Muž sa s nami nudí

nissank
17. dec 2016

Ahojte. Potrebujem sa troska len vyrozpravat. A precitat nazory.
S muzom sme spolu 8 rokov. Mame 3 rocneho syna. Problem je tam,ze sa nám nevenuje. Pride domov a pred pocitacom sedi alebo v mobilom v ruke alebo spi. Ja chapem,ze chodi do roboty. Ale aj tak. Najviac ma štve,ze s malym sa nikdy nepohrá, nechodi s nami na prechadzky(nechcem aby stale chodil),ale sem tam ako rodina by ma to potesilo, ked ho volam neide lebo ho stale nieco boli..nechce sa mu, proste sa vyhovara. Mám pocit, ze sa s nami nudi. Syna mame troska ziveho, co neobsedi a je nervozny ked sme s nim vonku, ked neposlucha.My zijeme vedla seba len ako spolubyvajuci, taky mam pocit. Hovorila som mu o tychto veciach,ale ziadna zmena. Rozviest sa nechcem, ale neverim,ze sa to zmeni. My dvaja ani neviem kedy sme boli vonku spolu naposledy. Hovoril mi,ze naco pojdeme von ked mozme byt aj doma. Je mi z toho smutno. Je niekto v podobnej situacii?

bluka2
18. dec 2016

Baby ti dobre poradili, k vianociam nech dostane ziadost o vyzivne na teba a dieta, neminat vobec peniaze, ukladat ak sa da, niekoho k dietatu kym bude skolka, hocijaka robota hned od 1.1. (pekny den na novy zaciatok) a popri tom hladat lepsiu robotu a podnajom a najbezpecnejsia antikoncepcia aka je: ziadny sex s takym magorom

monika2012
18. dec 2016

@nissank Mám to doma úplne rovnaké ako Ty. Akurát dcérka už bude mať 5 rokov.

nissank
autor
18. dec 2016

@lilyianka hovoril,ze on sa nevie s nim hrat kym je maly. Ked bude vacsi to bude lepsie. Ano nauci sa ho hrat na PC. Ano detom sa treba venovat. On by bol najradsej,keby sa mu venoval stale niekto iny.
@simculllka ano laska je slepa. Clovek pride nato az po case. Zial.

@adriku jeho konicky su PC a mobil. Aj predtym aj teraz. Nemyslela som,ze bude iny po svadbe. Ale aspon keby sa venoval malemu. Co nerobi. Je lenivy.

esther03
18. dec 2016

@nissank a aky mas plan dalej?

nissank
autor
18. dec 2016

@sunny8 ani to neni najlepsie ked stale chodi z domu, ani to ked je stale pri PC sedi
@margotka33 neverim velmi ani ja. Skusim to sa s nim este porozpravat. Dam mu sancu. Ked budem vidiet,ze nebude mat nadalej zaujem o nas. Tak potom nebude co riesit. Pojdem od neho

nissank
autor
18. dec 2016

@hors pekne si to napisala . mas pravdu. Takto dlho nevydrzim... Syn by zasluzil lepsieho otca
@mimla nic by mi to nepomohlo. Isiel by na mobil 😀..

nissank
autor
18. dec 2016

@monika2012 a riesila si to nejak?

nissank
autor
18. dec 2016

@esther03 nevien...musim popremyslat, ako dalej. Porozpravam sa s nim. Chcela by som to zachranit. Aj kvoli synovi. Otca lubi. ..

sense
18. dec 2016

Ste osem rokov spolu cely cas bol takyto a ty si este e nim a dokinca mala aj dieta? Chlap sa nezmeni, ani svadba a ani dieta nikoho nezmenia....ked ti to nevadilo osem rokov preco ti to zrazu vadi?

nissank
autor
18. dec 2016

@sense zacalo mi to viac vadit po narodeni syna.

esther03
18. dec 2016

@nissank ach jaj.... "Chcela by som to zachranit. Aj kvoli synovi. Otca lubi. .." A otec syna? Nevyzera to, ze ta laska je vzajomna.... A teraz sa na mna nenahnevaj, napisem uprimne. Ty to zachranujes kvoli sebe, z nejakeho dovodu nechces byt sama. Toto nie je kvoli dietatu, lebo ak by to bolo, tak uz s nim niesi. Ziadna matka sa nedokaze len tak pozerat na to ako vlastny otec ignoruje dieta....Ked bude tvoje dieta väcsie pride faza, ze sa bude snazit otca zaujiat akymkolvek sposobom- aj tym, ze bude robit zle, vymyslat, bude agresivny... len preto, aby si ho "milujuci ocko" vsimol. Neskor sa bude na neho chciet podobat. Aj na ukor toho, ze tebe bude ublizovat, presne tak, ako to robi jeho otec...

obsadenemeno
18. dec 2016

@esther03 bohuzial, je vela zien, ktore sa dokazu pozerat, ako otecko ignoruje deti...... pre mna je to totalne nepochopitelne, totalne sebectvo, lebo ta zena vlastne dava seba a svoje potreby (ktore ten chlap aj tak vacsinou nenaplna) na prve miesto, a vyhovara sa, ze je to koli dietatu..... 😒

Pamatam si v jednej debate tu na koniku, ako jedna baba pisala, ze ona bola tym dietatom, ze matka nedokazala odist od otca, aj ked videla, ze deti tym trpia....a ta baba dodnes mame neodpustila, ze dala vzdy toho chlapa a seba na prve miesto. A snazila sa autorke tej temy vysvetlit, ako sa ona ako dieta citila....... ale pochybujem, ze si zutorka z toho nieco vzala....to je furt este jedna sanca, este sa mozno zmeni, este to, este hento...... a o 10-15 rokov su stale tam kde boli a castokrat im to tie deti potom vycitaju.
No ale pocitam, ze za to sebectvo (lebo pre mna je to total sebecke) sa plati. Ci uz tym, ze z toho dietata vyrastie debil ako otecko alebo ze dieta matke neodpusti, ze neodisla.
Toto sice nie je taky extremny pripad ako ten, co spominam (tam bol otcov alkoholizmus a agresivita) ale nevsimavost moze zanechat na dietati rovnake alebo aj horsie stopy.

monika2012
18. dec 2016

@nissank Áno, skúšala som to riešiť. Tu nepomôže nič.

nissank
autor
18. dec 2016

@monika2012 ako dlho ste spolu?

monika2012
18. dec 2016

@nissank 7 rokov.

timea7
18. dec 2016

@mimla čo by tým dosiahla? Háda si nemyslíš, že by sa začal venovať synovi. To nehrozí, aj keby elektriku vypli...

timea7
18. dec 2016

@nissank prepáč, on ti dáva minimum peňazí na domácnosť. Kde dáva ostatné? A ty mu varíš, perieš a žehlíš? A za to si pýtaš peniaze? Či mu poskytuješ tieto služby zdarma?

suesue1983
18. dec 2016

@mamutka 👍👌

hors
18. dec 2016

@nissank pozri poviem ti jednu vec co mne povedala ties kolegina ktora bla 4 x vydata a mala 5 deti vzdy nasla takeho tlka co bol gembler,alkoholik,sadista a posledny basista takze ziadna slava a vyhra ja ked som jej povedal ,ze sa asi rovediem tak mi povedala Zorved sa budes to mat velmi taz zasinat od nuli ale ver ,ze stoji to zato a raz potych utrapach budes stasna! a mala pravdu bolo to velmi,velmi taske ale stalo to zato moj syn ma 13 r a mm terajsi ho ma velmi rad uprednosnuje jeho pred vlasnyma detmi takze je super,ze Boh mi dal to stastie .Neboj zvladnes to ale nezmarni si zivot zniekym kto zato nestoji.Stastie mozes najst niekde inde a tvoj syn mozno tatina.Nieje otec ten co splodi ale to co sa postara ver mi :0)

esther03
18. dec 2016

Baby, zbytocne sa namahate, ona este nie je v stadiu odchodu, este stale veri v "lepsie zajtrajsky" po boku sucasneho...Toto je level, kedy sa neuvazuje triezvo. Ona je na neho citovo naviazana zatial tak, ze nie je schopna odist. K odchodu ju nedokaze priviest ani vlastne dieta, nie to cudzie zeny na fore.

timea7
18. dec 2016

@esther03 to je jasné, že nie je v štádiu odchodu, dokonca ani v štádiu prípravy naň, ale je možnosť, že túto diskusiu číta niekto ďalší, kto má podobné problémy,ale nemá odvahu sem napísať. Ja som si už veľa krát povedala, že na čo tu vlastne píšem, ale ozvala sa mi žena, ktorej diskusia tu na MK veľmi pomohla, ona práve nemala odvahu tu nejakú založiť. Veľmi sa teším z toho, že sa odhodlala urobiť rázny krok a dnes je úplne niekde inde.

esther03
18. dec 2016

@timea7 tak to suhlasim, inemu moze pomoct 🙂

oldman50plus
18. dec 2016

Ja by som to celkom beznádejne nevidel. Vidím vo svojej blízkosti že až ten syn trošku podrástol že začal sa o počítače zaujímať tak zrazu si majú kopu čo povedať. Pritom otec je v normálnom živote absolútne "sociálne tupý". Inteligentný ale tupý. Aj iný príklad, keď syn trošku podrástol a začal sa zaujímať o koníčka ktorý je pre otca všetkým zrazu sú nerozlučná dvojka stále spolu. Pritom mama tvrdila že 7-8 rokov jeho smerom ani nepozrel.
Skôr ma zarážajú tie peniaze - ten sociálne tupý otec z horeuvedeného príkladu ako špičkový IT expert má príjem asi €5000 (u nás, podotýkam) a ani ho nenapadne riešiť či si manželka kúpi kozmetiku za €10 alebo 1000. On vlastne ani nevie kam v domácnosti peniaze idú, on ich len zarába.

tt247
18. dec 2016

@oldman50plus A ak by bol otec hokejista a syna by bavilo kreslenie, tak potom čo? Si povie, že na hovno mi je také decko? Bože veď je to dieťa snáď oboch rodičov. Ja mám napríklad veľmi pekné spomienky na svojho otca a svoju mamu, to som mala presne tri roky ako syn zakladateľky a pamätám si, ako sa mi venovali obaja. Dieťa nie je idiot bez citov, práve naopak.

esther03
18. dec 2016

@oldman50plus tak toto je strasne smutne, ze otec syna vezme na milost len ked ma dieta rovnake zaujmy ako pan otec. No az mi spatne zostalo....

yollanda
18. dec 2016

Moja mama cakala na lepsie zajtrajsky 33 rokov. Jedine co z toho bolo, su dve nesebavedome deti, s depresiami a celozivotnou traumou

sense
18. dec 2016

@nissank aproponotca moze lubit aj ked spolu nebudete zit....ak aj otec tak lubi syna si najde vzdy cas na neho....uz som to spominala aj v inej teme pouzivat deti ako dovod preco sa neda odist je cisty alibizmus

oldman50plus
18. dec 2016

@esther03
@tt247
Dievčatá, zakladateľka nie je v situácii kedy si môže vyberať medzi 1A otcom a ľahostajným.
Ona jednoznačne má to druhé. Ja som napísal že sa to môže zmeniť pokiaľ nájdu spoločný predmet záujmu. Býva to pomerne často kvôli dedičnosti takže situácia nemusí byť taká beznádejná, väčšinou sa to zlepší. Mne sa zdá skôr neriešiteľný problém to s tými peniazmi pretože prvou povinnosťou chlapa je zabezpečiť rodinu, teda aspoň sa zo všetkých síl musí snažiť.

mamutka
18. dec 2016

@oldman50plus a co teda dieta ziska? pochopi, ze s tatkom sa da bohovsky cumiet do PC? Ved deti potrebuju pohyb a nie cumenie do pc a mobilu, toho si aj tak uziju dost. Dnesnym detom uplne fatalne chyba pohyb a odraza sa to na kondicke, sustredeni, zdravi....
v skole bude sediet a pride domov a bude sediet s oteckom? Dalsia vec je, ci otecko nieco na PC tvori, programuje ( sorry, pochybujem ) alebo je na socialnych sietach ako luzer a zabija cas.
Nevidim to ruzovo, presne pre tu vec co si spomenul..... ona ma obavy, co da dietatu pod stromcek, lebo vazeny ocinko na to neuvolnil cash. Akoze grc.
Inak, toto nie je, ze "muz sa s nami nudi", toto treba premanovat minimalne na "moj muz je nudny" a sere na dieta aj rozpocet.....
On si naozaj nevazi co ma. Ak s nim ona ostane, on si tu rodinu, zdraveho syna a full servis nebude vazit ani o 20 rokov. Ak ona a dieta odidu, on sa mozno zobudi. Mozno bude do roka klopkat na dvere a bravat chlapca na prechadzky. Lebo naplni ten trapny osuchany milion krat zdielanny status o tom, ako si zacne vazit cloveka, az ked ho strati. Iste to uz na pocitaci videl. Potom sa zobudi...mozno sa nezobudi a v tom pripade ozaj nie je dovod stracat cas.
Sama pisala, ze chlapec je z tych zivsich deti.... potrebuje pohyb, sport, ist von. Prioritne s otcom, neskor s kamaratmi a pod. Ak sa to nestane, to dieta bude mat problemy s koncentraciou. Potom nanho tatko vychovne vezme remen, aby sa chlapec skludnil? alebo si dieta najde inu psycho nahradu za nevsimaveho ocinka.

zabiatko4
18. dec 2016

Nuz tak dievcata, ja to mam doma podobne....vlastne mala som...S tym rozdiel om, ze sme začali vztah s tym, ze bude problem s babom....vsetko bolo ok....no krasny zazrak, šťastie, tajna túžba...narodil sa malinky a všetko sa zmenilo....total nezaujem o rodinu, zasivanie sa.. ziadna pomoc ani doma ani s malinkym....prosby, sance...ved sa zmeni, bude lepsie....Nie nezmeni, ked raz sam od seba nechce, ak nie je s tym vnutorne stotozneny, nic bepomoze....Dosli mi nervy i trpezlivost. Maly bude mat 2,5 uz byvame sami, sme šťastní, a hlavne zijem pre cloviecika, ktory mi dava lasku nadej energiu. Zaciatky su tazke...ale stoji to za to...a vidiet to aj na malom...uvolnene spravanie, bezprostredna radost, nie je v napätí a hlavne nemusi prosit ockami, aby si ho otec vsimol, lebo sa chce s nim hrat.