Možnosti dôchodcu, o ktorého sa nemá kto postarať

8. máj 2020

Aké sú možnosti umiestniť 66 ročnú dôchodkyňu? My sa odmietame o ňu starať, na domov dôchodcov nemá, má exekúcie. My sme už 3 exekúcie uhradili, z dôchodku zostane cca 80 eur, odmietame ju ďalej živiť.

fkata
8. máj 2020

A to ju akože chcete na ulicu vyložiť? Z toho sa vyžiť nedá.

iviacik
8. máj 2020

To zdoraznovanie slova 'odmietame' vo mne vzbudzuje strašne smutné pocity.. 😔
Snáď to nie je Váš rodič.

Každopádne, skúsiť osloviť mesto na nejaké sociálne zariadenie + vyhlásiť bankrot, aby nemusela ta osoba platiť exe.

eliska13
8. máj 2020

Kde býva má nejaký majetok?ak áno predať a dať do domova či zaplatiť ubytovňu.
@iviacik zle sa to číta to áno, ale môže to byť človek, ktorý robí celé roky dlhy a je problémový a zničí celu rodinu.

fkata
8. máj 2020

@eliska13 ten majetok sa zrejme predať nedá, ak je tam exekútor, ak aj je.

autor
8. máj 2020

Je to moja mama. Bankrot ako? Ak jej vezmú byt, zostane jej budúci príjem a majetok, ak nie formou konkurzu 30% za 5 rokov nesplatí, nie je z čoho. Má iba byt, 3 exekúcie, kopec podlžností.

andrbeata
8. máj 2020

Čo tak vyživovacia povinnosť voči rodičom?!

autor
8. máj 2020

@andrbeata nie som ochotná viac, donekonečna to nejde.

missdiva
8. máj 2020

Kde ma byt? A aky velky? Je pisany na nu? Je to uz v stadiu, ze sa byt predat neda? Kolko musi zaplatit aby bol pokoj od exekutorov?
Tiez si myslim, ze radsej je krute sa jej zbavit...

sasa1310
8. máj 2020

ale má na domov dôchodcov. Veď nech predá byt, a zaplatí si domov dôchodcov. Či to sa vám nebude páčiť?

sasa1310
8. máj 2020

ešte, že ty si svoju mamu neprestala baviť, keď si bola malá a nevyhodila ťa na ulicu

mogaa
8. máj 2020

No ak nechce ísť do DSS dobrovolne tak si nepomôžete a všade sú dlhé čakacie doby....mimo toho by ste museli doplácať aj DSS, lebo žiadna DSS su nezoberie s tým že bude uhrádzať len 80eur(problémom sú tam tie exekúcie)....každé dieťa má vyživovaciu povinnosť to je dané zkonom, čiže ak by ju aj zobrali do DSS museli by ste ako deti doplácať zvyšok do minimálnej sumy....Jedine vybaviť DSS(dá sa zohnať aj súkromné, sú tam ceny cca 600eur) - predať byt, vypatiť exkúcie a z ostatnej sumy platiť DSS....Ale mama je svojprávna takže by s tým musela súhlasiť.....

loginexistuje
8. máj 2020

zavisi od hodnoty bytu vysky exekucii podla toho zvazit ci osobny bankrot alebo predaj nehnutelnosti atd

hyberncia
8. máj 2020

@sasa1310 to je trochu pomýlená predstava. Raz,keď je rodič neprisposobivy,či už alkoholik,gemler,či chronicky pôžičkar,to má ťahať svoje deti ku dnu,lebo ich splodil?

mogaa
8. máj 2020

@loginexistuje len problém je že oni nehľadajú riešenie ako to vyriešiť, hladajú cestu ako ju dostať do DSS lebo sa o ňu nechcú starať.....

deti95060810
8. máj 2020

nemá nejakú diagnózu? Najmä psychiatrickú...

majkeel
8. máj 2020

Predat byt, kupit mensi, vyplatit dlhy, zbavit svojpravnosti, aby nemohla brat dalsie pozicky, zobrat dochodok, zaplatit z neho byt a davat kazdy tyzden na stravu, ked nevie s peniazmi hospodarit. Alebo predat byt a zobrat k sebe, ak mate dom a mat ju pod kontrolou.

autor
8. máj 2020

@deti95060810 nemá nič

@mogaa cestu hľadáme nedá sa. Ak je niekomu samému za 6 týždňov 1000 eur málo a aj povysávať dá susede za 5 eur, ja toto trpieť nebudem ani financovať.
Byt má menšiu hodnotu ako exekúcie. Zatiaľ je jej, lebo sme platili jej exekúcie my, ale to takto byť nemôže.

@sasa1310 nie, nevyhodila ma, ale ani ma mlátila denne, starostlivosť bola taká, že som bola doma sama, lebo ona sa tárala po svete.

loginexistuje
8. máj 2020

@mogaa a co ze take riesenie hladaju ? preco maju deti cely zivot doplacat na rodica oni s na svet same nepytali

loginexistuje
8. máj 2020

autorka takze ja by som to riesila tak ze dajte mame papiere k osobnemu bankrotu nech si vybavi oddlzenie bude mat cely dochodok a nech ide na mestsky ci obecny urad podla tp da si urobit rozhodnutie o odkazanosti na soc sluzbu a da sa zaradit do ziadatelov ak nebude mat exekucie na dovjodku skor si ho vyplati max by som jej pomohla uz len s vybavovanim a nakupom zakladnych potravin mesacne viac nie

karolinakr
8. máj 2020

Alebo skonci na ulici pod mostom, alebo samovraždou.Ine tam nevidim.Decka ju nechcu, na dom dochodcov nema
A tie pozicky musia byt enormne, ked presahuju cenu bytu
Zalezi, aka je povaha
Ja by som si matku vzala k sebe, ale pod podmienkou, ze jej dlhy platit nebudem
Ine riešenie fakt nevidim

zirafienka
8. máj 2020

veľmi zložitá situácia. A mama čo hovorí na to, ako to ona chce riešiť,? Akú má predstavu o budúcnosti?

taga
8. máj 2020

Nerozumiem... ona ma 1000 eurna 6 týždňov? Tak preco jej platite exekucie? Ked si dava upratovat susede za peniazky, tak asi ma peniaze nie? Tak potom nech sa zivi sama..

autor
8. máj 2020

@taga má z našich. Platili sme preto, lebo tvrdila, že viac nebude, aby sa postavila na nohy.

@zirafienka žiadnu. Hrať sa s vnučkou, ktorú jej nedáme.

taga
8. máj 2020

Ach jo, uz chapem 😥 no teda, neviem si to predstavit, neda sa zobrat si ju k sebe, aby ste ju mali co najviac pod kontrolou, predat byt a splatit co najviac dlzob aspon z toho? Lebo ked neprestane robit dlzoby, skonci na ulici raz...

sasa1310
8. máj 2020

skúste to vybaviť tak, že mama osobný bankrot s tým, že ešte predtým sa byt prepíše na vás, aby o neho neprišla. Aj ako vďaku za to, že ste jej pomáhali. Ak by s tým nesúhlasila, tak by som ju vôbec neriešila a peniaze jej nedávala už žiadne. A nech sa stará o seba sama.

loginexistuje
8. máj 2020

@sasa1310 to sa neda urobit bolo by to trestne myslim ten prepis bytu a este ak ma exekucie a pred OB

lula313
8. máj 2020

No je to smutne, keď rodičia robia detom takéto starosti. Podľa mna čo najskôr porieste ten osobný bankrot a žiadosť na obecný úrad o umiestnenie do DSS, lebo do štátneho ju nemusia zobrať aj ďalšie tri roky. Ja neviem, ja by som ju k sebe nevzala, ak je to problémová osoba a sama sa o teba nestarala.. Ano, vyživovaciu povinnosť voči nej zo zákona mas, ale možno by to na súde neprešlo, keď sa o teba nestarala

eliska13
8. máj 2020

A načo mina toľko peňazí?prečo má dlhy niečo kupuje, či má vysoký štandard prečo vzala toľko pôžičiek?

eliska13
8. máj 2020

Tak ona už bola problémová asi vždy, keď ty si bola sama doma a ona sa tulala po svete😀a aký je jej postoj, že to máte platiť, vydiera, je z toho zrutena ?

pieksamaki
8. máj 2020

Skuste sa poinformovat na rozne DSS z okolia o cenach....a moznosti pobytu...atd.
Aj ked je zatial asi fyzicky sebestacna...budu mozno pisat...ze tam nema co hladat....ale treba sa vopred informovat o tom kde co a ako...raz tiez zdravie pojde dole...pripadne centra pravnej pomoci si skonzultujtr situaciu....v akej vyske ma prijem-dochosok..akéj vyske exekucie..a ake su moznosti.....ked nebudu vediet...tak hladajte a pytajte sa kam by vas nasmerovali ...vzdy to vacsinou podla trvaleho pobytu...alebo aj konzultujte s jej lekarom...ci ju pre jej dobro nezbavit svojpravnosti....vela klientov v starobe uz nevie hospodarit a rozumne chapat .....
....