Muž pracuje v zahraničí a nereaguje na to, že mi je zle

10. jún 2022

Cave pisem anonymne ale som tu už strašne dlho mám taký problém môj muž pracuje v zahraničí momentálne tam je skoro dva mesiace v kuse pracuje tam už rok no dohodli sme sa že po kúpe vlastného bývania príde a bude pracovať naspeť na Slovensku lenže on stým už nesúhlasí teraz má prísť domov 20 tento mesiac ale nechce prísť pretože že vraj keď ostane do augusta bude mať presne toľko aby kúpil byt no neviem už mu to akosi neverím žeby toľko vydržal bez ženy on stále bol taký ze peniaze uprednostňoval pred všetkým len aby sme sa mali dobre tak stále robil a róby lenže neviem vôbec nebola raz za deň napíše ale to len jednu správu pracuje tam s mojím otcom takže aj na izbe snim je spolu robia v jednej miestnosti lenže už týždeň mi je tak blbo aj som mu to napisala ale on to vôbec ani neregistroval ako keby nič aký je na to vás názor

lrnka
10. jún 2022

nechapem pracuje tam v kuse 2 mesiace, ale pracuje tam rok? Je výhoda, ze je tam s tvojim ocom. Keby, ze je tam dám, tak ma hne dňa napadá, ze vedie dvojitý život(niekoho si našiel) neviem koľko sa poznate, ale príde mi divne, ze keď si napísala, že ti je od včera divne, ze sa nespytal ako sa cítiš.

kluska
10. jún 2022

mate deti? on tam ma co za pracu? kolko dni do tyzdna pracuje a kolko hodin?

lintu
11. jún 2022

Teraz byt, potom pekné auto, dovolenka,... Ak zistil, že práca v zahraničí mu otvára možnosti, tak skoro domov asi nepríde čučať. Samotný svokor mu môže byť vzorom, keďže vo svojom veku je tiež ešte preč. V komunikácií s tebou na diaľku bol niekedy iný? Nie každý píše rád dlhé eseje, niekto je málo empatický, má vlastné problémy,... Z toho, čo si napísala, sa zatiaľ nedá veľmi dedukovať, že by mal určite frajerku.

tykat
11. jún 2022

Tak navrhni ze aspon na par dni prides ty za nim, ze ti uz chyba. Nepises ci mate deti, ak ano tak mozno aj s nimi vramci prazdnin. Nie je dobre ze tak dlho neuvidia otca.

janinah
11. jún 2022

Ako presne blbo ti je? Ries to s lekárom.on nepobezi na sk.lebo tebe je blbo.zober pár dní voľno a choď ty tam.cez deň si pozri mesto.okolie.on bude v práci.v noci nájdi blízke ubytovanie cez air.bnb a budete spolu.ma cieľ.chce ho splniť tak ho nedemotivuj a výdrž.

liljana
11. jún 2022

Preco tam nejdes za nimi tiez? Predpokladam, ze chces byt doma, aj on ma byt doma, chces asi zaroven aj peniaze na slusny tivot. Ale vsetko naraz a v pohodli na gauci nejde. Mozno si ale tehotna ... Muzi chcu zarobit. Vacsina z nich v zahranici robi od rana do noci, aby odlozili co najviac. Vacsinou nemaju cas, energiu ani peniaze popritom zhanat frajerky.

0kristina0
11. jún 2022

Je dost mozne ze si sa mu odcudzila, kedze spolu nebyvate casto tak by to bolo aj normalne. Zenie sa za peniazmi a mozno si tam niekoho nasiel.

kluska
11. jún 2022

@liljana netreba byt naivny, muz v zahranici moze vela pracovat a zarabat, ale ma k tomu bonus cas pre seba a ten je velke plus. A ked mas cas a peniaze, tak co s tym? Po praci padla, zena a deti nie su pri nom, nemusi sa starat. Na slovensku prisiel by z prace domov, tam zena a deti, v zahranici sa stara len sam o seba, ma viacej casu. Tiez som v zahranici a uz na zaciatku som videla ako tam chlapi ziju bez rodiny a posielaju peniaze domov. Ale v autorkinom pripade pravdepodobne ide o to, ze muz zaraba peniaze a paci sa mu ten zivotny standard. Kedze je tam svokor, tak si myslim, ze sa mu skor paci ten chlapsky zivot, praca, peniaze a vypit si s mat cas pre seba.

kluska
11. jún 2022

zivot oddelene na kratky cas je ok, ale na dlhsi to proste neide, kazdy si zije svoj zivot, niekomu to vyhovuje, ale vacsine nie. Nejeden vztah (aj s detmi) na tom stroskotal. Peniaze su dolezite, ale aj spolocny rodinny zivot je tiez dolezity.

autor
12. jún 2022

@kluska máme jednu dcerku pracuje 16-18hodin denne pracuje celý týždeň aj sobotu aj nedeľu pracuje ako zvárač

autor
12. jún 2022

@lintu môj otec tam pracuje už 30rokov mama nás vychovávala sama pretože on stále chodil do zahraničia za robotou ale nikdy nás neopustil do teraz sú spolu šťastní no tak mi sme spolu chodili 3roky no ten posledný rok bol taký búrlivý sme sa rozchádzali stále no potom som otehotnela a hneď sme sa museli zobrať takže ono to bolo také všetko spontánne a preto mám niekedy takú neistotou

autor
12. jún 2022

@kluska môj otec nepije kvôli zdravotným dôvodom už 15 rokov manžel mi peniaze neposiela keďže jeho výplata ide sporenia ktoré založil aby neminal tak pre seba bere len zálohu aby mal a čo dostane ide do sporenia

autor
12. jún 2022

@kluska no veď toto mi vŕta hlavou kebyže sa rozhodne nás opustiť ťažko by som sa dokázala finančné postárat sama o malu

autor
12. jún 2022

@janinah vieš ešte skôr keď som bola tehotná tak sme sa rozišli a hádali sa spolu no a on ma vtedy podviedol s mojou kamarátkou stále tvrdil a tvrdí že s ňou nemal nič intímne no ale ona hovorila že mal aj fotky porobila s ním a všetko mi poslala

lintu
12. jún 2022

Vzťah bez dôvery, ešte k tomu na diaľku.... Na tvojom mieste by som začala rozmýšľať nad zadnými dvierkami a teda minimálne ako sa finančne aspoň trochu vzchopiť. Vzťahy môžu priniesť ešte kadečo.
To, kam idú zarobené peniaze si vieš aj nejako overiť či máš len z toho, čo manžel povie?

liljana
12. jún 2022

Takze si si nasla niekoho rovnakeho ako tvoja mama. mama sedela asi cely zivot doma s detmi a otec bol cely zivot (30 rokov) prec na otrocine v zahranici, ani spolu poriadne nikdy neboli, nezili a dodnes su "stastni". "Skvely" zivot. Otec tych 40 rokov v zahranici vydrzal bez zeny, ked ty svojmu neveris po roku? Myslim, ze tvoja mama riesila to iste to co ty (co tam otec robi sam), len vam to detom nehovorila.

liljana
12. jún 2022

@liljana pardon, preklep, 30 rokov

aurora33
12. jún 2022

@kluska dosť to zvelicujes a v zlom. Tak nerobia do tretej a padla. Tam pracujú pokojne aj do šiestej večera potom pobaliť veci, cesta do obchodu, navariť oprať sprcha a potom aspoň ti normálni zavolajú rodine. Nevidela by som to až v tak zlom svetle. Autorka ak máš možnosť tak choď za ním 🙂

kluska
12. jún 2022

@aurora33 nezvelicujem, sama som v zahranici 15 rokov, muz, ktory je doma pri rodine, ma viacej roboty a menej volneho casu ako ked je sam v zahranici. Nie kazdy robi kazdy den, to sa tak ani dlhodobo neda, autorka pise, ze je tam uz rok. Tiez sa casto praca zacina neskor, o 8-9tej a nie ako na sk skoro rano, aj deti zacinaju skolu o 9tej u nas. A pozatym neverim, ze chlap, ktory je v zahranici, len drie a drie a zivot mu uteka pomedzi prsty. V case korony a lockdownov isto nepracoval kazdy den. V zahranici nie je problem zbalit babu a zbalit chlapa, tam si aj skareda a 100 kilova osoba najde niekoho. Pozatym maju volnost, mozu sa odviazat, nikto ta nepozna. Ked som bola slobodna, som videla vela takych, co mali zeny a deto doma a tam si zili druhy zivot. Ok, su vynimky, ale pomaly kazdemu podla mna udrie sloboda do hlavy.

kluska
12. jún 2022

na mieste autorky by som si preverila ci fakt posiela peniaze na to sporenie a kolko. To, ze je tam so svokrom je velke plus, ze nebude robit somariny, ale tak zase je to aj minus, ze ho bude nahovarat na to, aby zil rovnaky zivot ako on. Este je otazka ci ma ona dobry vztah s otcom, ktory si zije tiez svoj vlastny zivot. A tiez otazka ze ako casto sa so svojim muzom videla pocas toho roku co je tam.

kluska
12. jún 2022

pokial je to praca na zmluvu, tak by mal normalne platit alimenty v pripade rozidenia sa, jedine pockat do augusta alebo tam ist za nim na tyzden, ale s babatkom je to tazsie, maju tam miesto pre vas?

autor
12. jún 2022

@lintu áno je to take sporenie on ho založil a ja som tam disponentka a keďže manžel on sa veľmi nerozumie mobilom ani takýchto novších veciach tak internet banking mám v mobile ja a vidím všetko

autor
12. jún 2022

@kluska no veď toto že on je taký pozadu ničomu sa nerozumiem on je taký že keď mu za to zaplatíš tak on by aj nohu odrezal strašne je za peniazmi ale nemina ich na seba ani na nás len sporí a toho sa najviac bojím že proste ide si za cieľom a môže hocikto do toho stúpit a prevrátiť nám život

autor
12. jún 2022

@kluska no tak môj otec keď ho tam zobral tak všetko vybavil tak aby boli stále spolu majú rovnakú izbu pracujú v jednej izbe spolu proste všetko spolu rovnako idú do roboty takže sú stále spolu na nákupy chodia spolu kebyže pri ňom není alebo niečo tak otec mi hneď zavolá alebo napíše pozoruje ho a všetko mi hlasi lebo vie že aká som no muž niekedy tam je v kuse 2 mesiace a potom príde domov na 5-6 dní a dvakrát za ten čas čo tam robí bol doma že robil 3 týždene a 1 týždeň doma

autor
12. jún 2022

@kluska áno je to na zmluvnú aké alimenty ? Nie keďže je s mojím otcom na ubytovni