Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Múdre rady od svokry. Ako to prežiť?

alexandra909
17. apr 2016

Baby ja uz som zufala. . .
Nebudem tu riesit temu svokra a ich rodina bo to bude nadlho, ale poradte jak mam mm vysvetlit ze uz nevladzem ked dojde odtial s tym ze nemam pichat fraxiparin do brucha, a uz vobec nie kazdy den ale aspom obden. . . . Uz som raz potratila, teraz robim co sa da a stale odtial dostavam kritiku. Jak vysvetlit ze jen fraxiparine neni len cukrik z jesitnosti? ☹

sissy27
17. apr 2016

@alexandra909 nijako. Nie si povinná nič vysvetľovať. Ja by som akýkoľvek pokus o debatu na túto tému stopla tým, že "mojím gynekológom je Dr. XY a jeho rady som si vyžiadala a držím sa ich. Vy ste si svoj názor povedali, to je tak všetko a končíme." prípade by som jej poznámky úplne ignorovala a vždy keď začne by som sa spýtala niečo odveci, napríklad či dáva do koláča polohrubú alebo hladkú múku, či mrkvu kupuje v lidli alebo v kauflande alebo čo má v pláne koncom mája...

natalym
17. apr 2016

@sissy27 Inak toto s tými rečami od veci je super nápad.

nyusika
17. apr 2016

@alexandra909 Nevysvetlovat, jedným uchom dnu-druhým von. Nanajvýš povedať, že ti to odporučil lekár.
Svokra bude kibicovat iba dovtedy, kým bude4š reagovať.

0silvia0
17. apr 2016

@alexandra909 a prečo svokra vie o takýchto súkromných/výsostne osobných záležitostiach??? Toto vôbec nemusela vedieť, toto svokre nemusíš hovoriť. Pre budúcnosť: svokre treba hovoriť len všeobecné záležitosti, nič osobné, súkromné, intímne vedieť nemusí. Selektuj čo jej povieš a ušetríš si kopu nepríjemností 😉

sissy27
17. apr 2016

@natalym nemala by si si to pichať, nie je to dobré... A čo budete zajtra piecť? Počúvaš, nepichaj si to! Dúfam že zajtra bude v lidli mrkva aj s vňaťou a nie len tie v igelitovom vrecku... No uznaj, ako dlho môže svokru takáto debata baviť? 😀

0silvia0
17. apr 2016

@sissy27 ty musíš byť ideálna nevesta 😀 😀 😀

tajka1986
17. apr 2016

@alexandra909 spytaj sa jej odkedy ma doktorat z gynekologie ked je taka mudra 😀

natalym
17. apr 2016

@sissy27 No pecka. Musím vyskúšať.

alexandra909
autor
17. apr 2016

@0silvia0 jej svagrina robi na gyn. Oddeleni :(

alexandra909
autor
17. apr 2016

@sissy27 dik skusim. Ja tam ani nechodim. To len moj odtial vzdy s niecim dojde.

timea7
17. apr 2016

baby pozor, ona nerieši svokru, ale manžela, ten od nej chodí múdry ako rádio. Tomu treba povedať, že nech si tie "dobre mienené rady" od svojej mamičky nechá pre seba. Inak nechápem, na čo svokre vešia na nos, že si niečo pichá. Čím menej svokra takéhoto typu vie, tým lepšie. A ak už to vie a ani po viacerých upozorneniach, aby to nechala na lekára, neprestáva drať hubu, treba jej povedať, že fraxiparín si pichá iba každý druhý deň. každý prvý kokaín.

snezienka321
17. apr 2016

@alexandra909 jej svagrina robi na gynde, preto vie svokra vsetko o tvojom zdravotnom stave a liecbe??? Tak v tom pripade by som za zlatou pani isla a poprosila ju o diskretnost. A dodala by som, ze ak to pani zlata nepochopi, budes sa stazovat u primara... Inak suhladim so
@0silvia0 svokra nemusi vediet vsetko. Tiez som mala dilemu,ked som riesila jednu zalezitost, ci povedat, ci nie... tento mesiac som bola 2x v nemocnici (po 5 dni) na planovanu hospitalizaciu, pri druhej hospit.ma operovali. Mam mesacnu rekonvalescenciu a svokrovci ani len netusia, co sa dialo a deje.. A som rada, ze som im nic nepovedala. Nikdy totiz neviem, ako by to mohli otocit...

macaf
17. apr 2016

Ja som bola na umelom oplodnení a moja svokra že načo nám bude druhé decko (starsi má už skoro 10r. a drobček 11mesiacov) neuveriteľné čo si dovolila preplakala som celú noc a nakoniec manzel zasiahol a povedal že je to naša vec. Keď sme začali chodiť do centra ani sme jej to nepovedali ale pomyslela si lebo musela varovať starsieho syna a to čo som podstúpila ani netuší načo a teraz najmladšieho by zjedla tak ho ľúbi.... Ja jej tiež nehovorím že na čo je tie tabletky na tlak a cukrovku nech sa každý stará o seba ty sa staraj len o svoj malinky pokladik a svokra nech rieši samu seba

alexandra909
autor
17. apr 2016

Dakujem baby ;)

johanka_de_arko
17. apr 2016

V prvom rade povedz manzelovi nech ti to ani nehovori.ked vie ze ta jeho matka vytaca,tak ta potom takymi recami vedome vytaca on sam.ako charakter by to mal byt ON kto uzemni svoju matku a nie len prikyvuje hlavou a robi prostrednika pri odkazoch.
Fraxilarine nie je hlavny problem.je to len problem pre dnesok.ked skoncis s fraxiparinom,najde si inu temu.musis jej dat jasne najavo ze si budes robit co chces,ci v tom ona vidi logiku ci nie,ci s tym suhlasi alebo nie.ak sa das jej recami ovplyvnit a zacnes si fraxi pichat len kazdy druhy den,tak mozes volne injekcie zacat pichat jej 🙂
Opytaj sa dr.,ci to musi byt len do brucha.ja som si pichala aj do nohy aj do ramena.aj sestricky v nemocnici mi pichali do ramena.

0silvia0
17. apr 2016

@alexandra909 aha, tak švagriná roztrubuje detaily liečby pacientov len tak na počkanie? Diskrétnosť jej asi nič nehovorí, keď už takto u vás tamtamy fungujú, tak povedz manželovi, nech povie svokre, nech tá povie švagrinej, že toto sa nerobí a keď naďalej bude roztrubovať a riešiť tvoj zdravotný stav kade-kade, tak to začneš rázne riešiť 😠

sissy27
17. apr 2016

@0silvia0 ja mám so svokrou veľmi dobrý vzťah, takže pre ňu som ideálna 🙂 ale s prvou svokrou to také nebolo, neboli sme síce na nože, ale ani dobré vzťahy tam neboli, takže ona by ma zas inak ohodnotila 😉 každopádne po hlave si nenechám skákať ani od vlastnej mamy, nie ešte od nejakej inej...

bonaqa2013
17. apr 2016

ja by som len vypočula a pravdaže maminka .... a aj tak by som si urobila ako ja uznám za vhodné... svokre sa netreba vôbec zdôverovať. Zbytočnosti rieši ....

ukulela
17. apr 2016

@alexandra909 svokru neries a muzovi povedz, ze nech sa paci,moze ist s tebou k lekarovi a porozpravat sa o tom s nim. a ze ty tiez neriesis, ci tvoja svokra dodrzieva davkovanie liekov na tlak, a neodporucas jej jest ich menej, aby ju porazilo.
drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne.

petrahanka
17. apr 2016

Ja si picham fraxik od zaciatku tehu a som stastna ze si ho picham. Doktori vedia co robia.mam za sebou 4 potraty a urcite aj vdaka fraxiparinu o 2 mesiace porodim nase vysnivane babo. Takze muzovi treba povedat ze ak chce mat syna tak nech da na radu lekarov a nie niekoho kto sa do toho nevyzna.

nyusika
18. apr 2016

inak, ja by sio taaak zvozila pana manzela, ze az.
tak namiesto toho, aby podporoval svoju tehotnu manzelku, chodi jak stara blazkova klebetit o veciach, o ktorych ani paaru nema s dalsou najmudrejsou.

@alexandra909
normalne nanho naziap 🙂, ze takto mily moj nie, ja som tvoja zena a ja si neprajem, aby si nase intimne a sukromne veci rozoberal s polovicou mesta. kludne mozes prehanat, ved si tehotna, to sa od tehotnych priam caka 😀

0silvia0
18. apr 2016

@nyusika infošky donáša švagriná svokry, ktorá robí na gynek. oddelení, kam chodí zakladateľka témy, manžel zakladateľky témy to zasa od svokry prinesie domov k zakladateľke témy 😎
Jak rodina donášačov 😝

natalym
18. apr 2016

@0silvia0 V niektorých rodinách to takto funguje a ešte by im mala byť zakladateľka vďačná, lebo sa o ňu zaujímajú. 😉

katuliena82
18. apr 2016

Švagrinú za informácie o pacientoch môžu vyhodiť. Tak 1, rieš to s tou klebetnicou, že ešte raz a ides za primarom 2, povedz to isté aj starej mudrlantke 3, nech ti ukážu atestaciu z gynekológie 4, keď s tym začne tak ju stopni: moj lekar vie čo robí, nemienim vám nič vysvetlovat

0silvia0
18. apr 2016

@natalym viem, že to takto funguje aj v iných rodinách, veď bývam na dedine 😀 😀 😀 Ale zásadne sa nezúčastňujem, takže mi je to fuk 🙂

nyusika
18. apr 2016

@0silvia0 ale to je jedno, kto donasa, doma nech si spravi s muzom poriadok.
muz jej tieto spravy nosi domov a obtazuje ju tym

Tu začni písať odpoveď...

Odošli