Muž veľmi túži po synovi

17. jún 2021

Ahojte baby. Mam taky problem a neviem si pomoct. S priatelom chceme dieta a vsetko je v poriadku az na jeden problem. Priatel vzdy apeluje na syna. Vzdy hovori na potomka iba syn. “Ked maly vyrastie, ked bude syn, syn sa bude podobat na teba”. Je to urcite sen kazdeho muza mat syna, ako aj na dceru sa vyjadri ze bude to nadherna princezna ale to iba ked ja poviem ze : “ ale laska pohlavie neovplvnime”. Neviem ako z neho vybit tu brutalnu tuzbu po synovi. Najlepsie by bolo ak by hovoril na nasho potomka proste DIETA. Nie je to v nikoho moci porodit syna ci dceru 😅. No a meno samozrejme vola ho svojim menom “Maly Janko bude behat po byte..” (priklad) . Tak vdaka za rady🙂 Pekny den prajem

kkovacovak
17. jún 2021

Asi by som to teraz neriešila. Aj môj by chcel syna ale uvedomuje si že to tak byť nemusí a bude sa tešiť aj z dcéry. Podľa mňa keď sa vám náhodou narodí dcéra tak priateľ úplne otočí a bude ju ľúbiť rovnako ako by ľúbil syna 🙂 Chlapi si to niekedy tak ako my ženy neuvedomujú. Na mňa zas tlačí môj otec že potrebuje vnuka 😄 No možno budú mať smolu 😄

nika298
17. jún 2021

Ahoj, poradit ti neviem, ale mam kolegynu, ktoru chlap pre to nechal (tym nemyslim, ze to spravi aj tvoj). Ale tento vraj cely cas inu moznost nepripustal, ked uz vedeli, co cakaju, chlap si narazil druhu, s nou caka teraz syna a o to dievcatko sa nezaujima, ani ho nevidel. Tak aj takyto hajzlici zial existuju. Ale pevne verim, ze ked sa Vam to narodi, prejde ho to uvidis😉

kkovacovak
17. jún 2021

@nika298 to vážne? Bože niektorí chlapi sú naozaj drbnutí

nika298
17. jún 2021

@kkovacovak ano uplne vazne 🙏 a to dievcatko je tak krasne a sikovne 😍

hviera81
17. jún 2021

moj toto nikdy nehovoril, dokonca raz povedal, ze z pohladu vychovy by bolo jednoduchsie mat dievca.
ked sme sa dozvedeli ze chlapec, tak skoro az vitazne tance boli 😀
neviem preco su az tak... pokracovatel rodu?

bagre
17. jún 2021

no tak musí vyslať do akcie len správny chromozóm - je to na ňom 😉

tenerifka
17. jún 2021

pohlavie dietata urcuje spermia, preto ak budes s PRIATELOM (nie manzelom) cakat dieta, je to len a len o tom, aka spermie sa v ten moment dostala k vajicku. Kazdopadne este predtym by som poriadne prehodnotila tento akt s dotycnym, lebo to, co hovori, je chore. Poznam muzov, ktori velmi chceli syna, a ked ho maju, nevedia co s nim, nevenuju sa mu, resp.je z neho rozvnaky zmrd ako tata

trixi12
17. jún 2021

možno si vie predstaviť, ako by sa hral s chlapcom, čo by spolu robili, ako by boli parťáci, a s dievčatkom si to tak živo predstaviť nevie, lebo nevie, čo za aktivity by asi spolu mohli robiť. Môj chcel tiež strašne syna, ale tešil sa keď sme sa dozvedeli že to bude dievča. Keby si ich teraz videla ako sa spolu vedia blázniť, nevymenil by ju za nič na svete.

kaki3
17. jún 2021

Moj chlap tiez chcel syna, myslim, ze kazdy to ma tak nejako v sebe, ale napokon ked sme zistili, ze cakame babu, tak uplne sa preonacil. Zacal rozpravat princezna a podobne a uplne ho tuzba po synovi presla 🙂

sense
17. jún 2021

Tak mu nabudúce povedz, že opohlavie je v zodpovednosti chlapa 😉, že musí vyslať správny chromozom, tak keď chce mať chlapa nech sa snaží 😉...

Pozri ja som chcela dcéru aj môj ex chcel vtedy dcéru... Samozrejme dôležité bolo aby bolo dieťa zdravé ale keď sme sa tak bavili o pohlaví tak sme boli obaja za dievčatko. A aj keď som už bola tehotná a ešte sme nevedeli čo to bude sme sa bavili ako o nej... Keby je to ale chlapec ľúbime ho rovnako.

A svojho chlapa by si mala poznať najlepšie ty aby si vedela ako by zareagoval keby je to zrazu dievča a nie chlapec.

nafka0483
17. jún 2021

Povedz mu, ze "milacik, o pohlavi rozhoduje spermia, moze byt X alebo Y, moje vajicka su stale len X, takze ked chces syna, tak si to zariad ty tak aby vajicko oplodnila spermia Y"

Aby mu nahodou nenapadli reci, ze "nedala si mi syna", pretoze v skutocnosti to je "ja som neurobil syna".

h2
17. jún 2021

@tenerifka A prečo je v Tvojom príspevku zdôraznené, že s priateľom a ešte aj zvlášť v zátvorke (nie manželom)? To, čo píšeš, s manželom neplatí?
A ešte aj ten výraz v závere ma dosť prekvapil... ☹️

alaguema
17. jún 2021

no, v prvom rade obaja asi uvažujete stereotypne. Ty v zmysle, že takí sú všetci muži. Nie, nie sú. Je spústa osvietenejších mužov, ktorí to takto nemajú. A on v tej predstave o potrebe splodiť syna, inak sa ako chlap neráta. A v druhom rade - túžby nie sú v rovine hlavy a nikomu z nej aj tak nič nevybiješ, ani keď mu ju rozbiješ. Je to v podstate prejav slabosti muža. Syn by potvrdil jeho mužnosť. Je to malý chlapec v tele muža. Mne osobne by toto vadilo oveľa viac, ako všetky tie infantilné reči o Jankovi.

tenerifka
17. jún 2021

@h2 ze ma este cas si rozmysliet, s kym bude mat dieta, nie je vydata. Takisto chlapi, co sa takto vyjadruju este predtym, nez je zena tehotna, su nevyzreti a sami nevedia, co chcu....v okoli takych poznam

denden77
17. jún 2021

u nas to tiez tak bolo, dokonca obaja sme boli tak nastaveny.. a bum, dievca 😂😂😂

tenerifka
17. jún 2021

@nafka0483 takyto pako to pravdepodobne nepochopi

misuliacik81
17. jún 2021

Môj tiež strašne túžil po synovi každé tehotenstvo na bruško sa prihováral Samko sem Samko tam a bum má 4 dcéry aaaaaale má týždňového vnučika Samka 😍

h2
17. jún 2021

@tenerifka Keď sem píše žena, že preferuje nejaké pohlavie, tak ju tu utešujú, že je to normálne, že každý do istej miery preferuje nejaké pohlavie dieťaťa. A keď píše žena, že to robí muž, tak je to nevyzretý pako? A jeho dieťa bude rovnaký z... (ani napísať to nedokážem!), ako jeho tato? Registrujem Ťa na koníku už dlho a až sa mi nechce veriť, že si to písala Ty. Doma všetko OK?

mirage
17. jún 2021

@nika298 druhy primitivny Henrich VIII

kristiii
17. jún 2021

Určite to nie je sen každého muža mať syna, môj bývalý manžel, aj môj otec túžili po dcére. Ja naopak po synovi. Máme syna, bývalý sa oňho nikdy nejak extra nezaujímal, teraz už vôbec. Občas ma napadlo, či by bol rovnaký, keby sme mali dcéru...🤷 Väčšina z nás má asi nejakú tú predstavu-preferenciu, čo by si želal ako prvé (či jediné), na tom nevidím nič zlé, ale verím, že väčšina po narodení ľúbi dieťa najviac na svete bez ohľadu na pohlavie

luccija
17. jún 2021

@trixi12 presne tak chlap casto nevie co s dcerou s chalanom by hral futbal, chodil na ryby...tak ako vacsina zien tuzi po dcere...co je, ale hlupost, lebo otcovia a dcery a zase mama a syn byvaju super kombinacie🙂

luccija
17. jún 2021

@misuliacik81 no vidis jeho prianie sa mu splnilo 🙂

sara07
17. jún 2021

hlavne by som mu vysvetlila že o tom či bude syn alebo dcera rozhoduju jeho chromozony , ja by som to tak mu povedala lebo sa to ešte zvrtne ako vždy že TY si mu nedala syna, pričom ako ty ho vynosíš ale toto nerozhoduješ

nafka0483
17. jún 2021

@tenerifka Ako mozes na zaklade toho, ze tuzi po synovi povedat, ze je pako?? To snad nemyslis vazne... ved autorka nikde nepise, ze by ju posielal na potrat ak to bude dievca, alebo nieco podobne extremne. Len, ze ma predstavy ako to bude so synom, ze sa o babatku vzdy tak vyjadruje ako o chlapcovi a ze po nom tuzi.

My sme sa nejako automaticky vzdy bavili o babatku (este predtym ako sme sa vobec zacali snazit) ako o dievcatku. Neviem ani preco, nejak nam to tak automaticky islo, cize vzdy ked sme hovorili o babe, tak ako o dievcatku, manzel tiez ze ako a bude podobat a podobne. A je za to on pako, alebo ja? Ano, akosi viac sme vzdy inklinovali ku dievcatku, ale je nam srdecne jedno ake bude pohlavie, hlavne ze sa nam babo podarilo a ze je zdrave, nech len tehotenstvo pokracuje v poriadku.

Ale ty na zaklade jedneho kratkeho prispevku pises o otcovi ako zmrdovi a pakovi?

hederamonstera
17. jún 2021

A mozno vam ho tak dlho nepojde splodit alebo potratis (nedajboze!!), ze bude vdacny za hocijake ZDRAVE pohlavie ;)

kleopatra114
17. jún 2021

My mame dve dievčatá a muž je šťastím bez seba ... 🙂

evamea
17. jún 2021

Tak ako žena túži často po dievčatku, tak môže muž túžiť po chlapcovi a opačne. Čo je na tom zlé? Keď mu pomáha sa radovať na dieťa s tým, že si ho vyjavuje ako chlapčeka so svojím menom neznamená, že nebude ľúbiť malé dievčatko, ktoré by malo tvoje meno napr.

evkamotka
17. jún 2021

Mi muza na pol dna pozicaj. Manzel robi na onkologii. Ocividne si neuvedomuje, čo je na tomto svete dolezite a co je uplne jedno. Nech si usporiada priority

amelie2017
17. jún 2021

Moj bol taky, on ale zase len dcera. Aj ked som otehotnela, tak odzaciatku, ze to bude dievcatko a chlapca si ani nepripustal. Tak som ho stale upozornovala, ze uvidime. Nakoniec to bola dcerka. Teraz som tehotna a zas len o dcere basnil. Ked som sla na amnio, pred zakrokom spravili sono a vraj chlapec. Este 2 dni dufal, kym neprisli vysledky, ze by to bolo dievcatko, ale pindur sa potvrdil. A tesi rovnako ako na dcerku. Ja som bola tiez viac nastavena na dievca, ale z praktickych dovodov, ze uz pre dievcatko mame vsetko, inak mi je to jedno. Nasho drobceka lubime uz teraz a velmi sa na neho tesime.

slovakboy
17. jún 2021

Je aj v iných veciach taký stereotypný? Napríklad on robí iba mužské práce a ty iba ženské? On rozhoduje o všetkom ty len o kuchyni? Lebo ak je inak normálny a moderný muž tak si možno teraz len rád vysníval syna a s touto myšlienkou sa rad pohráva. Páči sa mi to snívanie nie samotný syn. Keď sa narodí dcéra chvíľu bude sklamaný ale do dvoch dni sa na ňu naviaže. Ja mám dvoch synov a bol som pri ich pôrode a nevedel som aké pohlavie sa narodí. Bol som rad že je to syn. Bol krásny. Ale teraz by som bol mal rad dcéru. Kamaráti čo majú obe deti vravia že dievčatka sú milšie jemnejšie sú take princezny. Spomínam si ešte keď som mal 8 rokov mal som spolužiačku ktorá mala 8 sestier. Bývali v dvoch bytoch na sídlisku. Ich otec chcel vždy syna a tak sa 9 krát pokúšal. Bola to veriaca rodina keď som bol chorý jediná má navštívila. To len taká zaujímavosť na okraj