Muž mi zakazuje stretávať sa s rodičmi kvôli sestre

stankam2
28. júl 2017

Ahojte. Potrebovala by som poradit lebo som uz naozaj zufala. Moj priatel sa rapidne zmenil ako sa narodilo dieta. Uz pocas tehotenstva zacal mat divne napady typu "nebudes davat dieta nikomu kocikovat ked tam nebudes". Ale ked sa narodil sa to zhorsilo hlavne tym ze sa pohadal s mojou sestrou. Moja sestra je strasne sebecka a mysli len ma seba. O tom viem lebo som mala odmalicka s nou problemy. Ale o to nejde viem aka je a viem ze nasi ju strasne obranuju. A tu je ten kamen urazu. Priatelovi sa to vobec nepaci a zakazuje mi sa s nimi stretavat. Vadi mu aj ze sestra sa hned urazi ked nie je po nej. Neda si nic vysvetlit. Ona by bola najradsej keby sa mohla cely cas maznat s mojim dietatom a mama s ocom ju v tom podporuju. Stale hovoria "vsak jej ho nechaj nech sa pomazna". Samozrejme ze toto mi vadi. Chlap mi vycita ze neviem zasiahnut a vytrhnut jej ho z ruky lebo sa zduje a ujde. Ale najhorsie je ze najnovsie ani nevidi dovod aby som ich vobec navstevovala. Ano aj mna trapi to ze ju tak preferuju ale predsa su to moji rodicia ktory mi v zivote aj velmi pomohli. A predsa chcem tam ist bez toho aby som sa bala dalsieho vysvetlovania aky som mala dovod ich navstivit ☹ on sa strasne boji toho ze maly ich zacne vyhladavat a hovorit im vsetko. Prosim poradte mi ako mu mam vysvetlit ze obcas by som tam chcela zajst bez reptania.

laila22
28. júl 2017

@stankam2 pvoj priatel je este sebeckejsi a nevyzretejsi ako tvoja sestra.. On k svojim rodicom chodi?

0silvia0
28. júl 2017

@stankam2 pomóóóóóć... 😨

admet
28. júl 2017

Tvoj chlap sa ta snazi ovladat a izolovat ta od rodiny, to nie je normalne. Bude este horsie, ak si to nechas pacit. Vyhladaj si informacie o chlapoch manipulatoroch.

egiginka
28. júl 2017

Co by som za t0 dala, aby sestra chcela byt s mojimi detmi:(

maaaria3
28. júl 2017

no tvoj priatel ma zjavne problém sam so sebou, inak by mu sestra tak nevadila... je tvoj problém so sestrou a ty si ho máš riešit... a nie ešte prehlbovat... ja mám tiež sestru a podobne sme spolu žili až do dospelosti... až ked sme sa stali matkami, tak sa naše vztahy ubrali uplne iným smerom a teraz na nu nedám dopustit... ty si sestrin egoizmus už všímat nemusíš, máš svoju rodinu a od tohoto sa odpútaj ako sa len dá... myslím, že priatel ma všeobecne problém, ak by nebola rodina, našiel by iný... presne ako píšeš, že aby vám nik nekočíkoval.... len vravim, problem má najma tvoj priatel, nech si ho rieši... VIDÍM TAK, AKÝ SOM JA SÁM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alaguema
28. júl 2017

@stankam2 správanie tvojho partnera je patologické. Pre pár dňami si tu jedna pani myslela, že manžel ju psychicky týra. Netýral. Zato tvoj partner má k tomu evidentne sklony. Je to jeden z príznakov psychického týrania - snaha izolovať obeť od jej rodiny a okruhu priateľov a známych. " on sa strasne boji toho ze maly ich zacne vyhladavat a hovorit im vsetko." Čo je to "všetko", čo sa u vás doma deje a čo by sa tvoja rodina nemala dozvedieť? A ako mu vysvetliť? Skús normálne, jednoducho, po slovensky. Ak to nepochopí, asi budete musieť k problému prizvať odborníka, psychológa, terapeuta a pod. Bolo by fajn, keby si si aj ty uvedomila, že váš problém nie je tvoja sestra.

maris5
28. júl 2017

NIKTO ti nesmie rozkazovat s kym sa smies a skym sa nesmies stretavat. Ries to kym je to v zarodku, lebo o chvilu nebudes moct ani z domu vyjst.
Otvoreny rozhovor so sestrou a rodicmi a druhy s partnerom.
Rodine vysvetli, co sa ti nepaci. Aby respektovali tvoje rozhodnutia, a pod. Aky je vekovy rozdiel medzi tebou a sestrou?
Priatelovi jasne povedz, ze sa budes stretavat s kym chces, podla vlastneho uvazenia. A dieta potrebuje aj starych rodicov, Preco sa obava, ze im bude vsetko hovorit? Robi nieco doma, co by nemal? (Teraz myslim, ci tu nejako neublizuje...)
Nezavidim ti tuto situaciu, si medzi dvoma mlynskymi kamenmi a nemas kam uhnut.

janush
28. júl 2017

Hmm to su starosti...ved nech sa sestra s malym pomojka. Ved z neho neubudne...

marika39
28. júl 2017

Tebe sa nedá nič poradiť, keď dovolíš aby ti človek s ktorým žiješ zakazoval stretávať sa s rodičmi. Bude to len horšie ak sa mu nepostavíš. Za chvíľu ti zakáže aj vyjsť z domu. Jedna baba sa tu pýtala či on chodí ku rodičom - to je úplne jedno či on chodí, ak ty chceš tak chod a nikoho sa nepýtaj, je to tvoja nabližšia rodina a nezanevri na ňu kvôli nejakému pukovi, kopeš si vlastný hrob, tak sa spamätaj🙏

mysicka36
28. júl 2017

Mňa asi prekotí zo stoličky. Prečo by sa sestra nemohla pomaznať so synovčekom? Vadí to nejako malému? Ak nie, tak tvoj muž nech drží hubu. Ako je možné, že si tvoj frajer vôbec dovolí vysloviť takýto zákaz? Ver mi, že mne by si takéto nedovolil povedať. A ak by si dovolil, bolo by to jeho posledné vyjadrenie ako môjho partnera, lebo od toho momentu by bol bývalý 😀

To že je sebecká, nijako neprekáža vo vzťahu jej a tvojho syna. Za predpokladu, že sa ku nemu správa pekne samozrejme.

majulka0509
28. júl 2017

@stankam2 a co je na tom zle, ze sa sestra mojka s Vasim dietatom??? Toto mi pride ako z trucu..riesi sa vec cez dieta, co ja v zivote nepochopim. A urcite by mi ziadny chlap nezakazoval chodit k rodicom. Rodicov si vazim. Podla tvojho pisania, nemam pocit, ze by boli tyrani, takze z akeho dovodu by si sa s nimi nemala stretavat? Nechcels by som sa dozit toho, aby mojej dcere zakazoval muz stretavat sa so mnou.

pekkka
28. júl 2017

tu pomože jedine kompromis a tvoja ,, tvrdá ruka " na rozdiely vo výchove budeš narážať stále viac. ty si matka a ty rozhodneš. ak sa aj tebe nepáči správanie sestry tak jej to ,, zatrhni " s vasimi sa na tuto tému porozprávaj len raz a vysvetli im to . Rozhodne toto nieje dôvod nenavstevovat rodicov. Treba najst zlatu strednu cestu. a manzel musi tiez polavit vo svojich poziadavkach. navstevovat rodicov bude, sestra nech sa umierni. aj ked tomu bez tvojho dohladu asi nezabranis. na druhej strane, co je zle na maznani? Mne sa zda, ze manzel len ziarli na svoje dieta, že on sa s nim takto maznat nevie, alebo nema cas .... problem bude asi inde ako sa zda ...

stankam2
autor
28. júl 2017

No ono je to trochu zlozitejsie lebo ona sa chce spravat ako matka k nemu. Ona chce rozhodovat o tom co moze a co nie. Ono by aj clovek nechal ale ked to vidim ze to ide zlym smerom. A on stale tvrdi ze mysli na mna. Keby nemyslel tak by jednal inaksie. Zeby to riesil radikalnejsie, ze by vsetko lietalo.
Alaguema: on ze mysli dopredu a ze nechce aby ked bude v puberte aby vsetky problemy riesil s nimi. Chce aby bol nauceny na nas aby sa nam zdvoveroval so vsetkym. A najhorsie je ze ja chcem udrzat rodinu, nechcem aby maly vyrastal bez otca. Snazim sa to nejak spojit ale neviem ako.
Maris5: nie fyzicky sa ma nikdy nedotko a viem zeby sa ma ani nikdy nepokusal zbit. To v nom neni. Ale toto zmyslanie ma nici. Stale mi hovori ze som neustale v kontakte s nimi ked vola s nimi tak raz za tyzdni. Ze sa stretavame stale na sidlisku kde byvame. Pritom sa vidime tak raz za dva mesiace lebo uz aj v snahe ho trosku ukludnit som chodievala inym smerom ale nepomohlo to. Proste nevie odpustit ludom. Stale tvrdi ze to nie je o odpustani lebo sa budu spravat stale rovnako. Ze si ho stale podplacaju. Stale mu davaju sladkosti a somariny. Je to tazke a neviem ako to poriesit

mimiqa
28. júl 2017

@stankam2 bud tvrda...sestre povec ze matka si ty...zase nech sa pomojka...rodicom ze si neorajes davat mu stale sladkosti a tomu tvojmu povec ze ty si pojdes kedy chces....ved stebou si robia co chcu...zacni velit ty uz konecne....a ano vy ste rodicia vam sa ma zdoverit...ja som neznasala mala ked spala iba sa pohla v kociku uz ju vytahovali a stale na ruky..razne hned som zakrocila....

alaguema
28. júl 2017

@stankam2 to sú hlúpe výhovorky. On nemyslí dopredu, on má majetnícke sklony, privlastňuje si teba aj dieťa, chce vás mať pod úplnou kontrolou a to nejde. Je to choré a treba to seknúť hneď. Rodine treba tiež rázne dať najavo, čo môžu a čo nie a zakázať sladkosti. Musia ťa rešpektovať, ak chcú mať s vami dobrý vzťah. Nelietaj medzi chlapom a rodinou ako handrička bez vôle, ale obom stranám urči hranice.

zuzana76
28. júl 2017

@stankam2 chudáci tvoji rodičia, sama si písala že ti pomohli, s ty sa im musíš vyhýbať, aké hrozné je to, že veľa záleží na výbere partnera, jeden blbec dokáže rozložiť celú rodinu, tvoj priateľ je manipulativny sebec

flofli
28. júl 2017

Toto nie je v poriadku, musíš sa mu postaviť lebo to bude ešte horšie. Rada by som ti poradila aj nejako inak ale nejde to, jednoducho mu budeš musieť ukázať, že s tebou nemôže len tak zametať a už vôbec ti nemôžu zakazovať takéto veci. Je to tvoja rodina a neviem prečo by si za nimi nemala chodiť, je to úplne bežná prax v každej normálnej rodine

stankam2
autor
28. júl 2017

@majulka0509 toto ité mu ja hovorím. Ze ja to beriem z ineho hladiska ako on. Ze by som nechcela aby sa moj syn zachoval takto. Ale on mi nato hovorí že ja by som nebola zase taka ako oni že nerešpektujem ani jedno pravidlo. Sa mi priznal že pred dvoma rokmi bol 3x za nimi (bez toho aby som o tom ja vedela ) a snazil sa urcit aspon nejake pravidla. Ale ze si robia po svojom a nerespektuju nič. Proste že nieco spravia a oni sa tvaria že nič nerobia :(

nika898
28. júl 2017

@stankam2 ahoj ja som mala podobny problem. Nepises ako stary je tvoj syncek u nas to vyvrcholilo ked mal maly cca 8 mesiacov. Manzel tazko vychadza s mojim ocinom co mi trha srdca lebo ja mam svojich rodicov velmi rada a vzdy nam pomohli ked sme potrebovali. Ked sa syncek narodil a boli sme u nasich tak ocino samozrejme radil ze co a ako mame, nemyslel to v zlom samozrejme a tym ze je to byvaly vojak nie je zvyknuty ze ho niekto neposlucha ma to proste vryte do povahy 🙂 manzelovi sa to nepacilo a zacali sa hadky medzi nimi stupnovat a potom mi manzel hovoril ze k nasim on chodit nebude a bla bla bla kedze byvame od seba 100km tak to znamenalo ze tam chodit nebudeme spolu co ma nicilo. No nastajila som ze tak toto nie. Ze maly potrebuje oboch starych rodicov tak ako jeho tak aj mojich porozpravala som sa v klude s ocinom, mamina tiez o situacii vedela a aj ta postupne ocinovi dohovorila a teraz je uz vsetko v pohode. Dokonca sa dokazu aj normalne porozpravat 🙂. Takze urcite neustupuj su to tvoji rodicia, vychovali ta a starali sa o teba cely zivot, je pochopitelne ze vidia situacii inak ako tvoj parner ale kludny rozhovor by mohol pomoct a co sa tyka sestry tej povedz na rovinu ze sa to tvojmu parnerovi nepaci a ze ti zakazuje tam chodit kvoli nej a hadam pochopi, bude urcite urazena s parnerom sa rozpravat nebude ale to je ich problem. Dolezite je aby tvoj syn mal starych rodicov ktory ho budu rozmaznat a tetu ktorej moze verit a mozno budes casom aj vdacna ak sa jej v puberte bude zdoverovat s vecami ktore tebe nebude chciet povedat ako mame lebo ona ti to urcite povie ak budete mat dobry vztah. 😉

zuzana76
28. júl 2017

@stankam2 mne sa zase zdá že tvoj priateľ určuje im čo majú a ako majú robiť a snaží sa manipulovať ešte aj tvoju rodinu a keď nebude po jeho tak sa zduje, veľmi vyspelé jednanie to teda nie je, okrem toho kto určuje čo je správne a ako sa majú všetci správať, iba on a jeho názor je ten najspravnejsi?

gulisko
28. júl 2017

Moja kamoška mala podobný problém. Bola tak zaslepená láskou že si vôbec nevšimla že ju ten blb celý čas psychicky vidieral. Teraz má malá 11 oni sa rozvádzajú a baba je psychicky na dne dcéra ho nenavidí. Nechcem ta strašit nemusí to byt tvoj prípad ale rozhodne si dávaj velky pozor

stankam2
autor
28. júl 2017

moj syn má už 5 rokov. Taha sa to uz strasne dlho. Aj som navrhla aby sme si vsetci sadli a porozpravali sa ako normalny ludia. A on nato že to nema zmysel lebo ze za nimi uz par krat bol a vobec nerespektuju nic. Ze aj tak ho beru za d.... ktorý mi dáva rady. A ze nik ho nerozumie, pri každom že už je d.... . Že ked ho už ani ja nepochopím tak nevie co bude :(

vroni
28. júl 2017

@stankam2, poziciam ti liatinovu panvicu, nech sa muzovi rozjasni v hlave. Ked sa ako debil chova, nemoze sa cudovat, ze ho za debila maju.

bashka80
28. júl 2017

@stankam2 už len to, že on za nimi bol a riešil veci BEZ TVOJHO VEDOMIA, ale zároveň nechce, aby si ty za nimi chodila svedčí o tom, aký je manipulátor. Normálne mu povedz, že sú to tvoji rodičia a starí rodičia vášho syna a ty za nimi budeš chodiť kedy chceš a sestre povedz, že sa tešíš, že má rada tvojho syna, ale nech si uvedomí, že ona je len jeho teta a nemôže rozhodovať o všetkom. Veď sa daj nejako dokopy a nedaj si skákať po hlave všetkými!!

missdiva
28. júl 2017

@stankam2 Co si ten priatel vobec o sebe mysli, ze ma tu odvahu ti nieco zakazovat alebo dovolovat 😨 🙄 😵 ? U mna by s tym nepochodil ani raz, nie to este 5 rokov! Neviem ci pre teba existuje nejaka rada, pokial mu dovolis aby sa k tebe takto spraval (a je to zakomplexovany magor) tak to robit bude...

nika898
28. júl 2017

@stankam2 porozpravaj sa odelene nie spolu. Ked budu spolu za jednym stolom moze to vyvolat len hadku. Ja som sa najprv rozpravala s maminou ked sme kocikovali, casom s ocinom. Moj muz videl ze mi na tom zalezi a ze aj moj ocino sa snazi a schladol sam. Toto si urcite nenechaj nevies kedy budes rodicov potrebovat. A ako vysvetlis synovi ze sa nesmie stretavat so starkymi? Ci mu to bude vysvetlovat on? Hovno hovno zlata rybka teba sa to bude syn pytat. A ako napisala vroni treba dat muzovi po hlave nech sa spamata a sprava dospelo. Ci aj v praci ked sa mu nebude paci nadriadeny da vypoved? Alebo ked bude daky jeho kolega s ktorym musi pracovat iny ako on tak s nim robit nebude? Ste dospeli a tym ze sa niekto s niekym nerozprava nestretava nie je riesenie najma ked je to blizka rodina.

mathias23072014
28. júl 2017

@stankam2 aj ja si myslim, ze sa chova ako debil, tak asi preto ho za debila maju😞? A ty sa nenechaj od neho psychicky vydierat. Su to tvoji rodicia tak ak sa tebe, nie tvojmu muzovi, nieco nepaci tak to ty by si im to mala povedat a nie tvoj muz, aby za nimi chodil za tvojim chrbtom?! Trapne. A za 5 rokov, co mate syna si si nenasla cas si s nimi sadnut a porozpravat co ti vadi? Ci o co ide?!

stankam2
autor
28. júl 2017

@mathias23072014 nasla som si cas aj som sa s nimi porozpravala. Ale tiež to nepomohlo. Naschval mu budu robiť zle. Hlavne keď sa stretneme spolu tak naši naschval malemu robia to čo on nemá rád. Ja sa uz cítim ako v zlom sne kde si každý robí čo chce a nikoho nerešpektuje.

missdiva
28. júl 2017

@stankam2 a co konkretne malemu vasi robia?

unicornlady
28. júl 2017

Tak, to je "pekné", že ani rodičia nerešpektujú to, čo im hovoríš a robia naschvály. Ako malé deti.

Človek by si myslel, že ak ťa (aj malého) všetci z nich (manžel, sestra, rodičia) milujú, že sa budú snažiť medzi sebou nájsť nejaký kompromis.
Očividne ozaj všetci okolo teba myslia len na seba. Začni aj ty- myslieť na seba a čo ty chceš a to si presaď ;)