Muž a varenie

19. apr 2023

Ahojte baby mám na vás takú otázku… mali ste niekedy chlapa ktory nemal žiaden vzťah ku vareniu a príprave jedla ? Myslím tým že nenakupuje nic , radšej si objedná z domasky a cez obedy sa stravuje z rodičov ? Nue je schopný si kúpiť žiadne pečivo nic a celkom na desí take fungovanie s chlapom ako tento 😏

power_of_now
19. apr 2023

Ano, mam takeho.. A on sa zariadit vie, objedna si alebo naje sa v restauracii.. blbe na tom je, ze mna tiez varit vobec nebavi, ale nejako fungujeme :D nie je to pre mna priorita

viestta
19. apr 2023

Moj nevaril kym nemusel. Musiet zacal az ked som ho k tomu dokopala, tak dostal rychlokurz na jednoduche jedla, ktore zvlada. Nakupovanie nie je prave jeho najblubenejsia cinnost ale s listockom je schopny nakupit, aj ked niekedy za pomoci personalu.
No a co s tym tvojim? Bud mu vysvetlis, ze aj toto patri k fungovaniu domacnosti a potom nejak dobrovolne nutene pokroci aj v tychto zrucnostiach. Alebo nepokroci a potom uz musis sama vediet ci ma tolko inych dobrych vlastnosti, ze toto je len malickost alebo tie ine vlastnosti toto nevyvazia.

cina1
19. apr 2023

nevarí vôbec, pomaha s cistením zeleniy. potraviny nakupuje.

domkakvet
19. apr 2023

Este som takeho nemala a keby som mala, tak aspon obcas by sa musel premoct nieco navarit.

beata_k
19. apr 2023

Nekupoval, nevaril. Uz kupuje a vari. Niekore jedla lepsie ako ja 😏

hsjdudhdbd
19. apr 2023

No tal dakujem pekne neviem si predstavit ze mam dieta a teraz co mu da jest ked nevie ani nic nakupit sam ˇˇˇˇ no pevne nervy

apolka77
19. apr 2023

To že nevarí by človek ešte pochopil ale že nikdy ani nenakupuje potraviny a nie je schopný si kúpiť ani pecivo? Tak to je už trochu zvláštne...stále len donášky a rodičia..koľko má rokov?
Mne by to vadilo, keby sa nesnaží zmeniť.ved keď prídu deti budeš mať ďalšie veľké decko na krku ...
Môj syn (20) si vari keď nemáme nič alebo ja nestíham..aj vie nakúpiť čokoľvek mu poviem..tak isto dcéra (18) tá varí už od 15 r. celkom slušne, ja som ich učila samostatnosti keby sa mne dačo stane ( vychovala som ich sama) aby hladom neumreli..takže neviem ja by som nechcela aby dcéra také motovidlo domov priniesla teda že by nechcel ani zmenit ten chalan túto svoju nemohúcnosť 😄

ivangeline
19. apr 2023

Nie. Nemala. Jasne,ze sa k vareniu nemal ale uz ma jedla,kt aj sam rad vari. 🙂

autor
19. apr 2023

@apolka77 veď o to ide … myslím že aj my ženy ku veľa veciam vzťah nemáme a robíme ich ..ale toto mi príde extrém. Najviac má mrzí že teda som sa snažila ho troska zapojiť do procesu aby vybral jedlo a tak ho spoločne pripravíme nato prišlo rázne nie ze jeho v kuchyni neuvidím … 😏

apolka77
19. apr 2023

No tak by nedostal jesť 😄
Veľa chlapov bojkotuje varenie ale stačí keď sa im raz niečo podarí a žena to vychvali do nebies ( aj keď to až tak dobre nie je 😂) vtedy muži začnú rásť lebo však pochvala a viac sa púšťajú do varenia...tak možno touto cestou...môj synator keď mal 17 robil čínu ako dosť hrozne to bolo ale ja som chválila a chválila nenápadne dala rady a teraz nemá problém vytiahne z mrazničky mäso a vari,,,, a do obchodu to je klasika musí...inak bude prázdna chladnička...

A keď ho pošleš do obchodu?
Však si predstav že ochories a budeš potrebovať aby on nakúpil a niečo ľahké navaril ..čo potom? Sa vykašle na teba? Mne by sa to nepáčilo.

A keď ideš variť tak pekne by mohol ti prísť pomôcť nakrájať, očistiť...zrejme ani nevie ako zemiaky očistit..ako smutné z môjho pohľadu, hlavne keď teraz sa mi zdá že mladí sa dosť chytajú varenia...teda dcéra má frajera (18) a on jej musí pomáhať keď vari, nakraja, očistí ak na nákupy idú spolu...inak mu dá kopačky 😂😂

thereisabear
19. apr 2023

Môj nakúpi bez problémov, nevarí vôbec. Vrchol kulinárskeho umenia je natrieť dieťaťu pečivo maslom.
Mne stačia tieto základy. Skôr by mi asi prekážali každodenné obedy u rodičov...

andrejka1974
19. apr 2023

Ako čo je na tom že chlap nevarí ,ani môj nikdy nevaril na nákupy chodím ja a varím ja a fungujeme normalne

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liljana
19. apr 2023

Skor sa zamysli nad vyrokom, ze v kuchyni ho neuvidis. Takto sa spolocne problemy v rodine neriesia. Tak mu oznam, nech teda zacne poriadne zarabat, lebo budete potrebovat gazdinu na varenie a na umyvanie riadu, ked sa mu nechce. Alebo nech si zije dalej sam na donaskach.
O par rokov sa budes stazovat, ze macho nepomaha doma a ani s detmi.

thoughtfulweirdo
19. apr 2023

Nemala som takého a ani nebudem mať, mne by nevyhovoval. Otázkou ale je, keď totálne odmieta akékoľvek zapojenie do procesu prípravy jedla, ktoré činnosti v domácnosti si za to berie na plecia výhradne on? Viem si to predstaviť v prípade, že keď teda on nikdy nevarí a nenakupuje, tak potom ty zas nikdy neupratuješ a neperieš 😁

erickatt
19. apr 2023

Poznam takeho. Zena patri do kuchyne a basta. Ani tanier po sebe neodlozi. Toto je zenska robota. A ked bola fest chora, varila 11 rocna

petamich
19. apr 2023

tak ono je snad rozdiel, ci nevari alebo nie je schopny ani pecivo kupit 🤷‍♀️ moj muz nema vztah k vareniu, vari v ojedinelych pripadoch a kedysi sme fungovali na donaske alebo sme jedli vonku, dnes varim, lebo mame dieta a ze muz nevari mi nevadi, ak by ale nebol schopny ist ani do obchodu a nakupit pecivo a ine veci, tak to by mi vadilo

kalifka
20. apr 2023

Môj tiež nevaril, ale ako som skončila v nemocnici na dlhšie tak musel fungovať s chlapcom - mali, že naozaj jednoduché polievky a druhé jedli stále rezne ( mám ich obalené v mraziaku, keby niečo) , alebo si objednávali. Inak nevarí absolútne. Ale za to nakúpi, alebo uprace. Tak to beriem tak, že nie každý človek má vzťah k vareniu a preto ho nenútim.

lujza123
20. apr 2023

Nevadilo by mi ze nevari, to ani môj, vie iba úplný základ ako praženica, špagety, prílohy, vývar.... Očistí, nakrája mi zeleninu. Do obchodu ide, nakúpi, nie tak dobre ako ja samozrejme 😂😂😃😃ale nakúpi

Vadila by mi tá zaťatosť "mňa v kuchyni neuvidíš", ze vôbec nieje schopný ísť ani do obchodu a chodi vyžierať rodicov. Ved mamka sa s nákupom vláčiť môže

Toto je strašná vlastnosť, také bezdôvodne odmietanie nejakej činnosti lebo medveď. S takým človekom sa velmi ťažko žije, pretože "toto ja robiť nebudem" sa potom týka viacerých oblastí, nielen jednej.... Narodí sa dieťa a "ja prebalovat nebudem.!!!" chceš ísť na dovolenku ale "ja k moru nejdem!!! Potrebuješ umývačku riadu ale nedovolí pretože" ja to nepotrebujem"
Dookola sa potom iba handrkujes o každej bežnej činnosti v živote. Tvrdohlavosť môže byť vrodená vlastnosť ale s hlupou vychovovou sa stáva neznesitelnou. A toto jednoznačne hlúpa výchova je keď si človek nevie ani základné jedlo prichystať

sovica
20. apr 2023

Môj navarí, keď musí, rozumej, keď nie som doma. Lebo aj on aj deti potrebujú jesť. Navarí jednoduché jedlá alebo využije donášku. Na nákup chodí pravidelne s lístočkom.
Ak Tvoj úplne odmieta tieto činnosti - nákup a varenie, tak by som mu jednoducho vyčlenila v domácnosti práce, ktoré bude robiť, napr. bude pravidelne upratovať kúpeľňu a WC a povysáva byt. Predpokladám, že obaja pracujete a zarábate. Takže aj domáce práce sa budú deliť. Či si on myslí, že Ty budeš robiť všetko a on bude oddychovať?
Koľko máte rokov?

zuzulka558
20. apr 2023

No priznám sa ja kúpim co treba taky základ ale nebaví ma motat sa v obchode, variť navarím ale moj muž ten nakúpi aj iné potraviny a varí lepšie ako kuchári v hoteloch, ale moj robí nedeľný obed ja sa mi tam vonku z deťmi zatiaľ,, a v sobotu obaja niečo narýchlo, cez týždeň ja varím,,, hento je iný extrém co píšeš

apolka77
20. apr 2023

@andrejka1974 nečítatas s porozumením..on odmieta ísť kúpiť pečivo! Tak neviem, keď autorka ochorie, porodí kto to bude robiť? Jeho mamička?

apolka77
20. apr 2023

@andrejka1974 pevne verím že má iné kvality = vie dobre zarobiť a je šikovný vie takmer všetko opraviť..a nie je lenivý v iných činnostiach ak nie, neviem na akú by mi bol taký nepoužiteľný chlap...mohol by mať aj banán zo zlata , nehrozí.

autor
20. apr 2023

@apolka77 vlastne ako píšeš, keď som bola dlhodobo PN a nemohla chodiť kvôli zlomenine členka a kosti predkolenia nosil mi obedy od matky… samozrejme mi to bolo proti srsti ale taký čas proste keď človek nepostoji na nohách nemá inú moznost keďže on takto sa k tomu postaví …

@lujza123 Presne takto sa aj vyjadruje že ak bude dieťa on ani náhodou ho prevalcovať nebude

@sovica ešte spolu nebývame skôr je to niečo čo mi tu nesedí a všímam si aj keď sa poznáme len rok… upratovanie nie je jeho silná stránka do toho sa tiez pustí keď je na nábytku vrstva prachu a mne sa tam chyžnú robiť nechce keďže nežijeme spolu , raz za čas som upratala ale čo z toho mám keď si ležal s vyllzenymi nohami sem tam sa spýtal či pomôže

laurita285
20. apr 2023

Ani u nás sa nevarí vôbec nič a teda môjho muža by som nevymenila ani za tonu zlata 😂

h2
20. apr 2023

Nemám takého chlapa, ale mala som presne takého otca. Vedel uvariť asi jedine čaj, párky a maximum boli vajíčka. Ale on aspoň nakupoval. (Keď mu mama dala PRESNÝ zoznam. 😁) Ja si neviem predstaviť s takýmto chlapom fungovať.

poopsie
20. apr 2023

Zídi z kratšej cesty.. Môj muž si sám varí obedy a niektoré jedlá varí lepšie ako ja.. To nie je partner do života to je prívesok...

tamvtme
20. apr 2023

Moj nevari (max parky si uvari alebo urobi vajicka na panvici), nakupuje len ak ho poslem do obchodu s presnymi instrukciami, co a kolko kupit a nevidim v tom nejaky velky problem...obcas objedna donasku, vezme nas do restiky - vtedy povie, ze dnes vari on 😅

777januska777
20. apr 2023

Mala som presne takého napadnika. Stačilo mi to vidieť a počuť len raz a už nebol môj napadnik. Ani ty nepotrebuješ takúto guľu na nohe. A odvtedy som si každého potencionálneho partnera testovala, tým ze som im dala do ruky vysávač a čakala co bude 😀

0kristina0
20. apr 2023

Staci jedno dieta nepotrebujem doma dalsie. Ale co cakas od rozhyckaneho decka, ktoremu doteraz dava matka pred nos tanier?