Musím vrátiť zásnubný prsteň budúcej svokre

22. dec 2021

Čakala som niekoľko rokov, kým ma môj teraz už snúbenec požiadal o ruku. Chodila som natešená s prsteňom na ruke, začali sme plánovať svadbu, oznámili sme to rodine a kamarátom, tešila som sa ako spečatíme našu lásku a budem pani manželka.
Moju radosť mi pokazila budúca svokra, keď si ma zavolala včera na kávu, medzi rečou pochválila prsteň a vzdychla si, že škoda že ho už dlho nosiť nebudem, lebo po svadbe jej ho musím vrátiť. Ja som zostala zaskočená, prečo by som jej mala svoj zásnubný prsteň vracať a ona mi na to povedala, že to je ich rodinný prsteň a ja ho mám iba požičaný do svadby a keď budem mať obrúčku, tak pôjde naspäť k nej do šperkovnice.
Ja sa snažím nebyť materiálne založená a viem, že pri sobáši ide o niečo úplne iné, ale myslela som si, že dostanem svoj vlastný nový prsteň alebo si ten rodinný budem môcť nechať, pre mňa je to veľmi špeciálny nostalgický predmet a chcela som ho nosiť aj s obrúčkou, raz ho prenechať našim deťom.
Snúbencovi som ešte nič nepovedala, ale cítila som sa vážne hlúpo, lebo som si ho za ten čas privlastnila, myslela som si že je len môj, aj keby to bol prsteň za 5€, ale viaže sa k žiadosti o ruku a úplne ma to zaskočilo, že ho mám odovzdať ako nejaký požičaný hrniec.
Nijako to samozrejme našu svadbu neovplyvní, ale zostala som z toho smutná. Zvykne sa aj u vás v rodine dediť prsteň a vracať po svadbe? Ja som sa s tým totiž ešte nestretla a som zaskočená, ale možno je to normálne a ja som tá zvláštna.

enusamt
23. dec 2021

Svokra sa vyfarbila.. A bez to z tej lepsej stranky.. Ktoru snubenec poziadal 2x o ruku? 😀 Teraz si isto da este viac zalezat, aby napravil zle dojmy 😉

larisa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikaeli
23. dec 2021

@enusamt na odlahcenie - mna moj ex ziadal o ruku 2x - raz uplne spontanne sam od seba vymyslel romantiku a vzal ma na nase oblubene miesto do prirody, kde odrazu vytiahol kyticku s krabickou a bolo to ze wow.. s radostou sme utekali k rodicom, moji boli happy, kdezto svokra urobila cirkus, ze ako si to predstavujeme, ze mal predsa za ich pritomnosti poprosit mojich rodicov 🤦🏻‍♀️ tolko reptala, az sme o mesiac urobili "oficialne" zasnuby.. a ako si postrehla - v uvode pisem "moj ex" - takze som ho aj s prstenom po rokoch vratila mamicke 😜 a vies co je top? asi 2 roky ma novu znamost, minule sme ich stretli v meste a madam mala na prstennicku moj prsten 😀 neodpustila som si gratulaciu s poznamkou, ze som mala taky isty 🤦🏻‍♀️😅

autorka -> verim, ze to bolo jedine "fo pa" zo strany buducej svokry a ze vam nebude zasahovat do manzelstva dalsimi podobnymi hlupostami 🤍 vela stastia!

elenka74
23. dec 2021

@nikaeli Ty si riadna mrška 😀

puklica13
23. dec 2021

Fiha.. no som zvedavá co povie nádejná svokra..nezabudni na nás a daj vedieť.. 🤣takáto predvianočná zasnubna story je veľmi zaujimava

sono2
23. dec 2021

To jako to filme.
Asi by som jej ho v tom momente nechala na stole.
Veru si dievča rozmysli, do akej rodiny ideš. Evidentne tam tvrdí muziku mamička a to nem dobre. Pokiaľ viem, takýto štýl prsteňa sa dedí a opäť by ho mala dostať nevesta tvoja myslím.
A to priateľ vedel? Neverím, že nie.

nikaeli
23. dec 2021

@elenka74 ono tiež sme mali dohodu, že keď dcéra vyrastie, dá jej ho k 18 🤷🏻‍♀️ a ľaľa..

elenka74
23. dec 2021

@nikaeli Obyčajný sviniar 😠

simonah73
23. dec 2021

a to co si ho vezme do hrobu? alebo tvoj snubenec ma este bratov, tak aby bolo aj pre ich nastavajuce snubenice?

cajomila
23. dec 2021

A inak pozor na svokru, nepáči sa mi čo vám ( tebe a vlastnému synovi) vyparitila🤔

cajomila
23. dec 2021

@puklica13 Lepšie ako od Daniela Stelova.

slovakboy
23. dec 2021

JOJ to som rád že sa ukazal ako chlap ktorý ťa má rád.. Podviedla aj jeho. Dôležité je, že ste si to vy dvaja povedali a už to nejak on vyrieši. Teraz podrž aj ty jeho a nesnaž sa ho zas poštvat proti matke. Len v tejto veci nech si s ňou on pohovorí.

katkami123
23. dec 2021

Ty máš svokru riadnu mrchu. Tá to mala normálne do predu premyslene ako Vam to pokaziť. Dávaj si na ňu veľký pozor a viac s nou sama na kavu nechoď.

danieladeley
23. dec 2021

Tak toto je story, buduca svokra je teda riadna potvora, prsten by som vratila aj s nejakou extra stiplavou ironickou poznamkou, napr. ze si sa dozvedela, z akeho rozbiteho manzelstva pochadza a ze nech si ho radsej necha, lebo nechces, aby aj tebe priniesol nestastie ;)

laurika999
29. dec 2021

Tvoja budúca svokra je riadny vychcálek. Dávaj si pozor na intrigy.

martinusik91
29. dec 2021

Preboha tak toto už čo je 😱 treba to prebrať zo snubencom načo dával prsteň ktorý treba vrátiť. Toto sa fakt nerobí. Keď ma k nemu svokra citový vzťah nemala mu ho dávať.

mariska1989
29. dec 2021

Keď už ti chce teda kúpiť nový a ty si ho máš vybrať a teba trápi to všetko okolo tak byť ním tak by som znova požiadal o ruku ale tak už na nejakom peknom mieste de sa vám obom páči a urobiť z toho ešte peknejsie zásnuby .svokre by som vrátila ten prsteň zo slovami tu máte ten váš drahocenný rodinný šperk ktorý aj vyzerá podľa toho jej nepodareného manželstva .

simca06022011
29. dec 2021

@mariska1989 ano, takyto komentar svokre urcite pomoze dobrym rodinnym vztahom po svadbe.

mariska1989
29. dec 2021

@simca06022011 no extra dobrý vzťah asi od svokry nebude keď toto urobila .tam by som až povedala že to urobila z vypočítavosti ako každá druhá matka jedináčika čo robí nevestam zle

danieladeley
29. dec 2021

autorka, ako to dopadlo???

lenkavalova
29. dec 2021

.

autor
29. dec 2021

Prsteň som bola vrátiť a osmelila som sa spýtať, načo to bolo celé dobré a aké má pani svokra s ním umýsly do budúcna (nechcela som sa spýtať, či ho dostanem po smrti, ako ste mi radili). Že vraj jej ležal dlho doma a chcela ho dať do záložne, keď už to celé predýchala a aby ho nemala ako zlú spomienku, ale snúbenec prišiel za ňou, že ma plánuje požiadať o ruku, tak jej napadlo, že ho môžem ponosiť do svadby, a potom ho dá do záložne aj s jej obrúčkou a nechápe, prečo tak trvám na vlastnom, a že sme si mohli toto celé ušetriť. Navrhla, že nám z tých peňazí, ktoré dostane, prispeje na nový, ale odmietla som, nechcem prsteň s ďalšou zlou karmou😀 radšej lacný, ale môj.

cacianka
29. dec 2021

No teta to nedomyslela a pomyslela....
Aj z chirurgickej ocele som videla krásne, nejak do 20 alebo 70 e, ale máš pravdu - radšej z púpavy ale vlastný

simca06022011
30. dec 2021

A co si mysli že v tej zalpzni dostane zan? Par drobných

martakar
30. dec 2021

Toto celé ste si mohli ušetriť, keby sa do toho nezamontovala ona 🙈

klarolinne
30. dec 2021

Ja nechápem, stále odkiaľ toto pani svokra má. Keby bola normálna dá prsteň synovi, že nech uzná za vhodne sám či ho použije alebo predá a kúpi nový. Ale že požičať a vrátiť, a ešte ona nechápe. 🤦‍♀️ Každopádne snúbenec za to nemôže, som rada, že sa vysvetlilo, že oklamala aj jeho. Od pani budúcej svokry by som neprijala už žiadnu pomoc. Ani pri svadbe. Ak chce nech dá dar, ale nesúhlas, že vám niečo pomôže zaplatiť. Lebo ta je schopná vám vziať svadobné dary, že však to bola pôžička iba.

mamamasama
30. dec 2021

Dievč moje. Odsťahujte sa od tejto tetušky, čo najďalej.

cimage
30. dec 2021

Dobre si urobila, ze si jej ho vratila a nic za to nechces. Nabuduce nech si rozmysli co za blbosti robi. Da prsten, chce ho spat, preda ho a da ti peniaze 🤦🏽‍♀️, nema to ani hlavu ani patu. Hlavne sa na nu nespoliehat s pomocou, lebo to moze uplne inak mysliet, u nej clovek nikdy nevie.
A co si mysli, ze zbohatne ked ho da do zalozne? Ja som dala do zlatnictva obrucku z bieleho zlata, lebo sme ju museli precvaknut a dali mi tusim 60€ (Nova stala okolo 200€). Ja som si vybrala radsej nausnice ako prsten a strhli mi to z ceny. Myslim, ze v zalozni dostane este menej.

katie253
30. dec 2021

No v prvom rade si svokra mohla toto celé ušetriť....moje nervy....tak ona najprv vyhlási, že je to rodiny šperk, nazvyme to rovno klenot a nakoniec z nej vypadne, že ona ho vlastne chce dať do záložne.....no skoro ma piclo, keď som to čítala...."mon dieeee"
Aspoň máte skúsenosť na nezaplatenie, že v budúcnosti sa nemáte v žiadnom prípade obracať na svokru....lebo to dopadne podobne....

jaskolka
30. dec 2021

To je cele úplne strelene, prsteň hej leží doma chce sa ho zbaviť, ale potom ho dá synovi, veď nech "tvoja ponosi do svadby"a potom čo?
A syn tiež moc rozumu asi nepobral, na toto pristúpiť?
Zasnubny prsteň je symbol,že bude svadba, niektore ženy už ho potom nenosia, ale väčšina áno. Je to už majetok tej ženy. Aj keby to bol nejaký dedičný klenot, tak len ona ho môže dať ďalej (neveste, alebo dcére).
Nie taka somarina, že prsteň vrátiť, lebo svokra ho chce založiť ci vyhodiť? 🙉🙊🙈