Muž vyfajčí krabičku denne

7. nov 2023

Ahojte,
muz uz fajci cca 15 rokov, ma 35. Vyfajci tak krabicku denne. Tvrdi mi, ze raz za ten cas mal pauzu vo fajceni na 3 mesiace.
Sluboval mi, ze ked sa nam narodi dieta prestane. Dieta je uz na svete a stale fajci. Hnevam sa tak vnutorne nanho, kazdy den mu to pripominam, ja viem ze je z toho na nervy ale ja som viac. Navyse strasne kasle a ja nechcem ostat vdovou za 5 rokov.
Ja som vyrastala som v rodine, kde nikto nefajcil. Mne to smrdi. Ja som nefajcila nikdy, ked si odmyslim tie pubertalne frajerske fajcenie. Ktore trvalo tak tyzden, a potom som sa z toho pozvracala a bolo mi tak zle, ze odvtedy nemozem na to ani pomysliet :D

Prosim o radu tych, ktori fajcia alebo prestali ako mu k tomu dopomoct.
Ja viem, ze musi najprv on sam chciet, ale viem ze existuju aj nejake produkty, po ktorych by nemal az taku chut na cigaretu. Mate s niecim skusenosti?

Dakujem

tiezjedna
7. nov 2023

@autorka ak sa sám nerozhodne, tak nič nepomôže. Nie definitívne.

nekonecna_katastrofa
7. nov 2023

Musí on chcieť prestať, ja obdivujem ľudí, ktorí boli závislí a prestali. Môj manžel fajčil, ale bolo to že 1,2 cigarety pred robotou, 1,2 po robote. Cez víkend vôbec, maximálne keď sme šli niekam do podniku, doma nikdy, ani na balkóne. Keď mal fakt veľkú chuť, tak šiel na parkovisko pred bytovku. To som rešpektovala, ale vedel, že viac, prípadne fajčenie v byte by u mňa neprešlo. Chodili sme dosť často do Tatier, do lesa, hôr a tam nefajčil aj 3,4 dni. Bolo mu to blbé voči prírode a čerstvému vzduchu 😀 Asi po roku nášho vzťahu ochorel, 2 týždne počas choroby teda nefajčil a vtedy si povedal, že už na to kašle. Už je to 7 rokov, čo si nezapálil. Ale išlo to od neho, ja som ho len podporovala, vyhýbali sme sa spočiatku príležitostiam, čiže žiadne bary, krčmy a tak.

mandarinka555
7. nov 2023

Keď na neho budeš tlačiť a budeš ako stíhačka, tak určite neprestane...Ten tlak, čo na neho budeš neustále stupňovať, bude ventilovať ďalšou a ďalšou cigaretou 👎 Môj muž prestal fajčiť, keď mu to lekár "doporučil" , aj keď on tvrdí, že mu to údajne zakázal...Pre neho je doktor niečo také, ako všetci "bohovia" dokopy...Už to začal skúšať aj na mňa a má to presne opačný účinok, lebo ma tým len deptá a ja prestať nechcem😝

veltraud
7. nov 2023

Mna na tvojom prispevku zarazila jedna vec. 6x si pouzila "JA", co v tomto pripade moze odhalovat pointu...chces ty, nie on...

kitycat
7. nov 2023

Tolke roky ciga v hube a tebe to zacne vadit az s dietatom... no hnevaj sa sama na seba

domkakvet
9. nov 2023

Chciet prestat musi on a celu krabicku, tak to bude tazke prestat.

ada12345
12. nov 2023

Ja ako absolutna nefajciarka neviem pochopit ako moze mat nefajciar vztah s fajciarom. Mne fajciar smrdi, ale, ze brutalne.