Muž nemá čas na našu rodinu. Všetok voľný čas trávi s otcom

selena2
11. máj 2016

Ahoj ,mám dve dcérky.Jednu dvojročnú a druhú dvojtýždňovú.Problém je v tom,že manžel sa nám vôbec nevenuje ,netrávi s nami čas.Keď mä voľno ,tak je vždy so svojím otcom.Chodia spolu na ryby alebo robia vždy niečo spolu.Ja som s deťmi na všetko sama.Medzi deťmi som chcela väčší vekoví rozdiel ale on nie.Sľúbil mi,že sa zmení a bude s nami viac keď sa nám narodí druhá dcéra.Ja som pristala aby bol spokojný na druhé dieťa.Veľmi sa trápim keď vidím ako druhí idú spolu kočíkovať s ja som vždy sama.Ako sa mám zachovať sby som mu ukázala,že už takto nechcem fungovať.Prosenie ani vysvetľovanie pocitov nezaberä.Ako ináč.Je tu niekto s podibným trápením ako ja?

lena888
13. máj 2016

@selena2 ale treba sa premoct a nie ze sa vnucovat, ale zabojovat o rodinu, kym nie je neskoro. Ja by som uz teraz po mojich skusenostiach, urcite neustupovala. Lebo sa budes zle citit v tom vztahu a aj to dobre nedopadne. Tak radsej risknut aj konflikt.

sardinka335
13. máj 2016

@timea7 no..uz hlada diagnozu...ach jaj,kde mala oči a rozum ked si minimálne to 2 dieta robila? Ved videla čo ma doma aky materiál? A zmenu jej slubil, ale nedošlo k nej....čiže mala čakat, ze ok, uvidime čo sa zmeni a potom uvazujme nad dietatom. Ale tam je neprestrihnuta pupočna šnura s otcom....tiež si myslím, ze tu uz treba tvrdo, ale na to mi ona príde ako mäkkýš. To uz nie ze ved mohol by si, ale pekne pred hotovu vec - na ryby si moze staršie dieťa zobrat so sebou aby malo aj program a ona mala viac času. A kebyze mi nepomaha, ignoruje a tento stav trva dalšiu dobu tak adios...moze s otcom zit.

mily7
13. máj 2016

@selena2 kexik218 v prvom príspevku ti to napísala dosť tvrdo ale veľmi pravdivo. aj keby ze tvoj muž má nejaky syndrom opicej lásky,alebo niečo iné, tebe to do života nepomôže. Ak manžel nie je schopný riešiť námietky svojej ženy,problémy vo vzťahu tak to nemá budúcnosť. A ak nemá chuť tráviť čas s manželkou a svojimi deťmi nemal si ta zobrať za ženu a robiť si deti. Lebo vždy je to o chceni. To by síce bolo keby že ma veľa práce. Vtedy ak by chcel tak si nájde ten voľný čas. Tu je to o láske k vam. On ma na piedestaly svojho otca. Teraz si už veľa nepomôžes. Buď mu dáš na výber ty alebo otec,odstahujete sa niekam ďalej, navštívi možno psychológa,či manželsku poradňu,alebo odides s detmi. Ak nie ešte môžeš žiť v manželskom trojuholníku so svokrom. Je to ako mnoho prípadov keď sa syn nevie odpútať od mamy. Žiaľ tiež nekoncia šťastne pre nevesty. Buď celý život trpia že sú pre manžela na druhom mieste alebo končia rozchodom.

sova76
13. máj 2016

@selena2 Ahoj selenka 🙂 Viem, ze je tazke travit volny cas samej s detmi a hlavne malickymi. No tieto zaluby mal manzel zrejme aj predtym, nez ste sa vzali a s takymito typmi je to tazke. Si chvilku po porode, potrebujes pomoc a to by si mal tvoj manzel uvedomit. No zaroven si v tomto obdobi citlivejsia... Takze, ked sa manzel bude chystat s otcom na ryby, pobal sa a poziadaj ho, ci by ta neodviezol k rodicom alebo ku svokre, ak ste zadobre. Ze potrebujes pomoct, si nevyspata a utahana... Deti by som mu na krk nevesala, evidentne je to typ, ktory bol vychovany "ako muz", takze ziadne kriky, ale skusat to postupne a nenapadne... a dalsia vec je nejaka kamaratka.. vela bab chodieva s detmi spolocne von alebo materske centrum...

sardinka335
13. máj 2016

@sova76 deti by si mu na krk nevešala lebo ,,nie je taky typ,,???? A ked jej skákal medzi nohami tak taky typ bol?? Tak načo si tie deti robi? Postupne a nenapadne nedosiahla nič - len to ze jej poveal, ze ma furt ona problémy. A on pojde za zabavou a mne bude pomahat mama? svokra? a muž niekde na rybách hore vtákom? alebo mozem ist do ,,emcéčka,, a tam spolu s inymi maminami bedakat...no dakujem pekne za taketo rady. To je zivot ako slobodna matka, no fakt super perspektíva ...okolo chlapa chodit po špičkách a nenapadne a snad sa raz uvedomí....

lena888
13. máj 2016

mne pri rozchode partner vytkol, ze som na neho viac netlacila, ze som mu mala riadne vynadat a podobne. Teraz po par rokoch to aj ja vidim ako svoju najvacsiu chybu. Ustupovala som mu vo vsetkom, bolo to pohodlne, jednoduche, ale zle pre obidvoch. Teraz by som sa snazila problem riesit, aj ked to nemam uplne v povahe a neznasam hadky.

sardinka335
13. máj 2016

Sak to je jasne, ze nikto nema rad hadky a krik.

Ale v poslednej dobe často počuvam a vnimam ako zeny cele natešene, ze ten ich muz pomoze, alebo niečo spravi...kurnik šopa, ale ved to ma byť samozrejmost, ze ten muž niečo pomoze, ze sa aj povenuje svojmu vlastnemu dietatu, ktore si vedome a dobrovolne spravil.
Ja tiež muza pochválim, lebo viem ze muzi to potrebuju, ale na druhej strane deti nie su len moje a to si x chlapov neuvedomuje, akoby tie deti spravili pre tu zenu. Ale tak si tých muzom ,,vychovávame,, ja to x krat vidim v iných domácnostiach - ved muz vie, ze zena sa dvihne a spravi tak čo?

vierka1112
13. máj 2016

Ja by som neriešila túto situáciu ako prispievajúce nado mnou, že kopnúť do riti, rozviesť sa, odísť atď. To sú najľahšie možnosťi. Počas sobáša ste si určite sľúbili byť spolu v dobrom aj v zlom a teraz nastala tá horšia chvíľa, ktorú by som sa teda aspoň ja snažila nejako prekonať. Musíš si uvedomiť či táto situácia je tak zlá a neznesiteľná, aby kvôli tomu zanikla rodina a tvoje deti vyrastali bez otca.Teraz je taký trend, keď sa mi niečo v manželstve nepáči,tak automaticky sa rozvediem. Aký to má vplyv na deti, o tom sa mlčí. Biologického otca nijaký iný nenahradí, samozrejme pokiaľ sa nejedná o tyrana, alkoholika.Čo povieš svojim deťom keď budú dospelé? Rozviedla som sa s vašim otcom, pretože keď ste boli malí mi nepomáhal a nevenoval sa?
Ja som takúto situáciu mala v rodine mojej sestry, jej muž bol ten typ ktorý absolútne nebol pripravený na to, ako sa zmení život keď do rodiny vstúpia deti. Sestra bola na všetko sama, aj keď pofrfľala ale zvládla starostlivosť o dve malé deti medzi ktorými bol jednoročný rozdiel. Nikdy jej neprebalil, neokúpal malých, na vychádzku s kočíkom šiel tak raz za rok.Keď trochu povyrástli situácia sa úplne zmenila, chodievajú všade spolu, švagor sa im venuje ako len môže, už sú to parťáci na šport, na výlety, na hry. Je pre nich skrátka najlepší otec. Ja netvrdím že tak to bude aj v tvojom prípade, ale niekedy tie životné situácie nie sú také beznádejné, ako na prvý pohľad vyzerajú, držím palce.

sova76
13. máj 2016

@vierka1112 mam na to podobny nazor. Rozvod je najjednoduchsie riesenie a trpiet budu len deti. Ale to je moda sucasnosti. Radsej trpezlivost. Tiez som to osobne nezazila, ale u kamaratky to bolo velmi podobne. Vydrzala, a teraz ocko chodi s deckami lyzovat, plavat.... na vylety atd. A ona ma cas na seba, ked nejde s nimi. Netreba hadzat flintu do zita.

kllamarka
13. máj 2016

@selena2 Poznam.. :( Sice moj muz netravil cas s jeho rodicmi, ale s kamaratmi. Ale vysledok ten isty. Uplna samota vo dvojici, ja som bola sama este aj v noci. Lebo sa mu uz neoplatilo cestovat naspat/sak rovno prespal 🙂 Zlaty...
U nas nepomohlo nic, sme sa rozviedli. Mam teraz novu rodinu uz. Chcela by som ti velmi poradit ako ho zmenit, ale na mojho ex neplatilo nic - a pri rozhovoroch to aj priznal, ze si nevie pomoct.
Neviem ake mas male deti, ale jedno alebo oboje mu skus dat..nech idu s dedom na ryby aj s detmi :D
Ale koniec koncov budes zase sama.
Toto je presne to co rodinu viaze a drzi pokope...ze spolu travia cas. Mal by to pochopit a velmi rychlo, inak realne pride odcudzenie a koniec.

vierka1112
13. máj 2016

@sova76 S odstupom času keď to sestra vytkne švagrovi že ako sa správal tak sa zahanbí. Na jeho argumentoch že sa bál malého chytiť, bol unavený z práce,že o dieťa do dvoch rokov sa má starať len matka, že ako to bolo v minulosti, keď naše babky sa starali o deti a chlapi nosili peniaze, sa teraz už baví celá rodina. Ale prekonali to spoločne, lebo sa majú radi a chceli byť spolu. Ja osobne si to neviem predstaviť, lebo môj muž sa zase venoval hneď ako prišiel z práce, vyslovene sa tešil na chvíle sa malou, prebalovanie to teda ani náhodou, to skoro omdlel 🙂 Týmto chcem poukázať na to, že každý chlap je iný, každý má iný prístup a že aj rokmi sa situácia môže zmeniť. Ale nie je to pravidlom lebo čo som aj tu čítala, niektorí sa nezmenia vôbec a to je potom naozaj pre rodinu trápenie.

timea7
13. máj 2016

@vierka1112 teraz tie deti vyrastajú s otcom? Čo majú z toho, že ho občas zbadajú a hneď zase odíde? Čo majú z toho, že otec s nimi býva, ale nehrá sa s nimi, nevidí, že už dokážu stáť, chodiť, voziť sa na bicykli? Keď trocha podrastú, tak budú závidieť iným deťom, že sa otec s nimi hrá futbal, pexeso, karty, že idú celá rodina niekam na bicykloch, na kúpalisko, že otec vidí ich prvý gól na zápase....Nie som za rozvod pri prvej somarine, hádke, nepochopení, ale toto je pretrvávajúci problém, kde muž vôbec nemá pocit, že je manželom a otcom, žije si ďalej svoj život slobodného. On žiadny problém nevidí, lebo ho nechce vidieť, preto radím ním zatriasť a to poriadne, lebo nejakému no-no-no sa len zasmeje. Možno si nepomôže ani tak, možno to ale zaberie, prečo by mali traja ľudia žiť tak, ako nechcú, len aby si pán tvorstva mohol robiť po svojom? Pretože si sľúbili v dobrom aj zlom? A on z toho manželstva zlíže smotanu? Doma full servis, manželka, matka, deti a on bez starostí a povinností? Aj to si sľúbili?

evittam
13. máj 2016

@vierka1112 Prepáč, ale nejak si asi zle pochopila jej situáciu....nakoľko tá "horšia chvíľa" nenastala práve teraz, ale je tam stále a od začiatku.....

mysga
13. máj 2016

@selena2 Ahoj, asi ma tu zlynčujú, ale čo tak, dať mu to príkazom? Všetky nedele patria rodine a pôjdeme von a na výlety a bodka. Žiaden iný program sa na najbližších 20 rokov na nedelu neplánuje.

Ak bude mať niečo proti, tak potom je to vážne degeš...

zuzulik236
13. máj 2016

@selena2 tak ak s nim nie si stastna a on to akosi nevie lebo skor nechce pochopit tak ho jedneho krasneho dna pekne zbal a sup ho k otcovi... nechapem co cakas ze ti tu niekto povie... ak som neni stastna v situacii v ktorej som tak treba pohnut ritkou a cosi aj pre to urobit a nie polemyzovat na social.sietach... ak som nestastna s chlapom s ktorym zijem a on nema zaujem o zmenu su dve moznosti bud si zvyknem alebo odidem.. bodka... osobne tvrdim ze pre deti je lepsi jeden stastny a vyrovnany rodic ako dvaja zamindrakovany nestastnici... drzim palce 🙂