú zariadené a tam im povieš čo a ako. Ak si prestal svojvoľne platiť, tak bude zrejme aj pokuta. Ak máš od nich papier, že si dočasne oslobodený od platenia, alebo ti znížili mesačnú sadzbu, tak si ho so sebou zober. Daj si vytlačiť, alebo spísať všetky nedoplatky, aj s dohodou, ako to bude nadalej platiť. Nech to aj podpíšu s aktuálnym dátumom a potom už len dodržiavať termíny.
Neviem či to tak funguje aj v DE, ale je slušnosť oznámiť, že máš problém so splácaním a firmy takýto prístup vítajú, dá sa dohodnúť aj na prázdninách v platení, ak si prestál sám od seba, aby si im to oznámil, zrejme tam bude pokuta.

dadka7828
8. feb 2014

Ahojte potrebovala by som poradiť. Ocitla som sa v situácii ked neviem splácať pohladávky k mojej osobe a hrozí mi exekúcia. Ale mám momentálne problém s tím že môj priatel ku ktorému by som sa chcela nasťahovať aj so svojím synom a nemám u neho ani trvalý pobyt sa bojí že k nemu príde exekútor kôli mne a vybieli mu byt je to možné a aby sa tak nestalo čo by som alebo on teda mohol proti tomu spraviť. Ja by som chcela podať osobný bankrot ale aj na to pýtajú od žobráka palicu ak mi viete niekto poradiť tak budem velmi vďačná.

vulka
8. feb 2014

@dadka7828 Ano, exekútor može priateľa " vybieliťˇ. Pred pár dňami o tom hovoril v telke nejaký právnik.

dadka7828
8. feb 2014

To som videla lenže bolo to v čechách a ja som normálne zamestnaná a mám zrážky so mzdy nemám ešte exekúciu a vela som o tomto čítala že na slovensku neboli takéto prípady nič bližšie tam nebolo a myslím že je to len v prípade že nepreberáš poštu si ticho a nekomunikuješ čo ja teda komunikujem a snažím sa splácať. Rozumiem aj obave s toho že mu môžu šiahnuť na jeho majetok ale dá sa to vopred tuším vylúčiť s exekúcie kedže ja nemám žiaden majetok

draik
8. feb 2014

Najprv by sa exekútor musel dozvedieť, kde bývate. Ak je však možné nariadiť exekučné zrážky zo mzdy, exekútor sa nebude unúvať so spisovaním hnuteľných vecí - je s tým oštara a nízky výnos. Teoreticky by exekútor mohol prísť do bytu a spisovať hodnotné veci s tým, že patria Vám. Skutočný vlastník by sa vylúčenia vecí z exekúcie musel domáhať žalobou.

dadka7828
14. apr 2014

Ahoj draik ešte sa chem opýtať ked budem napr.na materskej a budem mať v OP len obec alebo mesto čiže bezdomovec a budem mať exekúciu ktorú nebudem mať ako splaťiť čo sa bude diať v takomto prípade a nemám žiaden majetok ani príbuzných čo by mi pomohli napr?

ivetan
14. apr 2014

@dadka7828 Ja tiez taky isty problem mam ze priatel ma exekuciu a u mna ma trvale bydlisko,mam odhlasit z bytu?

dadka7828
14. apr 2014

Pokial má zamestnanie tak exekútor mu nepojde po majetku ale po príjmoch

silvi14
9. okt 2014

Dobrý deň. Dostala som výzvu od exekútora.Jedná sa o exekúciu exmanžela z r.2012. Zaujímama či mi môže siahnuť na majetok/výplatu/,keďže tá exekúcia je z obdobia nášho manželstva Od 5/2014 sme rozvedený, na BSM sme sa vlastne dohodli len ústne,čo neviem či stačí.Po manželovi mi ostali len dlhy,tak delenie majetku som neriešila.Dal mi všetky veci/nabytok,elektroniku/a pôžičky,ktoré splácam,lebo sú na moje meno a iné mi neostáva.A iné sme aj tak nemali. Mám na mene ešte auto,ktoré používa tretia osoba. Ešte výzva exekútora -žiada v nej o mojom vyjadrení či sme manželia alebo rozvedený a žiada doklad o BSM.Môže exekútor siahnuť na učty detí?