Musí vždy platiť muž vo vzťahu?

majoms336
19. jan 2016

Ahojte. S priatelom chodime uz par mesiacov spolu, no keď sa dakde vyberieme napríklad večera na výročie platí si každý sám alebo skôr by som povedala že on čaka kým vyložím peniaaze za svoju polku aby mohol ísť zaplatiť. Priateľ zarába ja ešte študujem posledný ročník na VŠ a jediný príjem mám zo strany rodičov, ktorý majjú somnou veľké výdavky jednak za internát, cesta a pod. A prreto nemám vždy peniaze na mínanie. Kamarátka má priatela, ktorý ju stále prekvapuje maličkostami a keď som jej povedala ako je to u nás s platenim povedala že to vôbec nepozná. Niesom nejaká materialistická že by som to očakavala že mi bude kupovaťsamé veci a platiť ale ja nepoznám ani maličkosti len tak z lásky a všetko už podlieha stereotypu pretože kvôli počasiu sa môžeme max prechádzať a ísť dakde do tepla by znamenalo dalšie výdavky tak stále sedíme doma a mňa to už prestáva baviť.

mirkaaa80
19. jan 2016

@majoms336 a platobnu kartu nenosi so sebou? Ci nema ani ucet aby usetril? No ako ti tu pises, posli ho kade lahsie, fakt sa to bude casom zhorsovat!

libka1
19. jan 2016

varovny signal by toto pre mna urcite bol. nikdy som nepozadovala aby za mna niekto platil, vzdy sme vacsinou isli pol na pol, ale ked ani nevidim snahu tej druhej strany, nic dobre to do buducna nevesti 🙂 a partnera co by mi aspon raz za cas nekupil nejaku malickost som vobec nemala nastastie. v zivote su situacie ked ostanes nanho mozno odkazana a co potom? on sa naje v restauracii a ty budes pri stole na neho pozerat? 🙄

natalym
19. jan 2016

Ja by som asi nevytiahla peniaze a keď príde čašník tak by som poprosila účet na každého zvlášť a ešte by som si odložila bloček.

lolusa
19. jan 2016

Tiež mi to príde ako žgrlošstvo. Žena by si ale mala vedieť za seba zaplatiť sama. U mňa vždy tomu predchádzali preťahovačky, že chcel platiť chlap a ja som mu to nedovolila. Potom sme platili na striedačku, aby som sa necítila blbo. Jediný muž, ktorý môže za mňa platiť a neprotestujem, je môj manžel. Aj tomu som to dovolila, až keď sme začali spolu žiť v jednej domácnosti.

sirinka
19. jan 2016

@majoms336 inak niekedy sa da odpozorovat nieco aj z toho, ako sa sprava ku svojej rodine, rodicom a surodencom, co su predpokladam doteraz jeho najblizsia rodina

terezka1947
19. jan 2016

@sirinka ja by som povedala,ze najviac sa da odpozorovat na partnerovi vsetko=podla toho ako sa sprava voci svojej rodine,mame,atd...

sirinka
19. jan 2016

@terezka1947 ano, velmi casto, ale ako sa hovori, vynimka potvrdzuje pravidlo, tak kedze dotycneho mladeho muza nepoznam a ani jeho rodinu, s uplnou istotou to tvrdit nebudem.

lintu
19. jan 2016

Ak máš s niekým problém, rieš to v prvom rade s osobou, s ktorou máš ten problém. Bez názoru druhého je táto diskusia viac menej bezpredmetná. K partnerskému životu, žiaľ, patrí i taká chúlostivá téma ako sú financie. Neviem ti povedať ako, len skôr ako urobíš nejaké závažné rozhodnutie, určite sa s ním najprv porozprávaj o tom, čo ťa trápi a ako inak by si si to prípadne predstavovala. Keď si tak občas čítam rôzne diskusie mladých, dnes to už nie je o tom čo sa musí a čo by sa patrilo. Aj chlapi majú radi pri sebe osoby, ktoré dokážu byť dostatočne sebestatačné. To že ti nenosí prkotiny mimo sviatkov? No a? Nie každý je takej povahy. Tak ako sa nie každý miláčikuje, ľubinká x-krát denne, tak isto si nie každý zakladá na darčekoch. Je to vec komunikácie. Komunikuj. A čím skôr tým lepšie. Neskôr sa zavádzajú zmeny vo vzťahu ťažšie.

mirkita
19. jan 2016

@majoms336 poznam vztahy kde bolo presne vydelovanie od uplneho zaciatku a aj to na tom stroskotalo...ak to s nim myslis vazne a toto ti vadi,preberte si ako si predstavuje ze raz budu fungivat rodinne financie...a uvidis.nie je to tak ze muz musi platit a nosit darceky ale ak je to az take striktne ze strazi kazde euro tak to podla mna nie je uplne ok.

timea7
19. jan 2016

@mirkita nemyslím si, že ak to s ním preberie, že sa on od základu zmení, zrejme sa bude teraz chvíľu snažiť, kým ju lapí a potom sa vráti do starých koľají....

sirinka
19. jan 2016

@mirkita tak napriklad mne by prislo trosku mimo bavit sa o tom, ako raz budu vyzerat nase rodinne financie, pokial este nedosli do stavu, ze tu rodinu spolu chcu. A suhlasim s @timea7 ze moze

mirkita
19. jan 2016

@timea7 no som nemyslela ze sa zmeni ale ze ona uvidi ci toto si predstavuje on aj v rodine ze si podelia nakup ze co kto zje a ked bude na rodicaku,bude jest suchy chlieb lebo na viac jej nevyjde

sirinka
19. jan 2016

Sa zacat pretvarovat

petkashop
19. jan 2016

Aké debaty a vysvetlovanie? Ja by som mu už ani nezdvihla telefón a hotovo 😠

terezka1947
19. jan 2016

@sirinka jasne,suhlasim...ale skoda,ze tak neuvazuju vsetky zeny...mozno by predisli sklamaniam 😒

mirkita
19. jan 2016

@sirinka ano preto pisem ze ak to myslia vazne... ak to nemysli s nim vazne tak to nemusi riesit

sirinka
19. jan 2016

@terezka1947 a kolko by bolo starych mladencov xixi

jane338
19. jan 2016

neviem ako ini, ale podla mna je logicke aby platil, ked zaraba a ty studujes. ak sa takto chova, zvazila by som cely vztah lebo co ak sa v manzelstve bude spravat rovnako? alebo este horsie?

moj snubenec pracuje, ja studujem a platil a plati za mna vzdy, mne to nedovoli. zo zaciatku sme sa natahovali, ale teraz ho uz nechavam. dokonca aj ked sme isli niekam neplanovane a nemal drobne, nepovedal mi pol slova, ani sa nespytal ci by som nemohla zaplatit (brala by som to uplne v pohode) a platil kartou. Vela robi vychova.

mirkita
19. jan 2016

@sirinka a jasne ze to nemusi nanho vytiahnut ako vaznu debatu,vsak snad sa rozpravaju,riesia aj predstavy o zivote a pod,aj taketo veci sa daju diplomaticky zistit...a z rodiny to suhlasim ale zas ktovie ci niekoho z rodiny pozna,fakt tazko povedat

timea7
19. jan 2016

@mirkita myslím, že bude o pár mesiacov v obraze tak či tak. Zistí, či niečím prispieva rodičom, ak u nich býva, aké im kúpi darčeky k sviatku, Vianociam, ako pozerá na ceny oblečenia, ako poriešia dovolenku v lete a pod. Tento muž rozhodne nie je typom, ktorý dá manželke na MD svoju kreditku 😒 😒 😒 , rad by som sa mýlila, ale tiež som mala s podobným týpkom tú česť. Ukončila som to asi po šiestom rande, nešlo ani tak o to, že mu bolo zaťažko cvaknúť mi kávu a minerálku (pracovali sme obaja) , ale dozvedela som sa iné perličky - neplatil na deti, používal otcove auto, lebo svoje si šetril....inak bol Ing. IT-čkár 😒

emilia25
19. jan 2016

Toto chodenie a stretávanie sa je veľmi dobre na zistenie ci sa k sebe ľudia hodia.samozrejme ze cez ružové okuliare zamilovaný clovek to nevidi ale na to je zas super spoločne bývanie ale bez akých kolvek zsveskov teda bez hypo niekde len podnájom az ked to bude fungovať aj po roku dvoch a stale budu šťastný tak dalsie kroky.ale dnes to robia vsetko uplne na opak a uz býva dost neskoro.

terezka1947
19. jan 2016

ja ked tak sledujem niektore dnesne dievcata,tak fakt sa na mieste tych chlapcov bojim o svoje peniaze aj za obycajny caj 😒
a pridavam sa k nazoru,ze mozno ani nie je skrob,co ked to cele jeho spravanie ma aj ine pozadie...a chcelo by to bud viac informacii-co mi ich nedostaneme a naco by nam aj boli alebo sa nejako diplomaticky na tie temy opytat,resp.zistit ake je to u nich doma

mirkita
19. jan 2016

@timea7 😀 tak to bol iny tipek... ja som zas bola v inej situacii ze som ako studentka aj zarabala,mala som vzdy svoje peniaze a vedela ich setrit a moj zarabajuci frajer zas vedel paradne minat...vrchol bol ked ma ukecal ze mu poziciam a on si kupil na seba oblecenie v takych cenach ze som skoro odpadla...ani mi to nestihol vsetko vratit ked sme sa rozisli

sirinka
19. jan 2016

@terezka1947 mozno sa boji, ze ma za frajerku silnu feministku, aby ho este po sudoch netahala, ze si dovolil zaplatit jej kavu 😉

timea7
19. jan 2016

@terezka1947 chápem ťa, máš na mysli zlatokopky, ktoré sa snažia naraziť si čo najzazobanejšieho, potom zlyhá antikoncepcia a potom ´treba z neho vytrieskať čo najvyššie výživné, ak by sa sobášu bránil 😝 😝 😝 😝 . ale tu ide o muža, ktorý vie, že jediným príjmom jeho lásky sú letné brigády, on je zamestnaný, za celý čas ich vzťahu jej nekúpil žiadnu blbosť za pár eur, má problém zaplatiť za ňu občas večeru, ale v pohode sa tvári pred obsluhou, že ju cvaká. Aspoň tak som to pochopila ja a zaradila by som najvyšší stupeň opatrnosti.....

timea7
19. jan 2016

@mirkita rozstrihala by som mu tie handry, keby mi prachy nevrátil 😒

terezka1947
19. jan 2016

@sirinka hmm...ja som si teraz spomenula na jedneho chalana,do kt.som bola velmi zalubena...a tiez mal take zvlastne "financne" spravanie...a teraz je uznavana kapacita v Cechach,mlady vedec...ma uz rodinku,mozno aj na MK je manzelka 😀 aaaaale,normalne som sa tak zamyslela ako asi dosiel k nej on 😒

natalym
19. jan 2016

@terezka1947 To je aké?

terezka1947
19. jan 2016

@timea7 ano....uplne s tebou suhlasim...ale ja som sem hodila iba take vseobecne zamyslenie sa...mam totiz dvoch chlapcov...tak ma to sem tam napadne uz teraz 😉

katka1981
19. jan 2016

@majoms336, a tebe toto vyhovuje? Ved je to trapne. Bezne sa robi aj to, ked maju priblizne rovnaky prijem, ze teraz platim ja, nabuduce ty, ale ani tam sa nepozera, ze aby sme platili rovnako, ide len o princip. Ja som nikdy nemala takeho partnera, mne to pride trapne. Ako dlho ste spolu? Podla mna je drzgros. Kazdy normalny chalan sa snazi byt galantny a ajked prachy nema, pred babou sa snazi struhat gentlemana a radsej zaplati, ajked si ma pozicat, nez by hento robil.