Môžu ma rodičia vysťahovať z domu?

babacik
17. nov 2009

Mam 4 deti,3 mam z manzelom ktory mi zomrel a to stvrte mam z terajsim priatelom,ale je o 5 rokov mladsi a nasi si myslia ze nie je spolahlivy a nechceju ho do nas pustat,tak ja vecer aj s malou chodim k nemu a rano bezim zase domou.Sme z jednej dediny.Mama a ani oco sa somnou nerozpravaju a zakazuju mi k nemu chodit.Vcera mi oznamili ze ja mam vypadnut a deti u nich mozem nechat.Chcem sa spytat ci maju nato pravo a ci sa ja mozem nejako branit.Dakujem.

emyly
17. nov 2009

babacik podla veku tvojich detí usudzujem že si trošinku starší ročník....preto vôbec nechápem postoj tvojej mamy....ved je to predsa tvoj život, a ak aj máš mladšieho priateľa,určite už nie je žiaden puberťák... 😖
čo sa týka toho vyhodenia z domu...myslím ak nie si spoluvlastník, ak na teba nie je prepísaná ani časť domu, tak rodičia to právo asi majú...ale to nech ti radšej poradia žienky právničky....
A nedá sa riešiť bývanie u priateľa? aspoň načas, kým sa situácia trochu neupokojí...držím palce a prajem veľa zdaru 😵

titkovamiriam
17. nov 2009

babacik som netusila ake mas problemy no hroza a mas niaky podiel na doma ak je vylucne tvojich rodicov a ak by chceli mozu ta dat aj vystahovat,zrusit trvaly pobyt a podobne.no ak je cast domu tvoja tak nie.

babacik
autor
17. nov 2009

emyly:priatel ma este slobodneho brata a maju maly domcek,tak by sme sa tam nepomestili,a mas pravdu nie som spoluvlastnik,len som ich dcera ☹ a byvame na dedine tak to je hanba,ze k nemu chodim,co povedia ludia,to je este ten starsi rocnik 😒

titkovamiriam
17. nov 2009

jemine a co je to pat rokov!!!mas to tazke s tolkymi detmi kam sa podejes ☹ ☹ ☹ jedine koly detom ostat u vasich a s priatelom sa stretavat tajne....neviem

babacik
autor
17. nov 2009

cakame na podnajom ale nasi uz nechcu cakat a maju toho dost,uz chcu mat klud a pokoj,len chcem vediet ci mam nejaku sancu sa branit ☹ ☹

henikav1
17. nov 2009

babacik, mas tam trvaly pobyt?

babacik
autor
17. nov 2009

ano mam tam trvaly pobyt od narodenia 🙂

henikav1
17. nov 2009

babacik, tak by ta mohli vyhodit len tak, ak ti zabezpecia nahradne ubytovanie. A to aspon na takej urovni ake mas teraz

maznacik007
17. nov 2009

trvaly pobyt nic neznamena pokial tam neni spoluvlastnicky podiel.. lebo TP ma len evidencny charakter...
mozno by stalo za to oficialne prerusit kontakty ako tazko povedat mozno sa ti len vyhrazaju.. a nic neurobia

babacik
autor
17. nov 2009

a mam nato pravo,alebo na koho sa mam s tym obratit?

kisska
17. nov 2009

henikav - nemyslim si, ze by rodicia boli povinny zabezpecovat svojim detom nejake ubytovanie... Dokonca ako majitelia domu, mozu zrusit jej trvaly pobyt. Ide len o to, ze aj babacik ma uz iste dost rokov a mohla by mat aj dost rozumu, aby si vedela zariadit zivot sama. Viem, ze s tolkymi detmi je to tazke, ale rodicia naozaj uz teraz nemaju povinnost starat sa o teba. Skor naopak.
Ja si skor myslim, ze toto je skvela prilezitost, ako sa postavit na vlastne nohy a aj pred ostatnymi ukazat, ze beriete svoj vztah vazne a ze sa len "nefrajerite" 😉 Viem, ze je to tazke, ale drzim palce, urcite to zvladnes 😉

titkovamiriam
17. nov 2009

tervaly pobyt nic neznamena mozu ti ho zrusit na obecnom urade za 3 minuty...

heni prepac nemas pravdu ak jej v tom dome nic nepatri nemusia vobec nic

henikav1
17. nov 2009

nepovedala som ze sa stane spolumajitelkou domu a trvaly pobyt mozu zrusit, ale pokial viem musia zabezpecit nahradne ubytovanie

henikav1
17. nov 2009

dobre Miriam nehadam sa

babacik
autor
17. nov 2009

ja som si chcela este nasporit nejake peniazky a mam pozemok tak chcem stavat dom,ale preto ze chodim k nemu tak uz to nebudu tolerovat a ver ze keby som mala nato prostriedky tak uz doma davno nesedim,a pomaham im stale aj ked sa nerozpravaju

titkovamiriam
17. nov 2009

nie heni nemusia vobec nic dokonca ho /ju mozu dat aj policajtami vyhodit
kamoska tak riesial bohuzial vlastneho brata ...
a ja tak exmanzela...

alexandra
18. nov 2009

babacik hovori sa, ze koho dom, toho pravidla. Ak chodis potajme k priatelovi a deti v noci nechavas doma so starymi rodicmi, potom sa necudujem, ze sa im to nepaci. Keby to iste robila Tvoja dcera, tiez by sa Ti to nepacilo.

babacik
autor
18. nov 2009

alexandra:ja potajme k nemu nechodim oni o tom vedia,a moje deti su uz samostatne a tiez ked nieco potrebuju tak idu za priatelom
ja nechcem aby ste rozoberali co a ako ja len chcem poradit,ci sa mozem nejako branit alebo nie

a mimochodom svojej dcere by som to nikdy neurobila ani keby si zobrala rusa alebo o8rokou mladsieho chlapa

alexandra
18. nov 2009

babacik to nemozes povedat.

Branit sa proti tomu neda, je to ich dom, TP je skutocne len registracny udaj. Zabezpecenie nahradneho ubytovania moze znamenat aj ze Ti najdu 3 inzeraty a nech sa paci, vyber si.

Robit sa da to, ze si s nimi sadnes a dohodnes sa. Nepises napriklad ci prispievas na domacnost, ci by napriklad priatel nepomohol s tym, aby ste mali samostatne byvanie.

babacik
autor
18. nov 2009

ano ja sa staram o varenie pranie,takze mesacne davam 11000na stravu a mama plati plyn a elektrinu,a priatel dava na oblecenie a na skoly,a otec si peniazky spori,a rozpravat sa snimi neda uz som to skusala sto krat

alexandra
18. nov 2009

babacik tak v tom pripade si myslim, ze by sa Vam skor oplatilo s priatelom sa dohodnut s jeho ratom, aby si nasiel nejake ubytko a byvat s priatelom v jeho domceku.

babacik
autor
18. nov 2009

diky alexandra,mi podnajom mame slubeny ale je to obecny byt a uz mesiac cakame kedy bude schodza aby nam urcili cenu a maju vtom byte nieco nevyriesene,ale nasi uz cakat nechcu lebo vlecie sa to asi pol roka este dnes pojde ku starostovi a poziadam ho aby to urychlil a ked nie tak potom uz neviem, ☹ tak som chcela vediet ci ma mozu nasi vyhodit ☹

alexandra
18. nov 2009

babacik chapem, ze je to velm neprijemne, no zial v podstate ano, mozu.

babacik
autor
18. nov 2009

tak dakujem aj zato,musim sa podla toho zariadit,tak od zajtra musim tlacit na starostu,a do Vianoc musim byvat sama zo svojimi detskami a priatelom 😉

alexandra
18. nov 2009

babacik ano, z tych info co si napisala je to najlepsie a najrychlejsie riesenie 🙂 Drzim palce

babacik
autor
18. nov 2009

diky budem potrebovat trochu povzbudit,lebo ja nie som ten bojovny typ 😒

vrbicka
21. nov 2009

Babacik, trvalý pobyt ešte nič neznamená. Máš ho za 5 minút a zrušíš ho tiež za 5 minút. Trvalý pobyt ťa ešte nerobí spoluvlastníčkou bytu, resp. domu. Nechcem ťa strašiť, ale môžu ťa hocikedy vyhodiť, nemusia ti hľadať ani náhradné ubytovanie 😖

babacik
autor
24. nov 2009

dakujem vrbicka,uz mi to povedali aj ostatne zenicky,tak uz sa pomaly zacinam balit 😢 😢

duska1122
25. nov 2009

babacik to je smutne ale ked budete vo svojom bude to ooovela lepsie ako s rodicmi

babacik
autor
26. nov 2009

dakujem duska,uz aby to bolo 😉 brala by som hocijaky podnajom len zeby som stade odisla ☹ ☹