Musím vrátiť zásnubný prsteň budúcej svokre

22. dec 2021

Čakala som niekoľko rokov, kým ma môj teraz už snúbenec požiadal o ruku. Chodila som natešená s prsteňom na ruke, začali sme plánovať svadbu, oznámili sme to rodine a kamarátom, tešila som sa ako spečatíme našu lásku a budem pani manželka.
Moju radosť mi pokazila budúca svokra, keď si ma zavolala včera na kávu, medzi rečou pochválila prsteň a vzdychla si, že škoda že ho už dlho nosiť nebudem, lebo po svadbe jej ho musím vrátiť. Ja som zostala zaskočená, prečo by som jej mala svoj zásnubný prsteň vracať a ona mi na to povedala, že to je ich rodinný prsteň a ja ho mám iba požičaný do svadby a keď budem mať obrúčku, tak pôjde naspäť k nej do šperkovnice.
Ja sa snažím nebyť materiálne založená a viem, že pri sobáši ide o niečo úplne iné, ale myslela som si, že dostanem svoj vlastný nový prsteň alebo si ten rodinný budem môcť nechať, pre mňa je to veľmi špeciálny nostalgický predmet a chcela som ho nosiť aj s obrúčkou, raz ho prenechať našim deťom.
Snúbencovi som ešte nič nepovedala, ale cítila som sa vážne hlúpo, lebo som si ho za ten čas privlastnila, myslela som si že je len môj, aj keby to bol prsteň za 5€, ale viaže sa k žiadosti o ruku a úplne ma to zaskočilo, že ho mám odovzdať ako nejaký požičaný hrniec.
Nijako to samozrejme našu svadbu neovplyvní, ale zostala som z toho smutná. Zvykne sa aj u vás v rodine dediť prsteň a vracať po svadbe? Ja som sa s tým totiž ešte nestretla a som zaskočená, ale možno je to normálne a ja som tá zvláštna.

puklica13
22. dec 2021

@nelca0510 na tebe by nebolo divne ze ta niekto obdaruje niečím co potom vyžiada späť? Ako fakt divne

apolka77
22. dec 2021

Mne to príde, že tvoj priateľ mame "ukradol" zo šperkovnice rodinný prsteň. Ona keď to zistila tak ťa požiadala o vrátenie po svadbe...tomu tvojmu by som ho hneď v tu minútu hodila o hlavu...neviem ako môžeš odďaľovať tento rozhovor...asi chcel ušetriť mladý. Nevidalo.

voleksi
22. dec 2021

Ja by som len chcela vedieť, či vám takto aj obrúčky pozicia....

vrabcek15
22. dec 2021

Ahoj, ak sa smiem spýtať, ako sa to vyvíja?už ste sa porozprávali so snúbencom? Som strašne zvedavá,ako to vysvetlil 😊

ukulela
22. dec 2021

Nofakt ma zaujima rozuzlenie pribehu.... ako sa poznam, uz by ho mala vrateny a frajer kolkovanu ziadost na novy

anicka182
22. dec 2021

Som len ja taka povaha, ze keby toto mne urobi chlap tak uz nechcem ani ten prsteň a ani novy?

ikissedagirl
22. dec 2021

tak jej povedz, ze jej ten prsten teda pozicias, a po jej smrti si ho vezmes spat.

1. je to cudne, aby sa prsten takto vratil
2. tvoj snubenec vedel o tejto "transakcii" ? zabudol ti to spomenut?

deti95060810
22. dec 2021

to ho svokra zas podaruje ďalšej neveste?
ako sa poznám , asi by som zrušila aj tú sprostú svadbu...🙄

scorpionflower1
22. dec 2021

skor ako prsten by som riesila tu sibnutu svokru, ktoru budes mat na krku cely zivot...

ukulela
22. dec 2021

@ikissedagirl ze po smrti ti ho vrati. By ju piclo asi hned pri tej vete.

sidicek
22. dec 2021

Bože, ledva si sa dockala zasnub a už ďalší problém, ozaj si toho chlapa chceš zobrať?

dada0902
22. dec 2021

Aj ja by som ho hneď vrátila

bu1bu
22. dec 2021

Predstavila som si celú tu absurdnu situáciu ako by vyzerala u mňa, prsteň by v tom momente letel po snúbencovi a aj snúbenec a svokra by si dlho pamätali tie slová na rozlúčku, áno na rozlúčku, lebo taký chlap s mamičkou by skončil u mňa... ( Som teda dosť horkokrvna)

kassandra25
23. dec 2021

Velmi ta lutujem uz teraz. Keby som tam sedela s tebou u nej na tej kave, by som sa jej opytala dve otazky. Ci v tej skatuli schovany, bude vyzerat ten prsten lepsie ako na tvojej ruke a ze keby zomrela, ci sa mozes opat dostat ku nemu ho nosit. Tvoja svokra je extremne sprosta bagandza, a to mas len zaciatok. Poradim ti separaciu co v najvacsej vzdialenosti teba, celkove vas dvoch od nej. Bude vam len skodit, skodit, skodit. Kvalitka ludia. Mozno casom sa prejavi synok po nej a ver tomu, ze ten ked ta prestane raz lubit, budu takto dvaja proti tebe, to sa este navracias. Ku tejto rodine, by som ti ani vobec neodporucala sa privydat. Budes len smutna, a ostatne, vacsiu hodnotu pre nich maju vratene darovane predmety v skatuliach.... svokre islo o to, ta dobre urazit, ponizit, zdeptat, atd atd. Keby bola normalna, rozmyslam za seba: osobne, ked uz blcinu dolezita pani spravila, kvoli tomu ta volat na kavu, uz pos.atá, by ti povedala, ze snubny prsten, ktory si dostala, je nejake rodinne stare zlato, ktore je dedene, a preto Ta Prosi, Aby Si Ho Nestratila, aby si ho nosila s istotou, ze raz ty ho budes moct odovzdat svojej neveste a takisto by som teda navrhla, ze so synom ti pojdeme vybrat este jeden snubny prsten, moderny, ktory ti sadne a ktory si sama vyberies v zlatnictve. Tak co? Bol by to rozdiel??

0kristina0
23. dec 2021

Na tvojom mieste by som jej ho vratila uz teraz a ked si snubenec vsimne ze ho nemas a bude sa ta pytat kde je tak ho posli za mamickou.

sidicek
23. dec 2021

@0kristina0 snúbenec je rád že ušetril, keď si ju už teda "musí" zobrať. Radosť sa privydať do tejto zlatej rodinky.

0kristina0
23. dec 2021

@sidicek ktovie, mozno snubenec netusi, ze ho musi svokre vratit, preto by bolo fajn mu o tom povedat, ci o tom vobec vie

cacianka
23. dec 2021

Zlyhala komunikácia,
Možno ich rodina má taký zvyk, že zásnubný je akoby záloha, ktorá sa výmení za stabilnú obrúčku.
Len to chlapec pozabudol ozrejmiť.
Alebo len zobral prsteň bez vedomia matky, a keď ona zbadala, teraz zachraňuje rodinný poklad, tak trochu blbo.
Na toto všetko treba vysvetlenie, a podľa toho sa zachovať. Si mladá, tak ešte nemáš otrlost nás postarších, buď by sme sa zasmiali, že ok, stalo sa,
Alebo by sme prsteň smarili svokre do ksichtu nech si ho berie aj s jej podareným synom.
Tak si vyber, ale nerob unáhlene gestá, na tie je čas o chvíľu, ale ani sa nedaj učičíkať, dobre sleduj o čo im ide a až tak sa rozhodni či chceš žiť s týmto chlapom a jeho rodinou.

autor
23. dec 2021

Čakala som na snúbenca včera, kým príde z práce a už bez prsteňa na ruke, ďakujem že ste ma podporili v tom, že to nie je normálne. On sa zľakol, čo sa stalo, tak som sa ho spýtala, kedy mi plánoval oznámiť, že mám prsteň iba požičaný.
Keď sa rozhodol, že ma požiada o ruku, tak mi chcel ísť kúpiť nový prsteň a jeho mama ho presvedčila, aby mi dal ten jej, že založíme novú rodinnú tradíciu, ale že ho bude chcieť vrátiť mu nepovedala, len že to bude pekná symbolika a ušetrí peniaze.
To však nie je všetko, ja som bola v tom, že prsteň je nový, keď mi povedala, že je rodinný, tak som si myslela, že je zdedený po jej mame alebo babičke, preto ho tak silou mocou chcela naspäť. Svokra je rozvedená a pred 10r. zásnubný prsteň aj obrúčku šmarila do krabičky a ten prsteň z nepodareného manželstva som ja doteraz nosila na ruke. Myslela som si včera, že ma porazí, normálne nemám slov. Dnes jej ho pôjdem vrátiť.

elenka74
23. dec 2021

Prečo si ho potom tak cení? Veď jej len pripomína nevydarené manželstvo

0kristina0
23. dec 2021

Ok a co na to cele hovori tvoj snubenec?

didi2102
23. dec 2021

Potom daj vedieť čo nato svokra a ako to dopadlo

simca06022011
23. dec 2021

no jasne,videla to niekde vo filme jeho mama a sa jej to zapacilo... nic ine. Ziadna tradicia.

autor
23. dec 2021

Jeho to veľmi mrzí, keby vedel, že prsteň budem musieť vrátiť, tak by mi ho nikdy nedal, vidím že ho to trápi. Chce ísť so mnou kúpiť nový, ale ja mám teraz z toho celého zlý pocit, nebudem nosiť na ruke už ten prsteň, ktorý mal priamo pri žiadosti a úplne mi to pokazilo dojmy zo zásnub, musím to celé spracovať v sebe. Aspoň si vyberiem podľa svojho vkusu, keď už nič iné 😀

0kristina0
23. dec 2021

Nenechaj si pokazit radost zo zasnub, svokra to dost pohnojila, neviem ake mate vztahy ale mne to pride tak, ze ti to svokra urobila naschval aby ti ublizila. Prsten vrat a chodte s partnerom spolu vybrat druhy.

martakar
23. dec 2021

No isto by som ho nešla vracať ja! Nech ho len pekne vráti tvoj milý a aj si o tom hneď s mamičkou podiskutuje.

malapepka
23. dec 2021

Ukaz svoju dobru stranku. Neurazaj sa, nelipni zbytocne na nepodstatnych veciach. Snubenec ti to vysvetlil, je v tom tiez namoceny ,,nevinne,, tak to nerozpitvavaj este viac. Chodte spolu do zlatnictva a spolu si vyberte.
Ak budes lipnut na spomienkovych predmetoch, casom ta to pohlti. No tak to nebude ten isty prsten ako pri zasnubach. No a co!!! Bude to iny, ale z lasky.
Co ak sa ti strati trebars obrucka (iny prsten) a tak ti ju uz manzel da vyrobit novu, urobi vsetko pre to, aby si ju znova mala a ty budes oplakavat tu staru a nove gesto lasky opomenies?
Takych veci v zivote este bude. Su to veci. Dolezite je, ako sa mate radi, ako riesite pripadne problemy, ci ste pristupni rozhovorom ci kompromisom. To je dolezite.

cajomila
23. dec 2021

Podľa mňa si to mohla svokra odpustiť to oznámenie.
A naozaj neviem či o Tom jej syn vedel, ak áno, mal ti to povedať.
Ja na tvojom mieste, by som mu to povedala, že niesom stotožnená s touto situáciou.
A keďže ty túžiš po vlastnom snúbnom prsteni...pýtaj si od neho taký, ktorý už nebudeš musiet nikomu vracať.
To mi príde fér.

dzejsik
23. dec 2021

podla mna to dopadlo dobre v tom, ze si mozes vybrat sama 🙃😉 a so svokrou nech sa podebati snubenec

cajomila
23. dec 2021

Spravte si zásnuby ešte raz.
Musíš sa nad tým trochu povzniesť...za pár rokov sa nad tým budeš smiať.
Budeš mať super hystorku pre deti a vnúčatá.
+ máš čas na rozmyslenie