Muž v zahraničí

20. dec 2023

Mate niektora chlapa čo robi v zahranici? Moj chce ist robit ma aj uz skoro vsetko vybavene, no chodil by domov na vikendy a aj to nie vsetky, kazdy 2. vikend pravdepodobne. Nepači sa mi to, nemame sice deti ale aby sme spolu boli 4 dni za mesiac sa mi zda hrozne…. Ako to mate vy ako to vidite a ako by ste sa citili? Este nemame ani spolocne byvanie zatial.

jamimo
20. dec 2023

mala som a aj kamarátky majú. Normálne fungujú, pekne si žijú. Záleží od pováh, fungovania vzťahu. Nepíšeš z akého dôvodu chce isť pracovať do zahraničia (lepší plat, zabezpečenie budúcej možnej rodiny, šetrenie, dlžoby...) Sú chlapi, kt. vyhovuje "sloboda" a rutina, sú chlapi kt. drú aby sa rodina mala lepšie. A sú ženy, ktoré chcú chlapa pri sukni a aj €€€€, sú ženy ktoré majú manžela ako nosiča peňazí domov a po týždni doma už im prekáža... Nech je chlap aj rok v Amerike, ak má vzťah vydržať, vydrží 🤔
PS: čas ukáže, za mňa radšej teraz ako odchádzať od detí. Ale poznám manželov kt. takto fungujú 20 rokov a pekne si žijú v harmónii +2 deti

mareka49
20. dec 2023

Už že tu píšeš, tak ty budeš ta kategória, ktorej takéto fungovanie nevonia.
Iste sú rodiny čo fungujú vyhovuje im.
Podľa mňa všeobecné náročnejšie a miestami problematické by to mohlo byť hlavne s deťmi.
Ale vy ste sami a už sa ti to zdá hrozne ani nezačal.
Vo svojej otázke máš odpoveď.
Šak skúste a potvrdí sa ti asi že tebe to NEVYHOVUJE

elbejo
20. dec 2023

Môj tak chodí už 10 rokov. Kým sme boli len priatelia a nemali deti tak to bolo ok. Robila som si Vš, mala som kopu kamarátov, záľub.. keď prišli deti, a teda hlavne to druhé, tak som to prestávala zvládať kvôli tomu, že nemám čas na seba, všetko je na mne. Inak sme si u zvykli.
Ak by som nemala deti, hypotéku, stabilné bývanie, išla by som s ním... Vtedy to veľmi nešlo, študovala som

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muchacici
20. dec 2023

Môj muž je v zahraničí, ale my máme aj detičky, a ja za ním veľmi smútim 😃 okrem toho, že je mi smutno, tak je to aj oveľa ťažšie bez neho. Hneď by som išla za ním, chýba aj deťom. Za slobodna som zase bola ja v UK a on na SK 10 mesiacov, tiež to bolo ťažké, potom som bola pol roka v Kanade, on prišiel za mnou z UK, mne je proste stále smutno za ním 😃 Ale dôvera je základ, no určite to nie je ono, podľa mňa. Aj je to iné, keď tam žije a keď jazdí na kamióne

veklipo
20. dec 2023

Som dieta otca “zahraničného montera”
Nechýbalo mi ako dieťaťu nič. Mama všetko zabezpečila. Otec bol taký dedo mráz, keď bol doma, tešili sme sa vsetci.
No mama nemala plnohodnotný zivot. Večer čo večer sama, rozhodovanie sama, problémy v škole, na všetko bola sama.
20r fungovala akoby bez partnera. Ja by som tak nežila.

zara1357
20. dec 2023

A čo by si chcela počuť? Ty a tvoj partner musíte vedieť, prečo ide pracovat do zahraničia a bud stym súhlasíš a nastavíte si život podľa toho, ale nie. Nič viac , nič menej.
My takto žijeme 9 rokov a vzťah ja a manžel je úplne v poriadku, ako aj vzťah otec/deti, absolútne netrpia. Keď je doma venuje sa nám 100%.
Je to naozaj iba o tom, ako si to nastavíte vo vzťahu.

stanka_k
20. dec 2023

Ja by som išla s ním alebo by išiel každý svojou cestou. Nemám chlapa preto, aby som žila sama. A či zarobí o pár €navyše.. to tam rovno dá aj za ubytko, služby, cesty domov.....
Ale tak ty si môžeš urobiť podľa seba 🤷

sense
20. dec 2023

Deti nemáte, co keby si išla s nim?

autor
20. dec 2023

@sense Aj by som išla ale neviem vobec jazyk, neviem čo by som tam robila a tu mam teraz celkom fajn pracu(nie platovo)

sense
20. dec 2023

Jazyk sa dá naučiť keď človek chce

tinatitti
20. dec 2023

Autorka, neviem z ktoreho kuta Slovenska si. No chodit kazdy vikend prip. kazdy druhy zo zahranicia domov je upne neekonomicke. Prerataj si kolko by ho vysla ta cesta a potom to odrataj od vyplaty. Plus musi tam platit ubytovanie (prip. mu ho strhavaju z platu resp. o to ma nizsiu hodinovu sadzbu), musi sa tam prestravovat a mozno este minat benzin (naftu) na cestu do prace. Moj muz robi vonku. Keby chodil domov tak casto, tak by zarobil mozno o trosicku viac co na SVK, no ziadna slava by to nebola. Moja rada znie. Ak nemate deti, zbal sa a chod s nim. Jednoznacne. Jazyk sa casom naucis. Prajem krasne Vianoce a vsetko dobre do noveho roku

autor
20. dec 2023

@tinatitti Ubytko by mal hradene, stravu ešte nevie, a toto že každy 2. vikend domov je zatial predbežne, nastupuje až februari- marci tak uvidime, ale Pravdepodobne by chodil vlakom. Dakujem pekne sviatky aj vam

0silvia0
20. dec 2023

@tinatitti moj muz robi v DE a chodi kazdy tyzden domov. Kedze byvaju traja v jednom byte, kazdy tyzden berie auto jeden z nich a striedaju sa. Cize aj takto sa da, ked nie je velka vzdialenost (moj muz to ma 500 km), a su viaceri, da sa aj kazdy tyzden.

deniska2706
20. dec 2023

Môj ocino chodí robiť preč odkedy si pamätám
Niekedy bol preč aj niekoľko mesiacov, teraz už našťastie chodí domov každý víkend
Pamätám si aj Vianoce bez neho, alebo narodeniny
Vždy mi to vadilo ale zvykli sme si a aj napriek všetkému s ním mám najlepši vzťah a som jeho jediná dcerenka.
Moja rada: veď nech ide kým nemáte deti. Uvidíte ako to pôjde a € navyše sa určite zídu

galioska
20. dec 2023

ja ked uz tak spolu🙂

domkakvet
20. dec 2023

Podla toho aky ma dovod na odchod do zahranicia.

autor
21. dec 2023

@domkakvet peniaze

domkakvet
21. dec 2023

Ak chce nasetrit na nejake spolocne byvanie a tiez zalezi ako je na tom financne tu, ak zarobi malo.