Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Priateľ ma týra

jadih
6. feb 2015

Psychicky, fyzicky aj eekonomicky. Dosiahol to ze nemam prijem a som na nom zavisla. Sice mi dal kartu z jeho uctu ale presne vie co si kupim...potom mI to vycita, aj ked to je nakup potravin pre neho, mna a jeho mamu, kde im robim iba sluzku, varim, upratujem, vozim hore dole, ale to oni nevidia. Uz nemam ziadneziadne.sebavedomie, prisla som o pracu, stratila kamaratov, mam iba dlhy, cast aj kvolI nemu. Citim sa totalne neschopna, za 5 rokov sa zo mna stala troska. Mam moznost vybrat si z jeho karty peniaze, aby som mohla dalej fungovat bez neho a nasla si pracu, uz nevydrzim an8 jeden den.Ak to urobim, co mi hrozi? On ma dohnal k tomu aby som bola na nom totalne.zavisla :(. A ja uz neviem ako dalej.

mircalla
6. feb 2015

@jadih Prepac, ale ako priatel dosiahol, ze nemas prijem a pracu?To sa da?
Ak ta ekonomicky vyuziva - nie je v jeho zaujme, aby si tu pracu mala? Pises, ze mas kvoli nemu dlhy, ze kvoli nemu nemas pracu, priatelov a prijem...skus to trochu rozviest....To ta akoze prinutil odist z prace? Alebo ta kvoli nemu vyhodili? resp. ako si si narobila kvoli nemu dlhy?
Je to velmi vseobecne

puklica13
6. feb 2015

Potencionalne ti hrozi trestne stihanie a vezenie..

zuzkaanicka
6. feb 2015

@jadih ak mas rodicov, tak okamzite od priatela odid a hladaj si pracu.

ivivaiveta
6. feb 2015

@jadih Vybrala by som si prachy ako odskodne, ked ta aj fyzicky tyra a pakovala sa prec..nie je to len jeho vina, ze to doslo sem, ale evidentne pri nom nerasties ziadnym smerom, ale stracas sa...budes jest pomarance, ked sa z nich vysypes?..nebudes..tak s nim nebud...ja neviem, aka je on povaha, co by urobil, keby si mu trosku vymietla ucet..to musis vediet ty(je to sprenevera)..v kazdom pripade sa pozbieraj a zacni zit..

mircalla
6. feb 2015

este tolko ze za vsetkym su tvoje rozhodnutia - zrejme pod vplyvom priatela, ale velmi zle rozhodnutia...
takze skus to nejako podrobnejsie....to je nejaky mafian ci co?

sisaha
6. feb 2015

@jadih mozes mi povedat, akym sposobom si mohla prist o pracu a kamaratov? Mate spolu deti? Co ta pri nom drzi? Mas kam odist? Urob tak este dnes.
K vyberaniu penazi z jeho uctu ta nabadat nebudem, pretoze vyber hotovosti je zvycajne obmedzeny do urcitej vysky a ta suma ti nestoji za neprijemnosti. Poberas podporu? alebo si dobrovolne nezamestnana? Ak mas kam ist, este dnes sa zbal a odid. Zacni si hladat pracu a zarad sa do zivota.

mircalla
6. feb 2015

@sisaha ano presne tak, vcera bolo neskoro. ale fakt ma zaujima, ako sa da kvoli niekomu zadlzit a prist o vsetko? na druhej strane jej dava kartu, tak asi peniaze ma

alaguema
6. feb 2015

@mircalla ekonomicky ju týra, nie využíva. Popis jeho chovania by tomu aj zodpovedal.
@jadih z jeho karty by som peniaze nevyberala. Určite je aj iné riešenie.

jadih
autor
6. feb 2015

Pretoze on zaraba vela, 8x viac ako ja, chcel aby som mu bola stale k dispozicii, vozila ho hore dole, ma taku pracu (nechcem to tu rozvadzat) dokonca si robil posmech kolko zarobim ja s vs, ze sa nemam trapit. Dlhy som mala aj pred tym nez som ho spoznala, asi ako kazdy ale zvladala som to splacat. On bol 3 roky nezamestnany a zobrala som si kvoli nemu 3 uvery, aby on vyplatil co musi, viem naivita, ale chcela som mu pomoct. Teraz, ked sa aj zamestnam a vsetko zaplatim, zostane mi mozno 150 eur, ale nevadi, nejako to vydrim, ja sa roboty nebojim. Ale momentalne nemam vobec nanic. Vsetko co kupim je za jeho peniaze...kazdy mesiac mi da na splatky a moje vydavky ale ze ja to budem platit 10 rokov a zaplatim 2.5 krat tolko to je jedno. Neviem ako sa dalej pohnut. Rodicov uz nemam. Ani nikoho kam by som mohla ist.

sisaha
6. feb 2015

@mircalla no ale zrejme jej kazdu polozku kontroluje.. Ja by som tam vsak po prvej facke neostala.

mircalla
6. feb 2015

@alaguema No snad nam to vysvetli...aha z vysvetlila, takze aj vyuziva

pribinak
6. feb 2015

Nie priatel ta tyra, to ty sama tyras seba!!!!! Ako to mozes dopustit? Nepoviem, ak by ste mali 1-2-3 deti, ze ano je to stazene, ze je otcom, ale co ta pri nom drzi? Spinave trenky a smradlave ponozky?

Ak mu vybrakujes ucet, mozes mat sakra problem!!!

mircalla
6. feb 2015

@jadih Nuz predpokladam, ze tvoj priatel je nieco ako mafian/vypalnik....
Musim ti povedat, ze naozaj naivita, ked si si kvoli nemu zobrala uvery. Toto je otrasna situacia.
Pre toho chlapa si handra, ktoru bude vyuzivat stale. ved toto je cesta do pekla.....
Tym, ze mas na neho uvery ta totalne drzi v sachu, ved ty si tam ako dlznik, ak nebudes platit hrozi ti exekucia....Boze dievca, si si zavarila, ani neviem.....tie uvery su nakolko? asi by som sa poradila aspon s pravnikom, 50-60 euro na konzultaciu snad najdes
Fakt pruser

nigguska
6. feb 2015

Pozri sa,je to len priatel tak odid...nic ta k nemu neviaze....

jadih
autor
6. feb 2015

A on to vie, vyuziva ma. Vcera ma sotil v kupelni tak, ze som sa odletela na zachod, ako by som tam sedela, a potom do mna este strkal a tlac ma, az ten zachod jeho silou zacal tiect. On ho potom opravil a krical na mna ze som ho pokazila. Ze normalny clovek si sadne na stolicku nie na zachod. Ale on ma tam sotil. Najhorsie je ze sa to deje doma...nemam ziadnych svedkov..iba par malych modrin...alebo ma skrti, vytiahne na mna noz, spicaty dazdnik, tymto ma neuveritelne ponizuje...ale vsetko tak ze nemam dokazy. Uz ma ma v hrsti. Povedal ze si mam urobit jazykovy kurz, aby som si nasla lepsiu pracu, po akej tuzim, a potom povie, ze nepatrim do jazykoveho kurzu ale na psychiatriu. A ked si chcem najst pracu tak ma terorizuje, ze mam na viac, ci sa chcem vracat stale dozadu, a robit co ma nebavi za smiesne peniaze... a najhorsie je ze si uz vobec neverim.

pribinak
6. feb 2015

@jadih no pekna moja, cez vikend si najdi dlhodobu brigadu, v pondelok mazaj na nu, zarob par eur, ked sa bude pytat, tak povedz, ze pre kamosku, ktora je v nudzi a viac nediskutuj
Si z BA, je tu kopec ubytovni, nejaky cas vydrzis, nemusis mat hned garsonku.

A odporucam krizove centra, ak nie kvoli byvaniu, tak aspon ti daju kontakty na psychologov, lebo dievca, to co pises je zle a este raz zle.......dosiahol, ze nemam prijem......robim sluzku, nemam sebavedomie, tratila som kamaratov, .....

Len zlata moja, preco toto riesis v piatok o pol piatej? To si mala zacat rano a uz zajtra rano si mohla makat na brigade, mohla si uz mat obtelefonovane ubytovne, mohla si uz mat dohodnute stretko u psychologicky, ...

Drzim palce

PS: akukolvek brigadu, aj riady v kuchyni umyvat!!! Treba ist od neho prec, fyzicky aj psychicky

sisaha
6. feb 2015

@jadih v akej vyske su uvery? poziadaj ho o predcasne splatenie.. alebo ked si vyberas peniaze pre seba, na nakupy, vyberaj o 20-30 eur viac. Tie odkladaj a ked sa ti nazbiera supni to ako mimoriadnu splatku.

jadih
autor
6. feb 2015

@mircalla na mna... a on mi dal tiez dost penazi, kupi m8 vsetko , ale potom mi to vycita a zrata. Alebo pride zo sluzobky donesie mi drahy parfem a potom ma napada ak poviem nieco co sa mu nepaci...

mircalla
6. feb 2015

Inak v prvom rade sa musis zbavit tych uverov.....pises, ze ti dava na splatky, tak nech ich predcasne splati...co samozrejme neurobi, lebo ta potrebuje drzat v sachu. ty potrebujes ozaj profesionalnu radu, nie tu na MK

- nemas peniaze, nemas kam ist - mas na neho 3 uvery, na ktore ti dava na splatky, kebyze neda, hrozi ti exekucia...no ozaj toto jedine s pravnikom....

mircalla
6. feb 2015

@jadih Spytam sa narovinu - je mafian? i ked neodpovies, je to evidentne...
potrebujes pomoc odbornikov

@sisaha to napadlo aj mna, ale to neurobi - vyhovuje mu to takto

sisaha
6. feb 2015

@jadih s modrinami chod na lekarske osetrenie, aby si mala zaznamy, ze je to po fyzickom utoku. Neskor podas na neho trestne oznamenie.

pribinak
6. feb 2015

Baby, neviem, ja by som tie uvery nateraz nechala tak a tie riesila potom s pravnikom. Ako 1.!!!! by som riesila, ze samostatne byvanie, ubytovnu, podnajom (nemusi si prenajimat cely byt) staci izbu, nasla zamestnanie (na zaciatok hocico) a az potom tie uvery

Vsak ked mu zahlasi, ze davaj mi prachy co mi visis, vsak je pol chrupu vyrazi!!

mircalla
6. feb 2015

@pribinak To mas pravdu asi, radsej aj dake krizove centrum.....ved ju casom zabije
Ale to musi ona chciet.....Dost tazka situacia....

jadih
autor
6. feb 2015

Baby ja musim splacat 450 eur mesacne... riesenim pre mna je trvale zamestzamestnanie...nato este silu mam. Aj ked sa budem musiet uskromnit.
Alebo napriklad...urobim mu kompletnu veceru ked pride...a este nou pohrdne...ze taku aby stlsol...pritom u jich sa vobec nevarilo...iba si zvykol na dobre... na sluzticku... lebo ma rad varu..a uz mu ani to nenI dobre. Vsetko robim ja...aaj chlapske roboty, vsetko som vybavila vzdy ja co potreboval... a aj tak nie som dost dobra..pritom ked ja o sebe poviem nieco zle...nadava ze to nemoze pocuvat a nemam tak hovorit...povie mi nech skapem a zabijem sa a o hodinu mi pise smsky ze prepac...a ked sa vrati... tak zasa ma iba uraza..oon neurobi doma na kriz slamy...okrem toho ze financuje domacnost komplet... nic nula..

ivivaiveta
6. feb 2015

@jadih no draha, ked ta dalej citam...nic nechci, nic neber, len chod potichu prec...a dobre daleko
@pribinak ma pravdu, pozname tieto typy 🙄

mircalla
6. feb 2015

@jadih Nemusis nam pisat detialy - tvoj priatel je psychicky chory, nebezpecny a agresivny. To dufam vies.
Najdi si pracu. Hned. Hocujaku. Srat aj na tie uvery, budes ich musiet splacat, nic ti neostava, tak ich budes....s tym sa neda robit nic. Ale bez prace nemas sancu na nic....Isla by som aj do hocijakej cimry na ubytovnu, najst si robotu, inak budes mat exekuciu.....
Budes to mat sakra tazke, ale ak ostatnes, to je jedina cesta - tvoj koniec

jadih
autor
6. feb 2015

@sisaha to sa da ajbtak dokumentovat? Aj ked je to pre mna hanba. Mala som 21 ked som ho stretla, sebavedoma, sebestacna, auto... teraz mam hofno. A neda sa ani povedat ze zacnem od zaciatku.ale z upneho minusu.

pribinak
6. feb 2015

@jadih a co tak napisat do spolocnosti, kde mas spacat a poziadat o odklad napr 6mes, alebo aspon o znizenie splatok na nejaky cas
Kym si najdes pracu na trvaly pomer, chvilku to trva, takze rychlo aj brigadu a popri tom hladaj pracu, aby si mala na ubytovanie

Inak polutovat sa vies pekne !!!!

jadih
autor
6. feb 2015

Napriklad jeho mama je uz trocha senilna...ma dceru s ex 8 rocnu... a vcera mi vykladal...ako na neho chudaka vsetci seru..aj jeho dcera ...ako moze vinit male decko...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli