Muž sa s nami nudí

nissank
17. dec 2016

Ahojte. Potrebujem sa troska len vyrozpravat. A precitat nazory.
S muzom sme spolu 8 rokov. Mame 3 rocneho syna. Problem je tam,ze sa nám nevenuje. Pride domov a pred pocitacom sedi alebo v mobilom v ruke alebo spi. Ja chapem,ze chodi do roboty. Ale aj tak. Najviac ma štve,ze s malym sa nikdy nepohrá, nechodi s nami na prechadzky(nechcem aby stale chodil),ale sem tam ako rodina by ma to potesilo, ked ho volam neide lebo ho stale nieco boli..nechce sa mu, proste sa vyhovara. Mám pocit, ze sa s nami nudi. Syna mame troska ziveho, co neobsedi a je nervozny ked sme s nim vonku, ked neposlucha.My zijeme vedla seba len ako spolubyvajuci, taky mam pocit. Hovorila som mu o tychto veciach,ale ziadna zmena. Rozviest sa nechcem, ale neverim,ze sa to zmeni. My dvaja ani neviem kedy sme boli vonku spolu naposledy. Hovoril mi,ze naco pojdeme von ked mozme byt aj doma. Je mi z toho smutno. Je niekto v podobnej situacii?

esther03
19. dec 2016

@oldman50plus tak teraz sa ma spoliehat na to, ze ked decko bude mat 10 rokov mozno sa mu zapacia hry na PC a bude ich mastit s ockom? Naozaj uzasna predstava....fakt dovod zostat...

timea7
19. dec 2016

@oldman50plus v budúcnosti sa môže synovi venovať každý druhý víkend. Nejako si opomenul ju, ona nemusí žiť s takýmto volom, čo ju potrebuje len ako domáci spotrebič. Keď už urobila takú kravinu, že si ho zobrala a mala s ním dieťa, prečo by mala čakať, kým jej on láskavo hodí pár drobných a kým ho začne zaujímať jeho vlastný syn? Len tak ma napadlo, keď som mala malé dieťa, musela som ísť na tri týždne do nemocnice. Nedokážem si predstaviť, ako by také niečo prebehlo v tejto rodine. Alebo keby si autorka témy zlomila nohu...zafungovala by babka? Na čo jej je potom takýto muž? Ako partner je nepoužiteľný.

timea7
19. dec 2016

@monika2012 čo ti bráni to zmeniť? Či tiež klameš samú seba, že sa to zmení?

natalym
19. dec 2016

@timea7 No dovolím si oponovať. Možno by si sa čudovala, ako by fungoval, keď si ona zlomí nohu.
Nikto nič od neho nechce, tak nič nerobí. Nevie čo sa dá s takým malým deckom robiť, nemá fantáziu. Keď mu ona dáva abstraktné nejaké výlevy čo by od neho chcela tak nerozumie.

Proste treba aby ten program naplánovala, definovala presne a nachystala. Ukázala. A možno sa chytí chlapec.

timea7
19. dec 2016

@natalym možno hej, no ja by som o takého muža nestála, ktorý si ma všimne iba keď si zlomím nohu.

natalym
19. dec 2016

@timea7 Nepovedala mu, že niečo od neho chce, resp. nejasne tak nerobí........
Nejde o nevšímanie, on si všíma, ale nie to čo chce ona. Možno ........

timea7
19. dec 2016

@natalym myslím si, že toto je typ, ktorý by ju mal na háku, aj keby mala snahu ho zapájať. Bol taký bohužiaľ vždy....

esther03
19. dec 2016

@natalym pochybujem, ze by nieco spravil aj keby si nohu zlomila. Moj ex bol rovnaky. Ja doma lezala v 40 horuckach zo zapalom pluc, moja babka co byvala vo vedlajsom dome mi chodila varit caj, bo som nebola schopna ist ani na zachod a magor ked prisiel z roboty plus cestou krcma na stavkovanie sa neopytal ani ako sa mam. Jeho prva veta bola "co si varila,". Veeelice rychlo bol ex 😀 Moj muz robi vsetko automaticky, ide s malym von, zahra sa s nim, uci ho bicyklovat, spolu chodime plavat.....A ked som len prechladnuta uz ma posiela si lahnut, ze on sa o maleho postara, spravi mi caj, navari....A to iste ja, ked jemu nie je dobre (co sice byva malokedy kedze ma z nas najlepsiu imunitu 😀 ). Toto nie je o tom, ze mu nik neukazal, nepovedal, nezavolal ho. Ona ma vediet vsetko automaticky a panovi manzelovi treba ako retardovi na podnose?

sardinka336
19. dec 2016

@nissank nečitala som celu diskusiu, len som to prebehla.... To su take typy..to sa nezmeni ani keby si to po hlave panvicou ovalila. Zvykaj si...

sardinka336
19. dec 2016

@natalym vieš čo ten človek trpí troma chorobami..prvá je ťažký egoizmus a druhá zavislost na PC hrách a tretia ťažká lenivost...
Vyhovorky typu ,,neviem sa hrat s malym dietatom,, fakt neobstoja....ale ,,zrobiť,, dieta to vedel? A čo ja som vedela ako sa starat o dieta? Ako prebalovat, uspavat? Tiez som sa musela naučiť...
To dieta je polosirota zijucich rodičov. Zial...dnes bežný fenomen...

zabiatko4
19. dec 2016

@timea7 mas total pravdu....naco je zene taky chlap, co ocakava doma full servis, no sam nie je ochotný sa prisposobit rodine...hlavne potrebe dietatu? Presne aj pre toto u nas rozvod. Stat o 14,30 cez tyzden s navarenym dalsim obedom, lebo 1 v praci nestaci, nejde von s kocikom sam, lebo sa nejde strapnovat, naco chodit s malym medzi deti, ved ma velku zahradu a tam vsetky hracky, ak ist von, tak len do lesa, lebo egoisticky si sleduje svoju zalubu a potreby, ak ho mal postrazit, maly sa tmolil okolo neho a on so skuchatkami na usiach pozeral fotky ulovkov, ked som bola v nem. pri malom bola moja mama....mozem pisat do rana. Na rozvode mu adv. poradila stretavky na parne vikendy....tak som sa ho opytala, ako to chce riesit, ked v noci sa k nemu nrzobudi na mlieko, nerozumie mu, co "rozprava", nejde s nim sam von....tak povedal, ze ho bude bravat do hory, ale ze teraz ho nechce na tak dlho....ked bude vacsi...proste ocakava, ze sa mu syn prisposoby.
Je fajn, ak otcovia maju nejaky zmysluplny konicek a chcu sa on podelil s potomkami, ale nech najskor respektuju potreby rodiny, dietata. Vazia si toho co maju.
Ja som sa uz dlho trapila, hovorila o rozvode, nove sance....jednym uchom dnu, druhym von a potom sok.
Jedine odlucenie mozno zaberie....mozno...ale vacsinou nie. Je to o chceni...kolko krat ani nezavola ako sa maly ma....ale mne to nevadi....uzivam si cas s malym.

mamutka
19. dec 2016

@natalym ale praveze ona mu povedala....že napr.potrebuje upratať, aby on teda malého zobral na prechádzku. Nešiel. To už mu viac po lopate vysvetliť nejde. Stále kol dokola. Tam už by som tu lopatu použila inak.

natalym
19. dec 2016

Ok baby, možno stačí jednoducho mať aj jeho na háku.......

monika2012
19. dec 2016

@timea7 Ahoj, neklamem samú seba. Viem, že sa to nezmení. A ak áno, určite nie k lepšiemu. V blízkej minulosti som musela riešiť iné veci. Maminke diagnostikovali rakovinu, na ktorú zomrela. 9 mesiacov som sa o ňu starala, a popritom aj o vlastnú rodinu. Môj manžel je ľahostajný človek, nezáleží mu na ničom. Neviem, kde som mala rozum, boli sme spolu dva roky, kým sme si zariadili rodinu. Prišiel do hotového, všetko dostal naservírované ako na podnose. Stále mu poskytujem full servis, hajzlovi. A ja som pre neho ako jeho mama. Doslova. Moja povinnosť je všetko. Starať sa o rodinu, riešiť všetky problémy (sama) a žiadny sex (vravím, prístup ako k mame).
Budem to riešiť, ale, žiaľ, iba za predpokladu, že sa u mňa nepotvrdí tá najhoršia zdravotná diagnóza, ktorá mi reálne hrozí. Ak sa potvrdí, čo sa asi potvrdí, tak ten hajzel ešte aj zdedí všetko, na čom nepreložil ani "krížom slamy" ☹

malibu21
19. dec 2016

@nissank ahoj, v takom manželstve ako máš ty som ja mala partnerský vzťah. Neviem dokedy chceš trpieť jeho chovanie a všetko . Len sa bohužiaľ ty utrapis a tvoje dieťa nasáva vaše správanie. Ukazujete mu aký život je dobrý prepáč ale to nie. Proste nemôžete ísť k vašim. Ver mi na tri štyri mesiace ťa vaši uchylia. Môj ex tiež bol blbec dával svoje peniaze do prerábky,svojich áut a ja som a rodicaku kupovala jedlo,jeho obľúbené sladkosti slané lebo to keď nemal vrcal .upratovala prala zehlila varila no slúžka.... On doslova na háku chodil kade tade alebo prespal pol dňa + tu uz išlo o podvádzanie. Chcel som ro zachrániť lebo ja som už mala jedno dieťa a predchádzajúceho vzťahu. Ale proste jedného dňa som si povedala dosť mojim deťom nebudem brať šťastné detstvo. A doslova som jedného večera odišla a hotovo.. odvtedy mám kľud( v podstate kľud lebo Žiaľ môj ex je psychopat) a moje deti tie sú kľudne a šťastné. Takže ako ty tu veľa krát písali treba si uvedomiť čo chceš pre dieta a pre seba. Ale najlepšia možnosť je odísť

obsadenemeno
19. dec 2016

@monika2012 to zavisi od teba, ci to zdedi. Mna by to praveze nakoplo, aby som sa ho zbavila.

libawet
19. dec 2016

@mamutka toto je typ chlapa - dajte mi slamu, ľahnem si na ňu - on sa len presunul od svojej mamičky k inej "mamičke", ktorá len pokračuje v zabezpečovaní jeho pohodičky. To, že prišlo akési dieťa, čo tu pobehuje...to nejako zvládne, ak len preboha mu to dieťa dá pokoj. Buď šoková terapia pre takéhoto, ako radili mnohé predo mnou a ako to nezaberie, tak preč od neho a nech platí. Zostať s ním a vydržať, zaťať zuby, trápiť sa celý život - to je asi to najhoršie - lebo ani Ty a ani syn si to nezaslúži, aby vám takýto " tupý medveď " otrávil zbytok života.

libawet
19. dec 2016

@nissank toto je typ chlapa - dajte mi slamu, ľahnem si na ňu - on sa len presunul od svojej mamičky k inej "mamičke", ktorá len pokračuje v zabezpečovaní jeho pohodičky. To, že prišlo akési dieťa, čo tu pobehuje...to nejako zvládne, ak len preboha mu to dieťa dá pokoj. Buď šoková terapia pre takéhoto, ako radili mnohé predo mnou a ako to nezaberie, tak preč od neho a nech platí. Zostať s ním a vydržať, zaťať zuby, trápiť sa celý život - to je asi to najhoršie - lebo ani Ty a ani syn si to nezaslúži, aby vám takýto " tupý medveď " otrávil zbytok života.
(...zle som priradila k @ mamutka, ospravedlňujem sa.)

sardinka336
19. dec 2016

@monika2012 nič sa nepotvrdí - budeš zdravá. A čo si myslíš, ze on by sa o teba staral keby si bola chora? Prekročí ťa ....presne ako piše @obsadenemeno mna by to nakoplo aby som si konečnééé zariadila zivot taky aky chcem - do takej miery ako je to mozne. Co chceš prezit takto zivot, ktorý máš len jeden?

tutu_1
19. dec 2016

@sardinka336 musím povedat ze keď si žena mysli ze niekoho miluje a nevidí iné východisko co so sebou a dieťaťom, je ochotná pristúpiť na všelijaké hlúposti. A dokonca v kútiku duše verí ze raz ho osvieti a všetko bude tak ako ona chce. Je to volovina.
Presne ako pises treba sa zamerať sama na seba a potom pride na to ze ho vobec nepotrebuje k ničomu.

timea7
19. dec 2016

@monika2012 veľmi ti držím palce, aby sa to nepotvrdilo, ale tak či onak to to dobrý právnik ošetrí. A pamätaj si, že drvivá väčšina chorôb má pôvod v duševnom stave človeka, tým, že s ním si, iba ubližuješ sama sebe aj dieťaťu. Želám ti, nech sa tvoj život dostane do takej polohy, akú si želáš a akú si zaslúžiš.

wikisara
19. dec 2016

@monika2012 juj si dosť v ťažkej situácií ale veríme tu všetky že ti to zvládneš. Mysli len na to, že všetko bude v poriadku a že tú diagnózu ti nepotvrdia. Myslím na teba a drž sa!!

eeerickal1
19. dec 2016

@wikisara neveríme, my vieme že ona to zvládne 🙂 taktiež posielam veľa sily a odhodlania. Bude dobre len treba tomu veriť. Ako môj tatko hovorieva, život nie je jednoduchý, ale tie prekážky ktoré nám do života stavia tak to robí z nejakého dôvodu 🙂

zakiela
19. dec 2016

@nissank aj ked sa asi nezmeni, mozno by si len mohla skusit narusit jeho stereotyp.trochu ho vyviest z miery.dat mu na pozadie fotku ako sa s malym dobre navite.salite niekde vonku.posielattakemms.alebo nech to zbada na facebooku.mozno zaziarli ze to nezaziva s vami.neviem aky typ hier hra,ale mohol by sa urcite v tom duchu zahrat aj nazivo so synom.ak je velmi aktivny asi sa len snazi na seba strhnut pozornoat otca.a ked nechce ist von,pozvi priatelov k vam.urob veceru a ked maly zaspi moze zacat dospelacka party.mozno ho staci len nakopnut.

timea7
19. dec 2016

@zakiela takéhoto človeka nakopne len nabitá "devina" namierená na neho, aj to som si nie celkom istá 😠

somavi
19. dec 2016

To co je za muža preboha ? Kopla by som ho do riti . Nevenuje sa vam, nepomáha ti , kašle v podstate na vas , ani prachy ti nedáva ...prečo si s ním vlastne ?

malibu21
19. dec 2016

@timea7 nenakopne . ja ked som odisla od ex tak ho to nakoplo max na to aby mi socialku posielal domu,ktora samozrejem nema co zistit ked je navarene,upratane,a dieta ma svoju postel . Aj ked sme zatial traja v jednej izbe oni nevidia ziadne negativum na to lebo mame kazdy svoju postel. Ale proste jeho to bavi .... Tak ze ja si myslim ze mozno ho to dokope k horsiemu lebo jek pripad mi pride ze ozaj salamista

zuzka_1985
29. dec 2016

Mala som to rovnako. S priatelom sme neboli zobrati. Ked mal maly tri roky, rozisla som sa s nim. Uz ma ubijal taky zivot. Ostali sme s malym sami a uzivali si vylety a prechadzky. Nemusela som sa uz nikomu prisposobovat a brat ohlad. Byvaly sa uvedomil po niekolkych mesiacoch, ale ja uz ho nechcem spat. Je nam takto dobre

wikisara
10. jan 2017

@eeerickal1 presne tak, to si pekne napísala tak to je. A ešte jedno mám také čoho sa držím, že ten hore dáva prekážky iba tým o ktorých vie že ich zvládnu 🙂

magnetka123
12. jan 2017

Malo spolu spite to je problem. Zatiahni ho do postele kazdu noc aj keby si padala dole hubou od unavy a uvidis tu zmenu.