Naskytla sa nám super možnosť odsťahovať sa

budulinka12
8. feb 2024

Ahojte. Asi sa pptrebujem vyrozprávať a vidieť názor nestranného človek.
Sme mladá rodinka s malou dcérkou. Naskytla sa nám super možnosť sa odsťahovať. Momentálne bývame u mojich rodičov v jednej izbe (mojej detskej). Moji rodičia berú to sťahovanie veľmi zle, vraj zle začíname, skončíme s holou riťou, nikdy nič nebudeme mať atď.. mali sme radšej vziať hypo a kúpiť 2 izbový byt. Teraz ideme do nájmu 4 izbového.
Muž pracuje v zahraničí, nezarába zle ale rodičia majú stále niečo proti… mne sa neodchádza tiež zrovna ľahko doma pod maminou sukňou mi je veľmi dobre, keď je priateľ preč. Žiaľ, keď priateľ príde je doma dusno a strašne dusno… on chce silou mocou odísť, citi sa byt oberany o malú…
Ja miestami chápem obe strany a cítim sa byt ako taká pingpongová loptička, ktorú si pohadzujú..
Oni vidia to, že v ich očiach idem ku svokre (býva kúsok) ale nie je to tak.. jednoducho ten byt ke skvelý a ta lokalita je super a vôbec to necítim, že idem za svokrou

Ako sa zachovať? Odist, či ostať?

patka06
8. feb 2024

Určite odísť, takéto bývanie nevedie k ničomu dobrému.
Vziať hypotéku a kúpiť byt, by bolo najlepšie riešenie. 4 izbový byt do nájmu sa mi zdá zbytočne veľký. Peniaze zaplatené za nájom sú "vyhodené z okna". Radšej platiť hypotéku a mať vlastný byt.

btus
8. feb 2024

už dávno ste mali bývať sami. Nie je dobré, keď sa býva u rodičov. Či už jedných alebo druhých. Ste samostatná rodina a tak aj žite. Rodičia, ak budú chcieť, prídu pomôcť, ale bolo by dobré naučiť sa nespoliehať sa na nich. Takže za mňa - choďte bývať sami.

vanilkovazmrzka
8. feb 2024

Urcite odist, to nie je o com diskutovat. Bude to 4i byt, jednu izbu mozte mat pre hosti, vysvetli rodicom, ze su kedykolvek vitani (ale samozrejme nastav si pravidla, ako casto, aby tam zas neboli kazdy den). Si jedinacik? Rodicia proste musia pochopit, ze dospeli ludia s vlastnou rodinou uz musia zit sami, a nie v detskej izbe.

mabenn
8. feb 2024

samozrejme odist, cim skor, osamostatnit sa je klucove, uz mate dieta, je najvyssi cas

budulinka12
autor
8. feb 2024

@vanilkovazmrzka moji rodičia povedali, že nikdy neprídu.. sú dosť pracovne vyťažení to beriem a moja mamina nechce cestovať. Navrhla som jej, že by som pre ňu kľudne prišla a môže byt u nás aj týždeň žiaľ aj to zavrhla. Nie som jedináčik ale moja sestra je dlhé roky v zahraničí a nevráti sa takže jej takéto scény nerobia

guudy
8. feb 2024

@budulinka12 od tvojich rodicov je to obycajne hnusne citove vydieranie. Odstahujte sa do toho prenajmu. Rodicia si zvyknu, tak ako si zvykli, ze tvoju sestru nevidia tak casto…

budulinka12
autor
8. feb 2024

@patka06 áno vlastný byt znie super ale nie momentálne. My ani nevieme kde chceme skončiť bývať.. ja mám ešte vysokú školu pred sebou, priateľ chce podnikať. Preto volíme nájom, vieme z neho bez starosti odist..a prenajíma nám to rodina tak preto nám to príde lepšie

anjelicek26
8. feb 2024

Vobec nespekuluj, dohodni sa s rodicmi, ze budete chodit kazdy vikend pekne na navstevu s malou, ze ved nejdete na koniec sveta... financne to utiahnete, byvat v detskej izbe je na dve veci, ked mas partnera a dieta... to snad musia pochopit.

cacianka
8. feb 2024

ešte váhaš ? to naozaj nemusíš čučať vo svojej detskej izbe, veď je vás tam ako hadov. Pochop aj tvojho muža, že mu je dosť cocotno aby 3 ľudia žili pod strechou so svokrou, v jednej izbe a uchu na stene či sa nehádate alebo sexujete. Žena dospej 🙏

budulinka12
autor
8. feb 2024

@btus presne toto ste vystihli, veľmi sa na tu moju maminu spolieham a vnútorne sa cítim ako také malé dieťa, že som u maminky a je mi tam dobre, lebo maminka všetko zariadi. Ale samozrejme viem, že už musím byt matkou pre svoje dieťa

budulinka12
autor
8. feb 2024

@anjelicek26 presne to, že moc to nechápu. Sú veľmi na dcéru fixovaní ale musíme odist skôr ako sa úplne rozpadnú vzťahy

alex49
8. feb 2024

Zabaľte sa a choďte, nemôžeš stále bývať pri mame. Rodicia ta citovo vydiera ju, obrn sa voči tomu, teraz záleží hlavne na tebe a manželovi.

bluka2
8. feb 2024

Určite odísť

anjelicek26
8. feb 2024

@budulinka12 vy mate pravo zit sami ako rodina... 4 izbak vam bude sice prilis velky, ale tak mozno pribudnu casom dalsie deticky 😂 Dcerka je tvoje dieta, oni tiez s rodicmi nebyvaju ;) Treba im to proste takto podat... ked oni mali deti, tiez sli do vlastneho, tak nech neblbnu...

deti95060810
8. feb 2024

ako ďaleko budeš od rodičov...

ibatanecnica
8. feb 2024

už dávno ste mali odísť.

budulinka12
autor
8. feb 2024

@deti95060810 100 kilometrov +-

juliacenc
8. feb 2024

@budulinka12 odist ! Aj ked sa ti to zda teraz tazke a nevies co cakat rucim ti za to, ze casom si uvedomis, ze ste mali odist uz davno a ze je to takto ovela ovela ovela lepsie pre teba a tvoju rodinu. Rodicov nechaj rodicmi teraz ste rodina ty manzel a dcera to je hlavne, aby ste vy boli v pohode. A uvidis ako sa stanes panou svojho domu ty, povies si, ze toto si potrebovala a toto je spravne

ibatanecnica
8. feb 2024

@budulinka12 neviem koľko majú rokov, ale ak človek chce, čas na návštevu vlastnej dcéry si nájde. Všetko ostatné sú citové vydieračky. A dcéra je ich vnúča a nie ich dcéra, aby s ňou boli každý deň. Budú si musieť zvyknúť.

deti95060810
8. feb 2024

Inak ti poznám....
my sme si postavili dom v rod. záhrade.
moja mama z toho bola nešťastná že ideme preč - na druhý koniec záhrady. V dome úplne všetko - nábytok, postele... a my sme sa ešte pol roka tlačili u mojich rodičov - 8 ľudia.
ja s manž., 4 deti + moji rodičia. 1 kuchyňa, 1 wc, 1 kúpeľka.... manžel hundral že sa zbytočne narobil že to sme nemuseli ani stavať...🙂
mama neustále sa pýtala že prečo ideme preč, čo sa nám nepáčilo....

budulinka12
autor
8. feb 2024

@juliacenc ďakujem krásne za podporu ❤️

michelle567
8. feb 2024

Odsťahovala by som sa 🙂 ale hľadala by som podnájom bližšie svojej rodiny. Aby si tam nebola sama keď priateľ aj tak robí v zahraničí

budulinka12
autor
8. feb 2024

@ibatanecnica nie sú starí. Na dnešné pomary sú to asi ľudia v najlepšom veku 😃 moja mamina je taká trošku nesamostatná bez tatina neodíde ďalej ako do miestneho obchodu

ibatanecnica
8. feb 2024

@budulinka12 no ale to nie je tvoj problém, že nevie sama prísť. Ty máš právo zariadiť si svoj život a nie podľa toho, aká je ona. Tak budú chodiť na návštevy spolu

surama
8. feb 2024

Ale ved pises, ze rodicia by boli radsej, keby ste si kupili dvojizbak...cize nemam pocit, ze ta nechcu pustit. Za mna toto, co pises je cele zle....priatel, nie manzel...pracuje v zahranici, ty tu budes sama...idete do podnajmu do 4izbaku...chyba financna gramotnost, prepac. Mali ste vyuzit, ze byvate u vasich a nasetrit peniazky, aby ste mali 20% na vlastny byt. A potom kupit naozaj hoci 2i na zaciatok, ale vlastny a ako manzelia. Chapem tvojho priatela, ze pride domov zo zahranicia a nema pokoj, nie je vo svojom a chapem aj tvojich rodicov, ktori chcu pre teba to najlepsie a uz maju nejake zivotne skusenosti. Ved si vezmi, ze ked budete platit najom za 4izbovy byt, tak nemate sancu nasetrit si na vlastny. Tvoj priatel si potrebuje platit vydavky aj v zahranici aj tu, to bude dost vela penazi. Dobre si to cele premysli, lebo v najzranitelnejsej pozicii budes ty s dietatkom.

kp7333
8. feb 2024

Je lepsie sa osamostatnit. Ale zvaz dobre lokalitu. Ides 100km od rodicov, blizsie ku svokrovcom. Je to presne to, co chces ty? Alebo je to manzelova volba? Kedze on pracuje v zahranici, ty tam budes odkazana sama na seba. Nepises, aky mas vztah so svokrovcami - su ochotni ti pomoct s dietatom ked ochories alebo si budes musiet ist nieco vybavit (lekar...)?

budulinka12
autor
8. feb 2024

@surama ten nájom je od rodiny, vychádza nás menej ako splátka hypotéky k 2 izbovemu bytu preto chceme ísť tam. Ja chápem aj ich stranu. Ale to čo máme ušetriť dávame do tejto domácnosti lebo jedlo platíme pre 5 ľudí a nie pre viac menej 2

budulinka12
autor
8. feb 2024

@kp7333 nie moji svokrovci sú úplne ini ako moji rodiča. Svokor pomôže, svokra nie. Ale máme tam lepšiu lokalitu je to blízko Bratislavy. Tu som v tak malej dedine, kde nie je ani škôlka ani nič pre dcéru do budúcnosti
A ja som mobilná. Kedykoľvek viem sadnúť s malou do auta a prísť k rodičom keby chcú

kp7333
8. feb 2024

@budulinka12 Ak je to tak, tak rozumiem. Isto sa mlada rodina nezasije v malej dedine bez potrebnej infrastruktury. Aj ked pozor, v dedinach pri Bratislave je obrovsky problem s kapacitou skol a skolok. Neviem, kam presne sa stahujete, uvidite a casom mozete zmenit lokalitu.

budulinka12
autor
8. feb 2024

@kp7333 áno máme to ako takú ,,prestupnú stanicu”