Musím to ukončiť, ale nemám silu

uz_nechcem
13. feb 2015

Ahojte. Mam 21 rokov a 2 rocny vztah. Ked som na zaciatku stretla mojho partnera tak som bola z neho uchvatena, ze to je az neskutocne, ako som mohla niekoho takeho užasneho stretnut (v tom case som bola cerstvo po rozchode, kde som sa rozisla s byvalym preto lebo mi dal facku pri hadke.) Prve mesiace boli uplne fajn, spraval sa ku mne pekne milo. Jediny problem bol, ze mi vadilo jeho chodenie na diskoteky poprip chodenie na dovolenky bezomna, co som mu aj vycitala. A postupne sa vsetko zacalo dako kazit a moj priatel zacal vystrkovat rozky. Je toho nazoru, ze ja mam posluchat, a ked nie tak je zle. Vzdy si robi po svojom, ja nemozem podla neho skoro nic, lebo som zena ale on je chlap tak preto moze. Stale mi tvrdi, ze si mam najst ineho ale ked nahodou som isla na pokec alebo na diskoteku tak uz bolo zle. Vraj tam mi nedovoli si ineho hladat. Casto krat ma take divne stavy ako keby mu preplo, a aj ked je vsetko v pohode, nehadame sa tak on z nicoho nic ma zacne skriabat po ruke alebo ma tahat za vlasy poprip mi zapcha usta a nos, ze nemozem dychat, a tak ma nejaky cas drzi. Nepacia sa mi tieto jeho sadisticke sklony, a nie som ochotna mu to tolerovat.
Uvedomujem si, ze je to chory vztah, chcem to ukoncit ale nemam silu. Teraz sa asi pytate, ze ako je to mozne? Jednoducho som uz strasne zmagorena. Som neustale pod psychickym a niekedy aj fyzickym natlakom, vtlka mi do hlavy, ze to ja som na vine, ze to nie je nahoda, ze byvaly mi dal facku, a ze teraz som si nasla zase takeho partnera s takymi sklonmi. Nemam sa ani s kym o tom porozpravat. Neostalo mi uz moc kamaratiek. Vacsina odisla na VS do inych miest a tu v mojom meste mi ostala iba jedna, ktora sa uz vydala a ma babo cize nema na mna dako cas. Som velmi osamela, a on to zneuziva.
Prosim dodajte mi silu ho opustit lebo ja uz dalej nevladzem v takom vztahu, kde neustale trpnem, ze co mi zase urobi a vidim, ze si ma absolutne nevazi.

jojovica
14. feb 2015

Kvôli tomuto som sa registrovala, lebo ma to už vytáča, neprispievam sem, iba čítam. A je mi ľúto, že sa musím takto vyjadriť, ale mnohé ste hlupane, všetko je podla vás vymyslené. Už skoro v každom príspevku sa nájdu nejaké mám pocit, je víkend...je vymyslené, klameš... do prdele s vašimi pocitmi. Ked nechcete pomôcť, držte radšej huby. Howk 😀

mala_hobitka
14. feb 2015

@uz_nechcem Vo vztahu nie je nic horsie ako ked jedna strana vie ze je to chore a treba to ukoncit ale ma pocit ze to nedokaze.

Ak vies ze jeho spravanie je normalne tak to je dobra sprava. Dobra pre teba, ze napriek vsetkemu mas relativne logicky usudok.
Skus sa zamysliet co je dovodom toho ze zostavas? Co je pre teba na tom take tazke? Tento vztah ti nici dusu. To nie je vztah to je peklo. Aj keby si bola najhorsia na svete to mu nedava pravo sa k tebe takto chovat.

Byvas s nim? Ak ano, odstahuj sa, napriklad k rodicom, babke alebo si najdi podnajom kde budes mat jednu izbu. Nebyvas s nim? V takomto vztahu ani neplati pravidlo - konec z oci do oci. Tento chlap si to vobec nezasluzi a hlavne by ta asi len tak nepustil, ze? Napis mu ze je koniec, nic s nim viac nechces mat a bodka. A viac mu neber telefon (pokial to tvoj telefon nevie da sa aj zablokovat cislo cez rozne aplikacie), upozorni blizkych ze je koniec aby mu o tebe nic nehovorili.
Pokial s nim byvas tak urob to iste len s rozdielom ze mu mozes nechat dopis v byte, a odist ked nebude on doma.
Cele je to o rozhodnuti. Pokial budes verit ze to nedokazes. tak si nepomozes. Ak si uvedomis ze cokolvek je lepsie ako toto tak sa nebudes bat odist. Ak sa bojis co bude robit, skusk urobit vyssie uvedene ale so stahovanim - chod robit aupairku do zahranicia, najdi si pracu v inom konci republiky, alebo nieco tomto style.
Staci si verit a povedat si dost, konec staci.

eli74
15. feb 2015

@uz_nechcem Dufam, ze ti je jasne, ze zbytocne budes chodit k psychologovi, ak zostanes uňho byvat. Ty odtial musis odist natrvalo, potom ak budes citit potrebu, navstiv psychologa. A prosim ta, nerozmyslaj nad tym, ze toho psychologa navstivite spolu. Ty zachran najprv seba. A ked on si raz uvedomi, aky je, nech si ho navstivi sam. Ty uz toto nechces - ponizovanie a sadomaso praktiky. Ty si zena a chces byt stastna, milovana, mat krasnu rodinu, deti, milujuceho manzela. Cakam, kedy napises, ze si uz od neho odisla.

eli74
15. feb 2015

@jojovica No šak jej poraď aj Ty niečo od srdca, howk. 🙂

sharlotta
15. feb 2015

@uz_nechcem skus si precitat podobnu temu, aj ked 80% z tej temy nie je uplne k veci, ale su tam aj skutocne rady https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/priatel-ma-tyra-2/

jojovica
15. feb 2015

@eli74 Nemusím, ved ty si jej už jasne povedala čo má robiť.

zabudnuta
15. feb 2015

@uz_nechcem rodicia? popros rodicov aby ti pomohli a povedz im co sa deje v tvojom zivote!!!! a utekkaj a neotoc sa, nezastav sa! prec prec !!!

jeennyv
15. feb 2015

podla mna by ta mala motivovat tvoja buducnost...si mlada baba a snad nechces zahodit svoj zivot s takymto clovekom., predstav si, ze by prislo dieta alebo budete starsi a vekom sa ludia menia, ked tak k horsiemu a urcite vlastnosti sa zvyraznuju...ako to bude potom...skoncis mozno niekde v krizovom centre....cudzim sa vzdy hovori lahsie, ale kde je tvoja sebaucta...ak by ta len z casti miloval tvoj partner tak ako ty jeho, ale neviem ci to mam nazvat laskou, alebo nejakym zbytocnym lipnutim...tak by vase partnerstvo vyzeralo uplne inak a nie takto.....

melania1
16. feb 2015

@uz_nechcem ked ti da na psychologa ziadanku tvoj obvodny lekar, tak neplatis

uz_nechcem
autor
23. mar 2015

Ahojte. Tak pred par dnami som sa s nim uz konecne rozisla. Tuto diskusiu som zalozila cca pred mesiacom. Nejaky cas bol relativne klud ale potom zase sa zacal ku mne vemi hrubo a neuctivo spravat, a bolo mi jasne, ze to nikam nevedie. Bolo mi to luto ale zaroven uz teraz necitim v sebe take napatie v sebe, ako ked som bola s nim.
Dakujem vsetkym, ktore tu prispeli, a snazili sa ma povzbudit 🙂
Aj ked teraz mam uz strach aj do buducna si zacinat daky vztah. Lebo fakt som mala doteraz na tych chlapov neskutocnu smolu.

mondolina
24. mar 2015

@uz_nechcem
najhorsie je chciet znova vztah, single obdobie venuj sebe, len sebe, pracuj na sebe, vzdelavaj sa, uzivaj si
a hlavne sa zameraj na zvysovanie sebavedomia, potom debilov stretavat nebudes.

cacianka
25. mar 2015

spravila si správny krok, teraz sa venuj naozaj len sama sebe, realizuj sa v škole alebo v práci, zbližuj sa so spolužiakmi /kolegami, venuj sa nejakému koníčku, alebo len tak sa vyber na prechádzku, na čajík niekde na terasu, na slniečko.
a už vonkoncom nerozmýšľaj o novom vzťahu
zažila som to a najlepšie čo som spravila bolo, že som si "vylízala rany"- po práci som veľa čítala, pozerala telku,štrikovala som,vyšívala, mala som koníčka a pri ňom som bola kontakte s veľa ľuďmi, občas som zašla kamoške, pokecala s kolegyňami, sestre som varovala deti...
čo má prísť - príde keď bude vhodný čas, si ešte veľmi mladá, celý život máš pred sebou, teraz sa staň sama sebou, mladou a sebavedomou ženou.
držím ti palce

irusa
25. mar 2015

predošlého si nechala, lebo ti dal facku...a pri tom, čo ešte robíš ??????????????

romanovic
25. mar 2015

@irusa treba citat vsetko, nielen zaciatok.

@uz_nechcem gratulujem!!!! Spravila si spravnu vec.

pslahorova
25. mar 2015

utekaj rychlo prec z toho....velmi rychlo.Aj mne sa to stalo a ver mi chcelo to more odvahy, musis byt pevne rozhodnuta a vela sebavedomia do hlavy, nezostavaj v tomto lebo Ta to znici uplne.

uz_nechcem
autor
13. aug 2018

Ahojte 🙂 Prispievam sem po viac ako 3 rokoch, ako som založila túto diskusiu. Chcem sa vám len pochváliť, že teraz v lete som sa vydala. Mám najlepšieho manžela na svete a momentálne riešime domček. Touto diskusiou by som možno chcela povzbudiť aj ženy, ktoré sú v takej situácii ako som bola ja kedysi, aby nezotrvávali vo vzťahu v ktorom nie sú šťastné. Na čo strácať čas s niekym kto si vás neváži, keď niekde na vás čaká úžasný chlap.
Čas po rozchode som venovala vtedy hlavne sebe, a stále som tvrdila, že najbližšiu dobu nikoho nechcem. Môjho terajšieho som stretla relatívne skoro po rozchode ale dali sme sa až pár mesiacov dokopy (ešte dobre, že bol taký neodbytný 🙂 )

cacianka
14. aug 2018

@uz_nechcem som rada že si sa po čase ozvala a napísala pokračovanie. až mi slzičky vyhŕkli od dojatia, že si to zvládla a si na šťastnej vlne. oplatilo sa poslať toho debilka do pr.ele a počkať si na správneho muža. tvoj príspevok hádam povzbudí aj iné dievčatá a ženy, aby si uvedomili že nežijeme v predminulom storočí, kde muž bol pánom všetkého, že nemusíme strpieť nevhodné či patologické správanie. väčšina žien má silu a dokážu obrovské veci. len sa nebáť. želám vám pekný spoločný život.
PS. nepošleš mi do mojej zbierky svadobné oznámenie 🙂