Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Musí vždy platiť muž vo vzťahu?

majoms336
19. jan 2016

Ahojte. S priatelom chodime uz par mesiacov spolu, no keď sa dakde vyberieme napríklad večera na výročie platí si každý sám alebo skôr by som povedala že on čaka kým vyložím peniaaze za svoju polku aby mohol ísť zaplatiť. Priateľ zarába ja ešte študujem posledný ročník na VŠ a jediný príjem mám zo strany rodičov, ktorý majjú somnou veľké výdavky jednak za internát, cesta a pod. A prreto nemám vždy peniaze na mínanie. Kamarátka má priatela, ktorý ju stále prekvapuje maličkostami a keď som jej povedala ako je to u nás s platenim povedala že to vôbec nepozná. Niesom nejaká materialistická že by som to očakavala že mi bude kupovaťsamé veci a platiť ale ja nepoznám ani maličkosti len tak z lásky a všetko už podlieha stereotypu pretože kvôli počasiu sa môžeme max prechádzať a ísť dakde do tepla by znamenalo dalšie výdavky tak stále sedíme doma a mňa to už prestáva baviť.

pribinak
19. jan 2016

Nemas ziadnu brigadu?

majoms336
autor
19. jan 2016

Teraz na zimu nie kedže mám volno len cez vikendy ale cez leto plánujem ako stále

natalym
19. jan 2016

A vieš koľko zarába, príp. na čo šetrí, aké sú jeho ciele vo financiách?
Nikdy ste neboli spolu a on samozrejme vytiahol peňaženku?

majoms336
autor
19. jan 2016

Na začiatku áno ale teraz už nie .. Áno viem kolko

natalym
19. jan 2016

Však zabaviť sa dá aj bez toho aby ste niekde chodili. Ja by som sa asi snažila tomu vyhnúť, stále niekde posedávať.

katka1981
19. jan 2016

@majoms336, mne chcel platit vzdy kazdy partner (malo som ich troch 🙂 ale mne to bolo blbe, nenechavala som si platit. Ale hentakeho partnera by som fakt nechcela, uz len z principu.

silaviat
19. jan 2016

u nas na striedacku ked som mala ja platila som ked nie platil partner... pokial vie ze nemas a nepozve ta tak mi to pride smutne.. lebo ak ste partnery -priatelia tak by som to ocakavala.. ak vsak nema ani on alebo ma momentalne velke vydavky tak skus vymysliet daco financne nenarocne da sa vselico.. ak ich ma a proste ostal lakomec pouvazuj nad buducnostou lebo zrejme sa to nezmeni a spolocna domacnost delena 2 je podla mna nedovera voci partnerovi a to je bez dobrej buducnosti

lili2015
19. jan 2016

U mna to bolo tak, ze ma priatel vzdy pozyval, a ked som chcela, tak som platila ja. Teraz to je uz jedno, kedze peniaze su spolocne. Poznam vsak par, kde muz je extremne lakomy, teda aspon podla mna. Su spolu osem rokov, vzdy si moja kamaratka musi zaplatit svoju polku do posledneho centa, aj ked nikdy v podstate nepracovala (iba max. brigady). Dokonca aj na spolocnej dovolenke si vsetky vydavky zapisoval na papierik a potom mu mu musela vratit aj posledny cent. Zalezi na tebe, ci si taky vztah prestavujes a ci ti to vyhovuje. Ak nie, vedz ze casom to bude este horsie. Porozpravaj sa s nim a potom konaj.

zuska2001
19. jan 2016

určite na striedačku, chlap platí iba na začiatku vzťahu všetko. Nájdi si brigádu, prípadne, ak máš rodičovské peniaze len, je to aj dôkaz, že sa občas dokážeš financii vzdať kvoli nemu. Neverím, že by si z peňazí rodičov dačo nevedela ušetriť aj na občasné zaplatenie účtu.

petkashop
19. jan 2016

@majoms336 No podla mňa je prístup tvojho priateľa VRCHOLNE trápny. On zarába a ty dostávaš len vreckové od rodičov, podľa mňa neni čo riešiť, platiť by mal on. Hlavne sa čudujem jemu, že mu to neni blbé. Mám kamarátku, ktorá mala s bývalým presne takýto istý vzťah a to bol chlapec právnik. Doteraz sa pri spomienke na to, ako zakaždým musela dať na stôl 1,20€ za kofolu, lebo on by to za ňu jednoducho nezaplatil, smejeme 😀 Hoci jej to smiešne vtedy nebolo, no...

No neviem, ja by som si prehodnotila, či by som chcela pokračovať vo vzťahu, prípadne žiť s takýmto žgrlošom. Len pre vysvetlenie, v našom vzťahu som od začiatku bola finančne nezávislá a nepotrebovala som, aby mi nikto nič platil... ale podľa mňa sa to jednoducho patrí. Muž sa má o ženu starať a booodka.

timea7
19. jan 2016

@majoms336 bola by som veľmi obozretná, toto zaváňa žrglošstvom 😝 😝 😝 😝 . Keby bral, ako automatické, že za teba zaplatí a ty sa ohradíš, že nie, bolo by to iné. Keby ti aspoň občas niečo kúpil - ružu, čokoládu - somariny do päť eur, tak OK, ale toto sa mi nepáči. Nepáčilo by sa mi ani to, keby si všetko platenie nechávala na ňom, ale poznáte sa pár mesiacov a on sa takto správa?! Pripadá mi to úbohé z jeho strany, veď nechodíte hádam na večeru tri krát do týždňa....Pozri tému - Môj manžel je držgroš.

jabadaba
19. jan 2016

@majoms336 pomer student studentka - platenie fifty fifty je ok, kedze je predpoklad, ze ani jeden nezaraba. V tvojom pripade je divne, ze priatel zaraba, Ty studujes, si bez prijmu a caka, ze zacvakas. Ono, samozrejme, dobre padne aj tomu druhemu niekedy nechat sa pozvat, ale v tej zostave ako vy fungujete by som asi viac cakala iniciativu od zarabajuceho priatela. Inac, ake vyrocia oslavujete, ked chodite spolu par mesiacov? 😅 😉

sirinka
19. jan 2016

@majoms336 vsetko je na dohode a na tom, co komu vyhovuje. Urcite by som ale bola opatrna pri takomto muzovi z jedneho dovodu... Nie jedna mamicka uz pisala na MK, ako ostala na rodicovskej s dietatkom, rapidne jej tym padom klesol vlastny prijem a muz nebol ochotny "prispiet" z toho svojho... Tak aby si raz nepatrila do tejto kategorie, lebo to sa potomtazko zije, aj laska udrziava, aj teplo domova....

petkashop
19. jan 2016

@jabadaba No výmesačia, predsa 😀 S prvými frajermi som ich aj ja oslavovala 😅

emilia25
19. jan 2016

Raz som chcela môjmu muzovi kupit pivo a jemu to bolo proste trápne aby zens platila.tak isto ked prišiel k nám vzdy urobil nákup jedla a tak aj spolu sme sli ale vzdy platil muz este sa má koľko razy pýtal ze ci nechcem peniaze.teraz to je opačne platím všetko ja cez muzovu kartu.no moj bol vzdy a aj je gentlemsn.

mirkaaa80
19. jan 2016

Tak moj nazor- a to nie som materialista ale realista- ak mas pochybnosti, kasli na neho. Ked sme s manzelom este spolu chodili, tiez mi nekupoval ziadne somariny a prekvapenia - skoda penazi. Ale vacsinou platil on. Jasne ze niekedy som platila aj ja, ale ja som uz zarabala. Takze je rozdiel ked je clovek iba setrny alebo lakomy. Na zaciatku chcel urobit dojem...tak platil, uz ta ma tak co....ludia sa v principe nemenia takze ak s tym nie si ok, kasli na neho. Ja s tebou suhlasim, tiez by mi to vadilo.

jabadaba
19. jan 2016

@petkashop 😀 ano ano vymesacie je ten spravny vyraz! Ale tak no uznaj, zakazdym slavit vymesacie...ved to lezie do penez! 😅

majoms336
autor
19. jan 2016

Na veceru alebo sa najest chodime par krat do mesiaca niekedy ani raz a ked ideme aj autobusom sama musim hladať malé žobračiky aby som nahrabala 80 centov na bus proste aj keby slo o 5 centove lizatka vsetko vy slo na. Polku .. Ja by som sa s nim aj porozpravala ale neviem ako zacat a take ze ruzu, cokoladku a take malickosti som okrem sviatkov nezazila 🙂

natalym
19. jan 2016

@majoms336 No a keď povieš, že platíš Ty tak ako reaguje?

loginexistuje
19. jan 2016

@majoms336 je to chrapun za dany okolnosti by mal platit on. No neviem ci by som s takymto stracala cas. Toto sa nemeni ... ked budete manzelia a budes na RD to potom co bude robit .... toto by som sa ho spytala ako si predstavuje a budes mat hned jasno.

majoms336
autor
19. jan 2016

@natalym proste keď sa chystame preč vyložim peniaze moju polku on zoberie a kým príde čašnik da svoju polku a zaplatí akoby spolu

timea7
19. jan 2016

@majoms336 skús šľahnúť do pľacu tému, aká je tvoja kamarátka nešťastná, že je na MD, nehospodária s manželom spolu, ona má minimálny príjem a musí žobrať o každý cent, lebo jej manžel čaká, že z materskej ešte ušetrí. Čo on na to? Čo jej máš poradiť? Možno ho osvieti, že to rozprávaš schválne, je to príliš priehľadné, ale možno sa všeličo dozvieš. Potom môžeš ísť s ním na "poslednú večeru" pred platením pod zámienkou, že ideš na WC, zdúchnuť, nech ti zacvaká aspoň tú. Asi by som to ukončila.

sirinka
19. jan 2016

@majoms336 co sa s nim chces rozpravat? Ci sa neprizna, ze je lakomec a sa mu hnusi minut tazko zarobene korunky na cudziu? Co urobi, ked mu povies, ze nikam nemozete chodit, lebo ty kym studujes na to nemas peniaze? Co urobi, ked mu zrazu v restike oznamis, ze dnes nemas pri sebe ani halier, ze dnes je to na nom a raz, ked budes matvlastny prijem pozves ty jeho? Mozno od teba utecie skor, ako sa ty s nim stihnes rozist a mozno pochopi....

natalym
19. jan 2016

@majoms336 A keď nevyberieš a tváriš sa, že nič?

julca15
19. jan 2016

Podľa mňa je to lakomec. Dávala by som si naň pozor, lebo sa to bude len zhoršovať . Dostaneš sa do situácie ako niektoré dievčatá, ktoré tú píšu, že sú na materskej a musia žobroniť o každý cent od polovičky. Poriadne si ho všímaj ako zaobchádza s peniazmi. Ak máš na to povahu skús mu raz povedať, že si si peniaze zabudla a uvidíš tú reakciu.

majoms336
autor
19. jan 2016

@natalym ešte som nerobila že nevyberiem a ani radšej nespravim lebo som zistila že on si nie vždy berie tolko penazi zo ssebou lebo minule keby som nedala polku nemal by na zaplatenie toho všetkeho

natalym
19. jan 2016

Ja by som mu normálne povedala, že nemám. A uvideli by sme ako zareaguje.

mima1
19. jan 2016

@majoms336 bud by som si dala len napr caj a sedela by som pri caji cely cas a povedala by som narovinu ze na ine nemam peniaze alebo ak by sa slo platit povedala by som casnikovi ze ucet kazdy zvlast. Aby si uvedomil ze si student a nie vzdy si to mozes dovolit.
No a ķvety a cokoladu napr len tak ako darcek. Cim skor mu povies ze ti chyba pozornost tym skor zistis ci je to ON alebo si najdes praveho.
Drzgros mozno nemusi byt len mu to este nedoplo ☺

bluka2
19. jan 2016

@majoms336 ''proste keď sa chystame preč vyložim peniaze moju polku on zoberie a kým príde čašnik da svoju polku a zaplatí akoby spolu " - ja ti poradim, ze mu tvoju polku daj, az ked pride casnik. Alebo zaplat rovno casnikovi za to, co si si dala. Mozno sa uvedomi. Nepozve ta a este sa tvari, ako keby hej.... fuj

natalym
19. jan 2016

@majoms336 A to čo ste také platili? ja neviem dva čaje, alebo kávy to hádam tie drobné má. A keď idem niekam na večeru tak tiež musím mať aj do zásoby.
Býva s rodičmi? Nepodporuje niekoho? Nemusí byť lakomý, môže byť šetrný, chudobný, trochu hlúpy..........

Tu začni písať odpoveď...

Odošli